شروع كار در استوديو خانگي

شروع موضوع توسط Mohamad_MJ ‏3/7/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک شروع كار در استوديو خانگي تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان محترم

من و دوستام چند نفري رپ كار ميكنيم و بعد از اينكه واسه ركورد هر آهنگ نفري 20 تومان داديم به سرم زد كه يه استوديوي خانگي ساده و كوچيك واسه خودم و دوستام بسازم تا بتونيم اون 20 توماني كه هر دفعه ميديم واسه ركورد به يه راه ديگه بزنيم.
    خيلي گشتم و كمك خواستم تا تونستم به سختي يه اطاق آگوستيك بسازم. (البته با سايت شما آشنا نبودم)
    مشكل همه راهنماييهايي كه بهم ميشد هم اين بود كه همه ميگفتن فقط بخر. هرچي ميگفتم گرونه ميگفتن نه بايد بخري.
    آخه يكي ميگه واسه ركورد برو 90 نومان بده ميكروفون در صورتي كه بهترين استوديوي رپ اصفهان 15-16 تومان ميكرفون داره. يكي ميگه برو ميكسر بخر. آخه تا وقتي يه نرم افزار كامپيوتري تمام كار ميكسر رو ميكنه ( البته نه دقيقا كار ميكسر) چرا برم پول واسش بدم؟؟؟؟
    خلاصه به هر بدبختي بود اطاق آگوستيك رو تكميل كردم.
    مشكلي كه الان دارم اينه كه نميدونم چطوري و با چه نرم افزاري ركورد كنم.
    با چه نرم افزاري صداي خواننده رو با صداي آهنگ مخلوط كنم و در بخشهاي مورد نياز افكت بزارم.
    با چه نرم افزاري نويز موجود در خروجي صدا رو بگيرم.
    و از اين قبيل سوالات نرم افزاري.
    ميدونم كه سوالم كلي بود و نميشه توي يكي دوتا خط جواب داد. ولي به خدا همه كسايي كه موسيقي كار ميكنن اين مشكل رو دارن و توي تمام سايتهاي ايراني هم همچين چيزي وجود نداره. حداقل ماكه نديديم.
    خواهشن يه راهنماييم بكنيد.
    اگه هم خيلي سوالم كليه حداقل راهنماييم كنيد. به قول معروف شما مسير رو به من نشون بديد ادامه دادنش با خودم.
    با تشكر
    يا علي

2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست گرامی شما برای ضبط صدای خواننده می تونید از نرم افزار Adobe audition استفاده کنید
    البته توضیح ندادید از چه نرم افزاری برای آهنگسازی استفاده می کنید ( اکثر این برنامه قابلیت ضبط صدا رو هم دارند )
    تمام افکت های مورد نظرتون هم در همین برنامه Adobe audition می تونید به روی صدا خواننده اعمال کنید
    آموزش حذف نویز توسط Adobe audition

بزودی بخش کاملا جامعی درباره مسائل و مفاهیم اولیه آهنگسازی و اصول آن در سایت قرار خواهد گرفت
    موفق باشید

3. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اولا واقعا ممنونم از اينكه بررسي كرديد و جواب داديد.
    راستش مبحث آهنگسازي يكم زيادي پيچيدس.
    خيلي دوست دارم ياد بگيرم ولي الان زوده.
    آهنگهامو خودم نميسازم و ما روي آهنگهاي آماده كه معروف به بيت هستند ميخونيم. كه پسوند همشون mp3 هست و كيفيت بالايي دارن.
    ممنونم كه نرم افزاري بهم معرفي كرديد كه كمكم كنه.
    راستش من قبلا هم با اين نرم افزار ركورد كردم كه متاسفاده مشكلاتي برام پيش اومد. مثلا نتونستم با كيفيت صداها رو ميكس كنم و بيشتر وقتها صداي خواننده خيلي كمتر از صداي آهنگه. يا وقتي كه خواننده صداشو بالا ميبره. صداي آهنگ كم ميازه و از اين قبيل مشكلات. اگه امكانش هست آموزشش رو در سايت بزاريد كه در اين صورت كمك زيادي به من و امثال من كرديد.
    راستي فرق اين نرم افزار با نرم افزارهاي Cubase و Nuendo چيه؟
    آخه خيلي از دوستان هم اون نرم افزارها رو معرفي كردن كه خودم فكر ميكنم كار باهاشون سخت باشه.
    با تشكر مجدد
    يا علي

4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من مواردی که اشاره کردید وارد مبحث مسترینگ میشه که یاد گرفتنش در زمان کوتاه امکانپذیر نیست و نیاز به کسب تجربه در این زمینه دارید
    با کیفیت نبودن صدا بستگی به عوامل سخت افزاری داره و همچنین استفاده از فیلتر ها بر روی صدا ... ( این موضوع بسیار گسترده است مطمئنن امید عزیز بهتر می تونند توضیح بدن )
    اگر خواننده حرفه ایی نیست شما به عنوان تنظیم کننده آهنگ باید خواننده رو راهنمایی کنید که بهترین نتیجه رو از صداش بگیرید
    بنده و دوستان دیگه در حال نوشتن و تدوین مقالات این بخش هستیم به زودی در اختیار شما قرار خواهد گرفت

5. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واااااااااااااااااااااااااااااااااااي
    خيلي با مرامي به خدا
    اولين كسي هستي كه واقعا ميخواي كمك كني.
    شرمنه كه منم پشت سر هم سوال ميپرسم. چيكار كنم جوونم و تازه وارد.
    مشكل ديگمون اينه كه اصلا نميدونيم اسم اين كار ما چيه؟
    من اصلا نميدونم مسترينگ كدومشه ويا .....
    در مورد تنظيمم، َآخه توي استوديو هم همينطوري اجرا ميكرديم ولي نميدونم توي 10 دقيقه چيكارش ميكرد كه واقعا عالي ميشد.
    مثلا يه تيكه از آهنگ كه قطعه تكرار آهنگ هست رو بايد يكبار ركورد كنه و چند دفعه مختلف از همون استفاده كنه كه اين كارو با كپي پاست ميكرد ولي نميدونم چطوري توي 5 تا 6 دقيقه همه اين كارارو ميكرد كه يه ذره هم گام آهنگ و صدا به هم نميخورد. حالا منه بدبخت اگه يه تيكه از آهنگ رو حذف كنم همه چيز از گام ميافته.
    به هر حال بازم ممنونم ازت كه كمكم ميكني.
    منتظر جواباي آقا اميد هم هستم و همچنين تكميل آموزشهاي شما.
    با تشكر
    يا علي

6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    خواهش می کنم دوست ِ من
    هدف ما از ایجاد این سایت راهنمایی علاقمندان به موسیقی هست
    خوشحال میشیم به سوالات شما جواب بدیم
    مطمئنن شخصی که استدیو داره تجربه کار با نرم افزار های صدا رو داره
    این مواردی که اشاره کردید ( بریدن صدا و لوپ درست کردن از اون , اعمال فیلتر روی صدا و ... ) کار بسیار ساده ایی هست در این نرم افزارها ... فقط بحث تجربه و یاد گیری هست
    در مورد تغییر گام ( فکر می کنم منظورتون بهم خوردن ضرب ریتم و صدای خواننده هست )
    تنظیمش برای کسی که حداقل یک ساز رو بنوازه کار ساده ایی هستش

7. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله دوست من
    شما درست ميگين. اونا شايد تجربي اين كارو انقدر سريع انجام ميدن. ولي من اينو ميدونم كه هيچ كار خاصي نميكنن.

در مورد همون تغيير گام فرض كنيد آهنگ 5 دقيقست و مثلا توي كل آهنگ 4 دفعه اوج پيدا ميكنه. حالا فرض كنيد از شانس ما يكي از اون تكرارها دقيقا بيافته پشت يكي از اين اوجهاي آهنگ. اگه چيزي كه كپي كرديم قبل از اوج آهنگ پاست كنيم، به نظرتون وقتي تكرار خواننده تمام شد چي ميشه. يكدفعه آهنگ از زير ميپره بالا كه واقعا افتضاح ميشه. اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد.

در مورد ساز هم متاسفانه و با اجازه شما 3 سال ويولن و 2 سال گيتار كار كردم.
    چون ويولن سنتي كار كردم. زياد وارد نت بازي نشدم ولي گوشهاي قوي دارم و كوچكترين اشكال رو تشخيص ميدم.

اميدوارم كه اين كارها همونطور كه شما گفتيد ساده باشه. چون هرطوري باشه من بايد ياد بگيرم.
    ممنونم كه راهنماييم ميكنيد.
    فداي تو و هرچي استاد با معرفته
    يا علي

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بنده هم همین رو می گم کار سختی نیست تجربه می خواد همین
    دقیقا این کار ِ تنظیم کننده هست که هماهنگ کنه
    چون ساز بلد هستید خیلی زود یاد میگیرید مطمئن باشید

9. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پس بازم ازتون ممنونم.
    انشاالله كه همينطور باشه كه شما ميگيد.
    پس منتظر آموزشها و كمكهاتون ميمونم.
    فقط خواهشن زودتر مقاله هاتون رو تكميل كنيد.
    بازم ممنونم
    يا علي

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام محمد جان

اولا ورودت رو به اين سايت خوش آمد ميگم. جاي خوبي رو انتخاب كردي كه البته روز به روز هم شاهد پر بار تر شدن خواهي بود.
    ارسالهاتو خوندم.. مواردي كه گفتي براي همه كساني كه تازه وارد اين دنياي بزرگ ميشن پيش مياد و كاملا طبيعي هم هستش.
    در مرحله اول برام بنويس كه امكانات و سيستم هايي كه داري چي هستن.؟
    در مورد نرم افزارهايي كه پرسيدي هم بايد بگم تقريبا همه اونا داراي مشتركاتي تا 90 درصد هستن. تنها تفاوتي كه ممكنه مثلا بين كيوبيس يا نئوندو يا سونار يا ادوب و ساير نرم افزارها باشه تو محيط كاربري يا يك سري پارامترها و تنظيمات خاص باشه كه مختص اون نرم افزار هستش.
    اگه بيشتر با آئودتشن كار كردين همون نرم افزار ميتونه بهت جواب بده. اينكه فرمودي كار با كيوبيس يا نئوندو برات مشكله كاملا طبيعيه به خاطر اينكه محيطشون برات نا آشناست.
    بايد كار كني تا بدوني چي به چيه. يا ميتوني از كتاب ساخت موسيقي با نئوندو و يا آموزش كار با كيوبيس از انتشارات هنر صدا www.honareseda.com استفاده كني كه واقعا ميتونه بهت كمك كنه.
    در مورد كپي كردن خواننده گفتي بايد بدوني كه اين يه كار بسيار ساده س كه همه نرم افزارها ميتونن انجام بدن.
    يه گريز كوچيك هم به بحث ميكس و مسترينگ مي زنيم تا آشنايي اوليه باهاش پيدا كني .
    ميكس :
    در لغت به معني تركيب هستش. در علوم صدابرداري هم كارش همينه يعني تركيب موسيقي با هم در قالب تراكهاي ضبط شده. شما با ميكس در واقع تمامي صداهايي رو كه در قطعه موسيقي تون دارين رو با هم تركيب ميكنيد كه هر ساز و صدايي در محدوده ايي كه اصول و قواعد براش مشخص كرده ( يا سليقه تون ) قرار بگيره كه ميتونه شامل : اكولايز. كامپرس . افكت گذاري و ....
    بشه. البته ولوم كشي و تنظيم ولوم تراكها با هم كه بحث اصلي در اين مقوله هستش.
    ( البته خيلي خلاصه گفتم. )

مسترينگ :

اين بحث موازي با ميكس قرار داره... اگه بخوام مثال بزنم .شما دارين يه ساختمون ميسازين در اين ساختمون چند تا مهندس كار ميكنن : مهندس معمار .. مهندس تاسيسات... مهندس سازه و .... حالا اگه مهندس سازه زير بنا و پي ساختمون و ضعيف كار كنه اما مهندس معمار بياد بهترين طرح و نما رو براش كاركنه چي ميشه ؟ ساختمون نما داره اما استحكام نداره.. اين ميتونه مثالي براي ميكس بد باشه چون ميكس خوب مستر خوب و هم به همراه مياره.
    اما اگه همه مهندسين بيان و درست و خوب كاركنن ساختموني داريم كه همه زيباست و هم نماي خوبي داره. مثالش يه ميكس و مسترينگ خوب ميشه.( من چيكار كنم كه مثالام به ساختمون و ساختمون سازي ربط پيدا نكنه ؟:smile (33): )

مسترينگ يا فاينالايز همون اعمالي هستن كه در مرحله نهايي روي اثر اعمال ميشه تا پروژه شما داراي كيفيت و قدرت لازم بشه.
    كه ميتونه شامل : اكولايزر و كامپرس كلي و استريو اكسپاندر و ليميت كردن بشه. اين بحث بسيار وسيع هستش كه البته نميشه در يه ارسال نوشت چون مثنوي هفتاد من كاغذ ميشه.

اميدوارم تونسته باشم كمكي بكنم.
    منتظرت هستم.

11. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام دوست عزیز این بحث به قول امید عزیز یه بحثه خیلی گسترده ای هستش

یه چیز تویه حرفاتون منو خیلی ناراحت کرد اونم استفاده کردن شما از بیت آمادس اگه شما از اول شروع به پروار کردن آهنگسازیتون میکردین الان واسه یه رکورد صدا به این سادگی که یه عضو کوچلویه مسترینگ آهنگ هستش مشکل نداشتین

البته دوست ندارم از حرفام ناراحت بشید ولی این حقیقته که استفاده از بیتهای آماده هیچ هنری تویه خودش نداره

در هر صورت از یه جا باید شروع بشه ولی راه شما یه فرعی اشتباست

حالا به نظر من شما آشناییتونو با نرم افزار تخصصیتون خیلی مهمه که اگه هر کدوم از دوستان که گفتن این کارو بکنید شما بدونید چیو میگن البته این کار نیاز به تجربه خودتون داره

به نظر من از آشنایی کامل با نر افزارتون شروع کنید

و ما هم اینجا به شما کمک میکنیم مشکلتونو دقیقا بیان کنید ما هم راهنمایی میکنم رویه هم رفته میبینید که به راحتی کارتونو خودتون دست میگیرید

البته امید جان درست میگن امکاناتتونو معرفی کنید و دوستان نسبت به امکاناتتون شما رو یاری میکنن... .

12. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا ازتون ممنونم كه همتون سعي ميكنيد كمكم كنيد.
    آقا اميد از مطالبي كه واسم گذاشتيد واقعا ممنونم، حداقل فهميديم ميكس و مستر چه فرقي داره.
    در مورد آقا امين هم. ممنونم از راهنماييم. به خدا منم حالم به هم ميخوره وقتي ميخوام از بيتهاي آماده استفاده كنم.
    ولي مبحث آهنگسازي هم كم چيزي نيست. من عاشق آهنگسازيم ولي چيكار ميشه كرد؟؟؟
    شما با تجربه ترين آهنگساز ايرانو بيار. كي ميتونه يكي از آهنگهاي امينم يا 50 سنت رو بسازه. هان.
    وقتي همچين آهنگي راحت دست ماست چرا بريم 50 - 60 تومان بديم آهنگ بسازيم.
    راستش اگه شما كمكم كنيد حتما وارد آهنگسازي هم ميشم چون علاقه زيادي دارم.
    در مورد نرم افزار ها هم توي اصفهان همه با نئون دو كار ميكنن.

سيستم كامپيوتري من هم يه سيستم ساده هست. راستش من اصلا نميخواستم پول خرج استوديو كنم. چون آهنگهاي رپ و ركرود رپ كار چندان شاخي نيست و سيستم قوي نياز نداره. چون به اندازه بقيه سبكها نياز به كيفيت صدا نيست.

بازم از كمكاتون ممنونم. منتظر كمكها و راهنماييهاي دوستان هستم.
    با تشكر
    يا علي

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين حرف كمي بي انصافيه...:smile (63):
    شما هم بهترين آهنگساز دنيا رو بيار آيا ميتونه يه آهنگ تو موسيقي سنتي ما بسازه.؟
    پس با يك نگاه ميشه فهميد نميشه كاراي رپ خارجي ها رو با نوع موسيقي ما قياس كرد. البته ميشه تلفيق شون كرد.
    اگه قراربود همه از بيتهاي آماده و كاور استفاده كنن پس ياس و هيچكس اصلا معروف و همه گير نميشدن. ( البته من با موسيقي رپ اونم از نوع مبتذلش مخالفم و توي همه مصاحبه هام هم اينو گفتم ) اما اگه رپ هدفدار و اصولي باشه چه اشكالي داره. به نظر من مهم نيست موسيقي از كجا وارد مملكت ما ميشه مهم اينه كه من ايراني از اين موسيقي چه استفاده هاي خوبي ميتونم بكنم.
    من از شما ميخوام كه بپردازين به بحث پروديوس و ساختن اينجوري دستتون بازتر ميشه.
    ميتونين از برنامه اف ال هم استفاده كنين كه برنامه خوبي هم هست و اليته امين بيشتر ميتونه در مورد اين برنامه كمكتون كنه.
    بهتر بود ميگفتين كه كارت صدا و ساير سيستم هاتون چيه؟

14. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوباره سلام
    اولا از همتون ممنونم كه واقعا مايه ميزاريد

آقا اميد شرمنده. قصد جسارت به آهنگسازاي ايراني رو نداشتم. چون خودمون كسايي رو داريم كه واقعا رو دست ندارن.
    ما شادمهر عقيلي رو داريم كه خودش يه دنياست و خودم عاشقشم.
    منظور من آهنگهاي موسيقي رپ بود كه واقعا ضعفش توي ايران حس ميشه.
    چون خيلي از مردم فكر ميكنن رپ يه سبك بيخود و بي ادبانه هست.
    ولي هيچ كدوم نميان بشينن يكي از آهنگهاي ياس يا هيچكس رو كامل گوش كنن و بفهمن يه شعر رپ ميتونه يه كتاب داستانم رو توي خودش جا بده.
    و مشكل ما هم همينه

در مورد معروفيتهاي رپرهايي كه آهنگهاشون رو خوداشون ساختن هم حرفتون رو كامل قبول دارم. ولي كسي كه داره از صفر شروع ميكنه مطمئنا نميتونه واسه هر آهنگش فقط 60 - 70- تومان واسه آهنگسازيش پول بده. بعد 20 تومان هم واسه يه ركورد بيخود و يه ميكس بي كيفيت بده.
    خب اگه اين همه پول بود كه ديگه نميرفتيم شعر و تكست اجتماعي بخونيم.

در بين دوستان شخصي گفته بود با ميكروفون 20 توماني عمرا بشه با كيفيت ضبط كرد و از اين قبيل حرفها
    ميخواستم بگم حق با شماست. ولي من آهنگ فوق العاده هم نميخوام و كيفيت توپ توپ هم نميخوام. من بهترين كيفيت با كمترين امكانات رو ميخوام.
    و اينم بگم كه استوديوهاي زير زميني اصفهان رو ( البته اونجاهايي كه من رفتم) اگه شروع كارشون رو ديده بوديد ميديديد كه با يه ميكروفون 10-11 توماني كار ميكردن و يه سيستم كه قيافش رو قشنگ كرده بودن كه يعني خيلي توپه ولي در اصل پنتيوم 3 هم نبود و يه ميكسر خرابم گذاشته بودن گوشه استوديو و چنتا سيم آويزونش كرده بودن كه كلاس كار بالا بره كه به خدا قسم هيچ كدوم از سيمها نه به ميكروفون ميرسيد و نه به كامپيوتر.

به هرحال بازم از همتون ممنونم.
    با تشكر مجدد
    يا علي

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام مجدد

من به شما پيشنهاد ميكنم از اين سيستم ها استفاده كنين البته اگه رنج بودجه تون و هم معلوم كنين بهتره.:
    كارت صدا :
    m-audio fast track pro
    ميكروفون :
    اول m-audio nova اگه پائين تر ميخواين behringer b-1

اسپيكر ( اگه بودجه تون كمه فعلا لازم نيست )

esi near 05
    با اين سيستم و البته كمي هم تجربه ميتونين كاراي خوبي ضبط كنين. شايد بهتر از اون استوديوهايي كه گفتي..
    يادم نميره كه خودم 8 سال پيش با يه ميكروفون شور معمولي و يه كارت صداي كريتيو و البته بدون مانيتور و به عنوان اولين كارم آلبوم مشكي رنگ عشقه رضا صادقي رو ضبط كردم. كه با همون ميكروفون و بدون اتاق سكوت تمامي سازها و گيتارها رو هم ميگرفتم. و اون كار تو زمان خودش واقعا خوب در اومد.
    موفق باشين.

16. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوباره سلام
    واقعا استفاده از دكمه تشكر كمه واسه شما
    بودجه معلومي ندارم كه بگم
    ميخوام با كمترين هزينه كارم رو شروع كنم و اصلا معلوم نيست با چقدر.
    ميخوام فعلا فقط وسايلي رو بگيرم كه 100 در 100 نيازه و بدون اونا كار لنگ ميمونه. مثل ميكروفون و ....
    ميخوام يه سيستم يا كارت صوت خوب با كمترين هزينه تهيه كنم و اصلا نميخوام يه چيز حرفه اي باشه. چون نميدونم اين كار رو ميشه ادامه داد يا نه ولي مطمئنا اگه ديدم كار خوبيه حتما حتما تجهيزات رو زيادتر و حرفه اي تر ميكنم.
    پس ممنون ميشم اگه با اين شرايطي كه گفتم راهنماييم كنيد.
    و البته خواهشن اگه امكانش هست هر چيزي رو معرفي ميكنيد يه قيمت حدودي هم واسش بزاريد تا بدونم بايد چيكار كنم.
    راستش اصلا تصميم نداشتم كارت صوت هم بخرم و ميخواستم فعلا با كارت صوت خودم كه يه كارت صوت مبتديه كارو شروع كنم كه از بس توي گوشم خوندن تصميم گرفتم كارت صوتم رو عوض كنم.
    راستي اينم مد نظر داشته باشيد كه من قصد ركورد كردن صداي ساز ندارم و فقط ميخوام صداي خواننده ضبط بشه و فوقشم گيتار كه زياد اهميت نداره چي بشه.
    در مورد كارتون هم كه با آقاي رضا صادقي كرديد واقعا اي ولا. نميدونستم اينقدر تجربه داريد.
    بازم اي ولا
    بازم ممنونم
    با تشكر
    يا علي

17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

كارت صدا بين 260 تا 270 قيمت داره
    و ميكروفون نووا هم 180 و بي وان هم حدود 120 تا 130.
    اسپيكر هم 350 تومن قيمت دارن
    اما همون كارت صدا و نووا يا بي وان براتون كافيه.

18. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از راهنماييتون ولي من ميكروفون رو روي آخرش 20 تومان فكر ميكنم. آخه مگه ميخوام چيكار كنم كه 120 تومان خرجش كنم و بعدشم شايد اصلا دنبال كارش نتونم برم.
    در مورد كارت صوتم به نظرم شما خيلي حرفا اي فكر كرديد. آخه 270 تومان رو الان يه كامپيوتر كامل ميدن و من فكر نكنم انقدر پول هزينه كنم.
    واسه اطاق آگوستيك هم همه ميگفتن نميدونم برو چقدر نئوپان چي بگير فلان تومان و چقدر پشم و شيشه بگيير اونم انقدر و چقدر فيبر يا ايرانيت بگير اونم.... و خلاصه انقدر گفتن تا به نزديك 250 تا 300 رسيد و گفتن اين ديگه كمترين هزينست و جالبه من يه اطاق با 30 تومان ساختم كه فقط پول نئوپان دارم.
    به جاي پشم و شيشه از شونه تخم مرغ و تيكه هاي ايرانيت و موكت استفاده كردم و روشم قشنگ كردم و همين حالا كاراييش از اون استوديو كه اونا گفته بودن هم بهتر ميشه چون واقعا فضا آگوستيك شده.
    بازم از راهنماييهاتون ممنونم
    با تشكر
    يا علي

19. Mohamad_MJ

Mohamad_MJ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اصلا يه چيز ديگه.
    شرمنده انقدر اذيت ميكنم
    شما يه چيزي معرفي كنيد كه من فعلا كارم رو راه بندازم و ياد بگيرم و اينو باور كنم كه ميتونم ادامه بدم و بعد از يادگيري نرم افزارهاش و ميكس و مستر كردن صدا سيستم رو حرفه اي كنم.
    الان در حال حاظر نميخوام واسه افراد ديگه ركورد كنم و فقط ميخوام خودم شروع به كار كنم و راه بيافتم.
    ممنون از كمكهاتون
    يا علي

20. Amir

Amir Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    سلام
    يك اصل در يادگيري هست و اون اين هست :
    زماني كه قصد شروع كاري رو داري سعي كن با قدرت شروع كني !
    فعلا بعدا اينده حال و جملاتي از اين قبيل همگي يك معنا دارند.
    اين معنا به معناي از دست رفتن زمان خواهد بود.

پس با قدرت شروع كن ! ( قدرت در خريد میكسر 100 ميليوني نخواهد بود )
    هدفت رو قوي كن.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏7/8/09
بارگذاری...