عرصه خوانندگی برای زنان

شروع موضوع توسط darya_k.h ‏10/4/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک عرصه خوانندگی برای زنان تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. darya_k.h

darya_k.h

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام به همگی ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین. من علاقه زیادی به خوانندگی دارم و حالا بنا به تعریف اطرافیان و دوستان و چنتا از اساتیدی که رفتم بهم پیشنهاد کردند که این راهو ادامه بدم و خودم هم بی نهایت دوست دارم این کار رو ولی میترسم و اعتماد به نفسم یکم کمه چون توی قوانین ایران جایی ندارم واسه خوانندگی.حالا با توجه به اینکه سنم ۲۱ هست و تو رشته ی دیگه ای تحصیل میکنم خواستم نظرتون رو بدونم که در صورتیکه صدام خوب باشه برای خوانندگی از ابتدا چه روند و کارهایی رو باید انجام بدم تا بتونم مثل یک هنرمند تو این عرصه قدم بذارم و با چه کسانی باید ارتباط برقرار کنم و کلا برای شروع و بعدش بالارفتن تو این عرصه باید چیکار کنم چون من هیچ اطلاعی از سازو کارهایی که تو این عرصه برای موفقیت باید انجام بشه نمیدونم با توجه به اینکه که خوانندگی واسم ممنوعه تو ایران ولی خارج از ایران اینطور نیست.لطفا راهنماییم کنید

2. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +543 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    جواب دادن به همچین سوالی واقعا مشکله.
    چون توی ایران اصلا شرایطی وجود نداره برای خانومها.. صدای زن ممنوعه دیگه میشه چه گفت.
    واقعا ناراحت کنندس ولی چه میشه کرد.
    همین که علاقه دارید خودش جای تقدیر داره. تنها توصیه اینه که اگه تواناییشو دارید و انگیزه ای دارید ادامه بدید به صورت اکادمیک و علمی
    زیر نظر یه استاد خوب. بالاخره شاید یه روزی یا شرایط شما بهتر شد یا شریاط کشور برای این موضوع باز تر شد.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio

سلام بر شما
    البته "کنسرت بانوان" برگذار میشه در کشور.. که به هر حال بهتر از هیچیه.و آینده رو کسی ندیده.. به هر حال جا برای پیشرفت هست .
    خارج از ایران ، خوب هاشون چهره در خاک کشیدن...(مرحوم هایده و..)
    معمولی ها و معلوم الحال هاشون هم که میبینید.. شدن عروسک صحنه و صرفا خودشونو عرضه میکنن .بگذریم.

توصیه ی من به شما اینه اگر با عظم راسخ تصمیم گرفتید ،
    یک ساز انتخاب کنید(پیانو باشه بهتره ..با استاد)
    سلفژ و صداسازی رو با استاد پیش ببرید.

به مابقی ماجرا توجهی نکنید. قطعا موفق خواهید شد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    در مورد آینده که هیچ نظری نمی تونم بدم.ولی به هرحال پیشنهاد میدم ادامه بدید.حداقل میتونید یه معلم آواز خوب بشید یا برید خارج و...
    مراحل کار:
    1-یک ساز شروع کنید(ترجیحا گیتار یا پیانو.هردوش خوبه.ببینید کدومو بیشتر دوست دارید)
    2-بعداز چند ماه از شروع فراگیری ساز تئوری موسیقی را شروع کنید و همزمان ادامه دهید.
    3-بعد از چند ماه دیگه،سلفژ را شروع کنید.
    4- چند ماه بعد صداسازی و آواز را.(در مورد آواز باید سبک خودرا انتخاب کنید.اگر میخواهید پاپ بخونید بهتر است یک معلم پاپ خوب پیدا کنید و با او شروع کنید.اما خیلییی مهم است با چه کسی کار کنید.
    5- برای مشورت در هر مرحله برای من پیغام خصوصی بگذارید
    موفق باشید

• مفید مفید x 1
  5. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز اول باید خدمتتون عرض کنم که پیشنهاد میکنم با چند استاد مطرح صحبت کنید و پیششون تست بدین تا ببینید آینده صدایی شما در چه درجه ای قرار داره متاسفانه بعضی ها با یک سری تعریف عامیانه از سوی دوستان و آشنایان به درجه ای میرسند که تصور میکنند میتونند به راحتی تو این مارکت بدرخشند . در صورتی که صاحیت شما تایید شد طبق گفته دوستان یک ساز رو شروع به یادگیری کنید من هم پیانو رو پیشنهاد میکنم وقتی کمی مسلط شدین به کلاسهای سلفژ و صداسازی آکادمیک مراجعه کنید این از مبحث آموزش حالا با توجه به شرایطی که در ایران برای خانم ها هست و اجازه خوندن به صورت مجاز رو ندارند سه را دارید : 1 . به صورت غیر مجاز فعالیت کنید که خیلی سخته و غواقب خاص خودشو داره 2. عضو کنسرتهای بانوان و اجاهای این چنینی شید که در این مبحث میتونید به صورت خواننده هم خوان کمی فعالیت مجاز داشته باشید . 3 . به آموزشهای خودتون ادامه بدید و منتظر باشید تا شاید راهی برای شما در این عرصه باز بشه که من راه 2و3 را پیشنهاد میکنم موفق باشد

6. Mahaam Farhang

Mahaam Farhang Recording Artist عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    درود ..
    شما چرا فکر میکنید چون استعدادِ خوانندگی دارید ، حتما باید آینده ی شغلی داشته باشید و پول دربیارید و به شهرت برسید. ؟!؟
    من برعکسِ شما فکر میکنم اینها همه مسائل حاشیه ایه که فکر کردن بهش و وقت گذاشتن براش بی ارزش کردنِ موضوع اصلیه!!
    من از یه زاویه دیگه بهش نگاه میکنم که از این دو حالت خارج نیست: یا شما عاشقِ این کار هستید و حاضرید برای به دست آوردنِ یه جایگاهِ خوب، زحمت بکشید، وقت بذارید و بها بپردازید! یا برعکس به اندازه کافی عاشقِ خوندن نیستید!
    البته شما میگید که جزو دسته اولید!
    ولی خوب .. وقتی به طورِ حرفه ای واردِ عرصه ی یادگیریِ خوندن بشید معلوم میشه جزو کدوم دسته اید!
    مباحثِ جدیدِ صداسازی به قدری پیچیده، حساس، عمیق و مشکل هست که هر کسی نمیتونه توو این راه دووم بیاره .. به شرط اینکه واقعا برای آموزش دیدن به جای درست برید نه جایی که تکنیکای خاک خورده و نخ نمای قدیمی رو هنوز دارن دیکته میکنن که توش هزار و یک اشکال هست..

• موافقم موافقم x 1
  7. s.l.o

s.l.o عضو سایت

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام من کاربر تازه هستم. و چند سوال دارم ک ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
    یه دختر ۱۹ ساله دانشجوام و علاقه به خوانندگی دارم.
    صدام خوبه. اما نمیدونم باید چجوری وارد این عرصه بشم. من توضیحات بالارو خوندم راجع به خوانندگی خانمها و معلم اواز و چی و چی. اما من اصلا نمیدونم معلم اواز چجوری پیدا کنم سلفژو اینا نمیدونم چی هست و کاملا مبتدی ام. دوس دارم صدامو واسه استادی کسی بخونم که نظرشونو بدن اما اصلا نمیدونم استاداز کجا پیدا کنم کجا برم برای یادگیری!! مهم نیس تو ایران خوانندگی خانمها ممنوعه. من میخوام تا اخر این راه برم ولو اینکه مجبور به مهاجرت به خارج بشم. اما میخوام تو ایران خوندن و اواز و تکنیک و چی و چی که گفتیدو یاد بگیرم اما نمیدونم به چه طریقی !!! لطفا راهنماییم کنید. باتشکر !

8. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +543 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    سلام
    خوش اومدید
    این چیزایی ک گفتید با مراجعه به یه اموزشگاه و صحبت با منشی کاملا دستتون میاد
    اولشم یه تست پیش استاد بدید تا اگر استعداشو ندارید بیخودی هم پول و هم وقتتونو از دست ندید
    موفق باشید

9. s.l.o

s.l.o عضو سایت

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون از راهنماییتون

10. Mahaam Farhang

Mahaam Farhang Recording Artist عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    سلام .. من فکر میکنم شما الان توو زمان مناسبی هستید برای آموزش.. وقت کافی دارید که صداتونو بسازید و پرورش بدید..
    اگه فگر میکنید علاقه ی کافی به این کار دارید.. حتمااااااااااا هر چه زودتر آموزشو شروع کنید .. البته حیفه که بخواید پیش هر کسی برید واسه آموزش.. بارها و بارها دیدم که اساتید چجوری صدای هنرجو رو خراب کردن بعد هم برچسبِ بی استعدادی زدن به هنر جو و خلاص..
    استادِ واقعی اون کسیه که عیب و ایراد صدا و حنجره و بدنِ شما رو بشناسه و تمرینایی مناسب برای خودتون به شمابده .. نه مثل بعضی اساتید که یه برنامه ی آموزشی رو برای همه تجویز میکنن..
    بدون آگاهی از این که برنامه ای که برای یه نفر میتونه مناسب باشه، واسه کسی دیگه میتونه حکمِ مرگِ صداشو داشته باشه..

بارگذاری...