شروع یادگیری پیانو و مشاوره خرید

10/10/18
5
2
1
30
سلام. من ۲۷ سالمه و چندین ساله علاقه شدیدی به یادگیری پیانو دارم اما تا به حال شرایطش رو نداشتم. اگه الان بصورت جدی و با تمرین و پشتکار شروع کنم میتونم موفق باشم؟ مثلا شرکت در کنسرت و گروه ارکستر؟؟
مورد بعدی اینکه برای شروع چه پیانویی میتونم بخرم و قیمت یه پیانوی مناسب برای من الان چه حدود هست؟؟ (هم نو و هم کارکرده)
ممنون میشم راهنماییم کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,503
10,764
113
55
.
جواب سوال دوم شما در فروشگاههای اینترنتی هست که میتونی با یک سرچ گیر بیاری.
ولی در مورد سوال اول شما، در این سایت بارها به این سوال جواب داده شده که با یک سرچ میتونستی گیر بیاری.
برای کسانی هم که توانایی خودشون رو از دیگران سوال میکنند، جواب مشخصه: نه، نمیتونی.

اگر میگفتی که برای دل خودت میخوای بشینی تو خونه بزنی، شاید امیدی بود. "شاید". نوازندگی در اون سطح، و کلاً "نوازندگی پیانو" نیاز به آموزش از سن زیر 10 سال داره که شما سالها پیش این فرصت رو از دست دادی. تازه بچه هایی هم که زیر 10 سال شروع میکنن ولی استعداد معمولی دارن، نهایتاٌ میشن یک نوازنده ی معمولی، نه نوازنده ی کنسرت. این نوازنده هایی که در ارکسترها مینوازند، کسانی نیستند که صرفاً "خوب" بزنند. اینها از نوجوانی زندگی خودشون رو گذاشتند روی موسیقی و در کوران موسیقی بزرگ شدند و انواع پیچ و خم های موسیقی رو از دوران نوجوانی تجربه کردند؛ که با توجه به طرز سوالی که شما نوشتی، اصلاً در این وادی نبودی.

یک مورد رو هم اینجا روشن کنم: خیلی ها فکر میکنند "دوست داشتن" همون "استعداد داشتن" هست! این یک سو تفاهمه. این دوتا ربطی به هم ندارن. موفقیت پیشرفت یک بچه در تمرین های آموزش ساز، بخاطر دوست داشتنش نیست. بخاطر "مشق کردن" هست که در طبیعت کودک وجود داره، نه بزرگسال. به رغم تصور خیلی ها، "دوست داشتن" اتفاقاً یک مانع بزرگ برای تمرین ساز هست. این "دوست داشتن" در آموزش موسیقی نه تنها عامل ایجاد انگیزه نیست، بلکه یک "مانع" مضاعف هم محسوب میشه که بزرگسالها دچار اون هستند چون از تمریناتی که انجام میدند انتظار "لذت بردن" دارند. یک بچه اون تمرینات رو مثل یک "بازی" میبینه. درحالیکه یک بزرگسال انتظار تاثیر عاطفی از اصواتِ اون ساز رو داره. بنابر این "علاقه ی شدید" که گفتی، فاکتور مثبت برای یاد گرفتن نوازندگی نیست؛ یک فاکتور منفی هست.

10/10/18
5
2
1
30
ممنونم از وقتی گذاشتین و جواب دادین . پس من کلا بی خیال این موضوع بشم و بذارمش کنار؟؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,503
10,764
113
55
.
ممنونم از وقتی گذاشتین و جواب دادین . پس من کلا بی خیال این موضوع بشم و بذارمش کنار؟؟
تصمیمی که در مورد موضوع شخصی خودت هست رو از دیگران سوال نکن! تصمیم رو خودت باید بگیری. دیگران فقط شرایط رو به شما میگن که شما از اون مطلع نیستی.

10/10/18
5
2
1
30
درسته که خودم باید تصمیم بگیرم ولی خب وقتی شما میگید خیلی دیره و نمیشه یاد گرفت گذاشتن وقت و صرف هزینه وقتی هیچ نتیجه ای ازش نگیرم چه فایده ای داره جز سرخورده شدن خودم. تازه شماهم که دستتون درد نکنه منو با خاک یکسان کردین:laugh:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,503
10,764
113
55
.
درسته که خودم باید تصمیم بگیرم ولی خب وقتی شما میگید خیلی دیره و نمیشه یاد گرفت گذاشتن وقت و صرف هزینه وقتی هیچ نتیجه ای ازش نگیرم چه فایده ای داره جز سرخورده شدن خودم. تازه شماهم که دستتون درد نکنه منو با خاک یکسان کردین:laugh:
دوست جدید و عزیز، همونطور که گفتم ما اینجا فقط شرایطی رو که شما از اون مطلع نیستید رو باز میکنیم و توضیح میدیم. ما نه شما رو میشناسیم و نه نیازی داریم که شما رو با خاک و آب یکسان کنیم. انتهای تصمیم هم با توجه به شرایط، همیشه یکی نیست. شاید شما بعنوان کسی که سوال کرده، به رغم این شرایط بعید، دلش بخواد همینطور کار کنه. برای همینه که گفتم تصمیم موارد شخصی مربوط به ما نیست، مربوط به خود شخصه.

10/10/18
5
2
1
30
بله درسته حق با شماست. بازم ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز. با توجه به مواردی که گفتین شاید فقط بخاطر دل خودم و بخاطر اینکه ناکام نمونم برم دنبال یادگیری. سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید :smile:

واکنش‌ها: stefan و Farhood

samandar

عضو سایت
23/3/11
780
291
63
ایران
بله درسته حق با شماست. بازم ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز. با توجه به مواردی که گفتین شاید فقط بخاطر دل خودم و بخاطر اینکه ناکام نمونم برم دنبال یادگیری. سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید :smile:
دیر نیست شروع کن...البته برای کلاسیک نوازی دیره ولی سایر سبک ها فرصت زیاد داری.من خودم 35 سالمه دو سه روز هست تصمیم گرفتم شروع کنم به پیانو نوازی.میدونم برای اجرای قطعات پیچیده ی کلاسیک دیگه خیلی دیره به همین خاطر تصمیم گرفتم قطعات کلاسیک رو تا یه حدی تمرین کنم که بتونم قطعات ایرانی در حد کارهای لاچینی رو بنوازم و مطمعنم شدنیه ولی خب مسلما کلاسیک نوازی پیانو دیگه خیلی دیره حتی اگه استعداد هم داشته باشم.

• عالیه!
واکنش‌ها: shimshimrz

sparrow

مدیر تالار شعر و ترانه
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/09
618
2,690
93
شیراز
سلام. من ۲۷ سالمه و چندین ساله علاقه شدیدی به یادگیری پیانو دارم اما تا به حال شرایطش رو نداشتم. اگه الان بصورت جدی و با تمرین و پشتکار شروع کنم میتونم موفق باشم؟ مثلا شرکت در کنسرت و گروه ارکستر؟؟
مورد بعدی اینکه برای شروع چه پیانویی میتونم بخرم و قیمت یه پیانوی مناسب برای من الان چه حدود هست؟؟ (هم نو و هم کارکرده)
درود.
عموما اینجور مباحث را باید به کسانی مثل استاد فرهود سپرد که زیر و بم موسیقی را بهتر از اغلب ما میدانند. اما نوشتار شما به شکلیست که احساس کردم یادگیری موسیقی برایتان آرزویی قدیمی بوده.
خواستم بگویم خیلی از ما که موسیقی را در کودکی آغاز کردیم هم، به آرزوهای دور و درازمان نرسیدیم. ممکنست بزرگترین دستاورد آدم، بعد از یادگیری موسیقی، این باشد که تبدیل به شنونده ی بهتری شود.
پس اگر هدفتان را تا حدی تعدیل کنید، شاید آموختن، دلپذیر تر باشد.

samandar

عضو سایت
23/3/11
780
291
63
ایران
دوست جدید و عزیز، همونطور که گفتم ما اینجا فقط شرایطی رو که شما از اون مطلع نیستید رو باز میکنیم و توضیح میدیم. ما نه شما رو میشناسیم و نه نیازی داریم که شما رو با خاک و آب یکسان کنیم. انتهای تصمیم هم با توجه به شرایط، همیشه یکی نیست. شاید شما بعنوان کسی که سوال کرده، به رغم این شرایط بعید، دلش بخواد همینطور کار کنه. برای همینه که گفتم تصمیم موارد شخصی مربوط به ما نیست، مربوط به خود شخصه.
نگرش شما در مورد سخن پایین چیست؟
دیر نیست شروع کن...البته برای کلاسیک نوازی دیره ولی سایر سبک ها فرصت زیاد داری.من خودم 35 سالمه دو سه روز هست تصمیم گرفتم شروع کنم به پیانو نوازی.میدونم برای اجرای قطعات پیچیده ی کلاسیک دیگه خیلی دیره به همین خاطر تصمیم گرفتم قطعات کلاسیک رو تا یه حدی تمرین کنم که بتونم قطعات ایرانی در حد کارهای لاچینی رو بنوازم و مطمعنم شدنیه ولی خب مسلما کلاسیک نوازی پیانو دیگه خیلی دیره حتی اگه استعداد هم داشته باشم.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,503
10,764
113
55
.
نگرش شما در مورد سخن پایین چیست؟
صحبت در این مورد، ما رو کم کم از این تاپیک دور خواهد کرد و این تاپیک تبدیل خواهد شد به محل گفتگوی شخصیِ ما دو نفر. و من این رو نمیخوام.

31/1/18
56
130
33
استاد فرهود پاسخ کامل و جامعی دادند ولی از نظر من هیچ قاعده کلی در این زمینه وجود نداره و همه چیز به استعداد، پشتکار و پیش زمینه شما در موسیقی بستگی داره..

• عالیه!
واکنش‌ها: shimshimrz