شما کدام مانیتور صدا رو انتخاب می کنید ؟

شروع موضوع توسط Masoud-A ‏15/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک شما کدام مانیتور صدا رو انتخاب می کنید ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام خدمت دوستان گل خودم...
    امروز این تاپیک رو زدم تا بین مونیتورهای زیر یه مقایسه ای انجام بدیم و ببینیم تو این رنج قیمت کدوم مناسبتره...!

M-Audio DX4 با قیمت تقریبی 149 دلار - تصویر :
    {username}-{filename}

M-Audio BX5a با قیمت تقریبی 240 دلار - تصویر :
    {username}-{filename}

M-Audio Studiophile AV40 با قیمت تقریبی 120 دلار - تصویر :
    {username}-{filename}

Mackie MR-5 با قیمت تقریبی 170 دلار - تصویر :
    {username}-{filename}

دوستان عزیز لطفاً به طور کامل معایب و محاسن هر مانیتور را بنویسید تا در نهایت...:
    1. یک مانیتور را از لیست بالا انتخاب کنیم.
    2. به مشخصات هر یک از مانیتور های بالا پی ببریم.

با تشکر از شما

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    من خودم bx8 دارم و خيلي ازش راضي هستم. الان هم كه در كنارشون esi near05 هم دارم. اما ميخوام اونو بفروشم و يه bx5a بگيرم.
    چون براي چند نفر از هنرجوهام خريدم و نصب كردم و خيلي هم راضي هستن خودمم دلم ميخواد اونو داشته باشم. و طي چند روز آينده حتما ميگيرم.
    و اما در مورد مقايسه.:
    اول اينكه ملاك مقايسه چي باشه؟ اين مهمه. كيفيت صدا يا قدرت خروجي يا قدرت در نشون دادن فركانسها يا و ضوح يا قيمت كدوم يكي از اينها رو مد نطر داريد؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام خدمت دوستان عزیز که من خیلی دوسشون دارم !
    و همینطور عرض ادب و خسته نباشید خدمت دوستان گلم omid-studio ، JayR و مدیران محترم...!
    امید جان ممنون از انتخابت.راستش من خودم یه دونه M-Audio BX5a داشتم ولی خب یه مشکل مالی پیش اومد که فروختمش و الان چیزی ندارم و قصد خرید مانیتور هم دارم.و خواستم با راهنمایی شما عزیزان هم من یه چیزی دستم بیاد و هم سایر دوستان راجع به این مدل ها اطلاع پیدا کنن.
    امید جان من بازم شخصاً از بین مدلهایی که گفتم M-Audio BX5a رو بیشتر میپسندم اما مشکل ما اینه که اصل این محصول در خارج از ایران داره 240 دلار به فروش میره اما تو ایران میشه 360 دلار ، یعنی نصف قیمت واقعیش بهش اضافه میشه !!!!!
    اما حالا بگذریم - شما لطف کن اینا رو با نظر و سلیقه ی خودت به ترتیب بچین - حالا به قیمتشون زیاد کاری نداریم - بیشتر کارایشون مد نظره.
    چون شایدم خودم بتونم دوباره M-Audio BX5a بخرم.

ضمناً یه لطفی کن یک مدل از مدلای بالا رو انتخاب کن که به نظرت نسبت به قیمتش کارایی خوبی داره.

ممنون از راهنمایتون

• خوشبینانه خوشبینانه x 1
  4. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, tracktion
    سلام بر همگی:
    تو این مقایسه مدل M-Audio BX5a از همه بهتره .
    راستش من M-Audio BX5a و Studiophile AV40 و هم esi near05 هر سه این مانیتورها رو امتحان کردم اما بین این 3 مانیتور من M-Audio BX5a رو ترجیح می دم . چون تفکیک صدای خوبی داره .
    اما یه نصیحت خوب :
    مانیتورتون رو از شرکت جنلیک GENELEC انتخاب کنید که فوق العاده است .
    من مدل 8030 رو دارم که خیلی راضی هستم .
    اگه پولش جور نیست کمی صبر کنید تا که این مدل رو تهیه کنید چون من تو کار مستر همیشه با اون مدلهای قبلی مشکل داشتم .

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام
    در مورد 8030 كه واقعا بحثي نيست و خيلي مناسب و خوبه. اما خوب قيمتش هم براي خيلي از دوستان ممكنه گرون باشه.
    من خودم هنوزم دارم با bx-8 سري قديمي كه ديزاينش هم با مدل جديدش فرق ميكنه كار ميكنم و راضي هستم.
    اما bx-5 رو هم خيلي دوست دارم.
    كه در حال حاضر در ايران قيمت اون بين 420 تا 440 هستش.

6. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    ممنون از دوست عزیزم السین....
    اما فکر نکنم حالا حالا ها بتونم جنلیک بخرم.
    ولی خب اینم حرفیه !
    ممنون از راهنمایتون.

خب امید عزیز و احسان جان شما چی میگین ؟ آیا bx5 جوابگوی کارای حرفه ای هست؟
    امید جان شما که مدل bx8 رو دارین چی میگین؟ البته خب مقایسشون یکم نا به جاست - اما خب...

7. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام شما صداي mr5 رو هم شنيدين؟

به نظر من گزينه هاي اول و سوم رو فعلا بزار كنار تا انتخابت راحت تر باشه. ميمونه BX5a و MR5. من هر دو رو براتون مقايسه ميكنم.

8. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دست احسان عزیز درد نکنه.
    البته من تعریف mr5 رو خیلی زیاد از دوستان شنیدم اما خودم نمیدونم چیه.
    پس میمونه mr5 و bx5
    منتظریم...

9. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من خودم که از این مدل استفاده میکنم : EDIROL MA-15D شما کدام مانیتور صدا رو انتخاب می کنید ؟-38338_l.jpg . راضی هستم . ولی دوستی دارم که از M-Audio Studiophile AV40 استفاده می کنه . ولی بیشتر باس هست !!

10. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من Bx5a-Deluxe دارم و بسیار هم راضی هستم(به پیشنهاد آقای امید این مدل رو گرفتم)
    بین دو مدل Tapco s5 و Bx5a شک داشتم که Bx5a گرفتم و کاملا هم راضی هستم
    ولی:
    این رو قبلا هم گفته بودم که بحث عادت کردن گوش با صدای مانیتورتون رو نباید فراموش کنید
    من خیلی ها رو میشناسم که مانیتور معمولی دارن ولی حاضر نیستند مانیتورشون رو با مدل های بالاتر عوض کنن
    پس این نکته رو هم در نظر بگیرید
    امیدوارم بهترین مانیتور رو با توجه به بودجه و نیازهاتون تهیه کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با صحبتای جناب امید ، احسان عزیز و حمیدرضای گل و با توجه به مدلی که آقا نیما معرفی کردن و چون مدل پیشنهادیشون قیمت نسبتاً مناسبی هم داره ، تردید من و تعداد انتخابهای من بیشتر شد !!! که مطمئنم با کمک دوستان حتماً به یقین میرسم همونطور که در خرید میکروفن به یقین رسیدم....
    اما در جواب حمیدرضای گل باید بگم که بله من حرفشون رو قبلاً خونده بودم و کاملاً با نظرشون راجع به عادت کردن به صدای مانیتور موافقم و خودم خیلی از دوستان رو میشناسم که به میکروفن ، کارت صدا و حتی دد رومشون عادت کردن و تعصب خاصی دارن و همینطور کارای درخور تحسینی میسازن با اینکه شاید تجهیزات معمولی هم داشته باشن اما صحبت من خدمت حمیدرضا جان اینه که چه بهتره که ما به صدای خوب و تجهیزات خوب عادت کنیم.
    من خودم با وجود اینکه نوئندو رو خوب میشناسم(یعنی اینقدری بلدم که بتونم باهاش کار تنظیم کنم !) اما نمیدونم چرا با اف ال کار میکنم و برای تنظیم ناخواسته وارد اف ال میشم و روش حساس شدم البته با پلاگینای اضافی و وی اس تی های حرفه ای تر از سینتای اف ال زیاد کار میکنم.
    از بحث خارج نشیم.....

پیشنهادهای شما دوستان حرفه ای تا اینجا :
    mr5
    bx5
    EDIROL MA-15D
    حالا کدوما و چرا.....

با تشکر

12. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام مسعود جان... اتفاقا پیش اومد امروز جمهوری بودم برای خرید اینترفیس MBox 2 Pro برای یکی از دوستان. صدای bx5a رو هم شنیدم! دوستی که باهاشون بودم هم از بچه های فنی دانشکده بودن و هردومون تقریبا نظرمون راجعبش یکی بود.

bx5a صدای خیلی خوبی میده نسبت به باکس کوچیکش... خب اول باید یگم که به نظرم تو رنج قیمتی تا 430 ارزش خرید داره و برای ارتقا مانیتورینگ و یا اولین مانیتور برای استودیو انتخاب خوبی هست که البته به اتاقی که درش کار میکنید هم بستگی داره چون با ووفر 5 اینچیش ممکنه برای اتاق بزرگ یا بهتره بگم مطمئنا مناسب نخواهد بود. اتاقی که من صداشو شنیدم سایزش مدیوم بود.
    خب در مورد صدای مانیتور باید بگم که بنظرم دو تا ضعف داره یکی اینکه تو پاسخ دهی به فرکانس های پایینش ضعیف عمل میکنه(دقیقا مثل Yamaha hS50) و خب ضعیف عمل کردن تو فرکانس های پایین نتیجه چندان جالبی نخواهد داشت چون شما مجبورید که اون ضعف کوچیک رو تو میکستون جبران کنید ولی با این مانیتورها ممکنه اشتباه کنید و نتیجه میکستون به اصطلاح Bass-heavy بشه و تیره صدا بده. منظورمو فهمیدید؟ یعنی شما مقدار صحیح bass رو ممکنه با این مانیتور نشنوید و یا فکر کنید که bass اهنگتون ضعیفه و اونرو تقویت کنید تا جایی که راضیتون کنه ولی بعد وقتی جاهای دیگه به میکستون گوش بدید ممکنه همونطوری که گفتم bass-heavy صدا بده طوری که فرکانس های پایین رو اهنگ غالب شده باشن. در مورد این قضیه توی این تاپیک نوشتم و پیشنهاد کردم که یک سابووفر جدا کنار مانیتورهایی که به این شکل صدا میدن تهیه کنید تا جنس و اندازه صحیح bass رو بشنوید. خب ضعف دومش بنظرم این بود که تیز صدا میدادن حتی با لول ولوم های پایین. در مورد دومین عیبش فروشنده هم موافق بود. هر جند این دو عیب رو میشه مثلا با eq کردن میکسر ، صدا رو از مانیتورها کاملا بالانس بشنوید.
    در کل bass رو که گفتم، mid بالانسی داشت و high رو همراه با جزییات براتون پخش میکنه و با چند مطلبی که راجع به اونها خونده بودم در مورد کمی رنگ دادن به صدا موافقم البته این رنگ دهی به شکلی نیست که شما ازش خوشتون نیاد و میگم تو رنج قیمتیش انتخاب خوبیه.

در مورد Mackie MR5 که قبلا صداشو شنیده بودم. اولین مشخصه مهمی که داره هم این مدل و هم مدل MR8 اینکه دارای bass واقعا قوی هستند و خب ممکنه ازش خوشتون بیاد یا برعکس. خب همین مشخصه مثل bx5a ممکنه مشکل کنه میکس رو براتون و سخت متوجه شید که دقیقا چه خبره تو فرکانس پایین.
    البته همیشه همه دنبال مانیتورهای فلت و بخوان دقیقترین صدا رو براشون پخش کنه نیستند.
    صدای high این مانیتور شفاف هست ولی نه تیز و میدرنج هم راضی کنندست.
    من شخصا صدای mr5 رو بیشتر دوست دارم و بنظرم زود خستم نمیکنه و فقط دوست داشتم صدای bass اون یه جیزی بین yamaha hs50 و همین mr5 باشه.

میمونه شما و انتخابتون
    موفق باشی

13. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست من دستت درد نکنه که این همه توضیحات رو دادی و کاملاً منو قانع کردی - البته خب راجع به اون مدل ایدیرول که نیمای عزیز پیشنهاد دادن چیزی نگفتین اما مشخصه که از نظر شما مکی مناسبتره و منم همونطور که قبلاً گفتم تعریفش رو زیاد شنیدم و خودمم چندباری صداش رو توی محیطای مختلف شنیدم و انصافاً راضی کننده بود.
    راجع به میکس هم باهات موافقم - من خیلی از دوستان رو میشناسم که برای استودیوشون خیلی زیاد خرج کردن اما متاسفانه با وجود هزینه ی بالایی که واسه مانیتور پرداختن باز هم انتخاب خوبی نکردن و کارهاشون ایراد خیلی کوچیکی داره که کل موزیک رو خراب کرده - حتی بعضی دوستان رو میبینم که بعد از عمری کار کردن هنوز در انتخاب کیک و میزان بیس مشکل دارن و بعد از مسترینگ نهایی به سادگی متوجه میشیم که صدای کیک نه میزان مناسبی داره و نه جنسش مناسب بیس کار هست و حتی در مقدار بیس مشکل دارن که واقعاً زشته اما من خودم برای رفع چنین ایرادهایی یه چندتا اسپیکر رایج رو توی محیط کارم دارم که کار رو بعد از مسترینگ نهایی با تمام اسپیکرها بدقت گوش میدم و میتونم قسم بخرم که خیلی خیلی موثر بوده - هرچند مانیتور صدا رو فلت میکنه اما گاهی اوقات در عمل مسترینگ با اینکه همه ی کارا خوب بوده اما ولوم نهایی کار رو خیلی کم میکنیم و خودم چندبار به خاطر تیزی صدای bx5 دچار این مشکل شدم و ولوم نهایی کارم فقط قابل قبول بود توی مانیتورها و در اسپیکرها کارم به شدت دچار کمبود صدا بود.
    حالا من با حرفای بزرگوارانه ی شما فعلاً قید خرید مجدد bx5 رو میزنم و به مکی فکر میکنم.
    اما لطفاً نظرتون رو راجع به مدل پیشنهادی نیماگلستان عزیز هم بگید.

با تشکر از شما دوست گرامی

14. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    بله من هم همین پیشنهاد استفاده از چند الگوی پخش رو به دوستانی که خیلی حساس هستن و یا اصلا مانیتور ندارن میدم.
    والا اینا نظر بنده بود و ظاهرا تا حدی با من موافقین. نظرات دیگر دوستان هم مهم هست.
    در مورد اون مانیتور edirol من که تا حالا صداشو نشنیدم نیمای عزیز خودشون بهتر میتونن راهنماییتون کنن. تنها کاری که من میتونم بکنم اینکه Review ها رو اینجا بازگو کنم که البته من هیچ اعتمادی به غیر از کاربرها به ریویوهای سایت ها ندارم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/12/09
  15. studio_saye

studio_saye

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزيز من بشخصه دارم با باندهاي خونگي يه استديو رو اداره ميكنم كه خيلي ها با تجهيزات حرفه اي هم نتونستن مشتريشون و نگه دارن.زياد دو دل نباش . ادمتو محدوديتها ستاره ميشه

16. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    سلام به دوستان سال نو مبارک
    منBX8a دارم و واقعا از همه نظر ازش راضیم ....
    صدای krk و ADAM و ALESIS و YAMAHA وGENELEC رو هم شنیدم.
    به نظر من تنها چیزی که میتونه بهتر باشه فقط جنلک.
    البته بعد از نظر دوستان که کاملا موافقم که مانیتورینگ کااملا سلیقه ای و باید به هر مانیتور عادت کنی که نقاط ضعف و قوتش دستت بیاد.
    با تشکر

17. kokab2

kokab2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    بین bx5 d5 و eris5 گیر کردم اگه میشه راهنمایی کنید.صدای bx8 رو خیلی دوس داشتم.

18. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    من BX8 رو پیشنهاد میدم...;)

منم صداشو دوست دارم...

19. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ‌...
    شما مانیتور نمیخری که صداشو دوست داشته باشی ! مانیتور میخری که صدا رو سالم بشنوی . من بعید میدونم bx8 در کنار eris 8 گزینه خوبی باشه . در صورت امکان صدای هر دو رو با هم بشنوید بعد تهیه کنید . من شخصا نظرم روی کلاس A هستش . اما اگه قرار باشه کلاس B تهیه کنم . پریسنوس رو ترجیح میدم ...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...