شعر نویسی رپ

شروع موضوع توسط majid98 ‏11/8/15 در انجمن شاعران و اشعار

تاپیک شعر نویسی رپ تالار شاعران و اشعار در persian-music.org.

1. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    سلام خدمت دوستای عزیز.کاربرای محترم ی سوالی داشتم راجب شعر نویسی تو زمینه رپ.این بود که چطوری شعر رپ رو شروع کنیم؟ینی فرض کنید یه ورق و یه خودکار جلومونه میخوایم شعر بنویسیم.اولین کاری که باید بکنیم چیه؟بعد اون چیکار کنیم؟بعد و بعدش...اگه امکانش هس قدم به قدمشو توضیح بدین.ممنون.نمیدونم چرا هر وقت شعر مینیوسم خوشم نمیاد با اینکه هم قافیه هاش درسته هم وزنش بازم خوشم نمیاد.شما توضیح بدین از سیر تا پیازشو.ممنون میشم.در ضمن چجوری میشه یه سبکی واسه شعر نوشتن پیدا کرد؟اگه دقت کرده باشین هر خواننده ای یه سبکی تو شعر نوشتن و خوندن داره ینی طوریه که اگه شعرشو یکی بخونه ما میفهمیم کار کیه.چجوری میشه سبک خاصی واسه نوشتن و همینطور خوندن پیدا کرد؟ممنون

2. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    کسی نیس کمکی کنه

3. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +198 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوست عزیز شعر این جوری نیس که بگی اوکی من الان مینویسم شعر کاملا یهویی میاد

سبک هر شخص هم با توجه به طرز فکر و نوع شخصیت خودش و جامعه اش شکل میگیره

اره معمولا ادم از شعرش زیاد راضی نیست تا از بیت اول راضی نبودی ادامه نده چون تا انتها خراب میشه

باید کاربرد آرایه های ادبی و زمان استفاده از اون رو بلد باشی

موفق باشی

4. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    خب بالاخره باید یه موقع قلم بگیری به دست و ارداه کنی بنویسی.وگرنه قلم و ورق که خودشون نمیاد پیشت.

5. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    برای نوشتن تکست رپ باید از خودت بپرسی که واسه چی می خوام رپ کنم؟ چه دغدغه هایی دارم؟چه حرفی یا چه موضوعی توی دلمه که می خوام با بقیه در میون بزارم ؟به طور کل باید دنبال موضوعاتی باشی که باهاشون درگیر بودی چرا که موضوعاتی که احساسشون کردی رو می تونی خیلی خوب تشریح کنی برای مثال کسی که تا حالا تو زندگی احساس تنهایی نکرده نمی تونه به خوبی راجع تنهایی تکست بنویسه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    چگونه درمورد هر چیزی ترانه بنویسیم

7. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    ممنون دوست عزیزم خیلی کمک کرد واقعا کمک کرد.من با تجربه ای که داشتم تقریبا به مقصود این مقاله خیلی وقت پیش پی برده بودم.من به نتیجه پی برده بودم یه موضوعی رو انتخاب میکنیم.حالا اون موضوع تو زندگی ما اتفاق افتاده یا ن این بحثو میزاریم کنار.موضوع رو انتخاب میکنیم،چن دیقه مرور میکنیم موضوع رو و اتفاقای بزرگ و موثری که تو موضوع هست رو خلاصه ای از اون رو مینویسیم.وقتی مرور تموم شد و دیگه اتفاقی راجع به اون موضوع به ذهن نرسید یه بار مرور میکنیم اون چیزایی که نوشتیم.به ترتیبی که صلاح میدونیم حس میکنیم اونجوری مرتب تر پیش میره شعر، نوشته هامون رو خط به خط مرتب میکنیم.بعد راجب خط به خط نوشته هامون شعر مینویسیم.شعر رو که نوشتیم تموم شد یه بار مرور میکنیم.در صورتی که بتونیم بازسازیش کنیم و بهترش بکنیم،میکنیم وگرنه همونجوری میمونه.
    تقریبا میشه گفت اون مقاله هم چیزی رو گفته که من گفتم منتهی مقاله کامل تر و بهتر گفته و سبک رو بهتر بیان کرده اما اون چیزی که من گفتم یکم دست و پا شکستس.
    ممنون دوست عزیز خیلی کمک کرد

8. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, nuendo, protools, renoise, StudioOne
    داداش این به من خیلی کمک کرد بهرام راجبش توضیح میده بهرامم دیگه باید خودت بشناسی بزرگ رپ

فایل های ضمیمه:

9. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    این وبلاگ ها یا سایت هایی که میان یه مطلبیو مینیویسن به اسم یکی میزنن، مثلا سایتی که دوست عزیز معرفی کردن،ممکنه حرف اون طرف نباشه.مثلا این سایتی که دوست عزیز لینکشو گزاستن تو سایت یه حرفیو زده حالا اون حرف درست باشه یا غلط، کمک کنه یا نکنه کاری ندارم گفته که این حرف بهرامه.ممکنه دروغ باشه.خلاصه حرفم اینه این سایت کمکی کنه یا حرفش درست باشه نباشه کمک نکنه به هر حال زحمت کشیده خواسته کمکی کنه خیلی ممنونیم که به فکر امثال ماس نمیخواد مشکلی داشته باشیم میخواد رپ فارس خیلی گسترده باشه که هدف همه ماهاس ولی اینکه میگه حرف بهرامه نمیشه باور کرد.چون یه رپر بزرگ هیچوقت شیده کاریشو به کسی نمیگه.
    بازم از دوست عزیزم پوریا ممنونم

10. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ی
    خاهش میکنم مجید جان وظیفه بود داداش منم یکی مثل شما هم گفتن بهرام گفته ولی خدایی بهم خیلی کمک کرد بهتره مطالعه ای بکنید مجید جان

11. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    پوریا جان مطالعه کردم خیلی وقت پیش.ولی ممنونم بازم به فکر مایی.واقعا دمت گرم

12. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قربونت داداش گلم خاهش میکنم خدا کنه مشکلتون حل شه عزیز

بارگذاری...