آخرین ارسال‌ها

شروع خوانندگی و اهنگسازی برا صفر کیلومتر

سلام بله درسته من خیلی وقت پیش گیتار الکتریک رو از جایی که استادم معرفی کرده بود خریدم...ولی انتخاب خوبی داشتم چون اونجا تنها واردکننده جنس بود((بازرگانی بود)) ...منم اصلا چون سررشته ای نداشتم به استادم اعتماد کردم...
خب من تلاشمو بیشتر میکنم اینکه گیتار کلاسیک یا بقیه گیتار اسون تره مهم تره به نظرتون یا علاقه من؟؟؟ سبکم سول یا پاپ قراره باشه فک نکنم گیتار الکتریک چیز بدی توی این دو سبک در بیاد.... ولی اگه زودتر تحقیق میکردم سراغ گیتار الکتریک نمیرفتم و مستقیما کیبورد یاد میگرفتم ولی در کل فک این راه اصولی تر باشه چون من عجله ای ندارم...
مرسی بابت راهنمایی تون
به هر حال موفق باشی زیاد عجله نکن و به توان خودت پیش برو

سلام
چیزی هم به ساز اسم آسون و سخت نداریم سازی رو که دوست نداشته باشید براتون سخت به نظر میاد
من منظورم این نیست که گیتار الکتریک رو رها کنید. با همین گیتار الکتریک هم میتونید خوانندگی تمرین کنید (نباید اسم کلاسیک رو میاوردم ) و راستش اینکه اول تاپیکت که دیدم نوشتی تو مایه های گیتار آهنگ دلم تنگته خورد تو ذوقم و این که اسم ساز مورد علافت رو درست نگفتی شما که به این ساز علاقه داری اطلاعاتت باید خیلی بیشتر باشه
فک میکنم خوب نتونستم منظورمو برسونم در کل منظورم اینه که هدفت رو کوچکتر کن
هم میخوای تنظیم کنی هم ساز بزنی هم آهنگسازی کنی هم خوانندگی و.....
همون گیتار الکتریک رو شروع کن منظم تمرین کن در کنارش خوانندگی رو هم کار کن
تنظیم کردن و آهنگسازی رو بعدا به مرور زمان کار میکنی
سلام
من حرف شما رو خلاصه میکنم((نه عجله کن نه به خودت فشار بیار، بلکه قدم به قدم ))
فعلا کلاس گیتار الکتریک((1 جلسه)) رفتم و و میخوام کنارش با یکی از این گزینه ها رو یاد بگیرم((فعلا با پکیج)) شما کدومو پیشنهاد میکنید؟؟؟
1_اواز
2-تءوری
3-سلفژ
4-سلفژ و تءوری باهم
5-هیچ کدوم فعلا لازم نیست!!!!!!!!!!!!!!
مرسی

23/11/16
86
سلام
من حرف شما رو خلاصه میکنم((نه عجله کن نه به خودت فشار بیار، بلکه قدم به قدم ))
فعلا کلاس گیتار الکتریک((1 جلسه)) رفتم و و میخوام کنارش با یکی از این گزینه ها رو یاد بگیرم((فعلا با پکیج)) شما کدومو پیشنهاد میکنید؟؟؟
1_اواز
2-تءوری
3-سلفژ
4-سلفژ و تءوری باهم
5-هیچ کدوم فعلا لازم نیست!!!!!!!!!!!!!!
مرسی
به نظرم الان تو سنی هستی که ساز یاد گرفتن خیلی بدردت میخوره
چند سال دیگه شاید مثل الان نتونی وقت بزاری چند ساعت تمرین کنی
برای همینه که میگم فعلا بیخیال تنظیم و آهنگسازی شو
تئوری رو هم مقدماتشو در کنار ساز زدنت یاد میگیری
کلاس آواز برو

مرسی، کاملا راه خودمو به عنوان یک صفرکیلومتر پیدا کردم. از همه دوستان بابت راهنمایی هاشون متشکرم
سلام به نظرم فعلا در ابتدا ساز + تئوری+ سلفژ و صدا سازی رو دنبال کن... تکنیک های خوندن هم کم کم یاد میگیری اول باید صدای صحیح رو پیدا کنی... بعد کم کم با تکنیک بخونی... موفق باشی.

سلام به نظرم فعلا در ابتدا ساز + تئوری+ سلفژ و صدا سازی رو دنبال کن... تکنیک های خوندن هم کم کم یاد میگیری اول باید صدای صحیح رو پیدا کنی... بعد کم کم با تکنیک بخونی... موفق باشی.
سلام دوست عزیز
بنده فعلا دارم همه موارد بالا رو دنبال میکنم به جز صداسازی و تکنیک اواز اونم میخوام با اون کتابی که معرفی کردید یعنی تکنیک اواز لارا برانینگ هندرسون پیش برم فقط ایا این کتاب مناسبه من است با توجه به این دو نکته
1-شما گفتید صداسازی اول بعد تکنیک آواز ولی این کتاب تکنیک هست گمونم
2-من هیچ کلاسی نرفتم و هیچی از آواز بلد نیستم ((این کتاب مناسب مبتدی ها هست؟ ) )
راستی میخوام کتاب یا پکیج رو بخرم اگه این کتاب ((فعلا)) مناسب نیست میشه یک پکیج یا کتاب بهم معرفی کنید که برم بخرم و با اون شروع کنم
ممنون

سلام دوست عزیز
بنده فعلا دارم همه موارد بالا رو دنبال میکنم به جز صداسازی و تکنیک اواز اونم میخوام با اون کتابی که معرفی کردید یعنی تکنیک اواز لارا برانینگ هندرسون پیش برم فقط ایا این کتاب مناسبه من است با توجه به این دو نکته
2-من هیچ کلاسی نرفتم و هیچی از آواز بلد نیستم ((این کتاب مناسب مبتدی ها هست؟ ) )
راستی میخوام کتاب یا پکیج رو بخرم اگه این کتاب ((فعلا)) مناسب نیست میشه یک پکیج یا کتاب بهم معرفی کنید که برم بخرم و با اون شروع کنم
ممنون
سلام خوبی محمد منم خودم تو فکر کتاب نبودم واسه آواز... چون بعد از این مشکل(واسه هنجره م پیش اومده) تصمیم گرفتم آواز رو حتما زیر نظر یه استاد خوب شروع کنم... منم استاد رو بهت توصیه میکنم کتابیم در نظر ندارم که معرفی کنم موفق باشی...
[doublepost=1529013237,1529013021][/doublepost]
سلام دوست عزیز
ممنون
و اون کتاب هم فکر کنم بیشتر مربوط به صداسازی باشه... چون همون خود نویسنده شم استاد صداسازیه فکر کنم دقیقا نمیدونم از دوستان با اطلاع تر بپرس تو بخش تالار خوانندگی خودشون بهت پاسخ میدن...

سلام خوبی محمد منم خودم تو فکر کتاب نبودم واسه آواز... چون بعد از این مشکل(واسه هنجره م پیش اومده) تصمیم گرفتم آواز رو حتما زیر نظر یه استاد خوب شروع کنم... منم استاد رو بهت توصیه میکنم کتابیم در نظر ندارم که معرفی کنم موفق باشی...
[doublepost=1529013237,1529013021][/doublepost]
و اون کتاب هم فکر کنم بیشتر مربوط به صداسازی باشه... چون همون خود نویسنده شم استاد صداسازیه فکر کنم دقیقا نمیدونم از دوستان با اطلاع تر بپرس تو بخش تالار خوانندگی خودشون بهت پاسخ میدن...
مرسی دوست عزیز که وقت گذاشتید و بنده رو راهنمایی کردید
حتما این کار رو میکنم و فقط زیر نظر استاد یاد میگیرم
فقط یک سوال نه‌چندان بی ربط
میتونم برم پیش یک مربی مداحی؟ ((چون تنها کلاسی که میتونم کنار کلاس گیتارم برم مداحیه فعلا اواز نمیرم تا به اندازه کافی گیتار یاد بگیرم و کلاس اواز رو جایگزین کلاس گیتارم کنم))
الان چیزی که نمیدونم اینه که
ایا برای صدام مشکل ساز نمیشه؟
با سپاس

مرسی دوست عزیز که وقت گذاشتید و بنده رو راهنمایی کردید
حتما این کار رو میکنم و فقط زیر نظر استاد یاد میگیرم
فقط یک سوال نه‌چندان بی ربط
میتونم برم پیش یک مربی مداحی؟ ((چون تنها کلاسی که میتونم کنار کلاس گیتارم برم مداحیه فعلا اواز نمیرم تا به اندازه کافی گیتار یاد بگیرم و کلاس اواز رو جایگزین کلاس گیتارم کنم))
الان چیزی که نمیدونم اینه که
ایا برای صدام مشکل ساز نمیشه؟
با سپاس
سلام مگه میخوای مداح بشی آخه؟!!.... مشکلی که واسه صدات فکر نکنم پیش بیاد ولی بحث نوع خوندنه اونا مرثیه میخونن تا بیشتر آواز به نظرم نری بهتره اگه هم رفتی فقط کلاس آواز برو...عجله نکن هنوز 15 سالته اونقدرام دیر نیست واسه شروع آواز با صبر و حوصله پیش برو کاری نکن که بعدا بخوای پشیمون بشی موفق باشی.

سلام مگه میخوای مداح بشی آخه؟!!.... مشکلی که واسه صدات فکر نکنم پیش بیاد ولی بحث نوع خوندنه اونا مرثیه میخونن تا بیشتر آواز به نظرم نری بهتره اگه هم رفتی فقط کلاس آواز برو...عجله نکن هنوز 15 سالته اونقدرام دیر نیست واسه شروع آواز با صبر و حوصله پیش برو کاری نکن که بعدا بخوای پشیمون بشی موفق باشی.
سلام خوب هستید
خخخخخ راستش نه نمیخوام مداح شم ولی گفتم فعلا پولم نمیرسه همزمان هم کلاس گیتار برم هم برم کلاس اواز لااقل برم کلاس مداحی شاید تو این مدت چیزایی یاد گرفتم که بعدا هم به دردم بخوره. . . ممنون که راهنمایی کردید

سلام خوب هستید
خخخخخ راستش نه نمیخوام مداح شم ولی گفتم فعلا پولم نمیرسه همزمان هم کلاس گیتار برم هم برم کلاس اواز لااقل برم کلاس مداحی شاید تو این مدت چیزایی یاد گرفتم که بعدا هم به دردم بخوره. . . ممنون که راهنمایی کردید
خواهش میکنم... پولتو الکی هدر نده چرا لقمه رو برعکس میخوای بذاری تو دهنت مستقیما فقط کلاس آواز ایرانی و پاپ همین... وگرنه اسم اون کلاس مداحی نبود و این آواز پاپ...
[doublepost=1529089769,1529089730][/doublepost]موفق باشی شب خوش

23/8/19
4
سلام
من تمام جواب های شما به صفر کیلومتر ها رو خوندم ولی جواب تمام سوالام رو نیافتم
اول یک اطلاعات کلی بدم از خودم:سنم 15 سال تا 10 سال حاضرم فقط تحصیل کنم((حرفش اسونه)) و دنبال استدیویی که صدامو با افکت بهتر کنه و دور زدن و مافیا و ... نیستم((بازم میگم حرفضش اسونه ولی به نظرم موسیقی لذت بخشه)) محل زندگیم شهرری تهران سبک مورد علاقم سبک سول ((مخصوصا ادل))پاپ ((به اندازه سول))ساز موزد علاقم:گیتار برقی و ساکسیفون که توی پاپ استفاده میشه((ببخشید از لحاظ اطلاعاتی داغونم ولی یه چیزی توی مایه های گیتار برقی داخل اهنگ خونه پر از رنج سکوته شهرام شپ پره و اهنگ قرص قمر بازم ببخشید اطلاعاتم کمه)) -درامز و بقیه ساز های کوبه ای-پیانوی داخل سبک سول.وضعیت مالی :بوجم برای ساز تهش یک میلیون و خورده و برای کلاس تهش جلسه ای 40.هدف:خوانندگی و اهنگسازی تنظیم در سبکی که لذتبخش برای خودم باشه((هدفم اصلا مادی نیست پول و شهرت نیست فقط میخوام از استعداد و علاقم لذت ببرم)) یادم رفت ولی ترانه سرایی نمیخوام بکنم همه تمام موارد مورد نیاز برای ساخت موسیقی به جز ترانه سرایی
سوال های من به ترتیب
1-من ساز گیتار برقی و ساکسیفون رو به یک اندازه دوست دارم بوجم 1 میلیون و 300 هستش و میتونم تا 40 تومن جلسه ای رو بدم متنها بین این دو موندم کدوم هم به بوجم میخوره هم به هدفم یعنی اهنگسازی و خوانندگی
2- پیش یک نفر رفتم برای مشاوره به نام محمد راسخی پور که مدرس گیتار برقی هستش و نویسنده گیتار برای همه و بسیار هم با اخلاق و مدرک دانشگاهی هم داره ولی نمیدونم پیش ایشون برم بهتره یا اموزشگاه گام یا کهکشان
3-به کیبورد علاقه ای ندارم ولی سر اهنگسازی به دردم میخوره اول اینو یادبگیرم یا گیتار برقی و ساکسیفونو؟
4-این روند من یادگیری اهنگسازی و خوانندگیه 1- ساز مورد علاقه 2- سلفز 3-تءوری4-کلاس صداسازی و اواز5-هارمونی
6-کنتر پوان7-سازشناسی و ساز بندی 8-نرم افزار 9-کلاس میکس مستریگ و صدابرداری)ایا چیزی کم و زیاد یا جابه جا نداره
7-سن من 15 سال هست ولی هنوز صدام داغونه دقیقا نمیدونم چیه ((وقتی میخونم صدام خروسی میشه یا همون نمیتونم نت هارو کنترل کنم یهو بم میشه یهو زیر . ادامای معمولی میگن میلرزه و لرزش داره)) خب من خیلی دوست دارم خواننده خوبی بشم ((معروف و پولدار نه بلکه قصدم لذت از موزیک هست نه هوس مادی))ولی وقتی میبینم تمام خواننده ها از بچگی همه عاشق صداشون بودن ولی من صدام مورد تایید دیگران نیست نامید میشم((البته هنوز به اهنگسازی امید دارم))
8-یجا خوندم صداسازی فقط کسب درامد هست و شما باید ذاتا خوش صدا باشید صدای منم که قضیشو گفتم حالا واقعا گیج شدم
9- گیتار برقی میخوام بخرم اصلا از گیتار برقی هیچی بلد نیستم دقیقا هیچی و استادم گفته از اشنا من این گیتار برقی رو بخر با فلان امپ که اسمشو میگم دو تا گزینه دارم یا باید برم از دیجی کلا بخرم یا برم پیش این اشنا معلمم .درضمن معلم گفته ایشون اشنا هستن سرت کلاه نمیزارن حالا من موندم چیکار کنم ((اشناش مدیر یک شرکت واردات گیتار هست))
10-اسم گیتار استگ طرح فندر هست و امپ هم یک امپ معمولی استگ گفته بخر نمیدونم ((بوجمم که گفتم ))بخرم یا نه؟
مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
دوست عزیز باید بگم که هیچ وقت نا امید نشو و فقط تمرین کن چون اگه شجریان هم باشی تو این سن صدات غیر قابل تحمله و شما اگه تمرین مداوم داشته باشی بعد از پشت سر گذاشتن سن بلوغ یک خواننده خیلی خوب از خودت ساختی ...

همچنین باید بگم که شما اگه یه کاخن بخری خیییلی به روی ریتم خوندنت کمک میکنه

11/9/19
9
سلام اولین پیام من توی سایت هست بعد از عضویت و قبلا فقط مطالعه میکردم

عزیزان کلی پاسخ دادن و مسلما از روی علم و تجربه بوده
ولی لازم میدونم این نکته رو اضافه کنم.انقدر این شاخه و اون شاخه نکن
یک ساز رو انتخاب کن(که خب ساز رو خریدی و الان وقت توضیخ معیار انتخاب سازت نیست)
حالا اون ساز رو با تئوری یادبگیر و حداقل تا چند سال سراغ شاخه ی دیگه ای(ساز دیگه ای) نرو
منظور از شاخه ی دیگه نرفتن این نیست از سبک ها و ساز ها و.... ندون و با خبر نباش
بلکه سراغ یادگیری تخصصیشون نرو بزار توی موسیقی جا بی افتی(توی همون جایی که شروع کردی وگرنه هیییی چیز تازه میبینی چون موسیقی خیلییییییییییی گستردس و راه داره)
شروع هر چیزی،اولش مثل یه شمع هستی که داره سعی میکنه سر پا وایسه
اگه مدام اینور اونورش کنی می افته و خاموش میشه

این مدام سراغ چیزای مختلف رفتن توی موسیقی برای تو دوست عزیزم فکر میکنم علتش هوش بالات باشه با توجه به پیام هات

همین مسیر(تغییر جهت ندادن) رو برو حتی اگه پر از خطا باشه برات تجربه ای میاره که دیگه سردرگم نباشی

و همچنین توی زمان گذروندن این مسیر چون توی فضای موسیقی هستی(توصیم اینه سعی کن دوست موسیقیدان داشته باشی توی کلاس ارتباط بگیری که با ابعاد مختلف موسیقی آشنا بشی.این تخصصی یادگرفتن نیست دانش عمومیه که وقتی تئوری میخونی خوبه که در کنارش دوستای موسیقیدان داشته باشی و ساز های مختلف رو توی اکشنشون ببینی)

و اون چند سال یادگرفتن یک ساز که بالا اشاره کردم خیلی زمان دقیقی نداره ولی وقتی زمانش برسه اگه خودتو گول نزده باشی که "زود برم سراغ یک چیز دیگه تا به هدفم نزدیک تر بشم" متوجه میشی
به هدفت وقتی نزدیک میشی که درست پیش بری(سر یه چیز رو بگیر و بروووووووو تا به یه نقطه امن ازش برسی)
چندکار انجام دادن و سریع سراغ چیز دیگه رفتن دو حالت داره
یا شمعت خاموش میشه(SAD)
یا انقد خودتو توی اشتباهات میزنی که تازه بعد از چند سال میفهمی زکی چرا انقدر عجول بودم حالا که کلی زمان از دست دادی باید دوباره بسم الله بگی
نمیدونی جواب من خیلی دیر بوده یا زود اما ان شاء الله که به دردت بخوره

موفق باشی گلم
یاحق

بالا