صدای تکراری

شروع موضوع توسط Mohammad Mhj ‏28/2/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک صدای تکراری تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Mohammad Mhj

Mohammad Mhj عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان .

اول از همه بگم که من به خوانندگی خیلی علاقه دارم ولی مشکلی که هست میگن صدات تکراریه و شبیه صدای سیاوش قمیشی.

من هیچ کلاسی نرفتم یعنی به خاطر این تکرای بودن اصلا هیچوقت به صورت حرفه ای دنبال نکردم . نه کلاس سلفژ و تئوری موسیقی و .... هیچکدوم رو نرفتم . فقط یه مدت حدود ده سال پیش گیتار میرفتم که اون هم بنا به دلایلی پیگیر نشدم.

حالا نظر دوستان در این مورد چیه؟

2. benyaminkocholo

benyaminkocholo عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, sonar
    مرتضی پاشایی هم اوایل که کارشو شروع کرد همه میگفتن صداش شبیه محسن یگانه است خوب این دلیل نشد که پاشایی خوانندگی رو ول کنه چون مهم احساس متفاوت خوانندس نه صدایه متفاوت چون خیلی از خواننده ها رو میشه از نظر شباهت صدا نام برد اما هر کدومشون در سبک کاریه خودشون موفقن و راضی بعدشم با کار کردن روی صدا میشه جنسو رنگ صدا رو عوض کرد و اگه گیتار بلدی خیلی کارت راحت میشه تو یادگیری قوانین خوانندگی و سلفژ و صدا سازی. و اگرم گیتار بلد نیستی پیشنهاد میکنم یا پیانو و یا گیتارو یاد بگیری چون برای صدا سازی لازمه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    هیچ 2 صدایی دقیقا مثل هم نیست ... صدا منحصر بفرده حتی توی 2قلو ها ، مثل اثر انگشت
    اینو گفتم که بدونی حتی اگه داداش دوقلوت بود سیاوش( :smile (71): ) باز هم هیچ اهمیتی نداشت و میتونستی خواننده ی متفاوتی باشی

4. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +87 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    سلام. اگه ازین میترسین که یکی با شنیدن صدای شما با خودش بگه :" این که داره مثل فلانی میخونه!" یه راه حل موثر ولی سخت داره! اونم اینه که از تحریر های منحصر به خودت استفاده کنی و اصطلاحاً مهر خودتو داشته باشی. اومیدوارم منظورم رو رسونده باشم! موفق باشین.

5. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    به اعتقاد من اصلن اینکه صدای کسی نزدیک به صدای یکی دیگه باشه اصلا مهم نیست.چون خود شادمهر عقیلی هم که دیگه همه میگن خدای صداست هم از سیاوش صحنه یا همون سیاوش شمس خودمون الگویی گرفته.درضمن به نظر من اصلا بد نیست که کسی یه خواننده ی خوب رو الگوی کارش قرار بده.حالا هزار نفرم بگن این که داره مثل فلانی میخونه,مهم احساس شما و اینکه شما کار قوی ارائه بدی.کاری هم به حرفای کسی نداشته باش.محسن یگانه رو اوایل میگفتن از شادمهر تقلید میکنه اما حالا نگاه کن: واسه خودش بساطی به هم زده-یا خیلیای دیگه.البته کنار اینا پشت کار-ایمان به خدا-تمرین-افزایش دانشت حتی ذره ای-من خودم اول کار داشتم کلافه میشدم هی میگفتم ای خدا من هیچ وقت نمیتونم و این حرفا.اما دیدم بابا جون حوب تمرین ندارم که نمیتونم.اما حالا که افتادم تو میدون بزرگ موسیقی دارم میجنگم و امیدم دارم که موفق میشم.یا علی

6. Mohammad Mhj

Mohammad Mhj عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از دوستان که تو تاپیک شرکت کردن.

برای شروع کار چه کلاس هایی رو باید برم؟

ساز خودم علاقه ی زیادی به پیانو دارم . گیتار هم میرفتم ولی بیشتر علاقه ای که به گیتار نداشتم باعث شد گیتار رو ادامه ندم و این گیتار داره خاک میخوره همینجور : دی

هزینه و مدت زمان کلاس هایی رو که باید شرکت کنم هم اگر میدونید لطفا بگید .

بازم ممنون که توی تاپیک شرکت کردید.

موفق باشید.

7. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    کلاس سلفژ،آواز و ساز لازمه.گیتارو برای شما بیشتر توصیه می کنم تا پیانو اما اگه به گیتار علاقه ندارین پیانو هم خوبه.اما در مورد زمان و هزینه یه چیزیو بگم:اگه میخواین به این چیزا فکر کنین اصلا نرین دنبال خوانندگی چون به جایی نمیرسین!کسی موفق می شه که زمان و احتمالا هزینه ی زیادی بپردازه و به خاطر عشقش دنبال این کار بره.اگه دودوتا چهار تا میکنین و نگران تکراری بودن صدا،زمان و... هستین موفق نمی شین:در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کانجا سرها بینی بی جرم و بی جنایت!توشه ی این راه عاشقی است نه حساب و کتاب:عاقلان خوشه چین از سر لیلی غافلند وین کرامت نیست جز مجنون خرمن سوز را.منظورم اینه که باید خودتونو آماده کنین که سالها کار کنین ،چندین بار ضرر کنین و آخرشم شاید هیچ بخت و اقبالی نداشته باشین.با این حال این باید عشق باشه که شمارو به جلو میبره نه میل به شهرت یا حتی موفقیت.تمام خواننده های موفق هم بخاطر عشقشون به یه جایی رسیدن نه با حساب و کتاب.این وادی اینجوریه.مثل دلار خریدن و طلا خریدن نیست که حساب سود و ضررو بکنین.اگه تمام این شرایطو داشته باشین تازه مهمترین چیز استعداده که اگه نباشه بازهم موفق نمی شین اما عاشق به این هم کاری نداره.راهشو میگیره و میره جلو.اگه موفق هم نشد چون به عشقش رسیده پس موفق شده...

8. Mohammad Mhj

Mohammad Mhj عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزیز.

نه به موسیقی کلا علاقه دارم مشکل هزینه نیست . در مورد وقت و این چیزا هم سوال کردم خواستم فقط یه برنامه ریزی بکنم . چون بدون برنامه ریزی واقعا نمیشه کاری انجام داد . بخوام این کار هم تو برنامم بیارم باید یه مقدار تغییرات انجام بشه.

ممنون که تو تاپیک شرکت کردی . موفق باشی.

بارگذاری...