سیم گیتار

شروع موضوع توسط magnetic ‏31/5/11 در انجمن گیتار

تاپیک سیم گیتار تالار گیتار در persian-music.org.

1. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان!
    در مورد سیمهای گیتار یه سوال دارم و اون اینه که سیمهای4 , 5 و 6 گیتار مخصوصا 6 وقتی که نواخته میشن ارتعاش زیادی دارن و موقعی که میخام سرعتی چنتا نت رو روش بزنم مثلا به صورت رفت و برگشت مشکل ایجاد میکنه چون خیلی بالا پایین میره و اجازه نمیده نت بعدیو پیاده کنم... حالا سوال من اینه که این مشکل با تعویض سیم ها با جنس بهتر حل میشه؟یا کلا مدل و فرم سیمهای بالایی به همین صورته؟ البته این رو هم میدونم که کمی ارتعاش بیشتر نسبت به بقیه عادیه(سیمهایی که الان رو گیتارمه فابریکه و از اول روش بوده).
    ROck On:smile (2):

2. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فقط وقتی به صورت آزاد میزنید این مشکل رو دارید یا وقتی که انگشت گذاری هم کردید باز این حالت رو داره؟
    کوک گیتارتون استاندارد هست؟
    با اجرای چه تکنیکی این مشکل بوجود میاد؟

3. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    هم به صورت آزاد هم به صورتی که انگشت گذاری هم هست(مثلا اوایل آهنگ master of puppets از metallica.)کوک هم استاندارده.

4. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اوایل که سیم نو هست تا وقتی که کمی جا بیافته به این صورت هست.ولی بعد از مدتی سیمها به یه استاندارد خاصی میرسن که با نوازندگی اصولی (که قطعا برای شما هم همینطوره) دیگه این مشکل حل میشه.چون در هنگام ریتم زدن که آکورد گرفتید و خود این تکنیک ارتعاش و نوسان سیمها رو کنترل میکنه و هنگام ملودی زدن هم نیروی وارد شده به حدی بالا نیست که حرکت سیمها غیر قابل کنترل باشه.

5. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خب باید باشه حالا که نیس چیکار باید بکنم؟

6. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    دوستان به طور تخصصی توضیح دادن ولی من یه تجربه ی کوچولو در این مورد داشتم که می گم:
    اول master of puppets اون قسمتی رو که باید دو بار سیم 6 رو بزنید رو شما در نظرتونه...(که معمولا صدای سیم 5 توی صدای سیم 6 گم میشه)
    برای این قسمت اگه از پیک های سر باریک dunlop استفاده کنید و فشاری رو که به سیم 6 وارد می کنید کمتر کنید درست میشه...(من خودم این کارو کردم بد نبود)
    این نظر من بود:D
    ممنون

7. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تمام سیم های 654گیتار که ساخته میشن همه از یک بسامد استفاده میکنن و مشکل شما من احساس میکنم از نوازندگیه سیم مشکلی نداره و طبیعی هستش

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. satch

satch عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اول از همه باید کوک گیتارت درست باشه بعد تو آهنگ master of puppets اولین ضربه ای که به سیم ها میزنید باید بلافاصله با دست راستتون صدا رو خفه کنید بعد ادامه بدید در اون قسمتی که دو بار به سیم 6 ضربه میزنید و بلافاصله فرت سیم 5 رو میگیرید و میزنید باید صدای سیم 6 رو با انگشت شستتون قطع کنید .این کنترل کردن ها تا آخر آهنگ ادامه داره و یه کم کار دشواریه

9. Soheyla

Soheyla عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه از یه فرکانس هستن پس چرا هر کدوم یه صدای خاص خودشونو دارنو صدای E , la , re میدن؟؟؟ فک کنم اشتباه توضیح دادن و منظورتون دامنه بسامد بوده که بازم یه کم اشتباهه.
    فک نکنم که قرار باشه سیم 6 رو با همون قدرتی که سیم 4 می زنیم بزنیم.سیمی که بم تره دامنه نوسانش بیشتره و این طبیعیه و ارتعاشش پایدار تره.
    اگه نوازنده تمرین زیاد کنه می تونه قدرت ضرب ها رو کنترل کنه.خفه کردن بماند که خود حدیث دیگریست.

10. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تذکری که دادید به جا بود ولی:
    اگه منظورتون مباحث فیزیک صوت باشه دامنه صدا مربوط به شدت هست و یکای (واحد) اون هم دسی بل هست.
    بحث زیر و بمی مربوط به طول موج هست و واحد اون هم هرتز .
    اگه غیر از این باشه هرچه یه نتی رو محکم تر بزنیم باید صدای بم تری بده!!!!
    ولی اگر از لحاظ ارتعاش سیم فرمودین بله سیمهای بیس حرکت رفت و برگشتی بیشتری دارن.
    پیروز باشید

11. Soheyla

Soheyla عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منظورم زیر و بمی و شدت صوت و ... نبود.
    بیشتر منظورم روی همین ارتعاش بود البته دقیق تر حرفم اینه : مقدار فاصله ای که سیم، حول نقطه ی تعادلش حرکت رفت و برگشتی داره.سیمایی که فرکانس کم تری دارن این مقدار فاصله رو معمولا بیشتر دارن تا سیمای زیر تر که فرکانسشون بیشتره.
    شما درسشو خوندین و اگه یه تاپیک واسه رابطه فیزیک و موسیقی بزارین خیلی فهمیدن صدا ها برا علاقه مندا بهتر می شه.

12. shahriar2

shahriar2 عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    من خودم توي master of puppets از پيک کربني 1.5 استفاده ميکنم.توي قسمتي هم که وارد سيم 5 ميشه هم با قسمت گوشتي پايين انگشت x سيم 6 را خفه ميکنم تا صدا درست به گوش برسه.

13. saul hudson

saul hudson عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بابا یه سوال ساده بود .کشوندیدش کجا؟عزیز سیمات سالمه master of pupets یکم خاصصه و شما با یواش یا محکم زدن پیک میتونی به جوابت برسی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. نوسان سیم گیتار