ضبط ساز یا ووکال با میکروفون و کارت صدای Creative-Audig 2- ZS platinum pro ???

شروع موضوع توسط m-h ‏27/7/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ضبط ساز یا ووکال با میکروفون و کارت صدای Creative-Audig 2- ZS platinum pro ??? تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. من عضو جدید هستم و از مطالب پربارتان ممنونم...

بفرمایید که برای یک ضبط با کیفیت خانگی از یک ساز(مانند گیتار،چلو،کمانچه،قیچک آلتو،تار و سه تار،...) یا ووکال با در اختیار داشتن کارت صدای Creative-Audig 2-  ZS platinum pro نیاز به سخت افزار دیگری مانند پری آمپ یا میکسر یا فانتوم پاور هست یا نه؟!(البته فضا هم آکوستیک نیست)
    ضمنا" برای چنین مقصودی چه میکروفونی پیشنهاد میکنید که برد قابل تنظیم داشته باد؟ یا میکروفونهای تک راستایی یا کادیوئید باید باشند؟ 
    مثلا" Road-NT1 یا NT2 خوب است؟
    فقط قصد ریکورد دارم و ترجیحا" میکس و مستر را به متخصص میسپارم.دلیل این کار هم فقط ذیغ وقت خودم و استودیو و نوازندگانم هست،ک به علت ترافیک کاریمان  هماهنگی برای ریکورد در استودیو را اغلب به تعویق می اندازد!
    قیمت حدود 200 تا 400 باشد بهتر است.ممنون

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه کارت فانتوم پاور داشته باشه میتونید کار کنید. ( هر چند که این کارت اصلا مناسب این کار نیست )
    nt-2 مناسب تره چون همه فن حریف تره.
    توصیه میکنم کارت صداتون رو عوض کنید و کارت مناسب تری بگیرید که مناسب رکورد باشه و پری امپ بهتری داشته باشه.

3. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزیز.
    مثلا" چه کارت صدایی پیشنهاد میکنید؟ عرض کنم که بنده فارغ التحصیل آهنگسازی کلاسیک و مدرن (معاصر)هستم،و سرو کارمون اغلب با پارتیتور و ارکستر سمفونیک و  ضبط سازهای آکوستیک است... اما بدم نمیومد با همین امکانات محدود همین سیستم نصفه و نیمه ای که دارم رو تبدیل به احسن کنم.بنده مثل شما نه اطلاعات و نه توانایی و نه دغدغه کار استودیویی را بصورت حرفه ای ندارم.
    لطفا" یک پکیج خانگی با هزینه متعادل،اما نسبتا" با کیفیت معرفی بفرمایید. سپاس

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کاری که شما مد نظر دارید کاری مشکله و باید کارت مناسبی تهیه کنید که بتونه جوابگوی نیازتون باشه.مقدار بودجه تون چقدره ؟

5. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله،اما قصد ندارم vst جای ساز رو برام بگیره... ابدا" نبوده ونیست... ریکوردها هم در حد ضبط 4،5 ترک از موسیقی های متن فیلم مثلا" ،یا در حد تریو و کوارتت (از نظر سازبندی و نه فرم کوارتت)با سازهای ایرانی یا کلاسیک و نه ارکستر. و انتقال Waveها به استودیو برای میکس و مسترینگ!

بودجه هم هرچه کمتر بهتر... اما شما حداقل یا میانگین هزینه سخت افزار برای این منظور را در نظر بگیرید... نهایتا" در صورت نیاز کمی بیشتر بودجه منظور خواهم کرد.

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما یه مقدار بودجه مشخص کن تا بنده بتونم مدل بهتون پیشنهاد بدم.

7. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بودجه فقط برای کارت صدا؟ یا کل پکیج؟

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما هر چیزی که نیاز دارید رو با مقدار بودجه برای هر کدوم ذکر بفرما من تا جائیکه بتونم کمک خواهم کرد

9. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای کارت صدا و میکروفون و لوازم احتمالی جانبی حدودا" 1،000،000 تا 1،500،000
    نظرتان درباره ProTools LE چیه؟ شامل کارت صدا و کنسول هم میشه؟(البته اگر صلاح شما چیز دیگریست بفرمایید،بنده در این زمینه کاملا" بی سوادم و تابع راهنامیهای شما دوستان عزیز)

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من توصیه میکنم کار موتو بگیرید. میکروفون هم tlm102 بخرید گزینه های خوبی هستند.
    برنامه پروتولز le با کارتهای خودش از جمله mbox و سری 002 و 003 کار میکنه که کارت خالی 003 بیشتر از بودجه شماست.

11. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قیمت هارو مشخصا" میگید؟(حدودی هم شد ممنون میشم.البته قیمت در ایران)
    اگر یک درجه پایینتر هم بفرمایید ممنون میشم(گزینه ای با هزینه کمتر)

لطفا" قیمت کارت صدای موتو و میکروفون TLM102 را بفرمایید
    نظرتان راجع به Fast track pro یا Fast track ultra یا Pro fire بهمراه میکروفون NT1 یا NT2 چیست؟
    اگر قیمتها را هم حدودی میدانید بفرمایید.
    ضمنا" با اینها نیازی به میکسر یا کنسول نیست؟

قیمت موتو و Tlm102 لطفا"؟؟؟؟؟؟؟
    نظرتان راجع به Fast trackpro/ Fast track ultra / Profire به همراه NT1 یا NT2 چیست؟! و قیمت اینها لطفا"؟؟؟
    با اینها دیگر نیاز به میکسر یا کنسول و... نیست؟ پری آمپ چطور؟!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/7/11
  12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کارت حدود 900 تا 950 هستش. ( البته میشه کمتر هم گیر آورد ) میکروفون هم همین قیمته.
    دلیل معرفی این دو این بود که برای آینده شما هم میتونه مفید باشه ورودی های زیاد کارت صدا در آینده ممکنه نیازتون بشه. در مورد میکروفون هم که حرفی نمیزنم چون تو رنج قیمت خودش عالیه.
    فست ترک پرو قیمتش حدود 300 هستش.
    فست ترک اولترا هم 500
    پرو فایر دو مدل داره 610 که قیمتش :500 تا 530 هستش و مدل دیگه اون پروفایر 2626 که قیمتش 750 تا 770 هستش.
    اگه ورودی میکروفون بیتشر از دو تا نیاز ندارید توصیه میکنم پروفایر بخرید و اگه بشتر از دو تا نیاز دارید فست ترک اولترا (‌البته سری پروفایر جدیدتر و بهتر هستش )
    خیر همه این کارتها خودشون فانتوم پاور دارند مگه اینکه بخوانی چند ساز همزمان رکورد کنید که باید کارتی داشته باشید با ورودی های زیاد و یه میکسر که از خروجی اینسرت میکسرها لاین به لاین به ورودی کارت صدا بدید.
    یا اینکه کارت صدای پروفایر 2626 بخرید که دارای 8 لاین ورودی با فانتوم هستش و میتونید بدون نیاز به میکسر تا 8 خط رو راحت و همزمان رکورد کنید.
    پری امپهای کارتهای صدا معمولا خیلی قدرتمند نیستند نسبت به پری های مجزا اما روی بعضی کارتها پری ها خوبی گذاشته شده. اما نیازی ندارید. ضمن اینکه اگه بخواین چند لاین همزمان رکورد کنید باید پری امپی بخرید که چند لاین ورودی داشته باشه که قیمتش هم گرون تره. اما اگه لاین و رکورد همزمان ندارید یه پری امپ یک یا دو کاناله هم کارتون رو انجام میده.

13. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب محبی نظرتون در باره Fast track pro یا Profire چیه؟(غیر از موتو که میدونم بسیار عالیه)

14. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی!ظاهرا" پیامهای من میرسند،اما خودم که میگردم رو صفحه نمیبینم و مجددآ" که میپرسم تازه پیام قبلی و پاسخ شما نمایان میشه!نمیدونم دلیلش جیه!ممنون و پوزش میخوام

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هر دو خون بن اما پروفاير رو بيشتر توصيه ميكنم ( نسبت به امكانات فست ترك پرو )

16. m-h

m-h عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا خیلی اذیتتون کردم. ببخشید... نظرتون راجع به  Mackie Onyx 802i چیه؟! هم کارت صداست انگار و هم میکسر. فانتوم 48 هم داره.می ارزه؟ و به کار من میاد؟!
    لینک :http://www..com/mixer/mackie-mixer.html

بارگذاری...