"شور یک پرواز "_از M@JiD

شروع موضوع توسط M@JiD ‏30/4/12 در انجمن Trance

تاپیک "شور یک پرواز "_از M@JiD تالار Trance در persian-music.org.

1. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام خدمت دوستان
    یک قطعه آماده کردم با نام "شور یک پرواز"
    انشاا... دوستان و اساتید گوش بدن و نظرشونو بگن.
    دوستانی که نمی تونن اینجاhttps://www.persian-music.org/members/m@jid-31085.html نظر بدن ،و یا پیام خصوصی بدن.منتظر نظرات ارزشمندتون هستم.

ِِDaw: Cubase3
    VST: nexus2-hypersonic
    Mix & Master: Wave-Izotop-Cubase

http://wdl.persiangig.com/pages/down...k%20Parvaz.rar

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    کارتون رو شنیدم.
    حقیقتش چیز خاصی تو کار ندیدم.
    هدف مشخص نبود. دنبال چه چیزی در کار میگشتید ؟
    نام کار شوق پرواز بود اما من چیزی که این حس رو در من ایجاد کنه ندیدم.
    خدا بیامرز ناصر عبداللهی روزی حرف خوبی به من زد.
    گفت :
    امید مهمترین بخش در موسیقی احساس هستش که در کنار علم و تجربه موسیقی کار و میسازه.
    اگه فردا بهت بگن امید محبی شما باید کاری بسازی که بوی جهله ( نوعی کوزه حمل آب در جنوب که نوعی ادوات موسیقی هم هستش ) بده. چه جوری کار میسازی ؟ یا اگه بهت گفتن کار بساز ک بوی دریا و شرجی بده چیکار میکنی ؟
    در کار شما این حس در من بوجود نیومد.
    دوست داشتم کاری بشنوم که مناسب با نامش بود.
    یادم باشه یه روز کاری رو که برای یه کلیپ سالها پیش انجام دادم و با موضوع خشکسالی و دعای بارون بود رو براتون بذارم.
    در مورد میکس و مسترینگ هم اشکالاتی دیده میشد. برای مثال در کیک. و مسترینگ که قدرت لازم و وضوح کافی در کل موسیقی دیده نمیشد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    M@JiDجان میدونم که از گفته های امید تنها چیزی که به تو دست داد خوشحالی!
    شاید منظورم نفهمیده باشی اما واقعا کسانی مانند امید می تونن راهنمای خوبی برای ما تازه کارا باشند
    اما یه موردی رو من اضافه کنم در موسیقی در اولین قدم فقط دنبال احساس باش نه میکس خوب نه تنظیم خوب البته اینها هم لازم اما
    از همه بیشتر حس لازمه چون حسه که موسیقی رو میسازه نه تنظیم و میکس البته مشکلات فروان میک و مستر هم دیده میشه اما
    گفتم در ابتدا فقط حس رو در نظر بگیر
    یادم میاد تو میوزیکس یکی از دوستان در و پنجره خونش و باز کرده بود که حس سرما رو خوب بگیر تا بتونه به اهنگ در همون لحضه
    القاء کنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    درود.
    خسته نباشی مجید جان.
    به درخواست خودت نظراتمو میگم.
    اول در مورد ملودی باید بگم که شاید بهتر بود خیلی بهتر روش کار میشد و در تایید بیانات امید جان، من هم با نامی که برای ترک انتخاب شده بود و مطابقت اون با جریان آهنگ نتونستم ارتباط برقرار کنم.
    اما...
    در مورد تنظیم.
    1. روی میکس کیک باید دقت بیشتری داشته باشی و هم چنین در مورد نوع سمپلی که استفاده میکنی. اصولا این نوع کیک ها با این تیمبر صدا و هویتشون در سبک Techno استفاده میشن و بنده به محض شنیدنش یاد موزیک های دهه 90 افتادم که در اون روزها بسیار رایج بود.
    2. با توجه به اینکه Bit rate آهنگت 320 هست، شاید بهتر بود که کار تربل تر بود و بنده به شخصه کمبود منطقه ی High رو در آهنگت حس میکنم.
    3. اما در مورد سبک باید بگم که مجید جان این سبک در Trance نمیگنجه. Trance چیزی بیشتر یک Offbeat Base و ریتم 4/4 هستش. این سبک بیشتر به Techno متمایل هست. وارد جزئیات نمیشم.
    4. در مورد Offbeat Base هم همونطور که قبلا گفتم ساده ترین نوع اجرای ییسه. بسیار زیباتر میشه اگه این سادگی با یک ملودی چند خطی و یا بداهه نوازی و یا یک درام پرکاشن خلاقانه و ... پاسخ داده بشه.
    5. در مورد مسترینگ هم بسیار جای کار داره.
    نهایتا تمام بحث اینه که سعی کنید همیشه موسیقی شما حرفی برای گفتن داشته باشه. حتی برای 10 ثانیه.
    با آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون برای شما دوست عزیز
    پاینده باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    خب من می خواستم یه موسیقی هیجان انگیز بسازم.ملودیو ساختم و تنظیم کردم.بعد دیدم که این آهنگ چه حسی رو انتقال میده.فکر کردم دیدم که این هیجان مثل پرواز هستو بعد کاملترش کردم و اسمشو شور یک پرواز گذاشتم.این ماجرای انتخاب این اسم بود.
    ممنون از راهنماییهاتون جناب محبی.

یادم باشه یه روز کاری رو که برای یه کلیپ سالها پیش انجام دادم و با موضوع خشکسالی و دعای بارون بود رو براتون بذارم.[/QUOTE]
    باز مثل همیشه لطف میکنید.

[/QUOTE]
    dodlikeعزیز حتما در کارهای بعدی این موضوع رو در الویت قرار میدم.

در مورد سبک بگم که خودم هم در انتخاب سبک مردد بودم و فکر نمیکنم تالاری برای کارای تکنو ایجاد شده باشه.
    ممنون از راهنمایی باارزشت.
    5. در مورد مسترینگ هم بسیار جای کار داره.
    [/QUOTE]
    در مورد مسترینگ هم بگم که ،مسترینگو فقط با اطلاعاتی که دوستان توی سایت قرار داده بودن ،کار کردم.
    از همه دوستان بخاطر این توجه هم ممنونم.

بارگذاری...