شروع متال خونی

شروع موضوع توسط Shank ‏14/12/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک شروع متال خونی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    یه سوال اساسی دارم
    من به شدت به خوندن متال علاقه دارم
    سنم کمه 15-16
    و حکما مدرسه می رم
    همین طور گیتار تمرین می کنم
    به شدت به خوندن متال و راک علاقه دارم ولی وقت کافی برای کلاس ندارم!!!
    از دوستان می خوام که چند تا توصیه برای مواظبت از هنجره و همین طور چند تا راه
    برای راه انداختن هنجرم بهم بکنن !!!
    ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    تنها بهتون میگم کمتر از آب خنک و تگری استفاده کنی و بقیه ی سخن باشه
    برای اساتیدم...
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. VESAL

VESAL عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 1 / -0
    نرم افزار:
    درود
    این علاقه و انگیزه ست که در اوج نا امیدی هم قوی ترین نیروی مشوق برای ادامه ست...(:smile (73):زیادی ادبی شد فقط بدون مسلماً با این شور و اشتیاق موفق میشی)
    اما در مورد سوالت ؛ با یه سرچ کوچولو در قسمت جستجوی سایت به نتیجه میرسی...
    موفق هستی
    ت ش ک ر

4. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام قدم اول در خوندن متال سلفژ کانتاتی و پارلاتی هستش بعد میتونی تکنیک های آوازی رو یاد بگیری یواش یواش راهت رو پیدا میکنی
    از آواتارت معلومه که با سرج تانکیان حال میکنی خوندن تانکیان خیلی راحت و بی دردسر هستش شما با تکنیک های پاپ هم میتونی آهنگ های سیستم رو بخونی
    اگه دنبال خوندن متال کور یا هوی متال هستی مثل : lamb of god-alkatras میتونی از متد های خانم ملیسا کراس استفاده کنی
    برای سبک هایی مثل black metal - death هم متد هایی وجود داره ولی من ایران ندیدم
    برای سبک progressive metal هم متد vocal power خیلی میتونه کمک کنه بهت
    با توجه به سنت من اگه رنج صدات باس باریتون هست من متال های سنگین تر رو پیشنهاد میکنم اگه تنور هست من هوی متال رو پیشنهاد میکنم
    با تمرین 1 ساله حد اقل آهنگ های سیستم آو داون رو میخونی....

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    دمت گرم
    واقعا ممنون فقط یه سوال دیگه این متد هایی رو که گفتی چه جوری میشه گیر آورد؟؟؟
    یه توضیحی در مورد سلفز کانتاتی و پارلاتی میدی؟؟؟
    ممنون ممنون ممنون ممنون ممنون ممنون

6. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یه توصیه غیر اخلاقی هم دارم برای خوندن هرچه بهتر متال که اینجا نمیگم خاستی پیام خصوصی بده
    متد ها رو اینترنت هست بگیر من از سوئد خریدم
    کلاس سلفژ میتونی بری معمولا از رو کتاب پزولی تدریس میکنن من که کلاس میرفتم از همین کتاب ها یاد گرفتم

7. ALPHAPersian

ALPHAPersian عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton

هر کاری می کنی فقط به هنجرت زیاد فشار نیار.
    البته بستگی داره بخوای مثل کی بخونی اگه مثل وکال سیستم بخوای بخونی، مشکلی بوجود نمی یاد. اما اگه مثل یکی از دوستان من تو کف خوندن Cradle و Children باشی و اونجور تمرین کنی ممکنه یه دفه مثل دوستم دیدی که کم کم از هنجرت خون میاد و صبح ها آب دهنت کمی خونیه و دیگه نتونی ادامه بدی...

8. E17F

E17F

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش منم مثل تو عاشق خوندن تو سبک هوی متالم همین طوری میخونم صام هم مثل جیمز هتفیلد هست سنمم 18.5 ام نمیدونم چطوری به صورت درس بخونم اگه کسی بلده یه کمک بکنه بد نیست :smile (61):

9. barbod_I

barbod_I عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 16 ساله : ... سلام دوست عزیز ... خیلی خوشحالم از اینکه میبینم این شوق و اشتیاق در وجود تو هست ... من چندتا توصیه میکنم که بدردت میخوره ... من اوّلین باری که تصمیم به خوانندگی گرفتم رفتم توی سبک متال ... تو باید بتونی صدای خودت رو توی متال پیدا کُنی ... منظورم اینه که متال خوندن حتما نباید صدای نسبتا سنگینی داشته باشه بلکه باید صدای مخصوص فرد رو داشته باشه ... دوّم اینکه برای راه انداختن هنجره ت آروم آروم شروع کُنی به کار کَردَن و یک دفعه وسط آهنگا جَوگیر نشی و داد و بیداد کُنی :d ... موقعی هایی که احساس میکنی صدات گرفته نخون ... از خوردن خوراکی هایی که به صدا آسیب میزنن تا حَد امکان جلوگیری کُن ... اینا نکته های ریز و در عین حال مُهِمَن ...

10. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دادا مطمئنی صدات مثل جیمز هست
    صد ای جیمز جز معدود صداهایی تو متال هست که نت داره میتونم بگم تنها کسی هست که صداش نت داره به قول خواننده های موسیقی صداش.صدای خداست

11. barbod_I

barbod_I عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 16 ساله ... سلام دوست عزیز ...

1.تمام بچه هایی که اینجا یک نظری میدن همه زحمت های فراوونی کشیدن که شدن این پَس نظرات بی اهمیتی نیستن که اینطوری درخواست میکنید ...

2.این چیزی که شما میگی اینطوری نمیشه بیاییم توی یک تاپیک شما رو تبدیل کنیم به یک متال خون درست و حسابی ...

((صحبت های من خشن نیست ... لازم دیدم این نکته ها رو بگم ... ناراحتی ای پیش نیاد لطفا ...))

((این ارسال در جواب E17F بود که اشتباهان نقل قول نشد ...))

12. Led_Zeppelin

Led_Zeppelin عضو سایت

امتیازات:
    +639 / 0 / -0
    اینیو که میگم مطمئن نیستم ولی یکی از دوستام میگفت که مراحل آماده کردن یه صدا برای متال خوندن هم فرق داره با بقیه متد ها و هم اینکه یکم طول میکشه چون توی متال شما مثلا یه آهنگی که طرف داره توش داد میزنه رو بدون تمرین هیچوقت نمیتونی مثل اون بخونی یعنی حتی داد زدنش هم با داد زدن معمولی فرق داره.یه جورایی داری داد میزنی و فشار میاری به حنجرت ولی صدات از یه حدی بلندتر نمیشه.
    یا مثلا برای سبک های سنگین مثل هوی متال یا دوم یا دث که همش از اون مدل داد هایی که بالا گفتم توش هست :دی باید حنجره خیلی خیلی قوی باشه یا اینکه خودت قوی کنی چون نمیدونم تا حالا امتحان کردین یا نه ولی اگه مثلا 2 دقیقه فقط داد بزنین بعدش تا 2-3 روز صداتون گرفته :smile (17):! اینه که متال خوندن حتما حتما متخصص میخواد چون اسیب هایی رو ممکنه به حنجره وارد کنه که حتی با عمل جراحی هم دیگه مثل اولش نشه.
    مراقب باشید و موفق :smile (73):

13. epitaph

epitaph عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من از اول دبیرستان تمرین دث و بلک شرو کردم بدون هیچ راهنمایی و متودی.الان میبینم خیلی ها میگن به هنجره نباید فشار اوورد.من این کار رو کردم اما مشکلی پیش نمیومد.فک کنم از آواتارم که عکس خودمه معلوم باشه چقدر تو جو بلک بودم.اون اولا به شدت سرفم میگرفت اما الان به راحتی هر کدوم از آهنگای دث و بلک رو میخونم با کیفیت عالی(البه به جز آهنگای lambOfGod که واقعا وکالش تکه)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  14. Led_Zeppelin

Led_Zeppelin عضو سایت

امتیازات:
    +639 / 0 / -0
    خوب گفتم که کار خطرناکیه نگفتم نشدنیه.مثل این میمونه که یکی بخواد به صورت خود اموز خلبانی یاد بگیره.نشدنی نیست ولی ریسکش بالاست :smile (8):

15. milad455

milad455 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان اینم مساله ی مهمیه که هیچوقت یه جواب درست و حسابی نشنیدیم دربارش. هرکی یه چیزی میگه
    الان این آقا:
    HOW TO SING LIKE JAMES HETFIELD - METALLICA - YouTube
    یه چیزایی میگه که خب زیاد هم متوجه نمیشم ولی گویا بیراه نمیگه.

16. rockrez

rockrez

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام
    خوشحالم که تو این سن میخوای دنبال متال خوندن بری . تو اینترنت موزیک کارائوکه دانلود کن . بعد برو تو یه کمد . یه هدفون بزار و یکی از گوشی هاشوو در بیار . سعی کن با تمام حست تمرین کنی .
    موفق باشی .

17. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

این چیزایی که می خوام بگم همه از روی خیرخواهی هست و حقیقتا دوست دارم اون چیزی رو که به ادراکش رسیدم رو با شما دوست عزیز در میون بزارم پس امیدوارم ناراحتت نکنم

ببینید در مساله خوانندگی دو مقوله هست کلا : 1. شما می خوای به یه ستاره تبدیل بشی و حرفه ای کار کنی 2. برای دل خودت و در جمع عده ای از دوستان بعضا اجرای زنده ای ...
    اول به شما پیشنهاد می کنم این رو برای حودتون مشخص کنید چون بعدا 3 4 سال می گذره و می بینید یه وقتی گذاشتید و نتیجه هم نگرفتید !

در مورد سبک متال بگم ( البته دوستان صاحب نظر هستن اما ) دقت کن که انتخابت چیه . از اونجا که این فضایی که هستی رو تا حدودی درکش کردم شخصا، می تونم بهت بگم که عده ی زیادی در سن و سال شما علاقه مند میشن به این سبک و البته سبکهای دیگه اما بعدا ازش کم کم فاصل می گیرن (شاید 4 سال دیگه این شور و هیجان رو در مورد متال نداشته باشی ! ) ببین دوست من متال سبکی نیس که شما بتونی توی اون در ایران خیلی پیشرفت کنی ! فضا برای کار متال و راک محدوده پس اگر بخوای کار قوی بکنی باید یواش یواش جمع کنی بری اونور ( که البته پول زیاد و همچنین تلاش زیادی می خواد)

برادرانه بهت توصیه می کنم بشینی عمیق فکر کنی !
    سوالی بود در خدمتم :)

18. mohamad ali

mohamad ali عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش من هر وقت یکی دو ساعت متال میخونم گلوم خشک میشه
    بعد که یه لیوان خاکشیر یا شیر عسل داغ میخورم دوباره گلوم خشکیشو از دست میده
    حتما هم لازم نیست پیش کسی بری یاد بگیری من خودم تو خونه تمرین کردم شد
    مطمئن باش تمرین زیاد جواب میده فقط ممکنه دو سه ماه اول گلوت یه خورده اذیت بشه ولی حداقل ظرف مدت دو سال میتونی از خودت یه خواننده ی خوش صدا بسازی
    موفق باشی

19. ramin.motiee

ramin.motiee عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools, soundforge, studio_one
    دوستان چند سالی هست که سبک Death Metal کار می کنم و کاملا رو اصول برای صدا کار کردم ولی متاسفانه استاد vocal خوبی برای این سبک پیدا نکردم اگر کسیرو میشناسین ممنون میشم معرفی کنین .
    با تشکر

20. BAMDAD2

BAMDAD2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خدمت دوستان : خلاصه متوجه نشدم : اگه بخواییم مثه خواننده های death
    مثه مرحوم چاک chuck و یا خواننده ی amon amarth بخونیم باید چ تمرین هایی رو انجام بدیم : اصلاً اونا افکت خاصی استفاده می کنند انگار. هیچ جوری نمی شه صدای انسان مثه مرحوم چاک تووی گروه دث باشه و یا خواننده ی amon amarth و یا خواننده های kataklysm : تمرین هاشون چ جوری ه ... ؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. آموزش سلفژ متال