ضبط صدای خواننده

• شروع کننده موضوع Light
  • تاریخ شروع

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,186
8,512
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
در این تاپیک درباره نحوه قرار گیری میکروفن ها , رعایت فاصله ها و تکنیک های دیگر ضبط صدا گفتگو می کنیم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام دوست عزيز

شما اگه سئوال يا مشكلي در اين زمينه دارين ميتونين مطرح كنين و من و دوستان در خدمتتون هستيم.
اين بحث خيلي وسيع هستش و نميشه سليقه ايي موضوعي رو شروع كرد چون ممكنه اصلا بدرد شما و ساير دوستاني كه در اين مورد مشكل دارن نخوره ...
پس شما يا ساير دوستان موارد و يا سئوالتون و بيان كنيد ما هم در حد تجربه و تخصصمون بهتون پاسخ ميديم.
با تشكر

30/6/09
2
0
0
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخواستم در مورد نحوه ضبط صدا برای دوبله فیلم نوع تجهیزات و میکروفون راهنمایی فرمائید

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام دوست عزيز

براي دوبله فيلم و صداگذاري فيلم تجهيزات تقريبا شبيه به استوديو موسيقي هستش با اين تفاوت كه براي اين كار بايد از ميكروفن هايي كه براي naration (گويندگي ) ساخته ميشن استفاده كنين و البته نرم افزارهاي تدوين فيلم كه امكانات ضبط و دوبله رو دارن.
البته نئوندو و سونار براي اينكار هم كارايي دارن.
اما در مورد نرم افزارهاي تخصصي اينكار اطلاع دقيقي ندارم.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
البته بهتر بود يه تاپيك جدا براي نحوه و ضبط دوبله فيلم باز ميكرديد كه دوستان هم كه سئوالات مشابه دارن راحتتر به پاسخشون ميرسيدن و بحث خوانندگي از دوبله جدا ميشد.

با تشكر.

30/6/09
2
0
0
با سپاس فروان از امید عزیز
درمورد نوع میکروفن ونوع میکسر مشکل دارم که کدام نوع را بخرم درمورد نوع ضبط ونرم افزار مشکلی نیست اگر لطف فرمائید درمورد موارد بالا راهنمایی فرمائید

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
با سلام

اگه ورودي و خروجي زيادي براتون ملاك نيست ميتونين از yamaha مدلهاي mg-16 يا mg-12 استفاده كنين كه نسبت به مدلهاي مشابه از ساير برندها داراي نويز بسيار كمتري هستن.
براي ميكروفون هم ميتونين از m-audio مدل nova يا از rode مدلهاي nt-1 يا nt-2a استقاده كنين كه طبق گفته سازنده ش براي ضبط صدا مثل خوانندگي و گويندگي مناسب هستن و در واقع همه فن حريفن...

6/9/10
17
1
1
تهران
سلام
منم می خوام فقط دوبله کنم.
حداقل هزینه برای گرفتن یه صدای قابل قبول چقدره و چه چیزایی نیاز دارم؟ ( ایا با بودجه تا 100 تومن میشه یه صدای قابل قبول گرفت؟)
با تشکر

shahab47

عضو سایت
2/9/09
568
473
63
تهران
سلام
منم می خوام فقط دوبله کنم.
حداقل هزینه برای گرفتن یه صدای قابل قبول چقدره و چه چیزایی نیاز دارم؟ ( ایا با بودجه تا 100 تومن میشه یه صدای قابل قبول گرفت؟)
با تشکر
يه صداي خوب نميتوني بگيري با اين بودجه

نرم افزار هم از پريمير استفاده ميكنن تخصصي واسه اينكاره اگه سوالي بود در خدمتم ولي تو يه تاپيك ديگه اينجا بحث فرق داره

M.Minoo

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
22/12/09
1,021
1,087
113
iran
جناب محبی منتظر pdfهستیم ها....

7/8/10
64
1
0
ارومیه
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم چرا همه میگن sample rate رو 48 و bitrate رو 24 بگیرین
مثلا چرا 96 نمیگیرین ؟ خودمم رو 48 میذارم پروژرو ولی دلیل محکمه پسند دارم!!!!!!!!!
و اینکه آیا رکورد تو 96 کیفیت بهتری نداره؟ یا فرقی نداره که همه 48 میگیرن؟

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,462
113
29
G Studio
سلام دوست من.
من خودمم با سمپی ریت 96 کار میکنم و 24 بیت
,ولی زیاد فرقی حس نکردم از لحاظ کیفیتی فکر میکنم این ها بیشتر به مسائل کامپیوتری مربوط باشه تا کیفیت