آخرین ارسال‌ها

علت مصرف بالای رم RAM

14/12/15
77
29
سلام دوستان عزیز ، من یه مشکل عجیب روبه رو شدم !!! در پروژه ی اهنگم در محیط استدیو وان رم من بدون دلیل تا 90% اشغال میشه !!! در حالی که مصرف cpu من در پایینترین حد نشون داده میشه !! من تو این پروژه لاینهای زیادی دارم و همه ی پلاگینها رو دی اکتیو کردم و رم رو با نرم افزار تست کردم و هیچ مشکلی نداره .... حتی وقتی پروژه ی جدید باز میکنم مشکلی نیست !!!
ولی در این پروژه که 3 ماهه دارم روش کار میکنم ram دیگه جواب گو نیست !!
واقعا گیج شدم >
لطفا به قسمتی که در عکس فلش زدم نگا کنید
کسی میدونه مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟!!!!!dd.png

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
سمپل لایبرریِ زیادی در این پروژه استفاده کردی؟

19/8/18
149
19
mashhad
سلام تعداد لاین هات خیلی زیاده.منم یه پروژه 25 لاینی داشتم منتهی اکثرا کانتکت پرحجم و خیلی از رم میکشید هر کاری میکردم به هیچ صراطی مستقیم نبود فقط یه دونه از لاین هایی که میدونستم حجمش خیلیه رو ریمو کردم یه گیگ آزاد کرد

14/12/15
77
29
سلام تعداد لاین هات خیلی زیاده.منم یه پروژه 25 لاینی داشتم منتهی اکثرا کانتکت پرحجم و خیلی از رم میکشید هر کاری میکردم به هیچ صراطی مستقیم نبود فقط یه دونه از لاین هایی که میدونستم حجمش خیلیه رو ریمو کردم یه گیگ آزاد کرد
تعداد لاینام زیاده ولی همشون فرمت waveهستن ....حتی یه دونه وی اس تی یا کانتکت ندارم .... از همشون اکسپورت گرفتم و پاکشون کردم !!
[doublepost=1540042802,1540042667][/doublepost]
سمپل لایبرریِ زیادی در این پروژه استفاده کردی؟
نه همه ی لاینها ویو هستن.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
زیاد بودن تعداد Track مشکل رَم ایجاد نمیکنه اگر Wave باشه. اگر هم افکتهایی برای هرکدومشون استفاده کرده باشی، CPU رو اشغال میکنه، نه رَم. شما توی Task Manager ببین چه نرم افزاری رو نشون میده که رم رو اشغال کرده.

14/12/15
77
29
ww.png
زیاد بودن تعداد Track مشکل رَم ایجاد نمیکنه اگر Wave باشه. اگر هم افکتهایی برای هرکدومشون استفاده کرده باشی، CPU رو اشغال میکنه، نه رَم. شما توی Task Manager ببین چه نرم افزاری رو نشون میده که رم رو اشغال کرده.
خب معلومه استدیو وان رو نشون میده که رم رو اشغال کرده

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
581
شیراز
این مشکل طبق تصویری که ارسال کردی مربوط به Cache شدن فایلهای صوتی مورد استفاده در پروژه بر روی هارد هست و مربوط به اشغال فضای RAM نمیشه. مصرف 2.2 گیگابابت رم مقدار زیادی نیست و بیشتر این مقدار هم بخاطر استفاده از افکتهاست.

ابن موارد اغلب وقتی پیش میاد که فایل های صوتی استفاده شده بر روی هارد جداگانه ای از هاردی که پروژه ذخیره شده قرار گرفته اند.
در فولدری که پروژه ذخیره شده فولدری با نام Media وجود داره. چک کنید اگر خالیه ، در استودیو وان از منوی Song گزینه Copy external files رو انتخاب کنید تا ترک ها در این فولدر کپی شوند و سپس پروژه Save شود.

سپس روی آیتم Performance طبق عکس کلیک کنید. در پنجره Performance Monitor و از قسمت Cache روی شکل آچار مانند کلیک و Cleanup cache رو انتخاب کنید.(طبق تصویر زیر) خواهید دید که نوار Disk Performance خالی خواهد شد.

فایل های ضمیمه

• 34.5 KB نمایش‌ها: 5
14/12/15
77
29
این مشکل طبق تصویری که ارسال کردی مربوط به Cache شدن فایلهای صوتی مورد استفاده در پروژه بر روی هارد هست و مربوط به اشغال فضای RAM نمیشه. مصرف 2.2 گیگابابت رم مقدار زیادی نیست و بیشتر این مقدار هم بخاطر استفاده از افکتهاست.

ابن موارد اغلب وقتی پیش میاد که فایل های صوتی استفاده شده بر روی هارد جداگانه ای از هاردی که پروژه ذخیره شده قرار گرفته اند.
در فولدری که پروژه ذخیره شده فولدری با نام Media وجود داره. چک کنید اگر خالیه ، در استودیو وان از منوی Song گزینه Copy external files رو انتخاب کنید تا ترک ها در این فولدر کپی شوند و سپس پروژه Save شود.

سپس روی آیتم Performance طبق عکس کلیک کنید. در پنجره Performance Monitor و از قسمت Cache روی شکل آچار مانند کلیک و Cleanup cache رو انتخاب کنید.(طبق تصویر زیر) خواهید دید که نوار Disk Performance خالی خواهد شد.
ممنون از وقتی که گذاشتی .... فولدر مدیا خالی نبود 3 گیگ فایل داشت،
کیلین اپ کش رو هم قبلا چندین بار زده بودم ، بازم زدم ولی هیچ تاثیری متاسفانه نداشت :(( واقعا دیگه موندم !!! احتمالش هست چون از استدیو وان 3.5 استفاده میکنم و اپ دیت نشده این طوری بشه ؟؟؟ یا فضای فولدر جی که پروژه رو توش ذخیره کردم فقط 30 گیگ جای خالی داره می تونه از اون باشه ؟

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
581
شیراز
ممنون از وقتی که گذاشتی .... فولدر مدیا خالی نبود 3 گیگ فایل داشت،
کیلین اپ کش رو هم قبلا چندین بار زده بودم ، بازم زدم ولی هیچ تاثیری متاسفانه نداشت :(( واقعا دیگه موندم !!! احتمالش هست چون از استدیو وان 3.5 استفاده میکنم و اپ دیت نشده این طوری بشه ؟؟؟ یا فضای فولدر جی که پروژه رو توش ذخیره کردم فقط 30 گیگ جای خالی داره می تونه از اون باشه ؟
البته فولدر Cache رو هم میشه دستی پاک کرد.
یکبار فولدری که پروژه و فایلها دروان قرار داره به یک درایو (ترجیحا هاردی دیگر) منتقل کن و مجدد پروژه رو چک کن.
ورژن برنامه تاثیری در ایجاد چنین مشکلی نداره ولی نسخه میتونی نسخه قبل رو کامل پاک و نسخه 4.1 استودیو وان رو هم تست کنی.
همچنین مقدار فضای خالی رم رو از قسمت Performance در تسک منیجر رو هم باید چک کرد به اندازه کافی فضای خالی داشته باشه در صورتی که رم سیستم کم هست.

18/10/18
23
35
منم ۲۵ لاینی داشتم اما اینجوری نشده

صفحه ما در اینستاگرام

بالا