شما در روز چند ساعت پای میز کار مشغول به کار هستید ؟

شروع موضوع توسط mohamadkaro ‏17/3/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک شما در روز چند ساعت پای میز کار مشغول به کار هستید ؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    سلام دوستان
    بسیاری از دوستان من که ازشون اطلاع دارم برای تنظیم یک کار از صبح شروع به کار می کنند تا شب و گاهی هم 24 ساعت تمام پای تنظیم و وحشتناک تر اینکه بعد از تنظیم با اون گوش خسته و فکر بسته شروع می کنن به میکس و مستر کردن....
    اینو می دونم که خیلی از دوستان از روی عجله کارها رو 3 یا 4 روزه جمع می کنن و خودم چندین بار شاهد از بین رفتن ملودی های بسیار زیبا و موندنی به علت عجله وتنظیم عجولانه اونها شدم...
    هدفم از ایجاد این تاپیک فرهنگسازی در این ضمینه بسیار مهم هست و از تمام دوستانم تقاضا دارم تجربیات درست و یا اشتباه خودشون رو بیان کنن تا به این نتیجه برسیم که اگه قراره حرفه ای کار کنیم باید حرفه ای زندگی کنیم .
    سوال اول برای خودم اینه که در روز چند ساعت پای میز کار بشینیم استاندارده؟؟
    اصولا تنظیم یک کار در یک روز انجام بشه بهتره یا یک هفته وحتی یکی دو ماه.....؟؟؟:smile (75):

2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام محمد جان،
    من به شخصه اگه کاری رو قصده بستن داشته باشم تا هر وقت شد موزیک رو میزنم و وقتی به ریتم و
    پد شد دست از کار میکشم دوباره فردا پد و ریتم رو میزنم و سپس بعد 4-5 ساعت یا روز بعد میشینم
    مستر و میکس هاشو میکنم!
    در ضمن اگه کار تفریحی باشه این کارو میکنم برای یه کار حرفه ای 1 هفته وقت میزارم،مثل پروژه ای
    که بزودی میدم....

.:.مخلس بچس ساری هم هستیم.:.

3. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من بسته به زمانی که باید پروژه رو تحویل مشتری بدم وقت میزارم روی کار که با کارهای بقیه تداخل نداشته باشه. ولی روزی هم بوده که از 8 صبح سر تنظیم بودم تا زمانی که 9 شب کارو تحویل دادم!
    مسلماً از لحاظ کیفی کار عالی در نمیاد در این شرایط.
    ولی بهتر اینه که روی کارهای مختلف کار کرد در روز، چون هم ممکنه یه آهنگ خسته کننده بشه هم اینکه فکر جدیدی به ذهن نرسه (از خستگی گوش نمیگم چون خیلی ها ممکنه مثل من دائماً موزیک گوش کنن)
    البته برای کسایی که حرفه ای کار نمی کنن و صرفاً برای خودشون کار میکنن بهتره که زمان کمتری رو در روز بزارن، چون ذهن و گوش خسته میشه.

(خیلی مفیده اگه موقع کار بعد از هر مرحله یا هر چند وقت یکی باشه که بتونه نظر بده راجع به کار)

خیلی ممنونم از Mohamadkaro ucdc به خاطر تاپیک خوبش! (کلاً احتیاج بود که درباره مباحث حاشیه ای موزیک هم حرف بزنیم)

4. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools

مرسی از همراهیت .. ..
    ماکت چی؟می زنی؟ اکثرا ماکت نمی زنن در حالی که من از آهنگساز های بزرگ که کاراشون ترکونده شنیدم که یک کار رو حتی 5 یا 6 بار به شکل و فضا های متفاوت ماکت می زنن....البته اینو که می گم وقت می بره اما برای کاری که بخواد حرفی برای گفتن داشته باشه این حساسیت ودقت لازمه....

imanoel عزیز ممنون از محبتت..
    نظر من اینه که مشتری رو قانع کنیم تا کار رو درست و دقیقا عالی تحویل بگیره و اجازه ندیم تا تجربه و زحمت و سابقه ی کاری خودمون رو با عجله کردن اون هم به خاطر مشتری کم رنگ و یا حتی خراب کنیم...
    شما اگه به طور مثال بخواهید از یه شاعر قوی و سر شناس شعر بگیرید و روش کار کنید هیچ وقت بدون شناخت از لول کاری شما و از همه مهمتر سابقه ی کاری شما بهتون شعر نمی فروشه حتی اگه پول خوبی بهش بدین...
    نظر شخصی من اینه که ساخت یک کار حرفه ای و با صبر و حوصله و عبور دادن اون از فیلتر های مختلف در مورد شعر و موزیک و حتی خواننده ای که کار شما رو می خونه حالا هر وقت که زمان ببره می تونه به شما اعتبار بده و کاری که با این دقت ساخته بشه احتمالش برای اینکه بترکونه زیاد می شه و در اون صورت شما آهنگساز یا خواننده ی عزیز با تنها یک کار می تونی همه ی نگاهها رو بیاری به سمت خودت...البته این نظر شخصی منه و فقط وفقط به خاطر همین بود که اینکار رو شروع کردم....

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/3/10
  5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    ممنون محمد جان
    من معمولاً 30 40 ثانیه اول کار رو به عنوان ماکت میزنم و برای مشتری میزارم، چون خیلی خیلی وقت میبره اون کار که 5 6 بار ماکت کامل رو بزنیم (اونم با این قیمتا که اصلاً به صرفه نیست و وقت ما بقی کارها رو میگیره)

کلاً تا مشتری راضی نباشه من کارو تحویل نمیدم، حتی اگه مجبور باشم مقدار زیادی تغییر ایجاد کنم! (این روی همون حرفی که گفتی کاملاً صدق میکنه، چون نمی خوام اعتبار کاریم لطمه ببینه)

کاملاً موافقم باهات، ولی این زمانی امکان پذیره که حجم کارایی که رو سرت ریخته کم باشه، توی بازار الآن طرف میاد کار رو سفارش میده، خیلی کم هستن که کار آماده (کاری که همه چیش آماده باشه برای وکال) بخوان بگیرن.

من برای کارم 3 تا لول گذاشتم
    1- کاری که خودم پیشنهاد میکنم به مشتری.
    2- کاری که مشتری بخواد و من تاییدش کنم
    3- کاری که مورد تایید من نباشه به هیچ وجه

برای مرحله اول و دوم مانعی برای اسم بردن از تیم کاری وجود نداره، ولی توی سومی اجازه نمیدم که کاری با اسم من بخواد بیاد بیرون که ممکنه اعتبار کاری رو خراب کنه. (کلاً سعی میکنم نظرمو هرچقدر که ممکنه با ملایمت به طرف بگم) یا اون منو متقاعد میکنه یا اینکه قبول میکنه

در کل توی این قضیه یه سری سیاست های کاری لازمه!

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.

من معمولا ساعت 7 صبح میام استودیو اول سیستم دوم رو روشن میکنم و سایت رو باز میکنم.!!!
    بعد تا ساعت 3 معمولا کار میکنم.
    عصرها هم از ساعت 5 تا 10 شب کار میکنم.
    اینم برنامه کاریه منه.
    گاهی اوقات به خاطر کارهای شخصی ممکنه زمان حضورم کمتر و گاها ممکنه بیشتر هم بشه.

7. Reza Hadipour

Reza Hadipour عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, flstudio
    4 صبح می خوابم 9 بلند میشم.باقیش پا کامپیوترمم
    البته خودم می خوابم اما کامپیوترم نه!

8. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    به این می گن حرفه ای کار کردن....منم سعی می کنم اینطوری وقتم رو تنظیم کنم...

9. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    زماني رو كه در محيط منزل و كار سپري ميكنم پشت سيستمم و زماني رو كه بيرونم هم پشت لب تاب.

در كل ميشه گفت زندگي بدون رايانه , هرگز !!!

10. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    من که از صبح ساعت 9 در محل کارم قرار میگیریم نرم افزارم باز میشه و هم کارمو انجام میدم و هم پروژهای مورد نظرمو بررسی میکنم
    نکتهای خاصی رو که تویه ذهنم میاد رو یاد داشت میکنم یا همون لحظه ترتیب اثر میدم
    تا ظهر که ساعت 2 میشه

بعدازظهرم که از ساعت 4.5 تویه محل کارم باز شروع به کار میکنم و درحین کار پروژهارو بررسی میکنم تا 9.5 یا 10 شب
    که معمولا تویه این حیطه زمانی موزیکامو خلق میکنم و حتی اگه مشتری موزیک هم داشته باشم تویه همون محل کارم در موردشون بحث میکنیم

11. mehdi_soltaan

mehdi_soltaan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شبها اصولا تا 4 صبح بیدارم.صبح هم نهایتا 8 پا میشم و شروع میکنم به کار کردن.اگه پروژه ای داشته باشم که با اون استارت میزنم وگرنه توی pc میگردم و وی اس تی هارو بررسی میکنم.من ز این کار لذت میبرم.....تا 2 ظهر کار میکنم بعدش از 4 یا 5 شروع میکنم تا آخر شب.حدود 12 یا 1 کار رو تعطیل میکنم.استراحتم خیلی کمه اما باید کار کنم.من عاشق کارم هستم........................

12. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    بحث جالبیه.امیدوارم تو کارتون موفق باشید.
    ایشالا روزی هم بیاد که من برنامه ی کاریمو بگم!!!

13. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من کارمو از ساعت 9 شروع می کنم تا ساعت2 و بعدازظهر هم از ساعت 5 تا ساعت23 گاهی اوقات هم 24

14. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    من تمام نظرات دوستان رو خوندم و نقطه تشابه بین تمام بچه های موزیک همین علاقه و پشتکارشونه که هیچوقت ازش خسته نمیشن
    من هم از ساعت 12 ظهر که از خواب بیدار میشم بی رد خور تا 4 صبح پای سیستمم!!!! مگه اینکه چند ساعتی برم بیرون یا یه چیزی پیش بیاد که این 16 ساعت بشه مثلا 10 ساعت ...

15. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    فکر کردم فقط خودم موزیک خوره دارم نگو بچه ها همه .....
    منم از ساعت 9 تا 13 و از 15 تا 24 یه کله هستم.البته بیشتر میشه کمتر نمیشه.
    تو بیکاری هم معمولا یا viva نگاه میکنم یا دارم موزیک گوش میدم.

16. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    اوصولا صبح ها از ساعت 9 تا 1 بعد از ظهر برنامه هنرجوهام رو میریزم و هیچ هنرجویی رو برای بعد از ظهر نمیزارم.

بعد از ظهر هم حدودا از ساعت 4 هستم تا 4 صبح.فعالیت در زمینه موسیقی حالا هرچی باشه...ساز زدن تنظیم ....
    خداییش حساب میکنم 5 تا 6 ساعت بیشتر نمیخوابم.

17. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    من اگه کار نداشته باشم روند عادیم به این صورته که ساعت 7 از خواب پا میشم ساعت 8 شروع به کار می کنم و ساعت 12 از کار دست می کشم
    بقیه وقت رو هم به چیزهای دیگه اختصاص میدم بنده غیر از کار موسیقی کارهای ساختمانی رو هم انجام میدم

بارگذاری...