شروع ویلن

شروع موضوع توسط Fate changed ‏14/8/10 در انجمن آموزش و سازشناسی

تاپیک شروع ویلن تالار آموزش و سازشناسی در persian-music.org.

1. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام علیکم

من برخلاف توصیه دوستان که میگفتند ویلن سن کمی میخواد، شروع به یادگیریش کردم(الان 19 سالمه) دو روز پیش که رفته بودم بخرمش خوده فروشنده میگفت 4 ماهه یاد میگیری و دوتا کتاب داد که سه تا نویسنده خارجی داره و بالاش هم بزرگ نوشته بازنگری:پرویز منصوری میخواستم ببینم چه جوریاس خوبه یا نه؟؟؟ (فروشنده ازم پرسید چه سبکی میخوای یاد بگیری منم گفتم مثله شادمهر اونم گفت پاپه و این کتاب ها را بهم داد)

مسئله بعدی اینه که من برای گیتارم یه تیونر خریدم که 4 تا گزینه داره که یکیش ویالونه ولی خیلی کوک کردنش مشکله و اصلا هم معلوم نیست درست کوک شده یا نه اگه میشه راهنمایی کنید...

مدلش هم tfs 110 خوبه یا نه؟(البته اینا باید قبلا میپرسیدم)

2. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب حالا که دوستان جواب ندادن من هم به یه مشکل تازه برخوردم
    من هرجی با دستگاه تیونرم میخوام ویالونما کوک کنم نمیشه و و همیشه همه نت ها بمل هستند و دیگه گوشی ها هم نمیچرخن، حالا عیب از کجاست؟؟؟ ببرم پسش بدم یا نه!!!

3. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کوک کردن ویولن به کمی تجربه نیاز داره.من پیشنهاد می کنم فعلا خودت ویولن رو کوک نکنی چون اگه همین طوری پیش بری پست بعدی خواهی گفت که سیم های ویولن رو نا کار کردی و بریده شدن.:smile (4):

روش کوک کردن ویولن: تینو رو از حالت ویولن خارج کن و به همون حالت اول یعنی choromatic برگردون.خوب حالا از سیم سمت راست و نازک ترین سیم شروع می کنیم که بهش می گن سیم می.خوب باید گوشی سیم اول رو تا جایی بپیچونی که تینور روی حرف E سبز بشه.البته باز هم تاکید می کنم که این کا رو الان انجام نده چون اگر کمی بیشتر گوشی رو بپبچونی سیم بریده می شه.

خوب حالا با احتیاط و آرام گوشی سیم دوم یعنی لا رو بپیچون تا بر روی حرف A سبز بشه.بهمین ترتیب سیم سوم باید روی حرف D سبز بشه و سیم آخر یعنی سیم سل هم بر روی حرف G سبز بشه.پس کوک ویولن به ترتیب از سیم های سمت راست شد: می لا ر سل که به شکل حروف لاتین می شه E A D G

در ضمن پیشنهاد دیگر من به شما اینه که یک مدرس خوب انتخاب کنید و نزد این شخص به کلاس برید ایشون خودشون به شما خواهند گفت که از روی چه کتاب هایی بنوازید،چگونه کوک کنید،و...

البته در مورد اون کتابی که گفته بودید این کتاب معروف هست به متد 2000 .به نظر من این کتاب برای شروع کتاب مفید و مناسبی هست که به آرامی و اندیشمندانه مبانی ابتدایی نوازندگی ویولن را آموزش داده.

سی دی و دی وی دی این کتاب هم نصب کنید می تونه مفید واقع بشه و البته به در س شماره یک این کتاب هم کاملا توجه کنید که نوشته:در سکوت منتظر باشید تا معلم ویولن شما را کوک کند!

4. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    فکر کنم همین کتاب باشه:

{username}-{filename}
    چند جلده؟
    چند ترجمه به فارسی داره؟​

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/8/10
  5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    2 جلده و انتشارات رهام اونو منتشر کرده.

6. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    دستگاه تیونر رو از کجا تهیه کنم؟ :smile (81):
    راستی تشکر ویژه از استاد که روش کوک کردنو اموزش دادن.:smile (73):

7. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تیونر چیز خاصی نیست!!! همه فروشگاه های لوازم موسیقی دارن...

دوست عزیز فقط مواظب باش این پیش بینی دوستمون:
    درست از آب درآمد ولی من دیگه پست ندادم...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    مرسی از پیشنهادت.باشه کوک نمیکنم.:smile (73):
    ولی باید کم کم یاد بگیرم !

9. ali nasirnezhad

ali nasirnezhad عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    عجب دنیاییه. رفته واسه خودش ساز خریده واسه خودش کوک می کنه واسه خودش یاد میگیره. خوب عزیز من اینجوری 4 ماه دیگه ساز رو میذلری کنار. به بیشنهاد باگانینی توجه کن. استاد خوب باید باشه

10. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    من با نظر دوستمون موافقم!
    بدون استاد ساز زدن وقت تلف کردن و تمرین بی خوده!

11. masih4420

masih4420

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوستان من مسیح هستم 20 ساله از شیراز تازه هم اینجا عضو شدم ی سوال دارم
    من 8 ماهه گیتار کار میکنم به سبک کلاسیک زیر نظر استاد
    موضوعی که هست من از سبک کلاسیک خیلی خوشم میاد اما متاسفانه هرجا میفهمن گیتاریستم سریعا اهنگای پاپ میخوان گه خب وقتی میفهمن کلاسیکم سرد میشن
    منم تصمیم گرفتم برم ویالن کار کنم چون احساس میکنم ارضای قطعی من تو ویالن هست که باهاش میشه به طور عالی ک بسیار زیبا قطعات کلاسیک از جمله پاپیلون ک گادفادر رو اجرا کرد محشر میشن با ویالن
    فقط 2 تا مشکل اساسی دارم با ویالن
    ایا راسته که تک نوازی ویالن خیلی قشتگ نمیشه و گوش خراشه؟خشکه؟
    و اینکه واقعا باید چند برابر مدت زمان گیتار کار کنی تا بتونی 5 .6 تا قطعه بزنی؟
    در کل بنظرتون برم ویالن؟خیلی عاشقشم این 2 تا مشکلمو حل کنین ته دلم پر شه برم ویالن
    و اینکه به نظرتون این تغییر ساز یه جو نیس ک بعدا پشیمون شم؟خودم ک همیشخ عاشق ویالن بودم اگه بشه تکنوازی اهنگای لایت و ارامش بخش قشتگ زد عالی میشه

12. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    با سلام دوست عزیز
    اینکه هر جایی که تشریف می برید وقتی میفهمن که کلاسیک کار کردی و سرد میشن یه موضوع کاملا طبیعی و پیش پا افتادس و باید خدمتتون عرض کنم که نباید با این حرفه ها زود از میدون به در برید.
    خوب این تصمیم تون درباره انتخاب ویولن تصمیم بسیار شایسته و بایسته ای هستش و مورد دیگه ای که باید خدمتتون بگم اینکه غیر از کلاسیک چیزای دیگه ای هم میشه با ویولن نواخت و چه بسا بزرگان زیادی هم در این عرصه وجود دارن.
    در مورد تک نوازی ویولن باید بگم که دیدگاهتون اشتباه هستش و بر عکس اتفاق جلوه و طنین بسیار زیبایی هم داره. اون خشکی صدا هم مربوط به اینه که درست و حسابی آرشه کشیده نشه پیش شما و یا دوستانی که این نظر رو دارن.
    خوب ببینید دوست من ویولن سازی هستش که نسبت به گیتار نیاز به زمان بسیار بیشتری برای تمرین داره و تا بخواید صدایی دلنشین که خودش یه مقوله جداست رو از ویولن درآرید مقداری صبر و تحملتون باید زیاد باشه.
    در مورد تصمیمتون هم شک نکنید اگه واقعا عاشق صداشید و یه حال دیگه بتون دست میده قطعا انتخاتش کنید.
    تغییر سازتون هم اصلا جو نیس بالاخره با توجه به سنتون جای پیشرفت زیادی دارید اگر خوبه خوبه خوب تمرین کنید و موزیک رو یاد بگیرید.

موفق باشید ...

13. kishgardesh

kishgardesh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    چهار ماهه که نمیشه ولی این که باید از سن کم هم شروع کنی خیلی منطقی نیست

تور کیش

14. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    کی گفته تک نوازی ویولن گوش خراشه؟؟؟؟
    خیلی مسخرس این حرف
    کسی که این حرف رو میزنه یه آدم بی سواد هست که تو عمرش ویولن رو از یک کیلومتری ندیده یا دستش سازی رو لمس نکرده!!
    اکثرا هم دوستان خالطور گوش کن و .. از این اظهار نظر ها میکنن
    ویولن به دلیل رنگ صوتی و توانایی های اجرایی که داره بیشتر از هر سازی مورد توجه آهنگسازا قرار میگیره
    خیلی از قسمتای سولوی قطعات ارکسترال رو میدن به ویولن اجرا کنه!!!
    چند تا کنسرتو ویولن از آهنگسازای بزرگ گوش کنید ببینید کجای این ساز گوش خراشه؟؟؟؟
    من تعجبم از اینه که چجوری عاشق ویولن هستید در حالیکه نمیدونید صدای ویولن چه رنگی داره و سوال میپرسید که راست میگن تک نوازیش خشکه
    قبل از هر تصمیمی چند تا قطعه که برای ویولن نوشته شده رو گوش کن تا بعدا پشیمون نشید از انتخابتون

آخرین ویرایش: ‏15/8/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اموزش کوک ویلن