شما کدام کارت صدا را انتخاب می کنید؟چرا؟

شروع موضوع توسط sobhan_sr ‏4/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک شما کدام کارت صدا را انتخاب می کنید؟چرا؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    با سلام خدمت اساتید محترم علی الخصوص جناب محبی و همچنین دوستان عزیز.
    شما از بین این سه کارت صدا کدام رو انتخاب می کنید?
    1- Motu 828 MKIII
    2- DigiDesign Mbox pro
    3- Focusrite Liquid Saffire 56

درضمن همه ی این کارت ها firewire هستن و نرخ اونها 24/192 khz و با protools هماهنگن. تنها تفاوت اونها در تعداد ورودی میکروفون هست که اولی 2تا، دومی 4تا و سومی 8تا ورودی میکروفون دارند. در ضمن قیمت این کارت ها نزدیک به هم و در حدود یک میلیون تومان است به غیر از motu 828mk3 که در حدود 1250000 تومن است.
    می خوام بدونم فارغ از بحث ورودی های میکروفون،کدوم مدل کیفیت بالاتر و فانتو پاور قدرتمندتری داره.از همتون ممنونم.

2. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    مدل saffire 56 به علت داشتن 2 پری امپ Liquid که جزو پریامپهای Top Class هست از نظر من میتونه بین این 3 مدل انتخاب بهتری باشه به غیر از مزیت هایی که خودتون نام بردید لازم به ذکر هست که پریامپهای کارتهای digidesign هم ساخت شرکت Focusrite هست در ضمن saffire 56 مثل Mkiii قابلیت dsp داره که اینم جزو محسنات این اینترفیس به شمار میاد اما در مورد پروتولز فقط پروتولز 9 هست که با این 3 کارت سازگاری داره ورژن های قبلی مثل 8 LE فقط با mbox کار میکنه نه با 2 تای دیگه.

3. fargo

fargo عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز سوال من از شما اینه
    ژانر کاری شما چی هستش؟چه سبکی کار میکنین ؟ضبط وکال تا چه اندازه براتون اهمیت داره؟الکترونیک کار میکنین یا آکوستیک؟
    اکه جواب این سوالا رو برونم راحت تر می تونم کمک کنم
    فارغ از این سوالات به نطر بنده MBox Pro نگیر.حتی digidesign 003 که حدودا 1.6 میلیون پولشه 1 میلیون هم نمی ارزه چه برسه به MBox Pro

4. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    ممنونم از راهنماییت.
    سبک کاری من بیشتر آکوستیک هست و ممکنه گه گاه لازم بشه تا 6-7 تراک ساز زنده همزمان رکورد کنم اما این به این معنی نیست که هرچی ورودی میکروفونش بیشتر باشه برام بهتره.کیفیت ورودی هم مهمه. بیشتر دنبال یک صدای گرم و پرحجم میگردم. حالا از این سه مدل که بگذریم تو همین رنج قیمت اگر گزینه بهتری دارید با کمال میل میشنوم.

5. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    Motu 828 MKIII

چون من با برند موتو بيشتر حال ميكنم و به نظرم پاسخ گويه خيلي از ميكروفن ها و نرم افزار هاست

البته دي جي ديزاين هم واقا برند خوبيه و نميشه گفت بده اما طبق سليقه من
    موتو رو ترجيح ميدم

6. fargo

fargo عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    اگه آکوستیک کار میکنی از موتو بیا بیرون و با خیال راحت saffire 56 رو بخر . موتو بیشتر به درد الکترونیک میخوره.توی این رنج قیمت به نظر من saffire 56 عالیه.هرچند به نظر من playback موتو سر تره اما واسه ریکوردینگ saffire 56 خوبه.اگه یه کم بیشتر پول داشتی RME Fire Face 800 رو پیشنهاد میکردم و Moto HD192 این موتو مختص ریکورده 12 کانال مایکروفون داره.اما قیمتش بالاس 2.5 میلیون

7. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من تجربه خیلی خوبی با کارت های high end موتو داشتم. حتی مدل Ultra Lite mk3 هم مثل مدل های بالاتر موتو کیفیت عالی داشت.
    پری سری قدیمی mbox ها (آبی رنگ ها) به گوش من خیلی جالب نبود ولی سری جدیدش رو نمیدونم. اگه دنبال صدا گرم و پر حجمی تا حدود زیادی Saffire 56 بخاطر پری امپ های liquid و شبیه ساز پری امپ های معروف میتونه جوابگو باشه البته اگه توقع زیادی نداشته باشی :D
    هر کدوم از مدل هایی که گفتی رو بخری پشیمون نمیشی البته اگه نیازهای خودتو بدونی و آینده رو هم در نظر داشته باشی.

8. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    ممنون از fargo عزیز. saman_atomixعزیز. همچنین JunioR عزیز.
    جناب JunioR اینطور که میبینم شما خودتون Focusrite Saffire Pro 40 دارید. این مدل به غیر از اینکه 24/96khz، چه تفاوت های دیگه ای با saffir56 داره.چون ظاهرا از لحاظ تعداد ورودی هم مشابه هستن.

9. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اینجا میتونی جدول مقایسه اینترفیس های فکوس رایت رو ببینی.

بارگذاری...