سینتی سایزر با میدی کنترلر

• شروع کننده موضوع JunioR
  • تاریخ شروع

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
میخواستم بدونم سینتی سایزر یا workstation هست که میدی کنترلر هم باشه؟
چه مدل از چه برندی؟
مچکرم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام.

اصولا تمامي كيبوردهاي داراي ميدي ميتونن كار شما رو انجام بدن.
من خودم triton studio pro دارم و با اون كار ميكنم.
يه ميدي كيبورد m-aduio هم داشتم اما چون بيشتر با ترايتون كار ميكردم و كاربرد چنداني باهاش نداشتم فروختمش.
شما مشخص كنيد چه مقدار ميخواين هزينه كنيد من به شما برند معرفي كنم.

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
جدی؟ یعنی تمام پارامترای میدی رو میشه کنترل کرد باهاشون؟
بودجم 400 تومن هستش

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
میخواستم axiom 25 بگیرم (25 کلید کافیه) ولی akai mpk 25 دیدم دنبال اونم جایی نمی شناسین بفروشن؟

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
فکر کنم شستی های axiom بهتره.خود Axiom هم مدل خیلی زیباو عالیه.
فکر نکنم:smile (67):
زیبایی به کنار akai یه چیز دیگس pad هایی روش داره در حد mpc های معروفش
:smile (38):eek:lalaaa

بايد براتون قيمت بگيرم.
فردا بهتون جواب ميدم.
لطف می کنید عالی میشه

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
کلیدهای Axiom بر خلاف ظاهرش Semi-weight هست
در مورد pad ها
من با akai کار نکردم که بتونم بینشون مقایسه کنم ولی pad های Axiom نسبت به Fantom-X خیلی سطح پایین تر هستند (تفاوت واقعا زیاد هست)

اگر به دنبال brand های کمیاب تر و با کیفیت بالا تر هستید پیشنهاد اول من Novation RemoteSL هست و بعد از اون Akai Mpk

8/11/09
4
0
0
دوستان سلام
من یک دیجیتال پیانو یاماها ydp151 دارم و برای ساند اینجینیر و کمک به ساختن موسیقی بیکلام قصد داشتم تا اونو وصل کنم به کامپیوتر ولی پس از خوندن این پستها شک کردم که این کا رو بکنم یا یک میدی کنترلر بخرم (هزینه 300 تومان) یا بعدا با هزینه بیشتر سینتی سایزر(کیبورد) بگیرم این رو هم بگم که صدا سازی برام خیلی مهمه مثل کارهای ونجلیز یا انیگما ولی درام و ...بقیه ملحقات کیبورد برام مهم نیست
:smile (75): خواهشا راهنمایی بفرمایید پیشاپیش مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییی:smile (53):

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام.
اگه پيانوي ديجيتالتون ميدي داره كارتون رو انجام ميده.
من خودم triton studio pro دارم و چون اكتاو زياد لازمه كارمه هنوز نيازي نديدم كه ميدي كنترلر بخرم. و با اون كارهامو انجام ميدم ضمن اينكه كلاويه هاي ترايتون هم كه ديگه همه ميدونن چقدر خوبه.

8/11/09
4
0
0
مرسی.آره میدی داره اما 2 سوال دارم
1-با پیانو فقط کلاویه دارم و کامپیوتر و آپشن دیگه ای برای کنترل سخت افزاری همراه کلاویه ها ندارم
آیا مشکلی نیست و همین امکان کافیه یا میدی کلا تو انجام کاری که من می خوام بکنم تاثیری متفاوتی داره
2- شما از دستگاهتون که یک دستگاه حرفه ای جهت کار تو استودیو در قبال روشی و کارایی که من گفتم فقط از کلاویه ها با اکتاو بالا کارایی می خواین یا ترایتون پروفشنال شما در زمینه انجام کارهای میدی کنترلر امکانات دیگه ای هم میده
پیشاپیش مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسیییییییی:smile (21):

16/4/09
587
177
0
شما برای کار در موسیقی الکترونیک به صورت حرفه ای نیاز زیادی به صداسازی و بازی با پارامتر های مختلف synth دارید که اگه از midi controller استفاده کنید میتونید ساده تر و بهتر این امر رو انجام بدید
ولی باید از کنترلری استفاده کنید که midi mapping قوی داشته باشه

در مورد کیفیت کلید ها هم بگم که من تابحال هیچ میدی کنترلری ندیدم که برام key های قابل قبولی داشته باشه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
شما از دستگاهتون که یک دستگاه حرفه ای جهت کار تو استودیو در قبال روشی و کارایی که من گفتم فقط از کلاویه ها با اکتاو بالا کارایی می خواین یا ترایتون پروفشنال شما در زمینه انجام کارهای میدی کنترلر امکانات دیگه ای هم میده
من با ترايتون فقط با كلاويه هاش كار ميكنم. و تنظيمات مورد نظر رو روي vst انجام ميدم.
البته دوستاني كه بيشتر كار الكترونيك انجام ميدن ميدي كنترلر و بيشتر نياز دارن.

8/11/09
4
0
0
منم می خوام تنظیمات رو روی vst انجام بدم چون امکانات کامپیوتر نامحدوده ولی مسئله اینه که می خوام درست هزینه کنم میدی کنترلر که midi mapping استاندارد داشته باشه با 300 تومان چه برندی و مدلی پیشنهاد میکنین اگر واقعا قالیت میدی کنترلر خیلی تفاوتی با پیانو دیجیتال نداره که با همین هزینه مانیتور صدا ی مناسب بخرم
بازم مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی:smile (74):

16/4/09
587
177
0
با 300 هزار تومان اگه بتونید از خارج از ایران خودتون خرید کنید Edirol بد نیست (کیفیت کلید ها و کنترلر ها بالا نیست ولی midi mapping نسبتا خوبی داره) ولی اگه این امکان رو نداریدتصور نمیکنم بشه در داخل ایران با این مبلغ کار خوبی تهیه کرد.