ضبط صدا

• شروع کننده موضوع zadis
  • تاریخ شروع

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
سلام ببخشید من میخوام با هدست گیمینگ که میک خوبی هم داره صدامو ضبط کنم ولی یه مشکل دارم اینکه وقتی اهنگ بیکلام میخوام روش بخونم صدامو از هدست نمیشنوم و نمیفهمم درست چی میخونم چیکار کنم صدام وقتی با میکروفن میخونم تو هدست بیاد

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,092
10,149
113
54
.
سلام ببخشید من میخوام با هدست گیمینگ که میک خوبی هم داره صدامو ضبط کنم ولی یه مشکل دارم اینکه وقتی اهنگ بیکلام میخوام روش بخونم صدامو از هدست نمیشنوم و نمیفهمم درست چی میخونم چیکار کنم صدام وقتی با میکروفن میخونم تو هدست بیاد
این به نرم افزاری که برای ریکورد استفاده میکنی، و همینطور آدیو اینترفیسی که استفاده میکنی ارتباط داره که اصلاً راجع به اونها چیزی نگفتی که چی استفاده میکنی.

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
این به نرم افزاری که برای ریکورد استفاده میکنی، و همینطور آدیو اینترفیسی که استفاده میکنی ارتباط داره که اصلاً راجع به اونها چیزی نگفتی که چی استفاده میکنی.
من با برنامه SOUND FORGE Pro 14.0 Suite (x64) و اف ال ضبط صدارو انجام میدم . اره میکروفن صدا داره و راحت صدامو ضبط میکنه مشکل من فقط اینکه میخوام صدامو تو هدفونم هم بشنوم که راحت بتونم روی اهنگ بخونم . یعنی وقتی اهنگی بیکلام رو میزارم میخوام بخونم تو هد ست صدام نمیاد و نمیشه تمرکز کرد چی داری میخونی

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,092
10,149
113
54
.
نگفتی آدیو اینترفیس چی استفاده میکنی

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
نگفتی آدیو اینترفیس چی استفاده میکنی
یعنی چی دقیقا متوجه نمیشم منظورتو؟ من یه هدست گیمینگ a4tech usb هست گرفتم که میکش واقعا خوبه میخوام صدامو ضبط کنم .مشکل من فقط اینکه که صدای خوندنم تو هدست نمیاد . ببخشید دیگه ما اماتوریم :biggrin::biggrin:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,092
10,149
113
54
.
آدیو اینترفیس = کارت صدا

• هاها
واکنش‌ها: zadis

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,092
10,149
113
54
.
خب ببین، هر نرم افزار صوتی که این سرویس رو میتونه بده (از جمله تمام DAWها) یک جایی در ستینگ دارن که شما با تنظیم اونجا میتونی رفت و برگشت های صدا، Out، In . . . رو مدیریت میکنی. اونجا میتونی اینو تعریف کنی. در FL من نمیدونم اون ستینگ کجاست. دوستانی که FL استفاده میکنن میتونن راهنمایی کنن.
SounForge رو هم من فقط تجربه ی استفاده از بخش ادیت اونو دارم، نه مالتی ترَک. ظاهراً یک بخش مالتی ترَک هم اضافه کرده به امکاناتش که من تا حالا استفاده نکردم.

از طریق ستینگ آدیو اینترفیس هم باید اونو تنظیم کنی. ولی از آنجاییکه شما از اینترنال خود سیستم استفاده میکنی، من نمیدونم از اون طریق چطور میشه این موارد رو مدیریت کرد.
دوستان میتونن کمک کنن.

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
خب ببین، هر نرم افزار صوتی که این سرویس رو میتونه بده (از جمله تمام DAWها) یک جایی در ستینگ دارن که شما با تنظیم اونجا میتونی رفت و برگشت های صدا، Out، In . . . رو مدیریت میکنی. اونجا میتونی اینو تعریف کنی. در FL من نمیدونم اون ستینگ کجاست. دوستانی که FL استفاده میکنن میتونن راهنمایی کنن.
SounForge رو هم من فقط تجربه ی استفاده از بخش ادیت اونو دارم، نه مالتی ترَک. ظاهراً یک بخش مالتی ترَک هم اضافه کرده به امکاناتش که من تا حالا استفاده نکردم.

از طریق ستینگ آدیو اینترفیس هم باید اونو تنظیم کنی. ولی از آنجاییکه شما از اینترنال خود سیستم استفاده میکنی، من نمیدونم از اون طریق چطور میشه این موارد رو مدیریت کرد.
دوستان میتونن کمک کنن.
ممنون دوست عزیز همین که جواب دادی یه دنیا ممنونتم

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
شاید منظور منو متوجه نمیشید دقیقا میشه (شنیدن صدای وکال و موزیک در هدفون در حین رکورد وکال) با هر نرم افزاری که شما بلدین هم میتونم ضبط کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
یه تاپیک هم پیدا کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم متاسفانه

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,960
2,831
113
تهران
باید بعد نصب ، کارت صدا رو معرفی کنی به سیستم.

1.png
اون قسمت مشخص شده رو هم کم میکنی تا جایی که سیستم کم نیاره . این قسمت که بافر اسمش هستش، تاخیر رو در صدای پخش شده کم میکنه.
شاید منظور منو متوجه نمیشید دقیقا میشه (شنیدن صدای وکال و موزیک در هدفون در حین رکورد وکال) با هر نرم افزاری که شما بلدین هم میتونم ضبط کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
یه تاپیک هم پیدا کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم متاسفانه
کار خاصی برا شنیدن صدات نباید انجام بدی!
در اف ال به این صورت میکروفون رو معرفی میکنی و تمام.
2.png

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
باید بعد نصب ، کارت صدا رو معرفی کنی به سیستم.

مشاهده پیوست 180063
اون قسمت مشخص شده رو هم کم میکنی تا جایی که سیستم کم نیاره . این قسمت که بافر اسمش هستش، تاخیر رو در صدای پخش شده کم میکنه.

کار خاصی برا شنیدن صدات نباید انجام بدی!
در اف ال به این صورت میکروفون رو معرفی میکنی و تمام.
مشاهده پیوست 180064
ممنون دوست عزیز از اطلاعات کامل و جامع فقط یه مشکل دارم
وقتی رو asio4all میزارم کل صدای کامپیوترم قطع میشه و ارور میده

فایل های ضمیمه

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,960
2,831
113
تهران
سمت راست(عکس اول که براتون قرار دادم)
از 44100 بذار رو 48000

zadis

عضو سایت
28/12/09
29
3
3
تو پست 13 توضیح دادم
ممنون دستت درد نکنه همه اینکارا رو انجام دادم ولی تاخیر داره نمیدونم دیگه چیکار کنم . این تو اف ال اینجوری که صدای میکروفن تو هدفون میاد ولی با برنامه های دیگه اینجوری نیست و هیچ صدایی از تو میک نمیاد تو هدفون . قبل این هدست یه هدست معمولی دارم که از طریق فیش سبز و صورتی وصل میکنم صدا میکروفن تو هدفون میاد ولی این که usb هستی این اتفاق براش نمیفته . به هر حال دمت گرم داداش خدا خیرت بده که زحمت کشیدی این همه راهنمایی کردی

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,960
2,831
113
تهران
ممنون دستت درد نکنه همه اینکارا رو انجام دادم ولی تاخیر داره نمیدونم دیگه چیکار کنم . این تو اف ال اینجوری که صدای میکروفن تو هدفون میاد ولی با برنامه های دیگه اینجوری نیست و هیچ صدایی از تو میک نمیاد تو هدفون . قبل این هدست یه هدست معمولی دارم که از طریق فیش سبز و صورتی وصل میکنم صدا میکروفن تو هدفون میاد ولی این که usb هستی این اتفاق براش نمیفته . به هر حال دمت گرم داداش خدا خیرت بده که زحمت کشیدی این همه راهنمایی کردی
رو چه عددی هستش؟کمترش کن(تا جایی که صدا بدون مشکل پخش میشه).
bfr.png

آخرین ویرایش: