علت تفاوت tune در آموزش troy stetina

شروع موضوع توسط DANIEL ADHAMI ‏15/3/16 در انجمن گیتار

تاپیک علت تفاوت tune در آموزش troy stetina تالار گیتار در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    سلام.
    از اساتید و دوستان کسی میدونه این کتاب رو بخش به بخش کار کنم و یا تمرین به تمرین؟

2. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنده درست متوجه سوالتون نشدم چون عنوان موضوع تون با نوشته تون فرق دارد ولی در جواب نوشته تون باید بگم

همه تمرین های این کتاب باید زده شود و این که دنبال میانبر باشید اصلا برای این کتاب پیشنهاد نمیدم و در نهایت در اخر هر بخش نیز یک سولو قرار دارد که ترکیبی از همان تمرین ها هست پس در هر صورت شما نیاز به زدن همه تمرین ها دارید پیشنهاد میدم تمرین به تمرین هر بخش بروید جلو و هیچ تمرینی را جا نیندازید تا به سولوی ان بخش برسید اگر تونستید از پس سولو بر بیاید بروید بخش بعد ولی اگر بر نیامدی دوباره برگردید رو تمرینات
    از نظر من سری کتاب های troy stetina مطلب به مطلب و تمرین به تمرینش نکات مهمی در خودشان جای داده اند و هیچ چیز اضافی ای ندارد که اگر زبان انگلیسی اتان خوب باشد پیشنهاد می دم حتی یک نقطه هم از کتاب جا نندازید ولی اگر کمی در زبان انگلیسی مشکل دارید تمرین ها و تکنیک ها و در نهایت سولو ها کافی است و مطالب خواندنی مربوط به بخش های scale(و البته نه تمرینات مربوط به این بخش ها ) را می توان نادیده گرفت هر چند در اینده این بخش ها نیز بسیار مهم خواهند بود

آخرین ویرایش: ‏15/3/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Mr.punk

Mr.punk عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    من جریان tune در رو نفهمیدم چه ربطی داشت . تفاوت تیون امکان داره شما با 440 کوک میکنید و cd با یه استاندارد دیگه ولی تیونینگ کلی eadgbe هست
    تمرین ها رو هم تکی تکی برید و بهتره زیر نظر استاد باشه . کتاب ارزنده ای هست و باید روش وقت بذارید و جهش نزنید که نتیجه معکوس میده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    اول عذرخواهی میکنم شدیدا بخاطر یک اشتباه.عنوان البته اشتباه نبود.
    فقط فراموش کرده بودم سوال اول رو که مربوط به همین tune بود از دوستان بپرسم.عنوانش جا موند:banghead-46::hilarious-10:

سوال در مورد tune این بود که کتاب rythm 440 کوک میکنه در اول آموزش اما lead رو کوکی که انجام میده تفاوت داره و 440 نیست.میخوام علتش رو بدونم.اگه استانداردی هم هست بر چه اساسه؟یعنی باید هربار که میخوام طبق آموزش lead پیش برم کوک رو تغییر بدم؟

از دوستان بابت توضیحات راجع به تمرینات ممنونم.البته اتفاقا اصلا به دنبال میانبر نبودم در آموزش هرگز.برعکس دنبال این بودم که بدونم دقیقا چجوری با صبر و حوصله و نکته به نکته جلو برم.منظورم این بود که چون هر فصل در کتاب چند تمرین داره و نواخته میشه.منظور این بود که 1 بار تمرین 1 رو گوش بدم و چندین بار بزنم با تمپوهای مختلف و برم تمرین دو و یا یکی یه بار همه رو بزنم و در آخر تست کنم خودم رو؟

آخرین ویرایش: ‏16/3/16
  5. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد tune باید بگم تمام کتاب یک کوک ثابت و در اصل کوک استاندارد هست (eadgbe) و هیچ جایی تغییری در کوک ندارد
    درمورد تمرین هم پیشنهاد میدم هر تمرین را چندین بار و با سرعت های مختلف (از کم به زیاد) بزنید تا نتیجه ی خیلی بهتری بگیرید حتی تمرین های خیلی کوچک را نیز چندین بار با سرعت های مختلف بزنید این کار علاوه بر بالا بردن سرعت دستتان باعث می شود نکات و ویژگی های هر تمرین را درک کنید و امادگی تون بیش تر بالا برود

6. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    ممنونم ازت احسان جان.
    البته در مورد tune باید بگم که چرا همچین چیزی وجود داره.کتاب rhythm با lead تفاوت داره کوکشون.حالا علت چیه نمیدونم

7. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خواهش می کنم
    در مورد تغییر tune در این سری از کتاب ها اطلاعی ندارم هر چند خودم به شخصه اصلا همچین چیزی موقع نواختن کتاب ندیدم (یا شایدم متوجه اش نشدم ) الان هم کمی در اینترنت گشتم ولی نتیجه ای نگرفتم
    اگر امکان دارد کمی توضیح دهید از کجا متوجه شدید که تغییر tune هست یا اگر فایلی هست را اپلود کنید اینطوری شاید بشه بهتر نتیجه گرفت

8. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    lead guitar tune
    track 1
    rhythm guitar tune
    track 2

فایل های ضمیمه:

9. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    باید بگم ترک اول کاملا استاندارد هست ولی فکر کنم ترک دوم مربوط به کتاب ریتم Half Step Down شده( Eb Ab Db Gb Bb eb) چون بنده همین الان کوک گیتارم را تغیییر دادم و صدا ترک دو بسیار با صدای کوک جدید شباهت داشت البته مطمطن نیستم چون تا جایی که می دونم کوک های هر دو کتاب استاندارد هست و نباید با هم تفاوتی داشته باشند

بارگذاری...