شروع موسیقی

شروع موضوع توسط Alish.A ‏30/5/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک شروع موسیقی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    سلام دوستان ... !

خیلی عذر میخوام که اینجا تایپیک زدم ! اخه جای بهتری پیدا نکردم !

استاد های عزیز . بنده 19 سالمه و تصمیم بسیار جدی برای خواننده شدن ( پاپ )گرفتم !

اینو باور دارم که به ارزوم میرسم ! یعنی همه ی انرژیمو میزارم که خواننده شم و باید بشم !!!

خب چون من نمیتونم هزینه های اهنگ سازی و تنظیم و میکس و مستر این چیزارو بدم خودم باید یاد بگیرم ... !

اینجوری بگم که پول کارامو از این طریق در بیارم ... ! ( ساختن کار واسه دیگران )

مثلا یه کار واسه یه نفر بسازم . با پولی که میگیرم ازش هزینه ی تنظیم کار خودمو در بیارم ... ! ( با برنامه میرم جلو {username}-{filename} )

واسه همین الان گیج شدم !!!! خیلیییی گیج شدم !!!

یکی میگه اهنگ سازی یاد نگیر توش پول نیست !

برو میکس و مسترینگ یاد بگیر توش خیلی خیلی پوله !

یکی میگه تنظیم !

یکی میگه کلا بیخیال شو . کلا حرفای زیادی هس ... !

من از استاد های عزیز خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ! من میخوام وارد دنیای موسیقی بشم با اون شرایط !

میخوام چیزی یاد بگیرم که هم الان بتونم ازش پول در بیارم واسه کارای خودم خرج کنم !

هم وقتی ب امید خدا به جایی که میخوام رسیدم به درد ام بخوره ... !

شما عزیزان راهنماییم کنید ...

همه ی تمرکزمو بزارم روی اهنگ سازی ؟ یا میکس و مسترینگ ؟ یا چی ؟؟؟؟

از کجا شروع کنم ... ؟

دوستای عزیزم حرف های شما زندگی بنده رو رقم میزنه ...

ممنون مییشم به این تایپیک یکیم بیشتر توجه کنید
    یا علی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    کسی از اساتید جوابی نمیده ؟

3. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    یعنی واقعا هیشکی نی جواب بده ؟؟؟؟

4. pejjman

pejjman عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    خوب داداش معلوم نیست دنبال چی هستی که کسی جوابتو نمیده.. اول میگی می خوای خواننده شی بعدا میگی می خوای تنظیم کننده شی بعد میگی می خوای آهنگساز شی، مابین حرفاتم که از پول میگی، هر کدوم از این اهدافی که گفتی راه حل داره بگرد تو سایت بگرد متوجه میشی، ولی کلا باید با ساز وارد شی که بدونی چیکار می خوای کنی.

5. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    سلام. ببین هرکدوم از حرفه هایی که گفتی رو شروع کنی حالا حالا ها توش به نتیجه نمیرسی.تنظیم کننده خوب باید خودش نوازنده خوبی باشه و البته به تئوری و سایر مسایل دیگه وارد باشه. برای همین شما بهتره اگر قصد خواننده شدن دارید شروع به اونکار بکنید و توش جلو برید. نه اینکه همه رو باهم شروع کنید بعد از مدت کمی خسته بشید و همه رو ول کنید.

مسئله بعدی اینه که آیا کاری که میکنید واقعا" بعدا" نیاز های شما رو توی زندگی از نظر مالی تامین میکنه یا نه.(که توی یه تاپیک کاملا" بهش پرداخته شده).

به همین دلیل اگر میخوای خواننده بشی مجبوری از خود خوانندگی شروع بکنی. و بعدا" وقتی دیدت نسبت به موسیقی باز تر شد بری سراغ کار هایی مثل تنظیم و...

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    داداشم منکه گفتم میخوام خواننده شم !
    جدا از تمیرین های صدا سازی و سلفژ و این چیزا میخوام ( اهنگ سازی یا میکس و مستر یا تنظیم ) یاد بگیرم !
    که هم بتونم ازش پول در بیارم ! هم وقتی خواننده شدم به درد ام بخوره ... !!!!
    منظور من این بود

7. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    مرسی از پاسخت !
    من یکی از این حرفه هارو میخوام شروع کنم ! و تا اخر همونو برم جلو که خیلی حرفه ای شم !

اما کدوم ! اینو نمیدونم ! ( میکس و مسترینگ باشه ؟ اهنگ سازی باشه ؟ تنظیم باشه ؟ )

که هم منبع درامدی باشه واسم هم وقتی خواننده شدم به درد ام بخوره ...

8. pejjman

pejjman عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    داداش من خیلی ساده گرفتی قضیه رو هر کدوم از این شاخه هایی که نام بردی برا خودشون رشته ی دانشگاهین طرف میره چند سال زحمت می کشه تا به جایی برسه..من کماکان میگم شما هر کاری بخوای و علاقه داشته باشی می تونی انجام بدی ولی سهل انگاری نکن دوست من موفق باشی...

9. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    خوب شما توی هرکدوم احتیاج دارید که یک ساز بزنید و به تئوری مسلط باشید. برای همین میگم خوانندگی رو شروع کنید. اگر بخواید هرکدوم(آهنگ سازی تنظیم) رو شروع کنید باید ساز زدن رو یاد بگیرید که خودش پروژه جدایی هست. بعد دوره های تئوری پیشرفته تر برید و کار کردن با نرم افزار های مخصوص رو یاد بگیرید. شما اگر بخواید این کار هارو+خوانندگی باهم انجام بدید خوب خسته میشید!!! صحبت از 1 کتاب خوندن نیست. آهنگ سازی که بخواد برای کسی انجام بشه (نه کار هایی که بعضی ها انجام میدن و کلا" موسیقی رو زیر سوال میبرن) باید براش یک سری حداقل هارو داشته باشید .
    من قصدم دلسرد کردن شما نیست. اما واقعیت امر اینه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    ب هیچ عنوان دلسرد نمیشم !
    من خیلی علاقه زیادی به یادگیری موسیقی دارم ... !
    خب من الان تازه شروع کردم به رفتن کلاس های گیتار !
    نرم افزا هم میخواس cubase رو شروع کنم به یاد گیری ... !

فقط احتیاج به یکمی راهنمایی دارم که راهمو گم نکنم !

من قصدم خواننده شدنه ! خوب من باید سلفژ کار کنم . کلاس صدا سازی برم و ...

حالا تو موزیک نمیدونم باید چی رو شروع کنم !!!!!!!!!

باید اهنگ سازی رو یاد بگیرم ؟ یا برم میکس و مستر ؟ یا تنظیم ؟

اخه میخوام با هدف برم جلو ...
    مرسی از راهنماییت عزیزم ...

11. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    الآن شما به همین روند ادامه بدید. یادگیری ساز خوبه. سلفژ و آهنگ سازی هم حیلی خوبه. یه مدت باید جلو برید و اطلاعات تئوریتون رو بالا ببرید.بعدش میتونید شروع به کار با نرم افزار ها بکنید(اما فراموش نکنید که کار اصلی رو شما باید انجام بدید. نرم افزار فقط یه وسیله هست. اصل آهنگسازی باید با استفاده از مهارت های خودتون انجام بشه)
    بعد از یک مدت دیدتون خیلی خیلی باز تر میشه و خودتون میتونید انتخاب کنید

12. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    خیلی ممنون از راهنماییت ... !

13. sepehrtaagholi

sepehrtaagholi

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    دوست محترم شما لطفا اول هدفت رو مشخص کن ..... ثانیا شنا سنی نداری حتما ختما اگر قراره کار موسیقی انجام بدی به صورت اکادمیک و با اصول پیش برو .... اگه بتونی کنکور هنر بدی و دانشگاه موسیقی قبول شی تهران ..... قطعا خیلی راه مناسبیه واسه این اهدافی که در داری .... ببین موسیقی تنظیم .... اهنگ سازی ..گ. اینا دنیایی از علم و نوآوری و بسیار بسیار بسیار پیچیده تر از اون چیزی که تو ذهن عامه مردم جا افتاده ..... شما خیلی راحت میگن که من برم تو کار اهنگ سازی ..... یا برم تنظیم ..... .. ببین دوست خوبم مثل اینکه من بگم میخام برم جراح قلب شم ..... و تخصص بگیرم ... همین .... حالا یا جراح قلب شم یا مغذ .... خب الکی نیست باید طبق اصول پیش بری . . کار کنی و بسیار عمرت رو صرفش کنی تا نتیجه بگیری
    بله خب یه عده ایم هم واسه اینکه پول ملت رو الکی بگیرن کلاسای میکس و مسترینگ ..... اهنگ سازی و تنظیم میزارن .... که دیدی خودتم قطعا چقدر کارهای موسیقی ضعیف شدن .... این نتیجه همین جور تفکرات ..... موسیقی خیلی جدیه .... و خیلی مشکل .... به عنوان یه علم بهش نگاه کن .... و در خلاصه سرت درد نیارم . بهترین گزینه واسه تو دانشجوی رشته موسیقی شدن توی دانسگاه تهران .... اگر دنبال این حرفا هستی .... که اونم خیلی مفصله ... از حوصله من و شما بیرونه .... یه مشورت بگیر از اساتید صاحب نام .... بیشتر راهنماییت میکنن ... موفق باشی

14. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    یعنی شما میگی برم دانشگاه موسیقی ؟

اخه من الان دارم کاردانی ( فوق دیپلم ) نرم افزار کامپیوتر میخونم !

اما اگه واقعا نتیجه بگیرم و به درد ام بخوره حاظر ام برم دانشگاه موسیقی ...

15. sepehrtaagholi

sepehrtaagholi

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    میدونی منظورم چی هست ..... ببین مثلا ممکنه یه نفر خب بخواد واسه دل خودش یه اهنگی بخونه .... یه سازی یاد بگیره به عنوان تفریحش .... مثل کسی که میره کلاس نقاشی .... ولی شمایی که دنبال کار حرفه ای هستی قطعا اگر بتونی اقدام کنی واسه کنکور موسیقی هنر تهران ..... بطور کل وارد دنیای موزیسین ها میشی و حرفه ت و ایندت و همه چی زندگیت رو تحت تاثیر خودش قرار میده .... ناگفته نماند که کسانی که قصد ادامه تحصیل توی رشته موسیقی دارن قطعا پیشینه قابل قبولیم داشتن ..... منظورم اینه نوازندگی کردن یا خوندن ...به هر حال باید بهطور متوسط موسیقی رو بلد باشی در حد قابل قبولی که بتونی وارد رشته موسیقی به صورت دانشگاهی بشی .. اگر محل سکونتت تهرانه که میتونی اموزشگاهای درجه 1 سر بزنی و اطلاعات جمع اوری کنی ... اونا راحت راهنماییت میکنن و کلاس هایی هم هست که میتونی بری و استارت بزنی ... کا ایشالا واسه سال اینده کنکور هنر بدی .... موفق باشی

16. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    اگه من از الان شروع کنم . میتونم سال دیگه کنکور قبول شم ... ؟

17. sepehrtaagholi

sepehrtaagholi

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    بله عزیزم .... دوست من نوازنده کیبورد بود ... ارگ میزد
    .
    بعد نمیدونست رشته موسیقی چیه .... پیانو چیه .... توی یکسال همه چی عوض شد .... میگفت میخام برم رشته ارگ دانشگاه تهران .... ما بهش میخندیدیم و راهنماییش میکردیم . تهران کلاس میرفت یک سال تقریبا و پیانو رو شروع کرد به صورت جدی و همچنین تءوری موسیقی(دستور زبان موسیقی) یاد گزفت و کنکور داد قبول شد . بستگی به خیلی فاکتور ها داره .... استعدادت ..... پشت کارت .... و خیلی چیزای دیگه .... که البته اگه واقعا هرف داشته باشی و تلاش کنی موفق میشی .

18. realll

realll عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    دوستان من الان در حال تحصیل توی رشته مهندسی صنایع هستم
    ولی چون علاقه ایی ندارم میخام تغییر رشته بدم و برن کلا توی شاخه ی علوم انسانی رشته حقوق
    سوال من اینه که من میتونم در کنار این رشته کنکور هنر بدم؟؟ چه زمانی ثبت نام هست و چقدر ف رصت دارم
    اگه تایپیک جامعی توی سایت هست لطفا بهم لینگشو بدید ممنون
    درضمن به محص اینکه پول به دستم برسه ارگ تهیه میکنم و شروع میکنم کلاس رفتن////

19. aida23

aida23

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    کلا هنر و موسیقی و اینجور چیز ها یکم ریسکش بالاست به نظر من اول از بیت شروع کن منم دقیقا الان درگیر همین موضوع ام ولی بیت از همش آسون تره (البته قبلش اگه ساز بلد نیستی برو یاد بگیر) چند تا بیت بساز دمو شو بده به یک سایت پر بازدید معتبر ببین چند تالایک میخوره طرفدارات که زیاد شد شروع کن حرفه کار کردن و پول بگیر هم زمان با این هم می تونی هم تمریناتو بیش تر کنی هم از اونور اهنگ سازی یاد بگیری تابستونم که نزدیکه
    بیت زن های خوب هم برای نمونه کار مهدیه آقاجانی یکی علیرضا jj کارشون خیلی درسته

20. youhanna

youhanna

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام. من هم نظرم رو میگم به شما. من یه شاگردم ولی بالاخره سن شما رو سالها پیش تجربه کردم. حرفهای شما خوبه ولی فوق العاده زمان بر هست. در ضمن به عنوان یه دوست یه هموطن یه کسی که توی کاره یا حالا هرچیزی ازت خواهش میکنم روی موسیقی به عنوان شغل حساب نکن. جوونی سنت کمه تصمیمی نگیر که فردا با آیندت بازی بشه عزیزم. این راهی که میخوای درپیش بگیری واقعا سخت ‌ و دشواره. نمیخوام دلسردت کنم. بالاخره خیلی ها دارن کار میکنن. منتها از صحبتهای شما متوجه شدم قصد داری که جزو تاپ ترین ها بشی انشالله. پس اینو بدون که ریسک کار فوق العاده بالاست. بنظرم اصولی شروع کن. عجله هم نکن. درستون رو بخونید کنار موسیقی. با تئوری شروع کنید. یک ساز یاد بگیر. تلاش و پشتکار داشته باش انشالله موفق بشی. من برات آرزوی موفقیت دارم انشالله شما هم به آرزوهات برسی

بارگذاری...