شباهت صدا؟

شروع موضوع توسط syndrome ‏23/3/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک شباهت صدا؟ تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

تو آموزشهای سلفژ خوندم که برای شروع بهتره آهنگهای یک خواننده ی حرفه ای رو با دقت گوش بدیم و سعی کنیم با صدای خودمون اون رو بخونیم.

من چند ماهه که با کارهای رضا صادقی تمرین میکنم.

و الان که کارهام رو برای اطرافیانم میذارم بدون اینکه بدونن با کارهای چه کسی تمرین کردم میگن کارهات تکراری از کارهای رضا صادقیه.

حتی منظورشون شعرهام نیست.فقط مدل خوندن رو میگن.

به نظر شما الان وقتشه با یه خواننده دیگه تمرین کنم؟

سپاس.

2. kmvv

kmvv عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    اینکه تأکید می شه با صدای خودتون بخونید و سعی نکنید از خواننده ی خاصی تقلید کنید به این خاطره که به چنین مشکلی دچار نشید. البته طبیعی که اوایل یادگیری یه الگو برای خودتون انتخاب کنید، همونطور که شاگرد از استاد تقلید می کنه و این تقلید لازمه یادگیری مقدماتیه؛ اما از اونجایی که خیلی ها تقلید مستقیم رو نمی پسندن باید سعی کنید خودتون رو پیدا کنید. بنابراین الگوی ثابتی نداشته باشید در حالی که Style خودتون رو هم حفظ می کنید.

3. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    معذرت میخوام منبع این فرمایشتون کدومیک از منابع سلفژ هست؟

4. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:

گفتگوی عمومی درباره خوانندگی آموزش صداسازی و سلفز - جلسه اول
    خط چهل و ششم

و یه تمرین عملی برای این جلسه:
    میدونم که همه ی شما عزیزان به خوندن علاقه دارید – و منم امروز میخوام یه تمرین بهتون بدم که واقعاً جالبه و میتونه خیلی خیلی به شما کمک کنه !
    این تمرین دو بعدی هست و مهارت گوش شما رو افزایش میده.
    تا امروز شما بعد از شنیدن یک آهنگ اون رو خواه یا ناخواه میخوندین اما از امروز بیایید دقیق آهنگای استاندارد و مورد علاقتون رو انتخاب کنید و خوب اون رو گوش بدین و بعد همون کار رو همونطوری که شنیدین بخونید.اما واقعاً همونطوری که شنیدین بخونین و مراقب باشید حنجرتون خسته نشه – به هیچ وجهی فریاد نزنید – بیش از حد هم نخونید.و یه نکته ، بیشتر گوش بدین و کمتر بخونید.
    انتخاب آهنگی که میخواین تمرین کنید:
    این آهنگ باید از یه خواننده ی حرفه ای باشه و طوری نباشه که خود اون خواننده بد خونده باشه.موسیقی کار و کل کار استاندارد باشه و شما هم باید آهنگی که تمرین میکنید رو دوست داشته باشین تا بخوبی باهاش رابطه برقرار کنید.
    پیشنهاد میکنم که صدای خواننده هم خوب باشه چون یه اصل اصبات شده هست که میگه صدات شبیه همون کسی میشه که کاراش رو برای خودت مرتب میخونی !
    ضمناً فراموش نشه که من نگفتم تقلید صدا کنید و فقط گفتم با صدای خودتون آهنگ دیگری رو تمرین کنید.

https://www.persian-music.org/1884-آموزش-صداسازی-و-سلفز-جلسه-اول.html

5. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:

مرسی دوست من.

من با صدای خودم اون آهنگ رو خوندم.فقط دوستها و آشنایان میگن سبک کارهات نزدیک به رضا صادقیه ( لحن خوندنت)

منظورشون آهنگ نیست ولی من فکر میکنم باید آکورد گذاریهامو عوض کنم.
    درست میگم؟

6. kmvv

kmvv عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    درست متوجه نشدم!
    "با صدای خودم": پس شما Style خودتون رو حفظ کردید.
    "اون آهنگ": از ساخته های خودتون باید باشه، درسته؟
    "لحن خوندن": منظورتون جنس صداست؟
    "آکورد گذاری": آکورد مشخص کننده محدوده نت های شماست و اختصاصی نیست یعنی ممکنه بیش از n آهنگ، آکورد های مشابه داشته باشن. بنابراین تغییر آکورد چندان مأثر نیست.
    اگه امکانش هست نمونه ای از کارتونو ارائه بدید، طبیعتا به نتیجه بهتری می رسیم.

7. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من موقعیتی ندارم که کارهام رو ضبط کنم ولی در اولین فرصت حتما ارائه میکنم،چشم.

منظورم از "اون آهنگ" آهنگهای رضا صادقی بود.(یعنی با صدای خودم همراه رضا صادقی میخوانم)

لحن خوندن : (منظورشون جنس صداست،بله)

سپاس.

8. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صدای خودم رو ضبط کردم اگه ممکنه دوستان گوش بدن و نظر واقعی خودشون رو بگن.بدون تعارف و رک و راست.

حجم فایل 2.9 مگابایت

با میکروفونی که به هدست وصله ضبط کردم و با استفاده از برنامه sound recorder ویندوز ایکس پی.

باید volume اسپیکرتون رو یه کوچولو زیاد کنید.

منتظر نظرات سازنده شما دوستان هستم.

سپاس.

آپلود فایل

9. kmvv

kmvv عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ای کاش به جای تقدیر شادمهر یه آهنگ از رضا صادقی انتخاب می کردید تا علت شباهت صداتون روشن می شد. البته بر خلاف تصورم جنس صداتون شباهتی به رضا صادقی نداشت و من فکر می کنم همونطور که صحبت می کنید همونطور هم می خونید. لرزش صداتون ناشی از مسلط نبودن و ترس از خوندنه البته همین که کارتونو ارائه کردید نشون دهنده اعتماد به نفس شماست. امیدوارم با تمرین بیشتر و یادگیری مستمر خطا هایی که داشتید از جمله Tune نخوندن و حتی تغییر گام، رفع بشه. اشاره نکردید که ساز می نوازید یا نه؟ که این می تونه به اصولی خوندنتون کمک زیادی کنه. براتون آرزوی موفقیت می کنم.

10. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:

مرسی دوست من.

از اینکه وقت گذاشتی و صدای منو گوش دادید.

در مورد سابقه:

من 7-8 ساله که گیتار کلاسیک والبته مقداری هم پاپ کار میکنم.

با پیانو(البته کیبورد) و هارمونیکا هم آشنایی دارم.(بصورت آماتور مینوازم.)

در مورد لرزش های صدام.:سعی میکنم یه حسی رو به شنونده القا کنم.(بیانش سخته ولی همیشه اینکار رو میکنم)

و در مورد Tune نخوندن : با سلفژ حل میشه؟

در مورد اینکه با صدای خودم میخونم: بده یا خوب؟

اصولیش همینه دیگه نه؟

و معذرت از اینکه امشب موقعیت ندارم صدای خودمو با ترانه آقای صادقی ضبط کنم.(دیر وقته نمیشه آواز خوند)

فردا حتما در اختیارتون میذارم.
    ممنون از راهنمایی هاتون.

11. kmvv

kmvv عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    دوست من، سال ملاک نیست؛ یعنی ممکنه شما 10 سال ساز نواخته باشید اما پیشرفت چندانی نکرده باشید. همه لرزش ها تأثیر گذار نیستن و گاهی می تونن مخرب باشن. مثال عرض می کنم لرزشی که تو صدای ستار می شنوید با این لرزشی که تو صدای شما وجود داشت کاملا فرق می کنه. بله سلفژ مشکل Tune رو رفع می کنه. البته به استعداد و تمرین شما هم بستگی داره. اینکه گفتم "همونطور که صحبت می کنید همونطور هم می خونید" دو منظور داشتم:
    اول اینکه تقلیدی نیست و در واقع Style خودتونه که این می تونه خوب باشه.
    دوم اینکه خوندن با حرف زدن تفاوت هایی داره و بهتره شما هم بین این دو تفاوت هایی قایل بشید.

12. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حرف شما کاملا درسته.

من امروز یه کار با آهنگ آقای صادقی میذارم اگه محبت کنید گوش بدید و نظرتون رو بگید ممنون میشم.

مرسی

بارگذاری...