آخرین ارسال‌ها

ضبط با کیفیت صدا با کمترین هزینه برای ضبط تمرینات شخصی، کلاسهای موسیقی..

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
پس با این حساب H2n باید بهتر باشه......!
آخه چیزی که توی دموی این H4n گوش دادم بهتر بود ظاهرا........!

h2n از 5 میکروفن بهره میگیره اگه اشتباه نکنم......؟ آره...؟
آرارات عزیز، کیفیت صدای گرفته شده، همونطور که میدونی به فاکتورهای زیادی ارتباط داره. نوع میکروفون فقط یکی از این فاکتورهاست. من دمویی رو که شما شنیدی رو نشنیدم ولی احتمال میدم کیفیت خوبی که از H4n شنیدی، بخاطر فاکتورهای صدابرداری دیگه ای بوده.
بله H2n پنج تا میکروفون داره.
البته این مقدار تفاوت قیمت که تقریباً دو برابره، مربوط میشه به تصمیم شرکت انحصاری که این جنس ها رو وارد ایران میکنه. چون اگه تو سایتهای فروش خارجی دقت کرده باشید، تفاوت قیمت این دو مدل، در این حد نیست. این تفاوت قیمت، نتیجه ی استقبال زیاد از H2n در ایران هم میتونه باشه.
تا چند روز دیگه H2n من میرسه. حتماً یک تست دقیق میگیرم و اینجا شر میکنم.
ضمناً این مدلها در مقایسه با هم بهتر یا بدتر نیستند. از طرف شرکت های تولید کننده، مشتری های گوناگون، برای "کاربری های گوناگون" باعث میشه تنوع مدل بوجود بیاد. مثلاً برای من که گرفتن صدا در خارج از استودیو برام بیشتر پیش میاد، قطعاً ورودی و خروجی های XLR که در H4n طراحی شده، چندان به درد من نخواهد خورد.

آرارات

عضو سایت
ممنونم فرهود جان.
بنده هم موافقم با بیانات شما.

اون دمو هایی که من گوش دادم به این صورت بود که یه سازهایی مثل ویولن . پیانو و وکال با چند نوع رکوردر به طور همزمان رکورد شده بود. نه اینکه هر کدوم با یک نوع ساز و یه مکان مختلف.
از این لحاظ عرض کردم. و این مقایسه خیلی جالب بود واسم.

اما همونطور که شما فرمودید شاید این امکانات اضافی به درد خیلی ها نخوره و یا معقول نباشه که این همه هزینه به خاطرش بشه.

بی صبرانه منتظر شنیدن رکوردهای شما هستم. چون منم مشتاق به خرید یه H2n شدم.

موفق و پیروز باشین

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
دوستان من با H2n یک تست وکال گرفتم. عالیه
ولی یک مشکل مسخره! من نمیدونم که چطور باید فایل ها رو برای شنیدن شما توی این صفحه آپلود کنم!!!
:smile (93):

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
ممنونم حامد عزیز که در ارتباط با آپلود فایلها کمک کردی
دوتا فایل به نامهای 01 و 02 در مدیا فایر آپ کردم.
فایل اول (01) کاملاً خامه و به هیچ وجه دستکاری نشده. در این فایل، شما مستقیماً صدای وکال بعد از ضبط رو میشنوید.
این فایل رو با ریتمهایی میکس کردم و بعنوان فایل دوم (02) "کار شده" میتونید بشنوید.

فایل 01 :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

فایل 02:

مشخصات فایل اول:
صدا رو در هوم استودیوی شخصی خودم گرفتم. کیوی من فقط مترونوم بود. بیت دپت 24 با 48 کیلوهرتز در ثانیه رو براش تعریف کردم. گین دستگاه روی 5، و فاصله ی دهان با H2n (در مد XY) تقریباً 4 اینچه که یک پاپ فیلتر هم بین اونها قرار داره. دوازده برداشت رفتم، که آخری رو استفاده کردم. کل کلامش یک Take هست (ادیت و flying in نشده). این فایل بوسیله ی ریکوردر خود H2n ضبط نشده. بلکه در مد Interface، با میکروفونهای XY دستگاه، بوسیله ی Audition 3 ریکورد شده. (البته من با توجه به مقایسه ای که انجام دادم، ریکوردر خودش به هیچ وجه تفاوت کیفی با DAW ها نداره. من بخاطر سهولت در کیو گرفتن این کار رو انجام دادم).

مشخصات فایل دوم:
فایل اول (اصلی) رو، بالای 17kh و زیر 100h رو در باند، با اکولایزر تضعیف کردم. بعد Maximize و کمی کامپرس کردم. محدوده ی Low Frequency رو (زیر 200h رو) تقریباً 60 درصد استریو ایمیج دادم. هارمونیکهاشو کمی تقویت کردم. و در آخر ریورب و یک استریو دیلی جزئی بهش دادم. در اینجا چون مقایسه ی صدای وکال مطرح بود، لول صدای وکال رو یک مقدار بالاتر گرفتم. یکی از اصوات ریتمیکش رو هم مستقیماً با خود H2n ضبط کردم (صدای دهان) و توی کار استفاده کردم. کل کار میکس رو در FL انجام دادم و اکسپورت گرفتم. و نهایتاً از آنجایی که اعتقاد چندانی به "مسترینگ" ندارم، بدون مسترینگ زیپ و آپلود کردم که میتونید بشنوید.
به محض گیر آوردن یک نوازنده، حتماً صدای ساز رو هم تست میکنم و نتیجه رو اینجا میارم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
13/9/09
14
تبریز
H2n vs H4n

با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی
ببخشید که سرم شلوغ بود و نمیتونستم بیام تالار :smile (35):
مرسی از همه دوستانی که لطف کردن و توضیح دادند مخصوصا جناب farhood عزیز
در مورد مقایسه h2n و h4n اضافه کنم که:
[HIGHLIGHT]h2n بعد از h4n به بازار اومده[/HIGHLIGHT].
h2n ارتقا یافته h2هستش و
h4n ارتقا یافته h4
h2 و h4 تو بازار بودند بعدش h4n اومد بعدش هم h2n

هر دوی h2n و h4n اسپیکر دارن

h4n و h4 :
مخصوص اوناییه که میخوان همزمان از چند میک رکورد کنن. واسه همین مجهز به ورودیهای XLR و Hi-Z هستند. میتونن ورودیها رو(2تا میک xlr ) و صدای گرفته شده از میکهای xy خود رکوردر با هم میکس کنن و بعدش رکورد کنن. حتی تو خود رکوردر افکتهایی برای گیتار و باس وجود داره که میشه ازشون استفاده کرد.
[HIGHLIGHT]وجود ورودیهای xlr که مزیت اصلی h4n و h4 هستش باعث شده نویز داخلی دستگاه بالاتر بره!
[/HIGHLIGHT]h2n:
[HIGHLIGHT]نویز داخلیش خیلی کمتر از h4n هستش[/HIGHLIGHT]. یعنی اگه در یک محیط کاملا ساکت دگمه رکورد هر دو رکوردر h2n و h4n رو بزنیم (در میک گین برابر) و بعد از رکورد میبینیم که h4n صدای سیسسس بیشتری داره( البته دامنه نویز در هر دو رکوردر خیلی پایینه و باید به اندازه کافی تقویتشون کرد تا براحتی قابل شنیدن و قابل مقایسه باشند).
مخصوص اوناییه که سر و کار زیادی با میکس ندارن و نیازی به استفاده از میکهای خارجی ندارن.(البته میشه به h2n هم میک خارجی وصل کرد که قبلا در این مورد صحبت کردیم)
نتیجه:
اگه نیازی به اسفاده از xlr ندارین h2n بسیار مناسبه. (به نظر من) کیفیت صدای ضبط شده با میکهای خود رکوردر در h2n بهتر از h4n هستش در ضمن ارزونتره!
در کار حرفه ای هر چه از میکروفونهای بیشتری استفاده بشه، به شرط میک گذاری مناسب، ریکورد بهتری انجام میشه... ولی اگه فقط یک میک داشته باشیم باید میک رو در بهینه ترین مکان(صدای همه سازها دارای لول مناسب باشند و...) قرار بدیم.
به قول جناب farhood :
"ضمناً این مدلها در مقایسه با هم بهتر یا بدتر نیستند. از طرف شرکت های تولید کننده، مشتری های گوناگون، برای "کاربری های گوناگون" باعث میشه تنوع مدل بوجود بیاد. مثلاً برای من که گرفتن صدا در خارج از استودیو برام بیشتر پیش میاد، قطعاً ورودی و خروجی های XLR که در H4n طراحی شده، چندان به درد من نخواهد خورد."
پس هر کسی باید با توجه به کاربری خودش مدل مناسب رو انتخاب کنه.
موفق باشید :smile (61):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
13/9/09
14
تبریز
farhood جان بابت آپلود نمونه وکال بسیار ممنونم، مخصوصا اینکه هر دو فایل خام و ویراش شدتون رو [HIGHLIGHT]با ذکر اطلاعات فنی[/HIGHLIGHT] در اختیارمون قرار دادین :smile (2):
در ضمن خود کارتون هم زیبا بود( fly me to the moon:25: ).
بیصبرانه منتظر نمونه صدای ساز هستیم
اگه از دوستان کسی دیگه ای هم هست که امکان ارائه نمونه صدای(هرچی: ساز-وکال-صدای طبیعت-سخنرانی-کنسرت-گزارشات خبرنگاری و...) ضبط شده توسط ریکوردرهای استریو رو داره لطف کنن آپلودشون کنن تا همه رو در انتخاب یه رکوردر مناسب راهنمایی کنه

سلام دوستان من تازه عضو شدم در سایت راستش هدفم هم این بود که اطلاعاتم رو راجعبه ضبط صدا بالا ببرم از این رکوردری که معرفی کردید خیلی خوشم اومد خواهشا نمایندگی اگه داره آدرسش رو برام pmکنید و اگه آدرس اینترنتی اگر از یک فروشگاه دارید که اینو می فروشه هم بگید خیلی ممنون می شم
کلا نمی دونم از کجا تهیه اش کنم راستش من تهرانی نیستم و زاهدانی هستم و این خودش یه کم کارو مشکل می کنه اگه فروشگاهی این رو میفروشه آدرس و ایمیل و شماره تلفن خلاصه هر نشونی که ازش دارید با پیغام خصوصی برام بفرستید خیلی ممنونتون میشم

ای بابا این همه کاربر آنلاین کسی نیست جواب ما رو بده

ماشالله آمارگیر سایت رو نگاه می کنیم اکثر اوقات چند کاربر آنلاین هست ولی یکی نیست جواب ما رو بده آقا اگه سایت اینترنتی از این محصولاتی که معرفی کردید سراغ دارید بدید خیلی فوری نیاز دارم باید تا قبل از تمام شدن سال بتونم این رکوردر رو بخرم من تو شهر خودمون گشتم یه رکوردر شبیه به اسباب بازی گیر آوردم اونم اینه

به نظرتون به درد من بخوره من نوازدنده نیستم و نمی زنم فقط می خونم دوست دارم رکوردر یه جوری باشه که جزئیات خوبی بهم بده طوری باشه که وقتی خونه تمرین می کنم بعدا ببرم برای استادم پخش کنم تا راهنماییم کنم

آرارات

عضو سایت
به نظرتون به درد من بخوره من نوازدنده نیستم و نمی زنم فقط می خونم دوست دارم رکوردر یه جوری باشه که جزئیات خوبی بهم بده طوری باشه که وقتی خونه تمرین می کنم بعدا ببرم برای استادم پخش کنم تا راهنماییم کنم
به نطر من که %100 به درد شما میخوره
هم رکورد باهاش خیلی راحت و آسونه هم قابل حمله و هم از کیفیت بسیار خوبی برخورداره

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
farhood جان بابت آپلود نمونه وکال بسیار ممنونم، مخصوصا اینکه هر دو فایل خام و ویراش شدتون رو [HIGHLIGHT]با ذکر اطلاعات فنی[/HIGHLIGHT] در اختیارمون قرار دادین :smile (2):
در ضمن خود کارتون هم زیبا بود( fly me to the moon:25: ).
بیصبرانه منتظر نمونه صدای ساز هستیم
اگه از دوستان کسی دیگه ای هم هست که امکان ارائه نمونه صدای(هرچی: ساز-وکال-صدای طبیعت-سخنرانی-کنسرت-گزارشات خبرنگاری و...) ضبط شده توسط ریکوردرهای استریو رو داره لطف کنن آپلودشون کنن تا همه رو در انتخاب یه رکوردر مناسب راهنمایی کنه
صابر عزیز خوشحالم که نمونه تستی مورد توجه تو قرار گرفته ولی ببخشید از اینکه مجبور شدم با صدای نکره ی خودم تست بگیرم!:42: اینجا توی کیش واقعاً قحطی موزیسین هست، حالا چه خواننده و چه نوازنده. البته تا دلت بخواد خالتور هست که به درد ما ها نمیخورند! من هنوز نوازنده ای گیرم نیافتاده، به محض پیدا کردن نوازنده، حتماً یه تست میگیرم شر میکنم. (تک و توک از دانشجوها شاید بتونم نوازنده ی نیمه حرفه ای گیر بیارم)

سلام من بعد از کلی جستجوی اینو خریدم

خیلی به نظرم چیز خوبیه و جالبه کیفیت ضبطش عالیه حتی صدای آب دهان هم ضبط میشه:smile (8):
چندین حالت ضبط صدا داره و میشه کلی فولدر ایجاد کرد سیستم vorهم داره و میشه حساسیت میکروفون رو بالا و پایین برد
فقط یه مشکل دارم باهاش این یه مقدار میکروفون و بلندگوش خاک گرفته چون منطقه ما گرد و خاک زیاده چیکار کنم باهاش؟؟؟
آیا وسیله برای تمیز کردن این جور وسایل هست چون خیلی حساسه می ترسم خراب بشه

آرارات

عضو سایت

خیلی به نظرم چیز خوبیه و جالبه کیفیت ضبطش عالیه حتی صدای آب دهان هم ضبط میشه:smile (8):
چندین حالت ضبط صدا داره و میشه کلی فولدر ایجاد کرد سیستم vorهم داره و میشه حساسیت میکروفون رو بالا و پایین برد
فقط یه مشکل دارم باهاش این یه مقدار میکروفون و بلندگوش خاک گرفته چون منطقه ما گرد و خاک زیاده چیکار کنم باهاش؟؟؟
مبارک باشه
دوست عزیز من تعمیرکار موبایل هستم. معمولا واسه کارای ضریفی مثل این از مسواک نرم و خشک استفاده میکنم.
البته خاک باعث خرابی نمیشه بیشتر رطوبت واسه مایکروفن و براده آهن واسه اسپیکر (به خاطر میدان مغناطیسی و جذب براده) باعث خرابی میشه.
خاک اگه همراه چربی باشه باعث گرفتگی محفظه های ورود و خروج صدا میشه.
احتیاطش رو بکنید اما خیلی حساس نباشید و دستکاری اضافی نکنید.

سلام عزیزان دل
برای یک محقق و پژوهشگر که دوست داره صدای افراد مختلف رو ضبط کنه برای تحقیقاتش و همچنین گاها بزنه زیر آواز و بخونه تو خونه :smile (35):و کیفیت عالی رو توقع داشته باشه چه پیشنهادی میدید؟ و از کجا میشه این وویس رکوردر ها رو خرید تو ایران؟ ممنونم

مبارکه.....میشه بفرمایی چند گرفتی و کجا ؟

آرارات

عضو سایت
سلام عزیزان دل
برای یک محقق و پژوهشگر که دوست داره صدای افراد مختلف رو ضبط کنه برای تحقیقاتش و همچنین گاها بزنه زیر آواز و بخونه تو خونه :smile (35):و کیفیت عالی رو توقع داشته باشه چه پیشنهادی میدید؟ و از کجا میشه این وویس رکوردر ها رو خرید تو ایران؟ ممنونم
دوست عزیز

من فکر کنم جناب
عزیز بتونن کمکتون کنن.
منتظر نظر ایشون باشید.

Mohammad-R

عضو سایت
24/5/10
538
25
تهران
سلام عزیزان دل
با سلام و درود .
گزینه ی مناسبیه از همه نظر . کیفیت بسیار خوبی هم داره ! تست های انجام شده هم تو همین تاپیک هست میتونید خودتون ملاحظه کنید.

آدرس ، شماره تلفن و آدرس سایت نمایندگی رو از طریق پیغام بازدید کننده براتون فرستادم.

با تشکر.

با سلام و درود .
گزینه ی مناسبیه از همه نظر . کیفیت بسیار خوبی هم داره ! تست های انجام شده هم تو همین تاپیک هست میتونید خودتون ملاحظه کنید.

آدرس ، شماره تلفن و آدرس سایت نمایندگی رو از طریق پیغام بازدید کننده براتون فرستادم.

با تشکر.
مرسی دوست من...........لطف کردی

آقا کسی جدیدا قیمت zoom h2n رو نداره بده ما؟
و یه سوال فنی
zoom h1 از نظر کیفیت چقد متفاوته با h2n ?

صفحه ما در اینستاگرام

بالا