سیگار

شروع موضوع توسط dark_boy_99999 ‏14/7/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک سیگار تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. dark_boy_99999

dark_boy_99999 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    همیشه تو خیالمی نمیشه از تو رد بشم
    بازم توی خیال تو یه نخ سیگار میکشم
    بغضمو باز میکشمو آه مو با دود میخورم
    بازم توی این زندگی از همه کس تنها ترم

تو این روزا این فکر من تو این قفس جا نمیشه
    صدات مثه یه دست که ناخن به دیوار میکشه
    دارم میسوزم بخدا مثه یه سیگار رو لبات
    خاکسترم رو تو بریز تو جا سیگار خاطرات

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/7/11
  2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    فکر کنم بیت اول مصرع دومش مشکل داره(خوندنش سخته).
    بیت دوم میخورم با تنها ترم جور در نمیاد.
    و...

3. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

وزن کار مشکل داشت به نظرم . محتوا بد نیست . قصد دخالت تو کار کسی رو هیچ وقت نداشتم اما حس کردم به شکل زیر هم باشه بد نیست .

همیشه تو خیالمی ، نمیشه از تو رد بشم
    باز تو خیال تو یه نخ ، سیگارو با غم میکشم
    بغضمو باز میکشمو ، آه مو با دود میخورم
    تو اوج تنها بودنم ، از حس ناب تو پرم

تو این روزا این فکر من تو این قفس جا نمیشه
    صدای تو مثه یه دست ناخن به دیوار میکشه
    دارم میسوزم بخدا مثه یه سیگار رو لبات
    خاکسترم رو تو بریز تو جا سیگار خاطرات

4. dark_boy_99999

dark_boy_99999 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    از لطف دوستان و نظرات متشکرم
    دو چیز رو لازم دونستم بگم
    1 از نظر ترانه وزن با هجا و تحریر قابل کار هست و کاری که آقای بلوری کردن شعر رو از وزن میندازه
    2 بازن منتظر نضر هستم و صحبت بالا رو حمل بر ناراحتی نزارید . مرسی

5. frrr2

frrr2 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    بیت دوم مصراع دوم
    بازم توی این زندگی من از تو نارو میخورم
    این باشه بهتر باشه فکر کنم

6. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چیزی که من نگران از بین رفتنش بودم ، مفهوم شعر شما بود که در دو بیت گنجانده شده بود و ترسم از این بود که به مفهوم لطمه وارد بشه که فکر کنم نشد .

اما در مورد وزن ، من نفهمیدم شما شعر رو چطور خوندید اما به نظر من شعر اولیه هم در وزن و هم در هجا مشکل داشت و سخت خونده می شد . مگر اینکه شما ریتم یکنواختی در اجرا نداشته باشید و این رو با آهنگ خاصی هماهنگ کرده باشید که خوب اون میشه موج در وزن شعر و بدون آهنگ امکان نظر دادن نیست . ما ادیت رو بدون در نظر گرفتن این مسئله انجام می دیم . البته باز هم شما صاحب اثر هستید و به جزئیات بیشتر تسلط دارید . امیدوارم توضیحات کافی باشه .

سپاس

7. dark_boy_99999

dark_boy_99999 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بازم از لطف دوستان ممنونم بله فکر کنم کار رو باید با اهنگ اجرا کنم تا بهتر بشه روی کار نظر داد

8. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    با درود.اگر جسارت نباشه من بدون در نظر گرفتن مسایل فنی که دوستان بهش اشاره فرمودن،میخوام در مورد موضوع بگم.الان خیلی رایج شده که توی ترانه ها میبینیم که از سیگار اسم برده میشه.حتی توی همین سایت کارهایی از این دست غیر از این کار ،هست.شاید بنظر بعضی از عزیزان بخصوص آقایون اشکالی نداشته باشه.چون خود سیگار کشیدن متاسفانه دیگه خیلی روتینه.اما وقتی ما قرار میذاریم در مورد بدیه اعتیاد بتویسیم بهتره دیگه اینطور ننویسیم .دوست عزیزمون هیچ تبلیغی در مورد سیگار نداشتن اما متاسفانه این کار ناخوداگاه صورت میگیره.یه نوجوون وقتی چند تا از این ترانه ها گوش بده براش جا میفته که اگر ناراحت شد طبیعیه که سیگار بکشه.این برای اینه که ترانه برد زیادی داره و تاثیر زیادی.وفکر میکنم وظیفه ماست که در حد خودمون تاثیر مثبت بذاریم.
    ازدوست عزیزم عذر میخوام.این پیام پیشنهادی برای همه دوستان شاعر بود.و نظر شخصی من.امیدوارم جسارت نشده باشه.بهر صورت همه آزادن در هر مورد بنویسن.

9. مسعود رضازاده

مسعود رضازاده هنرمند عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراح سایت
    امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    نظر من...

به نظر من ترانه سرا جدا از بحث فرهنگ سازی باید به عنوان یه هنرمند قابلیت های خودشو به نمایش بذاره... مثلا بازیگری که نقش یک معتاد رو بازی می کنه قصد رواج اعتیاد رو نداره اما با قرار گرفتن در این تیپ سعی میکنه اهداف کلی یک سناریو رو به نمایش بذاره... ترانه سرا هم باید گاهی بی واهمه در تیپ های مختلف قرار بگیره تا اهداف بزرگتری رو به اجرا در بیاره... مثلا من تو ترانه ی ودکا از زبان کسی حرف زدم که تازه متوجه شده به یک روسپی دل بسته بوده و میگه "...چقد مسخرس بعد این سالها/دلت با منه پیکرت واسه اون..." حالا وقتی می خواستم واسه انتقال حس تلخ این آدم اقدام کنم اومدم به جای استفاده از واژه های کلیشه ای مستقیما چیزی رو گفتم که به کررات در این جور شرایط بین نسل خودم شاهدش بودم و نوشتم :"یه گیلاس ودکا یه پاکت خیال/بدون تو شبهامو اینجوریم/شبو نخ به نخ از تو رج می زنم /نمی دونم حتی کدوم گوریم" اما قصدم رواج اینجور رفتار و اعمال نبود و برای همین جلوتر نوشتم :"ازین مه که ششهامو پر میکنه/بریدم ولی حال من ابریه..."، در صورتی که می تونستم با استفاده از کلیشه های تکراری کار رو سر هم بندی کنم اما ترجیح دادم به یک سری نکات واقعی جامعمون اشاره کنم مثل عشق های یک طرفه و احساسی، مصرف مشروبات الکلی توسط جوانان چه از روی غم چه از روی شادی... پدیده ی نا فرخنده ی روسپی گری که روز به روز داره علنی تر میشه... بله دوست من گاهی باید مث یه آینه بود و زشتی هارو نشون داد اینجوری میشه اثر بهتری گذاشت روی جامعه نه با گفتن "همه چی آرومه"ها..

10. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    صد در صد ترانه سرا یا نویسنده باید بتونه در هر زمینه بنویسه اگر نه که نویسنده نیست.منظور من هم این نبود که فقط بنویسیم مثلا سیگار بده.کار خودتون که مثال زدین خوبه تا اینجا که "ازین مه که ششهامو پر میکنه/بریدم ولی حال من ابریه" میدونید همین واژه "ابر" خودش یه جور جلب توجه داره.گرچه احتمالا منظور شما این بوده از " بریدن" که کنار گذاشتین یا به اتمام رسیده.
    این مهم نیست که در چه قالب و چه واژه ای بیان بشه.مهم نتیجه ایه که عاید قهرمان داستان میشه که به پیروی از اون خیلی ها همون نتیجه رو دارن.بخصوص در مورد نوجوون ها .
    هم در کار شما هم دوست عزیزمون سیگار اصلا موضوع اصلی نیست و کاملا در حاشیه ست.اما عکس العملیه که نسبت به شکست بیان شده.و شاید تا حدی هم واقعیته.چون خیلی ها در مواقع شکست دنبال مخدر هستند.برای همین گفتم باید مراقب باشیم تا بیشتر از اینکه خودش رایج هست ،رواج ندیم.حداقل از طرف جامعه ترانه سرا و خواننده اتفاق نیفته.از نظر من ترانه سرایی و نویسندگی یک رشته ی میان دانشی هستش.یعنی باید از هر علم و از هر موضوعی آگاهی داشته باشه.یک ترانه سرا هم میتونه با آگاهی به علم روانشناسی راه حل تازه تری ارائه کنه.اصلا قصدم ترانه شما و دوست عزیزمون نیست.برای هر ترانه سرای عزیزی که این نوشته رو میخونه ،در حد پیشنهاد دوستانه میگم.امیدوارم قابل قبول باشه

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - سیگار
  1. mojtaba_mm
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    490