ضبط با کیفیت معمولی - درخواست راهنمایی

شروع موضوع توسط SaeedGh ‏1/12/10 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک ضبط با کیفیت معمولی - درخواست راهنمایی تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. SaeedGh

SaeedGh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت اساتید محترم،

من چند هفته است که دارم تلاش می‌کنم صدام رو با کیفیت معمولی (قابل قبول) ضبط کنم اما متاسفانه نمیشه! یعنی در حقیقت خیلی پارازیت داره (مثل اینه که باد مستقیم به میکروفن میخوره) در حالیکه محل ضبط بسیار ساکته. من خواننده نیستم و فقط می‌خوام برخی مطالب و نکات آموزشی رو ضبط کنم و با دوستانم به اشتراک بذارم.

هم با میکروفن هدست و هم میکروفن‌ دستی ارزون (حالا شاید اسم دیگه‌ای داشته باشه. منظورم همونیه که مثل بستنی قیفی میگیرنش!!) تست کردم. علاوه بر صدای آنبورد با یک کارت Creative ارزون (۱۰ تومنی) هم تست کردم اما کیفیت ضبط تغییر نکرد.

نمی‌دونم چطور خیلی‌ها با همون میکروفن هدست و صدای آنبورد هم با کیفیت خوب ضبط می‌کنند؟!

دو درخواست از شما دارم:

یکی اینکه اگه ممکنه راهنمایی کنید که چطور این پارازیت رو برطرف کنم؟

و دوم اینکه لطفاً یک میکروفن دستی بیسیم معرفی کنید که به کامپیوتر بخوره و ترجیحاً ارزون باشه (به سفارش یکی از دوستانم می‌خوام براش بگیرم و میخوام زیر ۱۰۰ تومن باشه). میکروفن‌های اینجا ( http://.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=60 ) رو دیدم اما نمی‌دونم کدومشون مناسب‌تره.

خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و درخواستم رو خوندید.

2. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    سلام سعید جان

من یه پیشنهاد دارم .....اولاً نویز رو میتونی با برنامه adob audition حذف کنی....ولی تاثیر میذاره بازم...مگه با دقت قسمت های بی صدا رو الگو برداری کنی....مسیر هم در برنامه effects\Noise Reduction(process) هست و ابتدا باید یک قسمت از وکال رکورد شده ای که نویز فقط شنیده میشه رو به صورت الگو به برنامه معرفی کنی capture profile و بعدش خودش از کل رکورد اون الگو رو حذف میکنه...اما در هنگام حذف به فرکانسهای وکال که با نویز آمیخته شدند هم آسیب میزنه....پس الگوی نویز رو با دقت معرفی کن..

در مورد میکروفن......من نظرم شخصاً اینه که هزینه نکن....و اگه میخوای با یه میکروفن 5 تومنی هم میتونی رکورد بگیری ......چون بحث رکورد فقط مربوط به میکروفن نیست و اصولاً ماجرای رکورد هزینه بر هست.....به نظرم هزینه ها رو پس انداز کن و یک دفعه یه هزینه اصولی کن.....
    بازم میل خودت هست....

دلیل این حرفم هم اینه که امپدانس میکروفن ها با امپدانس ورودی کارت صدای کامپیوتر متفاوته....و مچ نیستد...و هر چه هزینه کنی.....فرقی نداره...گاهی امپدانس یک میکروفن 2 هزار تومنی بهتر از میکروفن 100 تومنی با ساند کارت شما مچ هست.
    پس امتحان کن اولا بعدش تصمیم خرید بگیر

موفق باشی

3. SaeedGh

SaeedGh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم امید جان. حذف نویز با نرم‌افزار فکر خیلی خوبیه و من هم قبلاً با نرم‌افزار Audacity موفق شده بودم نویز رو حذف کنم. اما مشکل یکی دو تا نیست که! اگه قرار بود اول صدا رو ضبط کنم و بعد فایل صوتی‌اش رو آپلود کنم مساله‌ای نبود اما الان ما صداها رو با یک برنامه Java بصورت مستقیم ضبط می‌کنیم و عملاً فایلی تولید نمیشه که اون رو ویرایش کنیم. لطفاً برای نمونه این سایت رو ببینید: http://www.javasonics.com/demos/speex/record_speex.php
    بعد از اینکه ضبط کردید فقط می‌تونید رو دکمه Send کلیک کنید تا ارسال بشه.

این هم خیلی عالیه. من دقیقاً دنبال همین هستم که قطعات هم با همدیگه و هم با جیب ما مچ باشند. شما میکروفن و کارت صوتی ارزون که با هم سازگار باشند سراغ ندارید؟

در مورد اون میکروفن بیسیم هم باید اضافه کنم که سفارش دوستمه و من تصمیم‌گیرنده نیستم. مشکل ایشون فقط سیم میکروفن هست. من هرچی در سایت‌ها گشتم نتونستم میکروفن دستی بیسیم پیدا کنم که به کامپیوتر بخوره. از طرفی این شهر ما فرسنگ‌ها با تکنولوژی فاصله داره (از اونجاییکه برای ابزارهای تخصصی تقاضای زیادی وجود نداره تو مغازه‌ها پیدا نمی‌شند و فروشنده‌ها هم معمولاً اطلاعات زیادی در مورد این قبیل اجناس ندارند که بخواهند مشاوره بدند).

4. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    والا چی بگم.....من فکر کردم میخواین رکورد بگیرین مستقیم....و....

در مورد میکروفن های بیسیم اطلاعی در مورد کیفیتشن ندارم...و این که اصلاً نمیدونم شما میخواین چه کاری انجام بدید دقیقاً ..واسه رکورد

میکروفن بیسیم از 20 هزار تومان داریم تا به بالا.... و مطمئن باشین میکروفن بیسیم ارزان قیمت تداخل امواج خواهد داشت.....چون روی موج FM کار میکنه و روی فرکانس های ch-5-4

5. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    سلام
    دوست عزیز پلاگین ایزوتوپ نکتار رو تست کن کارت رو راه می اندازه.

6. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    این مشکل عدم انتباق امپدانس می کیروفن شما با ساند کارتتون هست. میکرفنتون رو عوض کنید.نیازی نیست میکرفن گرون بخرید.یه میکروفن معمولی هم جواب می ده.فقط بعد از ضبط از نیوز گیت استفاده کنید یا اینکه با یک اکیوالیزر فرکانس هایی که مربوط به نویز هستند رو کاهش بدید. تا حدودی جواب می ده.به هر حال تمام این چیزهایی که گفتم برای این هست که بتونید یه ضبط معقول بگیرید اما برای کاربران حرفه ای به هیچ وجه توصیه نمی شه!:smile (2):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تکنو ساند با میکروفن بیسیم ارزان