ضبط صدای گیتار الکتریک برای کاور کردن اهنگ!

شروع موضوع توسط hamed_yazdani ‏9/1/12 در انجمن گیتار

تاپیک ضبط صدای گیتار الکتریک برای کاور کردن اهنگ! تالار گیتار در persian-music.org.

1. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام. میخواستم بدونم برای اینکه صدای گیتارم رو از خروجی امپ ضبط کنم چی کار باید بکنم؟
    با کارت صدای آنبرد میشه؟
    پشت امپم یه direct out داره ( جک 1/4 میخوره)که فکر کنم باید از همونجا بگیرم. ولی نمیدونم چطور اتصالات و تبدیل هایی وصل کنم!
    با چه نرم افزاری کار کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید!

2. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    سلام
    من پیشنهاد میکنم اگه تجهیزات کافی ندارید، برای کاور کردن، گیتارو مستقیم به کارت صدای آنبرد وصل کنید (Line In) و از نرم افزار شبیه ساز بهش افکت بدید
    به امتحانش می ارزه :)

3. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تجهیزات؟
    منظورتون دقیقا چیه؟
    من الان یه mp3 in میدم به امپم( زیر صدا یا همون backing track) و خودم باهاش میزنم. صدام خوبه فقط مسئله ضبط کردنه چون وقتی با هندی کم فیلم میگیرم تصویر خوبه ولی صدا زیاد جالب نمیشه!

4. mahdiar-borusan

mahdiar-borusan عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام. شما گیتار رو به کارت صدا وصل کن. بدون اینکه امپ رو سر راه قرار بدی. بعد تو نرم افزار Cubase از guitar rig استفاده کن که بتونی صدای دیتوریشن ازش بگیری. خیلی خوب جواب میده :smile (61):

5. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به این نرم افزار ها وصل میکردم. خیلی دیلی داشت و نویز بسیار شدید!
    میگن با تنظیمات درست میشه. میشه تنظیماتش رو با عکس نشون بدین؟
    و اینکه باید از چه مبدلی استفاده کنم؟ باید چیز خاصی باشه؟ چون من از همین تبدیل های معمولی سر راهش میذاشتم که فکر کنم نویز از همون بودش!
    حالا جدا از اینا بگین که چطور از امپم استفاده کنم؟ چون اولا میخوام صدا امپ خودم باشه(مث این کلیپ هایی که تو یوتیوب میذارن) بعدش فکر نکنم این نرم افزار ها خیلی خوب جواب بدن!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    وصل کردن کابل گیتار به ادپتور نویز ایجاد میکنه، ولی به نظر من مشکل از جای دیگست
    یه روشی میگم امتحان کنید ببینید مشکلتون برطرف میشه یا نه
    اولاً گیتار رو وصل کنید به پرت Line in کارت صدای آنبردتون، اگه به Microphone وصل کنید، نویزش بالاست
    بعد برید به تنظیمات کارت صدا که پایین تسکبار ویندوز، معمولاً یه آیکون داره
    صدای رکورد line in رو ببرید بالا
    بعد این نرم افزارو دانلود کنید (حجمش 1.5 مگ): http://www.guitar-fxbox.com/fxbox3setup.exe
    در حین اینکه گیتارتون وصله به کارت صدا، برنامه رو اجرا کنید
    تو تنظیماتش، اون آخر یه گزینه setup داره، حالت استاندارد input و output رو به ASIO driver تغییر بدید.
    حالا دکمه start رو بزنید، یه افکت (مثلاً distortion) بهش بدید
    ببینید صدای گیتار رو درست میشنوید یا نه
    اگه جواب منفیه، یعنی تأخیر زیادی دارید، احتمالاً cpu سیستم ضعیفه!

7. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    این کار رو کردم. صدا از توی اسپیکر ها بدون دخالت نرم افزار بیرون میاد. صدای کلین و بدون دیلی و نویز!
    از طریق لاین این نتونستم صدا رو به نرم افزار بدم تا تغییرش بده. یه عکس هم میذارم ببینید کجاش مشکل داره!
    ضبط صدای گیتار الکتریک برای کاور کردن اهنگ!-fsta5rvsgoldac6hy89p.jpg

تصحیح میکنم. صدا رو توی ویندوز سون دادم به نرم افزار. ولی اصلا اون طور نبود که شما تعریف میکنین؟ : دی
    صدای کلینش که خوبه( بدون نرم افزار هم همون صدا رو دارم)
    دیستروشنش هم که روشن میشه انگاری هواپیما داره رد میشه(در مورد فیزر هم صدق میکنه)
    اوتو واه هم فقط بالا و پایین میره و با صدای سیم کار نمیکنه. در کل هر چی باشه امپ نمیشه!
    حالا راهی نیست که از خود امپ ضبط کنم؟

یه سوال : این اهنگ هایی که خود گروه ها ضبط میکنن با میکروفن هستش یا با اتصالات سیمی؟ جون من نگین که گروه ها هم از این نرم افزارا استفاده میکنن!:smile (29):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/1/12
  8. Shayan.Nick

Shayan.Nick عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    خیلی از گروه های که سبک chours کار میکنن و سولوی گیتار الکتریک دارن از این روش استفاده میکنن!
    اما بیشتر بندهای راک و متال و... از طریق میکروفون و آمپ استفاده میکنن یعنی با استفاده از چندین میکروفون در جلوی آمپ(که کلی داستان داره) و همچنین در پشت آمپ ( که باز داستانی طولانی دار) در محیط آکوستیک ! نه اتاق خونه :) و با تجهیزات درست حسابی که قیمتشون به بیش از چندیدم میلیون میرسه
    در کل ما تو استودیوهامون هم هنوز چنینن تشکیلاتی نداریم ! چون اکثرا برای خود مالک استودیو هست ،هیچ کمپانی درست حسابی تو ایران نداریم که ساپورت کنه ! حتی بهترین گروه های مجاز مفعلی هم که به بهترین استودیو های ظبط دسترسی دارن هنوز تو ضبط صدای اینسترومنتال به همسایه های اطرافمونم نرسیدن چه برسه به کشورهای اروپایی و غربی
    اینه که پیشنهاد من به شما اینه اگه واقعا قصد همچین کاری دارید یه کارت صدای خوب( نه خیلی گرون) بخرید و دیجیتال ضبط کنیدو کلا آمپ رو ببوسید بزارید کنار

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون از نظر های همگی. ولی خودم یه فکری داشتم که عملی کردم. از فون یا همون دایرکت اوت امپ یه سیم زدم به لاین این کامپیوتر صدا خیلی خوب اومد.
    همونو زدم یه دوربین شد عین هو کلیپ هایی که میدیدم!:smile (61)::smile (61)::smile (61)::smile (61):

10. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    جواب کامل رو شایان جان دادن :)

در ضمن صدای Microphone رکورد و پلی بک رو کلاً تو تنظیمات کارت صدا قطع کنید
    چون نویز ایجاد میکنه
    ورودی فقط باید از طریق رکورد line in باشه.
    اگه تنظیمات رو درست انجام بدید با همون نرم افزار ساده میشه خروجی خیلی خوبی گرفت.
    با یه کارت صدا و مانیتور خوب و کابل نویزلس که صدا به مراتب بهترم میشه :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
بارگذاری...