طریقه اکوستیک کردن اتاق بلوکی

16/1/10
33
0
0
کاشان
سلام به همه من تازه واردم .سوالی دارم در مورد اینکه دیواری که از تیرچه بلوک سیمانی و اجره چه جوری میشه اگوستیک کرد.سقف اگه شیروونی باشه میشه زیرش از سقف کاذب استفاده کرد.در ضمن چند درصد پشم سنگ در جذب صدا موثره؟؟؟؟؟؟اگه میشه ارزونترین راهو نشونم بدین ممنونم از همه.:smile (2):

behrooz-soltan

هنرمند
10/9/09
152
25
0
اصفهان
سلام دوست عزیز
ورودتونو به سایت خوش امد میگم.
برای اگوستیک کردن شما به این چیزها احتاج دارین البته من یه مورد که حاصل تجربه خودم هست رو اول کار بتون بگم:
هیچ وقت در مورد اگوستیک محل کمی و یا کاستی نکنید و تا جای که میتونید سعی کنید از بهترین اگوستیک برخوردار باشید.

اگوستیک:
1:پشم سنگ:در ابعاد و دانسیتی های مختلفی وجود داره که هرچه میزان دانسیتی بالاتر باشه صدا گیری اون بهتره.
2:تایل:تایل که در واقع همون الیاف فشرده و .... هست که شما در استدیو ها به صورت قالبهای 60*60 میبینید که اینها هم بسته به نوع قیمت دارای کیفیت های مختلف هستن
3:فوم اگوستیک:فوم های هستند که یه طرف انها صاف و طرف دیگه به حالت شونه تخم مرغی هستند و پوشش مناسبی برای گیر انداختن و خفه کردن صدا هستش. در ابعاد 2*1 متر هست و کارخانه ی ان هم در ایران-تبریز هستش.البته قیمت قابل قبولی هم داره
و
موکت-چوب-mdf-شونه تخم مرغ-فیبر یونولیت هم استفاده میکنن که البته زیاد عاقلانه نیستکه برای اگوستیک اصلی از اینها استفاده کنید

16/1/10
33
0
0
کاشان
ممنونم بهروز جان.در مورد سقف باید چیکار کنم؟میخوام داخل رو به دو قسمت دد روم و اتاق فرمان تقسیم کنم.از چی استفاده کنم؟منظورم مصالحه.مرسی از لطفطون.

29/12/09
418
98
28
شهرکرد
شما می تونید با پانل های پیش ساخته ی کچی محل رو به دو قسمت تقسیم کنین
سقف هم دوستان قبلا گفتن که مثل دیواره ها باید عمل کرد

16/1/10
33
0
0
کاشان
سلام.ممنونم که پسخ میدید.ذثاقخظ جان ابعاد زمین 5 در 5 هستش.اگه از یونولیت(سقفای کاذب)استفاده کنم به مشکل بر میخورم؟
1 سوال دیگه هم دارم.:اگه من از پشم سنگ به قطر 2.50 استفاده کنم روی اونو با دیوارهای کاذب که هم شکیلن هم صداگیربپوشونم اشکالی داره؟یعنی کارم راه میوفته؟

16/12/09
253
12
0
ایران
پیشنهاد بنده اینه که دیواره و سقف رو گچ کنین , اگه این کار برای شما مقدور نیست میتونین برای سقف از همون سقف کاذب استفاده کنین و دیواررو به همون صورتی که در تاپیک عایق ددروم ذکر شده پوشش بدین.

برای مثال استفاده از پشم سنگ و اکوستیک خوب.