صدا سازی در آمپ های متنوع گیتار الکتریک

شروع موضوع توسط viva les paul ‏4/12/15 در انجمن گیتار

تاپیک صدا سازی در آمپ های متنوع گیتار الکتریک تالار گیتار در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. viva les paul

viva les paul عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام خدمت دوستان عزیز
    با توجه به اینکه صدا سازی بخش بسیار مهم و تاثیر گذاری هست و نیازمند دقت و هنر بسیاری میباشد،لذا از دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند تقاضا میشود تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند
    با توجه به به اینکه برندهای بسیاری در تولید آمپیلی فایر فعالیت دارند و هر برند چندین مدل از انالوگ تا دیجیتال رو به بازار عرضه داشته اما باید استاندارد خاصی در تولید صدای مورد نظر بوسیله نوبها موجود باشه که افراد با تجربه میتوانند به دیگران در جهت تولید صداهای استاندارد از جمله کلین،کرانچ،دیستروشن،اوردرایو و ... کمک بزرگی کنند
    مثلا اینکه هر کدام از نوبها با کم و یا زیاد شدن صدا را به چه سمتی میبرند و یا مثلا برای داشتن یک دیستروشن هوی متال و یا راک نوبها را بهتر است در چه جهتی تنظیم کنیم
    پیشاپیش از عزیزانی که تجربیات خودشون رو در اختیار دیگران قرار میدهند تشکر میکنم

2. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    من هميشه صدايى با تريبل متوسط و بيس و گين زياد رو ميپسندم.اين ها هميشه مولفه هاى اصلى صدا سازى من هستن.البته براى صداى كلين دقيقا برعكس عمل ميكنم و صداى تيز رو بيشتر ميپسندم.
    ولى جدا از اينها بايد ببينيد كه امپ و افكت و گيتار خودتون چه صدايى ميده تا بهتر صداسازى كنيد.
    مثلا امپ هاى vox معمولا بيس ديادى دارن به خاطر همين زياد كرد بيس فقط زمين رو ميلرزونه تا اينكه روى صدا تاثير بزاره.
    ديلى هم در سولو ها تاثير خوبى داره و صدا رو به نظر بنده قشنگ تر ميكنه البته اگر به صورت متوسط استفاده بشه نه اينكه شنونده فكر كنه تو استاديوم نشسته.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. viva les paul

viva les paul عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    امپ من هم vox هست
    هدف از راه اندازی این تاپیک اینه که نوع صدایی که یه آماتور میتونه از امپ بگیره با راهنمایی با تجربه ها باشه ،که با نوع صدای خوب مثلا در دیستروشن یا کلین آشنا بشه
    مثلا شاید اکثریت دیستروششنی که گین روی 6،تریبل 9،میدل 12وبیس 4 باشه رو بپسندند(اعداد بر طبق ساعت)
    این تنظیمات رو وقتی یه آماتور انجام بده نوع صدایی که به گوشش میخوره تقریبا میشه یه صدای عامه پسند
    والبته همیشه سلیقه هم در صداسازی تاثیر داره که شما هم اشاره کردین ولی حالت بالا تقریبا میشه استاندارد
    لطفا پریست بنویسید

بارگذاری...