عاشق خوانندگی ام ولی...

شروع موضوع توسط MYMAVS ‏28/5/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک عاشق خوانندگی ام ولی... تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام به همه ی دوستان. من اولین پستیه که میدم.

من خیییییییییییلی خوانندگی رو دوست دارم. صدامو با گوشیم ضبط کردم و گذاشتم اینجا. خواهش دارم صدامو گوش کنین و خیلی رک نظرتونو بهم بگید. خودم احساس خوبی روی صدام دارم . ولی نمیدونم لعنتی چه حسیه که همش فکر میکنم صدام خوب نیست. واس همینم رک نظرتونو بگید.

چیزی که خوندم شعرش هم از خودمه.

3ماه دیگه 18 ساله میشم.

تاحالا خیلیا بهم گفتن خوانندگی خرج زیادی داره. داره واقعا؟ من از لحاظ مالی متوسط هستم.

اگه صدام بدرد خوانندگی میخوره راهنماییم کنین که چیکار کنم. اصلا استارت اولو چطوری بزنم؟ کجا برم؟ گیج گیجم. در ضمن جرات برداشتن قدم اولو ندارم و بخاطر اینه که تاحالا کسی صدامو نشنیده و میترسم خوب نباشه.
    پس لطفا صادقانه و رک رک نظرتونو راجع به صدام بگید.

ممنون

فایل های ضمیمه:

2. behniya

behniya عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    حس کردم بیشتر دکلمس ،بنظر من توی نفس گیری مشکل داری مشخصه توی خوندنت نفس کم میاری خوندنتم تکنیکی نداره انگار از روی کاغذ بخونیو یکم صداتو نازک کنی و احساس بدی بش، باید بری کلاس بنظر من صدای خوب اکثر مردم دارن تا پرورش ندی و اصولی نخونی فایده نداره،
    پ ن :من از صداتون راستیاتش خوشم نیومد

3. mr.milani

mr.milani عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    1- دخانیات اصلا مصرف نکن. من خودمم به خاطر موسیقی دارم ترکش میکنم !!
    دخانیات قدرت صداتو میگیره و نفستو بد ریتم میکنه.

2- اینایی که دارن میخونن همه صداشون قشنگه؟
    اگه همه صداشون خوبه این همه افکت و دی جی و اینا چرا میندازش روش؟
    خود احسان خواجه امیری تو برنامه ی زنده تلوزیونی رازی نشد بخونه !!! چرا؟ !!

3- خود قشنگی صدا فقط 25 % کل راهه
    یه ترانه با مفهوم و خوب و کسی با صدای آماتور هم بخونه به دل شنونده میشینه

4- صدات و دوس داشتم فقط روش زیاد کار کن

پ.ن .من فقط یه شنونده میوزیک هستم !!

4. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    بابت نظراتون خیلی خیلی ممنون. پس باید برم کلاس. اما یه چیزی.
    کلاس آواز با سلفژ فرق میکنه؟
    و همینطور اینکه ساز هم باید کار کنم؟

بقیه دوستان اگه صدامو گوش کردن نظر بدن خواهشا. ممنون

5. Omid-ma

Omid-ma عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    سلام دوست عزیز.

اول در پاسخ این دوست گرامی و عزیزمون بگم لطفا اگه نمیتونید پاسخ درستی در موردی بدید سکوت کنید ایشون تا زه در ابتدای راه هستند چرا با بی اطلاعی گمراهشون میکنید.

برای خوانندگی به صدای خوب نیازی نیست؟؟!!!!!

اینایی که میخونن صداشون خوبه؟!!!!

افکت ؟!! دی جی؟!!

قشنگی صدا 25 درصد ؟!!!!!!!!!!!!!

اصلا مبنای سنجش شما چیه؟!

عزیز من هر چیزی اصول و قواعدی داره دلیل نمیشه چون فلان خواننده صدا نداره و با تیون و ملوداین و ....میخونه این بشه مبنا و رفرنس سنجش برای شروع یه فعالییت بسیار حساس مثل خوانندگی.

دوست عزیز برای آغاز حتما و حتما مطالعتون رو در باب هنجره شناخت موسیقی ریتم شناسی بالا ببرید .

به یک استاد مراجعه کنید و درباره صداتون مشاوره بگیرید.

نواختن یک ساز خیلی خیلی بهتون کمک میکنه ساز بصورت ناخودآگاه باعث میشه هنجرتون نتها رو بشناسه و به اصطلاح فالش نخونید.

به نظر من اگه میخواید با قدرت شروع کنید زیر نظر یک استاد کارتون رو استارت بزنید الان همه چیز براتون تار و مبهمه یک استاد خوب و با تجربه راه رو براتون روشن میکنه و بهتون کمک میکنه نقاط ضعف هنجرتون رو برطرف کنید.

جنس صداتون خوبه ولی کاملا مشخصه که همه چیز خام و آماتوره به نظر من تردید نکن و کارت رو شروع کن ولی اصولی و درست.

در مورد سلفژ و آواز هم باید بگم بله دو مقوله سوا هستند اما دونستن سلفژ خیلی بهت کمک میکنه اما میتونی فقط آواز کار کنی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    خیلی خیلی ممنون دوست عزیز. ملتفت شدم.
    اگه بقیه دوستان هم راهنمایی ای دارن منو بی نصیب نذارن. خیلی خیلی ممنون:happy-43:

7. mr.milani

mr.milani عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0

جناب اقای " استاد" حالا همه ی خواننده های کشور اینایی که شما توی بیانیه فرمودین و رعایت کردن که خواننده شدن؟
    فقط این آقا باید مراحلی که استاد شجریان یا آقای محمد اصفهانی و طی کردن رو طی کنن؟
    شما عادتونه همه چیز رو اتمی کنین؟
    جناب آقای امیر مقصود لو که خواننده هستن و طرفدار دارن هم این مراحل و طی کردن؟
    ما ایرانیا عادت کردیم میل و اشتیاق همدیگرو سرکوب کنیم ..
    یک طوری حرف میزنید که انگار همه ی خوانندگان کشور این اصول و رعایت کردن
    تعجب آوره !!

8. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    از نظر منم یه خواننده باید اون مراحلو طی کنه تا یه خواننده ی واقعی بشه. من خودم دوست ندارم واس این خواننده بشم که آهنگ بدم بیرون. یعنی دوست ندارم اونطوری بشم که دوست عزیزمون mr.milani فرمودن که بعضی خواننده ها زنده نمیتونن بخونن و فقط توی استودیو اونم با افکت و... صداشونو خوب میکنن و آهنگ میسازن. که ایشون آقای احسان خواجه امیری رو مثال زدن.

من بیشتر واس دل خودم میخوام خواننده شم. واس اینکه صدام خوب باشه و خودم از صدای خودم لذت ببرم. پس فکر کنم لازم باشه واقعا اون مراحل رو طی کنم.

حالا یه سوال.

اگه برم آواز سنتی کار کنم خوبه؟ میتونم بعد اینکه صدام قوی شد وارد پاپ بشم؟

9. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما کمه کمش باید 2 سال تمرین کنی تا به تن صدا و آمادگی مورد قبول برسی (البته پشت کار داشته باشی اینقد طول میکشه، وکن شل بگیری بیشتر هم میشه مدتش) به خودت بستگی داره :headphone-4:
    من خودمم دارم تمرین میکنم...البته یه آهنگ خوندم، اگه اسممو تو گوگل تایپ کنی میاد "حافظ پارور" :thumbsup:
    بصورت خونگی تمرین میکنم با استفاده از آموزش و تمرینای موجود در اینترنت و اپلیکیشن های اندروید

من سبکم رپه ولی خــــــــــــب پاپ به نسبت رپ سخت تره...همینطور که گفتم هنوزم در حال تمرین پاپ هستم و استفاده ای نکردم هنوز. به حد قابل قبولی رسیدم خدارو شکر :smuggrin-61:

شما تو بازار (اپلیکیشن اندروید) هم میتونین آموزش هاشو پیدا کنی.
    یا میتونین به سایت ×وب کامل من | سایت کامل ایرانی با مطالب دقیق و معتبر× مراجعه کنین و در قسمت خوانندگی برین و رایگان دوره کامل خوانندگی رو طی کنین...

موفق باشین :wink:

آخرین ویرایش: ‏30/5/15
  10. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0

ممنون. ولی میگم این دوره های آموزش خوانندگی که توی این سایت که معرفی کردین هست ، واقعا خوبه دنبالشون کنم؟ چون معمولا اکثرا میگن باید زیر نظر یه استاد تمرین کنی تا یوقت حنجره آسیب نبینه.

11. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در وحله اول خودت باید دقت کنی و مراقب باشی
    اگه تو گلوت سوزش خفیف احساس کنی یا همون یکم درد میگیره یه 3 4 روز نخون حله
    درسته باید بری و با استاد کار کنی تا پیشرفت کنی، برخی خواننده های خوب کشورمون نه سلفژ میدونه چیه نه با یه استادی کار کردن ولی خب بازم به اندازه حرفه ای ها موفقن...
    توصیه منم بهتره کلاسشو بگذرونی و اگه دسترسی به استادو کلاس نداری باید خونگی کار کنی و تحقیقاتی به عمل بیاری تا استعدادت شکوفا شه

خونگی که میگم همون چیزی که تو پست قبلی گفتم...اگه موقعیتشو نداری باید به منابع و ویدئوهای اموزشی و توصیه های با استعدادا بسنده کنی

در هردو صورت اگه عشقو علاقه داشته باشی موفق میشی ولی نه به یه اندازه
    به هر حال چه با استاد چه بی استاد باید کمه کمش 2 سال تمرین کنی، البته تو این 2 سال تجربه های خوبی کسب میکنی
    ولی اگه کم کاری کنیو شل بگیری یا کار زیاد بکشی ازش و بهش فشار بیاری به نتیجه مطلوبی نمیرسی و تو این کار به صدای استاندارد و نرمالی نمیرسی

اینایی گفتم به شخص خودت بستگی داره که چجوری میخوای کار کنی باهاش

12. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه آموزشای سایتو بطور جد کار کنی نتیجه خوبی داره و به هدفت هرچند ضعیفتر ولی قابل قبولی میرسی که بقیه راهو خودت بتونی درست کنی

نتیجه خوبی داره واقعا، اگه در طول تمرین به خودت فشار نیاری

13. Omid-ma

Omid-ma عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    دوست عزیز بنده اصلا این آقای خواننده رو که فرمودین حتی یکبار هم اسمشون رو نشنیدم.

شما مبنای توانایی یک خواننده براتون میزان طرفداراشون هستن ..؟!!

خیلی جالبه ..!

من اصلا قصد جدل با شما رو ندارم قصدم فقط و فقط راهنمایی بود و بس.

ضمنا باید یاد بگیریم که همه چیز رو از پایه و اصولی آغاز کنیم. یک نگاهی به نابسامانی و آشفتگی موسیقی کشور به خصوص موسیقی پاپ بکنید فکر میکنید این آشفتگی از کجاست؟ از تفکر بنده یا شما؟! دوست عزیزم صد البته این برمیگرده به پایین بودن سطح علم دربین هنرمندای کشورمون فک میکنید چند درصد از همین خواننده هایی که شما میفرمایید رو یک موزیسین دارای تحصیلات عالییه و با تجربه قبول داره؟! شاید 2 درصد، چرا؟! شما که مبنای سنجشتون تعدا طرفدار یه خوانندس دیگه انتظار بیشتر از این نمیشه داشت.

بنده فقط بصورت اصولی و تا حد توان و تجربه ام راهنمایی کردم .(نمیدونم کجای صحبتم سرکوب بود..!!!!)

اما امصال شما باعث میشن که هر کسی به خودش اجازه بده بدون هیچ دانش یا حتی کمترین تجربه پا تو این عرصه بذاره و باعث بشه هر روز سطح موسیقی کشورمون سقوط بیشتری کنه. علاقه خیلی مهمه و حتی استعداد اما اینها در کنار آموزشهای اصولی پیگیریهای مداوم و تمرین های اصولی زیر نظر یک استاد معنی پیدا میکنن .

لطفا اگه توانایی پاسخ دادن اصولی و منطقی دارید پاسخ بدید و توهین نکنید نوع صحبتتون نشون دهنده شخصیتتونه.

متشکرم.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - عاشق خوانندگی ام
  1. .:(Soheil):.
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    182
  2. artinviolin
    پاسخ ها:
    0