ضبط صدای پیانوی دیجیتال با کابل usb از طریق pc یا لپ تاپ

• شروع کننده موضوع amirey
  • تاریخ شروع
6/10/13
2
0
0
ایران
سلام دوستان
من یه پیانوی دیجیتال yamaha ydp-142 دارم
میخواستم صدای اونو با کامپیوتر ضبط کنم
یه کابل پرینتری هم دارم که یک طرفش به USB host پیانو و طرف دیگه به usb کامپیوتر وصل میشه.
درایور USB یاماها رو هم دانلود و نصب کردم
وقتی کابل رو میزنم به کامپیوتر تو قسمت Device ویندوز یه درایو ساخته میشه
ممنون میشم راهنمایی کنین.

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,736
113
40
Tehran
www.persian-music.org
پاسخ : ضبط صدای پیانوی دیجیتال با کابل usb از طریق pc یا لپ تاپ

اون سوکت usb صرفا برای انتقال فایلهای midi شما هست که درواقع بصورت midi رکورد خواهد شد.
میتونید در داخل اون پیانو اهنگتون رو بسازید و ذخیره کنید و در نهایت بوسیله usb به سیستم منتقل کنید . همونطوری که شما مشاهده کردید یک درایو جدید ساخته خوهد شد که اهنگ ضبط شده رو میتونید از داخل اون به داخل سیستم منتقل کنید و استفاده کنید.

پس در اینجا usb فقط نقش ترنسفریت رو ایفا خواهد کرد.

ولی برای ضبط صدا میبایست از خروجی صدای اون استفاده کنید.

https://www.persian-music.org/thread12881.html
https://www.persian-music.org/thread9029.html
https://www.persian-music.org/thread99409.html
https://www.persian-music.org/thread29096.html

6/10/13
2
0
0
ایران

ممنون
یعنی الان نمیشه که وقتی کابل به پیانو و کامپیوتر متصل هست ، همزمان وقتی پیانو میزنم با برنامه رکورد گرفت؟
منظورم بدون استفاده از vst و غیر از حالت midi هست.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com

ممنون
یعنی الان نمیشه که وقتی کابل به پیانو و کامپیوتر متصل هست ، همزمان وقتی پیانو میزنم با برنامه رکورد گرفت؟
شما می تونید اطلاعات midi رو رکورد و ثبت کنید;اما برای شنیدن اون نیاز به لود یک vst یا استفاده از صدای پیش فرض midi نرم افزارها دارید.به هر شکل نمی تونید صدای خود پیانو رو بعد از رکورد داشته باشید و باید از طریق نرم افزار صدایی رو برای اطلاعات midi ضبط شده جایگزین کنید.

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,736
113
40
Tehran
www.persian-music.org

ممنون

فکر ضبط صدا از طریق USB رو از ذهنتون خارج کنید.

تنها راه استفاده از این پیانو به عنوان میدی کیبرد با استفاده از تبدیل میدی به usb هست و از سمپلهای پیانوی با کیفیت میتونید استفاده کنید.

اگر قصد دارید صدای اون پیانو رو رکورد کنید نیاز به تجیزات صدای مناسب مثل حداقل کارت صدا و اسپیکر مونیتور دارید .
گرچه من رکورد از پیانوی دیجیتال رو پیشنهاد نمیکنم چون یک سری مباحث مربوط به کانورت هست که کیفیت و کوالیتی اولیه اون در این روش ضعیف میشود. و شما به اون کیفیت ایده ال نخواهید رسید.
البته سم‍لهای با کیفیتی هستند که اگر با کارت صدای مناسب و اس‍یکر موینتور خوب استفاده کنید کیفیتی بهتر از اون ‍پیانوی خودتون دریافت خواهید کرد.

15/8/14
10
6
3
21
سلام
میشه یکم راجب کارت صدا توضیح بدید؟فرق کارت صدا با کارت sdچیه؟؟
توی دفترچه ی راهنما ی پیانوی من نوشته بود کارت sd را باید وارد کنیم..من وارد کردم ولی نخوند!!

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,462
113
29
G Studio
سلام
توی دفترچه ی راهنما ی پیانوی من نوشته بود کارت sd را باید وارد کنیم..من وارد کردم ولی نخوند!!
اون کارت SD چیزیه مخصوص پیانو شما.
کارت صدا هم برای ارتباط صوتی بین کامپیوتر و صدا هست. در سایت جستجو کنید میتونید کامل در این باره بخونید.

mory952

عضو سایت
4/1/10
88
32
18
سلام
کاتالوگ سازتونو چک کنید شاید cd card های با حجم پایین تر از 2 Gig رو بخونه.

29/8/14
8
0
1
24
با سلام خدمت اساتید....
میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم..که چطور میشه با پیانو الکتریک یه قطعه رو با بهترین کیفیت ضبط کرد.
پیانو dynatone dps 9h یه sd card داره که توش نرم افزار freeconverter13 داره.
ازش میشه استفاده کرد؟ کاربردش چیه؟ آیا میشه روی sd card ضبط کرد (بدون هیچ کابلی) بعد به کامپیوتر منتقل کرد.
از کاتالوگش نتونستم درباره ضبط راهنمایی بگیرم..از سرچ تو اینترنت هم همینطور...
گیج شدم خدایی.
ممنونتون میشم راهنمایی کنید.

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,736
113
40
Tehran
www.persian-music.org
با سلام خدمت اساتید....
میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم..که چطور میشه با پیانو الکتریک یه قطعه رو با بهترین کیفیت ضبط کرد.
پیانو dynatone dps 9h یه sd card داره که توش نرم افزار freeconverter13 داره.
ازش میشه استفاده کرد؟ کاربردش چیه؟ آیا میشه روی sd card ضبط کرد (بدون هیچ کابلی) بعد به کامپیوتر منتقل کرد.
از کاتالوگش نتونستم درباره ضبط راهنمایی بگیرم..از سرچ تو اینترنت هم همینطور...
گیج شدم خدایی.
ممنونتون میشم راهنمایی کنید.
دوتا راه هست .
از یک کابل استریو استفاده کنید و به ورودی لاین کارت صدا وارد کنید
ولی مشکل اینجاست خروجی این پیانو استریو هست و اگر از ساند کارت انبرد استفاده میکنید ورودی کارت صدای شما مونو هست . پس نتیجه جالبی نخواهد شد. مگر اینکه یک کارت صدای حرفه ای با دو ورودی مونو داشته باشید.

راه دوم و کم دردسر تر این هستش که از صدای اون پیانو صرفنظر کنید. اون قطعه رو ضبط کنید و روی مموری SD کپی کنید. حالا فایل رو به سیستمتون منتقل کنید .
فایلی که دریافت میکنید با پسوند .SMF هست میتونید این فایل رو در نرم افزارهای سکوینسر وارد کنید و صدای هر پیانویی رو که نزدیک به پیانوی شما هست برای اون انتخاب کنید و اکسپورت کنید.
این بانکهای صدا حجیم هستند اگر دسترسی به اون بانکها رو ندارید دوستان میتونند این کار رو انجام بدهند. زحمت زیادی هم نخواهد داشت.
موفق باشی.

29/8/14
8
0
1
24
خیلی خیلی ممنونم...
اگه منظورتون از بانک ها همون vst های با حجم بالاست مثل(galaxy ll و the grand و ...)خوب بسیار زمانبر هستن که دانلود کنم.
من در کرج زندگی می کنم اگه جایی رو برای خرید این بانک ها در نظر دارید لطفا راهنمایی کنید..
خیلی ممنون میشم بهترین این بانک ها رو برای ساز پیانو معرفی کنید.

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,736
113
40
Tehran
www.persian-music.org
خیلی خیلی ممنونم...
اگه منظورتون از بانک ها همون vst های با حجم بالاست مثل(galaxy ll و the grand و ...)خوب بسیار زمانبر هستن که دانلود کنم.
من در کرج زندگی می کنم اگه جایی رو برای خرید این بانک ها در نظر دارید لطفا راهنمایی کنید..
خیلی ممنون میشم بهترین این بانک ها رو برای ساز پیانو معرفی کنید.
پ.خ شد

22/8/20
2
0
1
با سلام من پیانو دیجیتالی dp680دارم و کار با کیبیوس میخوام انجام بدم کابل واسط خریدم و نصب کردم ولی هیچ صدایی از پیانو داخل لپتاب شنیده نمیشود مشکل از چیه ؟؟ و نیاز به نصب درایو یا نرم افزار هست برای این مشکل؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,143
10,280
113
54
.
با سلام من پیانو دیجیتالی dp680دارم و کار با کیبیوس میخوام انجام بدم کابل واسط خریدم و نصب کردم ولی هیچ صدایی از پیانو داخل لپتاب شنیده نمیشود مشکل از چیه ؟؟ و نیاز به نصب درایو یا نرم افزار هست برای این مشکل؟
1- از کابلی که استفاده میکنی عکس بگیر و بذار اینجا
2- از خروجی پیانو دیجیتال و ورودی کامپیوترت عکس بگیر و بذار اینجا
3- از آدیو اینترفیس استفاده نمیکنی؟
در ضمن ما کیوبیس داریم ولی کیبیوس نداریم. لاقل من نشنیدم.

22/8/20
2
0
1
1- از کابلی که استفاده میکنی عکس بگیر و بذار اینجا
2- از خروجی پیانو دیجیتال و ورودی کامپیوترت عکس بگیر و بذار اینجا
3- از آدیو اینترفیس استفاده نمیکنی؟
در ضمن ما کیوبیس داریم ولی کیبیوس نداریم. لاقل من نشنیدم.

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,143
10,280
113
54
.
این کابلی که استفاده میکنی، کابل USB هست، نه کابل واسط. وقتی از این کابل استفاده میکنی دیگه صدای خود پیانوت از لپتاپ پخش نمیشه. اگر در لپتاپت یک نرم افزار یا پلاگین پیانو یا سینتی سایزری چیزی داشته باشی، صدای اون پخش میشه. در واقع شما با پیانو دیجیتالت اون نرم افزار رو مینوازی.
حالا شما کدوم پلاگین یا نرم افزار رو نواختی و صداش نیومد؟