ضبط کردن به روش استریو

siamak-akhtari

عضو سایت
23/12/09
100
14
18
Hamedan
www.siamak-akhtari.com
چند وقت قبل آقای محبی عزیز نوشته بودن بهترین روش ضبط استریو اینه که دو تراک مونو ضبط بشه بعد اون ها رو در یک تراک بصورت استریو قرارداد.

از دوستان عزیز بخصوص آقای محبی درخواست می کنم چگونگی انجام این کار رو در کیوبیس مفصلا شرح بدن.
با تشکر

3/4/10
286
109
43
تهران
خوب دوست عزیز ، قطعا بهترین روش همینه که آقای محبی گفتن
قاعدتا برای ضبط استریو شما باید 2 میکروفن استفاده کنید ، حالا بسته به حالت میکروفن گزاری از چه میکروفن هایی استفاده میکنید ( شرحش جداست )
اما بصورت ساده شما احتیاج به کارت صدایی دارین که حداقل 2 ورودی مجزا داشته باشه
در کیوبیس یا نوئندو در قسمت ورودی تراک میتونید ورودی 1 یا 2 را تعریف کنید و بصورت مجزا رکورد کنید یعنی همزمان جفتشون رو rec ready کنید و ضبط رو شروع کنید .
ضمنا یادتون باشه اگر کارت صدای شما دارا چند ورودی باشه ( مثل 1010 یا 003 ) در قسمت VST connection اونا تعریف شدند

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
از دوستان عزیز بخصوص آقای محبی درخواست می کنم چگونگی انجام این کار رو در کیوبیس مفصلا شرح بدن.
روش رکورد هیچ فرقی نداره که با کدوم نرم افزار انجام بشه. با همه نرم افزارهای میتونید انجامش بدین.

siamak-akhtari

عضو سایت
23/12/09
100
14
18
Hamedan
www.siamak-akhtari.com
روش رکورد هیچ فرقی نداره که با کدوم نرم افزار انجام بشه. با همه نرم افزارهای میتونید انجامش بدین.
منظور من این بود که وقتی دو تراک مونو رو ضبط کردیم و تموم شد حالا چطور اونو در تراک استریو قرار بدیم؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
منظور من این بود که وقتی دو تراک مونو رو ضبط کردیم و تموم شد حالا چطور اونو در تراک استریو قرار بدیم؟
نیازی نیست اونها رو در یه ترک استریو قرار بدید.
کافیه اونها رو در همون دو ترکی که هستن با موسیقی میکس کنید.
استفاده مناسب از paning خیلی مهمه.

Mas64

عضو سایت
چطوری میشه در برنامه کیوبیس ، مونو ضبط کرد
من زمانی که مونو رو انتخاب میکنم ، اصلا صدای میکروفن نمیاد و هیچی ضبط نمیشه
خواهشا راهنمایی بفرمائید

siamak-akhtari

عضو سایت
23/12/09
100
14
18
Hamedan
www.siamak-akhtari.com
درصورتیکه استریو ضبط میشه و مشکلی نداره
دوست عزیز شما باید در vst connection یا f4 ورودی و خروجی مناسب رو انتخاب کنید . در قسمت ورودی یک مونو تعریف کنید و در قسمت خروجی یک استریو تعریف کنید.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
چطوری میشه در برنامه کیوبیس ، مونو ضبط کرد
من زمانی که مونو رو انتخاب میکنم ، اصلا صدای میکروفن نمیاد و هیچی ضبط نمیشه
خواهشا راهنمایی بفرمائید
شما باید کلید f4 رو بزنید و در قسمت ورودی های برنامه یه وروی مونو بسازید و ورودی کارت صدا رو بهش معرفی کنید و اون ورودی رو ذخیره کنید.
یه ترک مونو باز کرده و همون ورودی رو فراخونی کنید و میکروفون رو به همون ورودی در قسمت ورودی برنامه ساختید وصل کرده و رکورد کنید.

djpopi

عضو سایت
19/3/10
55
20
8
36
کرج
سلام آقاي محبي من وقتي وكال ميگيرم مونو ضبط ميكنه با برنامه نيوندو.كارت صدام
وtc-electronic konnekt 6
تمام تنضيماتش رو نگاه كردم ولي جايي واسه تبديل مونو به استريو نداره.ميخواستم لطف كنيد راهنماييم كنيد آيا ايراد از تنضيمات كارت صوتي هست؟يا كلا نيوندو به صورت مونو ضبط ميكنه؟و لطف كنيد راهنماييم كنيد براي استريو ضبط كردن و وكال گرفتن ممنونم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام آقاي محبي من وقتي وكال ميگيرم مونو ضبط ميكنه با برنامه نيوندو.كارت صدام
وtc-electronic konnekt 6
تمام تنضيماتش رو نگاه كردم ولي جايي واسه تبديل مونو به استريو نداره.ميخواستم لطف كنيد راهنماييم كنيد آيا ايراد از تنضيمات كارت صوتي هست؟يا كلا نيوندو به صورت مونو ضبط ميكنه؟و لطف كنيد راهنماييم كنيد براي استريو ضبط كردن و وكال گرفتن ممنونم
دوست عزیز وقتی منبع دریافت سیگنال شما یعنی همون میکروفون یکی هستش دلیل نداره استریو رکورد کنید !
باید مونو رکورد بشه
ربطی هم به کارت صدا نداره. اگه هم ترک استریو ایجاد کنید و مثلا استریو رکورد بشه بازم همون مونو خواهد بود فقط در دوخط !

djpopi

عضو سایت
19/3/10
55
20
8
36
کرج
دوست عزیز وقتی منبع دریافت سیگنال شما یعنی همون میکروفون یکی هستش دلیل نداره استریو رکورد کنید !
باید مونو رکورد بشه
ربطی هم به کارت صدا نداره. اگه هم ترک استریو ایجاد کنید و مثلا استریو رکورد بشه بازم همون مونو خواهد بود فقط در دوخط ![/QUOTE
خيلي ممنون ... پس كلا وقتي تو استوديو هم ضبط ميشه مونو هست؟آخه زمان پخش از يه اسپيكر پخش ميشه اين رو چطوري ميتونم كاري كنم كه از هر دو اسپيكر پخش بشه؟ميشه راهنماييم كند آقاي محبي ....چون من تجربه استوديو ندارم فكر ميكردم كلا بايد در حالت استريو ضبطبشه الان راهنماييم ميكنيد متشكرم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
شما در برنامه تون یه ترک مونو باز کنید.
و در همون ترک از ورودی کارت که میکروفون به اون ورودی متصله رکورد کنید.
این روش درستشه
اگه از یک باند پخش میشه دلیلش اینه که ترکی که ایجاد کردید استریو هستش

djpopi

عضو سایت
19/3/10
55
20
8
36
کرج
شما در برنامه تون یه ترک مونو باز کنید.
و در همون ترک از ورودی کارت که میکروفون به اون ورودی متصله رکورد کنید.
این روش درستشه
اگه از یک باند پخش میشه دلیلش اینه که ترکی که ایجاد کردید استریو هستش
براي اين كه بخوام صدايي كه ركورد ميكنم از هر دو باند بياد بايد چه كنم استاد؟؟؟؟با نيوندو كار ميكنم ميشه دقيق بگين آخه من مبتدي هستم بازم ازتون سپاس گذارم به خاطره راهنمايي هاتون .
لطفا در محيط نيوندو بگين چه كنم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
نیاز ی به اینکار نیست
مگه اینکه بخواین استریو واقعی رکورد کنید که باید دو تا میکروفون رو به کارت متصل کرده و دو ترک مونو ایجاد کنید و هر میکروفون رو به یک ورودی معرفی کرده و رکورد کنید.
که معمولا برای سازهایی مثل گیتار بیشتر کاربرد داره تا وکال

djpopi

عضو سایت
19/3/10
55
20
8
36
کرج
نیاز ی به اینکار نیست
مگه اینکه بخواین استریو واقعی رکورد کنید که باید دو تا میکروفون رو به کارت متصل کرده و دو ترک مونو ایجاد کنید و هر میکروفون رو به یک ورودی معرفی کرده و رکورد کنید.
که معمولا برای سازهایی مثل گیتار بیشتر کاربرد داره تا وکال
استاد واقعا ممنون..من فكر ميكرد تنضيمات كارت صدام يا نيوندو مشكل داره .......ممنون كه با
تجرياتتون ما رو بهرمند ميكنيد

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
551
93
25
In A State of Trance
خب استاد اگه ما یک میکروفون داشته باشیم برای ضبط وکال میتونیم 2 لاین مجزا ضبط کنیم؟
یعنی اول یه لاین بعد لاین پایین دوباره خواننده اجرا کنه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
خب استاد اگه ما یک میکروفون داشته باشیم برای ضبط وکال میتونیم 2 لاین مجزا ضبط کنیم؟
یعنی اول یه لاین بعد لاین پایین دوباره خواننده اجرا کنه
بله میشه.
در حاضر هم خیلی از رپرها به این روش رکورد میکنند.
یعنی یکبار وکال اصلی و در ترکی مجزا همون رو دوباره اجرا میکنند و کیبار هم فقط افعال و قافیه رو تاکید میکنند