شروع کار

شروع موضوع توسط djnimax ‏6/2/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک شروع کار تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. djnimax

djnimax عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    من مدتی هست که به دنبال کار اهنگ سازی هستم هر چی بیشتر با نرم افزارایی مثا اف ال کار میکنم بیشتر نا امید میشم چون کارام پیشرفتی نداره
    حالا میخواستم بدونم برای شروع از کجا شروع کنم که بتونم پیشرفت کنم مرسی

2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    سلام دوست عزیز :

FL یکی از نرم افزارهای قدرتمند آهنگسازی میباشد خیلی از آهنگسازان حرفه ای با این نرم افزار کارمیکنند و پروژه های حرفه ای میبندن .

ناامیدی شما بخاطر اینکه بانرم افزار خوب آشنا نیستید و همچنین توی زمینه های اهنگ سازی بیشتر تجربه کسب کنید شک نکنید که وارد این راه سخت و نفسگیر شدن احساس نا امیدی بهتون دست میده ولی باید آنقدر اراده داشته باشید که باهاش بجنگید .. یه نکته جالب : ( توصیه من به کسانی که وارد موسیقی میشوند باید دور زن گرفتن رو خط بکشن وگرنه از روز و روزگار متنفرمیشن و و و و و ......... این یه عقیده شخصیه شما جدی نگیر ولی بهشم میرسی :d )

از اینا که بگذریم باید حداقل یک یا دو ساز رو درحد متوسط بنوازی مثل گیتار و کیبورد که اکثرا با گیتار راحت تر هستن و حس بهتری واسه ساخت آهنگ میگیرن .

باید آهنگ از دیگران توی سبک های مختلف گوش بدی وسعی کنی نمونه برداری کنی و بعد کم کم خودت ایده بذهنت میرسه .
    دوستان هم میتونن بیشتر شمارو راهنمایی کنند به روش ها و تجربه های مختلف . موفق باشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام و خسته نباشید
    اول مشخص کنید به دنبال چه چیزی هستید؟ چرا؟ نیاز؟ علاقه؟ درآمد؟ ؟ ؟ ؟
    در مورد برنامه های آهنگسازی و تنظیم تحقیق کنید ببینید کدومشو پسند میکنید. چه سبکی دوس دارین؟ چه انتظاری از برنامه دارین؟ بهدش نرم افزار و daw خودتون رو انتخاب کنید.
    در مورد اصول ساخت آهنگ و تنظیم باید اطلاعات داشته باشین که دوستمون گفتن میتونی با ساز زدن شروع کنی.... ولی علمی نه گوشی.
    در کل اگه هدفت رو مشخص کنی بیشتر میشه بهت کمک کرد ولی اگه بگی مثلا دلم میخواد بزنم تو کار آهنگسازی!!! فک نکنم کسی بتونه کمکی بهت بکنه
    اگه مسیرت رو مشخص کنی من و دوستان دیگه میتونیم راهنماییت کنیم... موفق باشی

4. djnimax

djnimax عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تشکر از دو دوست عزیز که جواب دادن
    متاسفانه ن امکان خرید ساز دارم{مشکل مالی}ن امکان رفتن به کلاسیاد گیری ساز{مشکل شهر و مالی}و فقط یک رایانه و یک خط اینترنت که با بدبختی جورشون کردم
    اما هدفم
    من اول مثل مردم عادی موزیک گوش میکردم از چاووشی متنفر بودم اما توی ی سفر اهنگ چمدونش رو که تنطیم کوشان بود شنیدم به کاراش علاقه پیدا کردم همه کاراشو گوش کردم کم کم دیدم که کارای سطحی قبلی که گوش میکردم بهم نمیچسبن شروع کردم به تجزیه و تحلیل موسیقیا و اهنگا تقریبا ی طوری شده بودم که میخواستم بدونم که مثلا این اهنگ چرا قشنگه نه این که صرفا قشنگه یا نه امیدوارم متوجه بشید
    من بیشر به سبک هایی مثل سبگ های کوشان اشکان مهران عباسی و دیوید علاقه دارم و میخوام ول شروع کنم به ساخت اهنگ به صورت حرفه ای و اگه امکانش بود کسب درامد چه اشکالی داره اما من فعلا اول راهم و میخوام شروع کنم و اهنگایی بسازم که یکی فک کنه که چرا اینا خوبن؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای اینکه یه کار دلنشین بسازی نیاز داری که موسیقی بدونی یعنی این بنای زیبای موسیقی رو پایه های محکم تئوری سر پا ایستاده و حالا که فعلا نمیتونی کلاس بری بهتره شروع کنی با نرم افزار کار کنی و |آشنا بشی
    حالا کدوم نرم افزار...... هرکسی یه نظری داره و برای خودش محترمه. نظر من هم اف ال استودیو هستش. و دلیلش هم اینه که اول راه هستی و اطلاعات کمی داری. چون این برنامه همه چیزش دمه دسته و کار کردن باهاش به نسبت بقیه راحت تره

6. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    ببین دوست عزیز واسه ساختن آهنگ هایی که به قول خودت زیبا هستن 2 حالت داره بعضی ها بصورت ذاتی سلیقشون خیلی خوبه حتی اگه کلاس نرفته باشن اینو که دیگه نمیشه کاریش کرد خدا بهشون داده و بعضی ها نیاز به دوره های مختلفی دارن تا بتونن از طریق ارتقاء دانششون در این زمینه اهنگساز خوبی بشن که این دوره ها نیاز به هزینه بسیار زیادی دارن و کار من و شما فکرنکنم باشه .
    بهرحال باید از کمترین امکانات بیشترین استفاده رو بکنی شما میتونید کارهای خودتون رو چه خوب و چه بد باشن رو در سایت قرار بدین اساتید و کاربران نظزاتشون رو به شما میگن اینجوری مطمئن باشید در پیشرفت شما تاثیرگذار خواهد بود گذشته من هم همین بوده خداروشکر توی این سایت خیلی چیزهارو یاد گرفتم وتشکر میکنم از مدیران محترم این سایت .
    جناب بیگوردی هم چند روز پیش یه آهنگ توی سایت قرار داده بودن آهنگسازی کار بسیار زیبا بود بیشتر دوستان و خوانواده از این آهنگ خوششون اومده نتیجه کار هم باخودشون درمیون گذاشتیم .

7. djnimax

djnimax عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان واسه تیوری موسیقی نمیشه سایتی معرفی کنین که بتونم از منابعش استفاده کنم و یاد بگیرم یا برای تیوری حتما باید برم کلاس؟
    چون من چند تا مطلب خوندم اصلا نمیفهمم کجای اف ال به دردم میخوره نتها و موج صدا و ... منظورم هست که اصلا نفهمیدم به چه دردی میخورن

8. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. djnimax

djnimax عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درست اما من نمیفهمم این مسایل چه کاربردی دارن به همین دلیل نمیتونم ادامه بدم به خوندنشون

10. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما هر چقد هم بگردین نمیتونین یه سایت پربار از لحاظ علمی تو این زمینه پیدا کنید به جز همین سایت که الان توش هستین. ما اینجا بهترین های ایران رو داریم و میتونید به راحتی ازشون سوال کنید و بیاموزید.
    حالا شما باید شروع کنید به خوندن مطالب و از این شاخه به اون شاخه نپرید و در مورد مفاهیم بیشتر بدونید. از کلیات شروع کنید تا بهتر درک کنین موسیقی رو. اگه قرار بود که به همین سادگی بشه موسیقی رو فهمید و ساخت دیگه این همه هیجان و خواهان نداشت

بارگذاری...