صدا برداری در کنسرت

شروع موضوع توسط rezalahiji ‏15/12/11 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک صدا برداری در کنسرت تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. rezalahiji

rezalahiji عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    سلام دوستان. ببخشید من نمی دونستم این پست رو دقیقا باید کجا بزنم.

من یه سوالی داشتم درباره صدا برداری از کنسرت ها. سیستمی که باعث میشه از باند ها صدای سوت در نیاد چیه؟

اونطوری که من متوجه شدم اگه میکروفن نزدیک باندی بشه ک صدای میکروفون از اونجا خارج میشه ، بشه باند شروع به سوت کشیدن میکنه. ولی من میبینم که دقیقا جلوی خاننده باند هستش!!!

2. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    من از یکی شنیدم اگه سیستم به صورت استریو باشه صدای سوت به وجود نمیاد ! حالا نمیدونم درسته یا نه !؟!

3. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    با سلام خدمت دوست عزیزم ... ببینید اون باندهایی که روبروی موزیسین و خوانندس مانیتور ها هستند و با ولوم نسبتا پایین تر هستش ... حالت میکروفون هم مهمه .. میکروفون تا حدود 180 درجه تا اطرافشو میگیره(فضای کروی) ... البته در بعضی میکروفون ها متفاوت هستش (مث میکروفون های مخصوص ساز) ... حالت میکروفون دقیقا باید پشت به مانیتور ها باشه .... امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم ... ممنون میشم از اساتید عزیزم راهنمایی بفرمایین و نوشته های بنده رو هم تصحیح بفرمایید ...سپاس
    راستی توو بروشور میکرفون ها حالت گذاشتن مانیتور نسبت به اونها نوشته شده(با شکل هستش)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. amir sound

amir sound عضو سایت

شغل :
    صدابردار
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    این صدای سوت که شما میگین فیدبک هست و همیشه هم بشکل سوت نیست امکان داره بم هم باشه یا به طور کلی‌ شامل هر فرکانسی بشه،دلیل بوجود آمدنش هم دریافت سیگنال تولید شده از مانیتورها روی صحنه توسط میکرفن هست و برگشت دوباره سیگنال و تقویت شدن مجدد سیگنال،به طور کلی‌ چندین عامل در ایجاد فیدبک نقش داره اکوستیک سالن اجرا.زاویهٔ باندها نسبت به میکروفن،درست اکولایزر نکردن باندها..و.....برای اینکه از بوجود آمدن فیدبک جلوگیری کرد بهترین راه اینه که سر راه مانییتور‌ها اکولایزر قرار بدیم و فرکانسهایی که باعث فیدبک می‌شه رو کات کنیم،دستگاهی هم به اسم فیدبک کیلر وجود داره که باز هم می‌شه از آن استفاده کرد.بحث مونیتورینگ خیلی‌ بحث زیادی هست و مهم برای همین دلیل در کنسرتهای استاندارد همیشه ۲ تا صدابردار هست .صدابردار سالن و صدابردر منییتورینگ.فرکانسهأیی که معمولا توی سالنهای بسته و کوچک باید کات کرد شامل ۵۰هرتز ۱۲۵ هرتز ۲۵۰ هرتز ۴۰۰ هرتز ۸۰۰ هرتز،۱۵۰۰هرتز.۴۰۰۰ هرتز،۸۰۰۰هرتز،برای پیدا کردن فرکانسهأیی که باعث فیدبک میشن میتونین میکرفون رو در جاهایی که باید میکرفن قراره بگیر قرار بدین بعد از نصب اکولایزر پیچ صدای اکولایزر رو تا آخر بلند کنین(بطور آهسته آهسته) کم کم فرکانسهای مزاحم داخل سالن رو خواهید شنید،برای کنترل بهتر، جلوی مانیتور بایستید و روی کلمات چ ش س شا سا چا ت و ...مانیتورها رو چک کنین بهتره که همراهتون تیونر باشه که فرکانسهای فید بک رو خوب تشخیص بدین. فک کنم فعلا تا همینجا کافی‌ باشه.. موفق باشین و از صدا لذت ببرین.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  5. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    امیر سوند عزیز ... واقعا از اطلاعات جامعی که در اختیار ما قرار دادین استفاده بردم ... سپاس فراوان ... امیدوارم بیشتر در این زمینه ما رو یاری بفرمایین ...

بارگذاری...