عایق صوتی کردن یک دیوار که از بلوک ساخته شده

شروع موضوع توسط ictiran ‏22/6/11 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

1. ictiran

ictiran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    یک دیوار به ابعاد 24 متر در 3 متر داریم .از آنجا ییکه من به صورت حرفه ای ضبط صدا ندارم و فقط ساز تمرین می کنم از دوستان عاجزانه طلب کمک دارم که به چه صورت این دیوار را عایق بندی کنم که به هیچ وجه صدا به بیرون نرود.هزینه اصلا مهم نیست ولی اینکه ضخامت کمتری ببرد مهم است.لازم به ذکر است فقط عایق کردن این یک دیوار برای من کافی است.آیا امکان وجود دارد که طوری این دیوار را عایق کنم که به هیچ وجه صدا به بیرون نرود؟
    اگر دوستی می تواند این کار را برای من انجام دهد با تقبل هزینه ممنون می شم کمک کنید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/6/11
  2. ictiran

ictiran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چه کنیم با اینهمه راهنمایی وجوااب.....

3. djgr8

djgr8 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, studio_one
    منظور شما از دیوار 24 در 3 متر یک اتاق حدودا" 30 تا 35 متریه ؟؟؟؟
    اگه اینطوره بهتری به این صورت بیان نکنید !!!!
    چون ساند پروف کردن یک اتاق شامل سقف و کف اتاق هم میشه ....

4. ictiran

ictiran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از جوابتون
    اتاق در طبقه اول قرار دارد و به شکل مستطیل است .2 دیوار از این اتاق دیوارهای بتنی دارد که در آن سمت راهی به بیرون ندارد پس صدا به هیچ وجه خارج نمی شود.سمت دیگر در و پنجره هست که پنجره را 3 جداره کردم و در را آکوستیک گذاشتم.حالا می مونه یک دیوار که با همسایه بغل به اشتراک داریم.این دیوار از بلوک ساخته شده و صدا را حتی 2 برابر می کند و از خودش رد می کند.راهنمایی می خواستم این دیوار را به بهترین نحو عایق صوتی کنم که بلندترین صدا هم به آنطرف نرود.هزینه اصلا مهم نیست.کیفیت خیلی مهم است.خواهش می کنم شما که تجربه این کار را دارید راهنمایی کنید

5. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز بهترین راهی که به فکر من میرسه اینه که اول شما روی دیوار رو با چوبهای 2*5 سانتیمتری ( یا بیشتر) چوب کشی کنی و بعد بری سراغ پشم سنگ تخته ای ...حالا بستگی به خودت داره هرچی دانسیته پشم سنگ رو بالاتر انتخاب کنی جذب صوت بیشتری داری....

6. ictiran

ictiran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آیا این کار جواب می ده که یک لایه پشم سنگ در اولین لایه بهد یونولیت 3 سانتی و بهد چوب hdf ? ترسم از این هست که بعد از این همه خرج و تلاش جواب لازم رو نگیرم

7. djgr8

djgr8 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز و بقیه بچه ها
    کلا" یونولیت رو فراموش کنید
    خرج بیخود نکنید ....
    به خدا پتو از یونولیت بهتره !!!!!!
    من برای تمرین ساز تو یه اتاقک رو پشت بوم کل اتاقک رو یونولیت کشی کردم با شونه تخم مرغ
    حتی کف و سقف
    اصلا" انگار نه انگار !!!
    ساز ها عبارت بود از
    درام ... گیتار الکتریک ... گیبورد ... گیتار کلاسیک
    اما mohamadkaro درست میگن
    پشم سنگ با فضای خالیه پشتش عالی جواب میده
    در ضمن به نظر من بهتره از نوپان به جای ام دی اف استفاده کنید
    هم به صرفه تره هم خوب جواب میده
    در ضمن شما نگفتی میخوای چه سازی تمرین کنی و چقدر قراره هزینه کنی ؟
    چون ممکنه ساخت یک اتاقک 2 در 2 با نوپان و ساند پروف کردن اون براتون بهتر باشه ....

8. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزیز یونولیت بهترین گزینه برای اکوستیک کردنه(در صورت نبودن بودجه)
    تکرار میکنم که بهترین گزینه برای اکوستیک کردنه!!!!!

اما برای ایزوله کردن صدا اصلا تغییره خاصی ایجاد نمیکنه!!!
    اگر میخواهید صدا از اتاق بیرون نره باید همون پیشنهاد دوستان رو انجام بدید!

اما اگر هدفون اکوستیک کردنه! یونولیت هم جواب میده

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,776 / 2 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    والله من که نفهمیدم شما منظورتون چیه ؟
    دوستان من رو هم راهنمایی کنند.
    ویرایش :
    الان خیلی تو استودیو سرم شلوغه و همین که وقتم آزاد شد روش مناسب رو بهتون میگم.

آخرین ویرایش: ‏3/7/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    شما هیچ وقت به آکوستیک 100% نمیرسید..این رو مطمئن باشید....من برای ساخت استویوی خودم دو دیوار ساختم و بین دیوار ها یونولیت 5 سانتی قرار دادم و قطر دیوار در مجموع به نیم متر رسید و بعد از اون کل دیوار ها رو چوب کشی و بعد پشم سنگ زدم و برای اینکه بهترین جذب سطحی رو داشته باشم از پارچه های پرز بلند آنتیک ( که البته خیلی گرون در اومد) استفاده کردم....الان با اینکه درها بازه وقتی وارد اتاق میشم گوشم از سکوت سوت میکشه!!!!! واقعا جواب داده....:smile (10):

شما اگه صرفا برای ساز زدن میخوای اتاق رو ایزوله کنی باید به فکر این باشی که صدا از دیوارهای اتاق به سختی عبور کنه... ولی من اگه جای شما باشم برای لایه ی آخر چیزی رو استفاده میکنم که جذب سطحی نداشته باشه و خاصیت room به صدای ساز شما بده که از ساز زدن یا آواز خوندن در این اتاق لذت ببرید... به این فضا در اصطلاح لایو روم (live room) گفته میشه که در همه استودیو های تجاری دنیا برای ضبط سازهایی مثل drum استفاده میشه و معمولا این لایو روم هست که خیلی بزرگه و در کنارش یه اتاق کوچیک به اصطلاح وکال روم (vocal room) هم ساخته میشه که در ایران بهش میگن ددروم (dead room)..
    متاسفانه در ایران همه دنبال ددروم بزرگ میگردن و مطلع نیستند که اون اتاق بزرگی که در بیشتر استودیو های بزرگ دنیا مثل abbey road studio با یک شیشه ی بزرگ از کنترل روم جدا میشه اسمش لایو روم هست نه ددروم و کلا مهندسی آکوستیکش در مقایسه با ددروم زمین تا آسمون فرق میکنه.....

با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. djgr8

djgr8 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منظور ایشون این بود که اگه یه فضایی رو برای ضبط ساز یا وکال و یا ..... لازم دارین یونولیت بهترین گزینه میتونه باشه ....
    ولی اگه قراره محیطی باشه که ازش صدا بیرون نره یونولیت کارایی نداره ....
    ولی چه اینی باشه که من فهمیدم چه برعکسش به نظر من اشتباهه !!!!
    مگه میشه صدا بیرون نره ولی از بیرون صدا بیاد یا برعکس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :smile (33):
    درضمن به نظر من یونولیت خوبه ...! اما به شرط این که زیر سازی و روسازی اساسی بشه
    و به صورت تنها اصلا" کارایی نداره ....

12. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +446 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    واسه ی ساخت 2 تا استودیو خانگی از یونولیت استفاده کردیم اما اصلا جواب نمی داد مجبور شدیم عوضش کنیم و جاش پشم سنگ کار بزاریم کاملا جواب می ده. قدرت جذب خوبی داره.
    به نظرم اگه چند لایه کار کنید به نتیجه می رسید. پشم سنگ. نئوپان یا ام دی اف...پتو یا پارچه با جذب بالا... هرچند به طور کاملا نمی شه صدا رو کنترل کرد. از کف و سقف هم نباید غافل بشید.
    موفق باشید

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,776 / 2 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان بنده خودم فروشنده یونولیت هستم .بذارید خیالتون رو راحت کنم
    یونولیت هیچ تاثیری در عایق کردن صدا نخواهد داشت چه برای وکال و چه برای جلوگیری از ورود و خروج صدا. اما برای عایق حرارتی در بین مصالح مناسبه.

14. ictiran

ictiran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هدف من جلو گیری از خروج و ورود صدا هست.سازهایی که کار می کنم درام و گیتار کلاسیک هست و گاهی همک با دوستان سازهای سنتی مثل تار و دف کار می کنیم.ولی اصلا قصد ضبط صدا ندارم.مشکل فقط این است که صدا خارج نشود و موجب آزار نشود.دیوارهای اتاق و سقف به هیچ وجه مشکلی ندارند فقط مشکل یک دیوار هست.می شه نتیجه گیری کنید و بهترین سولوشن را به من پیشنهاد بدید؟
    اگر جایی را سراغ دارید که می تونه این کار رو به بهترین نحو برام انجام بده لطفا ریکامند کنید.
    ممنون

15. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +446 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خوب اگه دقت کرده باشید استودیوهایی که درامز رکورد می گیرن کف رو هم در نظر می گیرن. توی یه فیلم دیدم اصلا کف رو یه جور دیگه زیرسازی می کردن.
    ارتعاش کیک از کف هم به بیرون سرایت می کنه و همش هوا نیست. مگر اینکه درامز رو سکو قرار بدید و زیرش ابر و پتو و این چیزا قرار بدید. بیشتریم مشکل شما توی فرکانس های بم هستش که کنترلش سخت تره.

16. djgr8

djgr8 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز گفتم که یونولبت رو فراموش کنید
    همچنین مواردی مثل شانه تخم مرغ رو ....
    همینطور که جناب محبی فرمودند یونولیت عایق گرمایشی و سرمایشی خوبیه
    اما برای صدا کارایی نداره
    من تو اتاقکی که قبلا" بهتون گفتم برای تمرین درام ازش استفاده میکنیم
    هم کف هم دیوار ها هم سقف پوشیده از یونولیت ضخیم بود اما اصلا" تاثیری نداشت
    جناب inferno هم درست میگن
    کف خیلی مهمه
    بیشتر مشکل ما صدای کیک درام هست که میکوبه و حتی ضربه ی پایی که به پدال کیک وارد میکنیم !!!!!
    الان دور تا دور اتاقک رو با پشم سنگ جایگرین کردیم... کف رو هم روی یک لایه پشم سنگ تخته MDF انداختیم
    واقعا" بهتر شده ولی کماکان مشکل کف اتاقک سر جاش هست
    در نهایت مجبور به خرید یک دستگاه TD9 Rolland شدیم :smile (7):
    شما اگر همکف باشین و کسی پایین شما ساکن نباشه
    مشکل کف اتاق حل شدس !!!! و فقط یک لایه پشم سنگ + یک لایه موکت روش برای سقف استفاده کنید .... ( + دیوارها )

اگر اشتباه نکنم شما باید بقیه دیوار ها رو هم مدنظر داشته باشین
    چون باعث تشدید بیس میشن ( به خصوص گوشه های دیوار )

از دوستان میخوام اگه راهی هست پیشنهاد بدن برای کف اتاق ...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/7/11
  17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,776 / 2 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب خدا رو شکر امروز کمی وقتم آزاد شد که بتونم کمک کنم.
    دوستان مهمترین بخش در عایق کاری زیر سازی اون هستش. اگه درست زیر سازی نشه هیچ تاثیری نداره.
    برای عایق کردن استودیو خودم از تکنسینهای سیما چوب که برای تجهیر استودیو واحد موسیقی بندر اومده بودن کمک گرفتم.
    اول اینکه موقع ساختن استودیو دیوارهای اتاق سکوت رو دو برابر کردم. هر ضلع دیوار 30 سانت ضخامت داره. و دیواری که شیشه ویزور و در روی اون قرار داره 70 سانت . که دو تا در و دو لایه شیشه.
    اول یه لایه موکت روی کل دیوارها کشیدم.
    بعدش روی اونها رو با پشم سنگهای رولی پوشوندم.
    روی پشم سنگها با چوبهای 4 در 4 مثل ستون در فواصل 60 سانت به 60 سانت ستون زدم.
    با فشاری که چوبها به لایه های زیری میارن بین اونها خالی تر میشه. این خلا رو با ابر فشرده پر کردم. جوری که ابرها با چوبها مماس هم شدن. و در نهایت روی چوبها رو که الان نقش زیرسازی برای تایلهای اکوستیک رو ایفا میکردن با تایلهای مناسب گرفتم.
    در نهایت برای اینکه این تایلها زود زخمی میشن به ارتفاع 1.20 سانت از ورق های چوبی استفاده کردم و با کمی زوارهای ام دی اف بالای اون و روی خطهای اتصالهای تایلها رو پوشوندم. البته اینم بگم که قبل از اینکار با چسب آکواریوم سفید رنگ بین تایلها رو چسبوندم.
    البته من همش از فعل اول شخص استفاده کردم همه اینکار رو با شل کردن سر کیسه برام انجام دادن.
    حالا این روش رو میتونید انجام بدید اون تکنسین سیما چوب یه روش دیگه هم داشت که انشالله در اولین فرصت اون رو هم انجام خواهم داد.
    اونم اینه که با پارچه های کرباس معمولا سبز رنگ از بالای ورقهایی که زدم تا سقف رو میپوشونن و روی اون زوارها رو کار میکنن. که متاسفانه اون موقع من کرباس مناسب و خوب گیرم نیومد چون جنس مرغوب اون خیلی تاثیر داره.
    اینم عکس از مراحلی که انجام شده ( البته من عکاس هستم اما کار گرافیکم اصلا خوب نیست )

عایق صوتی کردن یک دیوار که از بلوک ساخته شده-download.php?imgf=13097867832.JPG

اینم عکسی از دد روم خودم که عرض کردم تا ارتفاع 1.20 اون رو با ورق چوبی پوشوندم.:

عایق صوتی کردن یک دیوار که از بلوک ساخته شده-download.php?imgf=13097867821.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  18. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +567 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام- آقاي محبي ميشه نقش ستون هاي چوب رو بيشتر توضيح بديد و اينكه ميشه از قرار دادن اين ستونها منصرف شد و به ترتيب موكت - پشم سنگ-ابر يا اسفنج فشرده شده-و تايل آكوستيك رو قرار داد .؟

و يه سوال ديگه ميتونيد قيمت:

1-پشم سنگ
    2-اسفنج فشرده
    3-تايل آكوستيك

رو به من بگيد ممنون ميشم و اينكه واحد هر كدومشون چي هست منظورم اينه كه متري حساب ميشن يا نه درون بسته هايي قرار دارن كه هر بسته قيمت خاصي داره؟

19. AMIN.ELEMENT

AMIN.ELEMENT عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یه جایگزینه دیگه بجای پشم سنگ هست بهم بگید من الان یه لایه مکت کردم .دیوار ها هم اجر و گچوقرار بود شونه تخم مرغ بزنم اما مطالبو خوندم ترسیدم نتیجه نگیرم اخه من فقط کارم وکال .لطفا کمک کنید

20. mazaheri

mazaheri عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام و تشکر از همه زحمتکشای سایت محترم
    من یه پیلوت دارم در طبقه همکف و میخوام یه اتاق برای (تمرین اواز و بلند کردن اهنگ با بیس ) درست کنم و دیوارش رو با گچ اماده میخوام درست کنم ...اول اینکه از چه لایه های استفاده کنم که صدا بیرون نره؟؟؟(فعلا در حال حاظر برای تمرین میخوام)
    و برای اخرین لایه که اتاق رو تبدیل به roomکنه و از اواز خوندن لذت بیشتری ببریم چه لایه ای باید استفاده کنیم؟؟؟؟؟
    و اینکه من میخوام یک شیشه ی دو جداره با قطر شیش میل رو دیوار نصب کنم فقط بخاطر ورود نور طبیعی اتاق(بخاطر انرژی و روحیه بیشتر)طول اتاق 3 و عرض 2و50 میخوام درست کنم
    با تشکر

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. عایق صوتی دیوار منزل

,
  2. قیمت عایق صوتی

,
  3. عایق صوت

,
  4. قیمت عایق صوتی دیوار منزل,
  5. ایزوله کردن صدا,
  6. بلوک عایق,