ضبط صداي مداح و سينه زنی

• شروع کننده موضوع shohada
  • تاریخ شروع
1/12/14
2
0
1
24
سلام دوسUOTE="Reza1991, post: 123205, member: 25157"]سلام دوست عزيز
ولي نظر من كاملا با شما فرق داره و اصلا نبايد از اين نوع ميكروفن ها براي اين كار استفاده كرد.
چون اگه توجه داشته باشيد تو هر هيئت و حسينيه تعداد زيادي باند وجود داره كه بتونه صدا رو به مستمع برسونه
حالا اگه از ميكروفني استفاده كنيد كه قدرت جذب بسيار بالا ي صدا رو داشته باشه صداي ضبط شده شما قطعا اصطلاحا سالني ميشه
اين پديده زماني اتفاق مي افته كه ميكروفن جمعيت صداي مداح كه از باند ها پخش ميشه رو بيشتر و يا مساوي صداي ضبط شده ي
توسط ميكروفن اصلي مداح ضبط ميكنه(يعني ميكروفن جمعيت بيشتر صداي باند ها رو ميگيره تا جمعيت-- و بر صداي ميكروفن مداح غلبه ميكنه)
---واي چي شد!---
اگر هم ميگيد كه حساسيتشو كم ميكنيم به نظر من جواب نخواهد داد.[/QUOTE]

1/12/14
2
0
1
24
سلام من هم با دستگاه زوم ضبط میکنم ک بهترین دستگاهه. ب اینصورت ک دو تا خروجی لاین رو وصل میکنم و یک میکروفون. ام صداش یه مقدار سالنی شده و اونجوری ک مداحان معروف ضبط میکنن نیست. ایراد از میکروفونه؟ باید چیکار کنم یکی جواب بده ممنون

1/12/14
13
0
1
25
سلام من یک دستگاه اکو دارم میخواستم راهنماییم کنید که چطور این دستگاه رو وصل کنم به سیستم و با استفاده از میکرفون اکو صدا ضبط کنم؟؟؟؟ممنون مشم هرچی زود تر راهنمایی کنید تشکر

M@JiD

هنرمند
15/9/11
342
185
43
اهواز
با سلام یه سوال داشتم و اونم این که مراحل ساخت یک مداحی استدیویی چی .......
چطور موسیقی این مداحی هارو میسازن

مداح نوحه رو تو استدیو می خونه.با مترونم یا هر صدای جایگزین ،که ریتمو از دست نده.بعد هم صدای سنج ها و یا دمام هارو از برنامه های مجازی و در بهترین حالت بصورت زنده ضبط میشه یا میشه اول صدای سنج و دمامها رو گذاشت بعد ضبط وکال گرفت..بعد هم نوبت به میکسو افکت گذاری افکتهای ریورب و دیلی که تو مداحی ها خیلی استفاده میشه.جور خاصی نیست.همین شکله که گفتم.

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
27/4/16
1
0
1
20
سلام من از صدابرداری چیزی سر در نمیارم
ما یه دستگاه اکو معمولی داریم ازینا که ۸تا میکروفون میخوره با usb صداش خوب نی با کامپیوتر هم با ادوشن ۲۰۱۵ ضبط کردم زیاد جالب نمیشه بعدشم صدا سینه زن خیلی ضعیفه
کمکم کنید به نظرتون رکوردر بگیریم درس میشه؟
کمک کنید...
[doublepost=1461763424,1461763308][/doublepost]اینم ایمیلمه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
376
63
مشهد
سلام
با نرم افرار کیوبیس صدابرداری کنید
یک میکروفون اختصاص بدید برای صدای سینه زنها میتونید از سقف اویزونش کنید
میتونید از NT5 استفاده کنید یا میکروفونهای کنفرانس رو میزی
میکروفونهای داینامیک باید خیلی گین رو باز کنید تا صدای جمعیت رو بگیره و در نتیجه خیلی نویز دارید امکان صوت کشیدن باندها موقع اجرا هم زیاده
از خروجی SPDIF دستگاهتون با کابل دو به یک وصل کنید به ورودی لپ تاپتون
البته دستگاها متفاوت هستش بعضیها صدارو بدون افکت و اکوو میده به SPDID ولی بعضیا با افکت
اگر خروجی AUX SEND روی دستگاهتون هست از این هم میتونید خروجی بگیرید و بدید به لپ تاپ
دقت داشته باشین که اینطور مواقع میکروفون خود لپ تاپ باید دیسیبل بشه .گاهی اوقات صدارو از میکروفون خود لپ تاپ دریافت و ضبط میکنید بدون اینکه خودتون متوجه بشین و در اخر فکر میکنید که ضبط شما بی کیفیت بوده

16/7/16
76
44
8
99
با سلام...من ميخواستم صداي مداح را با كيفيت بالا با كامپيوتر ضبط كنم...البته مثل مداحان كشوري كسي ميتونه در اين مورد به من كمك كنه...در ضمن اگه كسي در مورد ضبط صداي سينه چيزي ميدونه بگه....منظورم اينه كه چطوري ميشه صداي سينه زن را هم ضبط كرد البته كيفيت صدا هم مهمه....خواهشن اگه كسي ميدونه كمك كنه من هرچه صداي مداح را ضبط ميكنم كيفيت خوبي نميده و صداي سينه زن هم چندان جالب نيست...كسي ميدونه چطور ميشه صداي مداح و صداي سينه زني را مثل مداحان كشوري ضبط كرد؟ اگه نرم افزار خاصي سراغ داريد بگيد...هر كار ميكنم صداي سينه زني از باند پخش نشه بازم پخش ميشه...اگه كسي در اين مورد چيزي ميدونه بگه...باتشكر
از auxمیکسرت استفاده کن و بده به رکوردر یا لپتاپ

9/7/20
1
0
1
بنده هم صدابردار يك هيئت هستم كه امسال دستگاه دايناكورد خريديم با باندهاي EV و اول ضبط صدا رو با برنامه AUDITION شروع كردم و مشكلي كه داشتم اين بود كه صداي جمعيت ضعيف بود عليرغم گذاشتن ميكروفن جمعيت و يكي هم كيفيت نسبتاً پايين صدا در ضمن با خروجي USB دستگاه هم ميخواستم ضبط كنم كه خروجي خيلي ضعيفي به من ميداد و ازش جواب نگرفتم!
بعد به اين نتيجه رسيدم يه ركوردر بگيرم و با اون ضبط كنم و به بازار مراجعه كردم كه فروشنده به من ركوردر زوم رو پيشنهاد داد چون هم صداي دستگاه رو ميگيره و هم رو خودش 2 تا ميكروفن قوي داره كه گرفتم و تست كردم و واقعا خروجي صدا محشر شد هم كيفيت ضبط صداي خروجي دستگاه بالا رفت و هم صداي جمعيت مطلوب شد و در ضمن اگر 4 كاناله ضبط كنيد دو فايل جداگانه به شما ميده يكي صداي دستگاه و دومي صداي ميكروفن هاي خود ركوردر كه براي ميكس صداي جمعيت با صداي مداح كار خيلي راحت و با كيفيت تر ميشه و نكته ديگه اينكه دستگاه ركوردر دور از باندها باشه بهتره تا صداي جمعيت واضح تر ضبط بشه گرچه ميكروفن هاي داخلي ركوردر فوق العاده قوي و حساس هست و براي اينكه صداي باندها گرفته نشه بايد ولوم ميكروفن داخلي رو كم كنيد.
اينم هم نمونه ضبط شده:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

اميدوارم مشكل شما حل بشه.
سلام چرا وقتی رو لینک میزنم نمیاره؟