شما چند کار را به تنهایی انجام می دهید؟

شروع موضوع توسط bamdad1359 ‏23/1/11 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک شما چند کار را به تنهایی انجام می دهید؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

?
  1. آهنگسازی

89.3%
  2. تنظیم

84.0%
  3. نوازندگی

70.0%
  4. خوانندگی

55.3%
  5. شعر

55.3%
  6. طرح جلد آلبوم

35.3%
  7. ایده و سناریوی کلیپ تصویری

30.0%
  8. تهیه کلیپ (فیلمبرداری، میکس، ...)

14.0%
فعال بودن نظرسنجی چندگانه
  1. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بعضی از هنرمندان چند کار را در یک آلبوم انجام می دن، مثلاً کریس دی برگ، رضا صادقی، ... مثلاً هم آهنگسازی می کنن، هم تنظیم، هم شعر میگن، هم می خونن، من می خوام یه آمار تهیه کنم ببینم دوستان چه کارهایی رو خودشون تنهایی انجام می دن. اگر چند کار رو انجام می دید چند گزینه رو انتخاب کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام بنظرم ميكس و مستر هم ميتونه جزء گزينه ها باشه

3. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منظور من از تنظیم شامل میکس و مستر هم می شه

4. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    نميخوام ملا لغتي بشم ولي ميدونيد كه خيليها كارو تنظيم ميكنن و ميكس و مستر رو ميدن به شخص يا اشخاص ديگري پس نميتونه جزو تنظيم بحساب بياد:smile (14):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. alitopol

alitopol عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من شعر میگم میکس مستر میکنم موزیکمو میسازم تنظیم هم میکنم کاور آهنگ رو هم خودم میزنم موزیک ویدیو هم میسازم البته همه اینارو حرفه ای نیستم مثلا تو میکس مسترام به خودم از 10 6/5 میدم

6. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام اينائي كه گفتين رو بالا تو نظر سنجي انتخاب كنيد

7. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منظور من از تنظیم کل کارهایی هست که در استودیو روی آهنگ و صدای خواننده و سازها انجام میشه، به جز ساخت اولیه آهنگ، اگه همه جزئیات رو بگیم گزینه ها خیلی زیاد میشه، یه کم خلاصه کردم.

8. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    نمیدونم بر چه اساسی این امتیاز رو میدین ولی 6.5 خیلی زیاده و اونایی که
    مدرک دارن باید چند بدن؟ اونایی که دکتری دارن چی؟

9. arjang000

arjang000 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بعضی وقت ها درستش اینه که در کار تهیه موسیقی هر بخش توسط متخصصش انجام بشه اما گاهی آهنگ ساز احساسش برای تنظیم قابل بیان نیست و نمیتونه به تنظیم کننده چیزی رو که توی ذهنش هست منتقل کنه بنابریان خودش دست به کار میشه.
    به نظرم اگر انسان در هر مرحله ای از موسیقی آهنگسازی،شعر،تنظیم،نوازندگی،خوانندگی؛میکس،مستر و... متخصص بود زیباترین موسیقی هارو میساخت که تا کنون ساخته نشده.اما خوب همه میدونیم که همچین چیزی غیر ممکنه که شخصی در تمام مراحل تولید موسیقی متخصص باشه

10. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تا اینجا که مشخص شده اکثر دوستان خودشون چند کار رو انجام می دن، حالا این یا به علت نبودن افراد متخصص در دسترس هست یا به علت همه فن حریف بودن خود فرد. البته یک نفر به سختی می تونه در چند رشته تخصص داشته باشه ولی بعید نیست. و اینکه من خودم به افراد متخصص دسترسی ندارم و ساده تر و کم دردسرتر اینه که خودم جور اونها رو بکشم. البته بعضی ها در این موارد زیاده روی می کنن و محصول نهایی رو زیر سوال می برن. در واقع فکر می کنن که همه کار رو می تونن انجام بدن. به نظر من باید پس از انجام کار، از اهل فن نظرسنجی بشه تا درباره محصول نهایی نظر فنی بدن تا مبادا خودشیفتگی کاذب جای تخصص رو گرفته باشه،‌نمونه اش بعضی از آهنگهای ضعیفیه که می شنویم و مشخصه که متخصص هر رشته روش کار نکرده و احتمالاً همه اش کار یه نفره. ولی هست امثال بیژن مرتضوی و شادمهر و .... که چند کار رو در حد عالی با هم انجام می دن، در حالی که به متخصص هم دسترسی دارن! عجیبه! شاید هم همه اینها یه عشقه، عشق داری به همه این کارها، و دوست داری انجامشون بدی، لذت می بری،حتی اگر متخصص اون کار نباشی دوسش داری

11. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    البته خیلی از دوستانی که همه چیز رو انتخاب کردن ممکنه در یک مرحله از هر موزیکی باشه!
    برای مثال ممکنه من اهنگ ساز و تنظیم کننده ی یک کار باشم!اما شاعرش شخص دیگه و خواننده هم فرد دیگری باشه!
    و توی کار دیگه من نوازنده باشم و شاعر!
    بعضی مواقع هم خوب ادم نمیتونه بفهمونه چی میخواد دیگه مجبوره همه کارش رو خودش بکنه!!!
    من تو خوانندگی-شاعری-نوازندگی تخصص ندارم اما وقتی کسی نیست که بتونه اونو بابه میل من دربیاره مجبورم خودم همه کارو به عهده بگیرم! که البته اشتباست اما چاره ای نیست

12. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    مرسی تاپیک خوبیه میفهمیم کی چی کارست ولی  منظورتون از تهیه کلیپ (فیلمبرداری، میکس، ...) چی بوده ؟
    اگه میکس صدا میکنیم باید این گزینه رو بزنیم ؟ 
     آخه میکس ربطی به تهیه کلیپ نداره تصویر رو مونتاژ میکنن و صدا رو میکس می کنن .  اینطوری که شما نوشتی بچه هایی که میکس صدا میکنن با اونایی که فیلمبردار یا مونتاژ کارن قاطی میشن
    اگه میتونی اصلاحش کن 
    ممنون

13. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    تاپيك خوبيه ...

منم با سامان موافقم ...
    حرفاي ايشون حرفاي منم هست ..
    اما با اين تفاوت كه كسايي هستن كه باب ميل من آهنگسازي يا نوازندگي و يا حتي شعر بگن اما چون خودم دوست دارم گاهي اوقات كار خودم رو خودم انجام بدم خوب خودم كارارو مي كنم..
    موفق باشيد

14. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    دوست عزیز توو تهیه کلیپ میکسه تصاویر عکس ها افکتها و صدا ها نیز معنی دار هستش .. ممنون از تاپیکت دوست عزیز. منم با سامان موافقم چه بهتره که هرکس بهترین کاری که بلده رو انجام یده و سعی کنه توش بهترین بشه که این با چند کار کردن توو آهنگا بوجود نمیاد اما نیست ...آقا نیست کسی که چیزی که میخوامو بسازه و یا نمیتونم اون اندازه هزینه کنم و یا نمیتونم آهنگی که توو ذهنمه رو مثلا به یه تنظیم کننده منتقل کنم و و و و و . پس همه ی اینا میشه دلیل تا من توو آهنگای مختلف کارایی های متفاوتی داشته باشم .با سپاس

15. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    به 2 قسمت از پروسه ای که بالا نام بردین میگن مونتاژ یعنی چیزی به اسم میکس تصاویر و افکتها وجود نداره

داداشم اصلا قضیه مهم نست شما به مونتاژ تصاویر میکس بگین یا چیز دیگه مهم اینه که همه منظور همو میفهمیم میدونیم در اصل می خوایم در مورد ادیت تصاویر حرف بزنیم

ولی خوب تو گزینه های بالا یه جور اختلال وجود داره چون فقط یه گزینه میکس میبینم که اونم تو جای نامناسبش به کار برده شده شاید من عادت کردم ودور و بریام تو لابراتوار همش از واژه مونتاژ استفاده میکنن و تو باور عام مردم همون میکس میگن
    زیاد مهم نیست ولی بهتره که از هر کلمه تو جای مناسب استفاده بشه
    موفق باشی

16. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    یه جستجوی ساده اگه توی گوگل داشته باشیم متوجه می شیم عبارت میکس برای ویدئو هم استفاده می شه هرچند مونتاژ رو حرفه ای ها استفاده می کنند.
    Google

17. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    صد البته که تاپیک خوبیه ولی اگر هدف پروسه تولید یک اثر موسیقیاییه بنظرم لزومی نداره ساخت کلیپ و فیلم برداری جزو موارد بیاد و بجای اون میشه صدا برداری ، میکس و مسترینگ کار خود و یا دیگران ، ناظر ضبط دیگران را مطرح کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  18. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    به نظر من اگه یه نفر وقت بذاره و توانایهاشو در چند رشته بتونه پرورش بده ،هیچ اشکالی که نداره بلکه باعث پر بارتر شدن اثر هم میشه.چون میتونه اون چیزی که تو ذهنش هستو مستقیم و بدون واسطه به مرحله اجرا در بیاره.نمونه بارزش هم سیروان خسرویه که آهنگسازی،تنظیم،میکس ،مستر کاراشو خودش انجام میده.

19. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    ولی اگه دقت کرده باشید خود سیروان هم ملودی کاراش رو خودش نمیزنه(یکم توی ملودی ضعیفه) و کاراش رو مهدی یراحی و شهاب رمضان و... میزنن

20. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    حرف شما درسته ولی مطءنان افراد خیلی کمی هستن این توانایی رو داشته باشن که تو کل رشته ها تخصص داشته باشن.مثلا یکی مثل سیروان تنظیم ،خوانندگی و میکسو مسترش خوپه،؛یکی مثل علی پهلوان خواننده گروه آریان آهنگسازی و خوانندگیو ترانه نوشتنش خوبه.
    ولی هر کس بتونه تو رشته های بیشتری تخصص داشته باشه ،به نظرم بیشتر به هدفش نزدیک میشه.

بارگذاری...