صداهای زیر و حجم دهنده ی آهنگ

شروع موضوع توسط djmehrshad ‏8/8/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک صداهای زیر و حجم دهنده ی آهنگ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. djmehrshad

djmehrshad عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    سلام دوستان گل
    من با fl یکی آهنگ رو ساختم و در حال تنظیم اون هستم اما به علت نادانی از تئوری موسیقی به یک مشکل عجیب برخوردم اونم اینه وقتی صدای خواننده می آید از چه سازها و افکت هایی استفاده کنم تا آهنگ پرحجم و زیبا و همگام با خواننده بشه

با تشکر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/8/09
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

سوالتون خيلي كلي بود... لطفا دقيقتر توضيح بدين و يا نمونه كارتون رو بذارين.

استفاده از افكت و وي اس تي ها يه بحثه و پركردن و زيرساخت موسيقي هم يه بحثه. اگه دقيقتر توضيح بدين بهتر ميتونم راهنمائيتون كنم.

آخرین ویرایش: ‏8/8/09
  3. djmehrshad

djmehrshad عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    نه من منظورم همون پركردن و زيرساخت موسيقي هنگامی که خواننده در حال اجرا است رو میگم

اگه باز مشکلی است کل کارم رو براتون ایمیل بزنم

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين مسئله برميگرده به شناخت شما از موسيقي و سبكي كه دارين كار ميكنين و البته نوع vst ها و صداهاي مورد استفاده و تئوري و مفاهيم هارموني كه thd عزيز مطالب خوبي نوشتن ميتونين بخونين.
    منم در خدمت شما هستم.

آخرین ویرایش: ‏13/8/09
  5. Amir

Amir Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    حجم دهي و زير سازي يك موزيك حرفه اي در هر شرايطي چه در بعد وكال و چه در بعد كلي پرودس كاره چندان آسوني نيست.
    به عبارتي در ايران بسياري از جوانان از چندين سال پيش بعد از تسلط به اف ال استوديو و برنامه هاي ديگه اين مشكل و دارند و در وضعيت فعلي بزرگان هم گرفتار همچين وضعيتي هستند.

اين مقوله بسيار پيچيده هست.
    جدا از بخش ميكس و مسترينگ كار كه در حجم دهي نهايي كر تاثير بسزايي رو خواهد داشت يك آهنگساز موفق پيش ار هر ساختني بايد سناريو نوسيس و داستان پردازي رو در موزيك رشد بده.اين كار كاري نيست كه صرفا با توسل به چند افكت و صدا انجام بشه بلكه نياز مند سال ها تجربه هست.

در اكثر موزيك هايي كه امروز در كشورمون داريم ميشنويم و همين طور موزيك هاي لس آنجلسي اين ضعف كالا مشهود هست.

يك وكال قدرتمند بايد بتونه ضعف هاي يك آهنگ رو تحت پوشش قرار بده اما متاسفانه وكال قدرتمندي مشاهده نميشه و اگر هم ميشه آهنگ داراي مشكلاتي هست كه وكال رو زير سوال مي بره.مقوله صدابرداي كه اميد جان نيز در اون مشغول فعاليت رسمي هستند هم ساده نيست.

در نهايت براي داشتن بك گراند قوي بهترين كار شناخت از سبك مربوطه و تعريف سناريوي مناسب خواهد بود.همين طور جنس مواد خام به كار رفته در موزيك نقشي اساسي رو خواهد داشت.

امروز در اين مرز و بوم جا افتاده كه با داشتن 100 ترابايت وي اس تي و مجموعه اي از لوپ ها ميشه به سمت حرفه اي شدن رفت اما اين فسلفه كاملا غط هست.

در تمام دنيا حتي در لاجيك و پروتولز - اف ال استوديو و ريزن - سونارو نوئندو و غيره....زماني كه يك فركانس صوتي نقشي رو در آهنگ داره به شدت دستخوش تغييرات پرودسر قرار ميگره و بارها اسلايس - ديستورت ميشه و دو مقوله اكولايز و تنظيم دقيق تمپو رو به دوش ميكشه حتي به ضرب ها و نوسانات تمپو در اجراي اون هم دقت ميشه اما در كشور ما كمتر اين مسئله مورد بحث هست.

يكي از دلايل روشن اين قضيه عجول بودن و زود ساخته شدن ترك هايي هست كه هر روزه داريم ميشنويم و بدون داشتن بار علمي و يا نبوغي مدام در حال پلي شدن هستند.

اميدواريم كه بيشتر به اين مقوله به خصوص در بخش سناريو و بك گراند مناسب و فضا سازي دقت بشه بلكه جايگاه ايران در حالتي كاملا رو به رشد قرار بگيره.

موفق باشيد.

6. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    از دوستان ممنونیم. اما...
    دوست عزیز
    1.اون سورسی که شما گذاشته بودی هیچ شباهتی به آهنگ نداشت.
    2.فقط یه پترن داشت (*************)
    3.برای اینکه صدای خواننده به سوار به ریتم و ملودی شه به آکورد نیاز دارید
    4.وقتی آکوردای وکال در آوردی (آکورد شعر مورد نظر) بر اساس آکورد شما از Pad استفاده می کنید
    5.Pad همون صداهای چند صدایی یه فصا دهنده یا حجم دهنده هستن
    6.من رو اون سورس کار کردم و برات یه آهنگ خوشگل 20 ثانیه ای + pad + ملودی + ریتم
    7.***************

دوست گرامي :

براي دومين بار تذكر ميدم كه در ارسالهاتون دقت كنيد در صورت تكرار بر اساس قوانين سايت دسترسي شما براي مدتي مسدود خواهد شد.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/8/09
  7. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
  8. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
    سلام
    دانلود نمیشه اگه میشه در راپید شار آپلود کنید . با تشکر

9. kikikian