سیستم من جواب میده؟

شروع موضوع توسط ashkan.meteora ‏4/7/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سیستم من جواب میده؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان. ببخشید شاید این سوال تکراری باشه ولی من خیلی به کمکتون نیاز دارم.جریان اینه که من می خوام یه کارت صوتی fast track pro با یه هدفون مونیتور بگیرم.اما بودجم فعلا دیگه اجازه ارتقا سیستممو نمیده. مشخصات سیستمم: intel(R) pentium(R) Dual cpu E2200 @ 2.20 GHz
    ram 2 GB

حالا سوالم اینه سیستمم میکشه؟ یعنی کارت صوتیم می تونه با این قطعات کارایی خودشو نشون بده؟ من اصلا ضبط وکال و ساز زنده ندارم. در ضمن من الآن بدون مشکل چندان زیادی می تونم کارامو ( که لاینهای ویو هستن ) میکس کنم. خوب به طور کلی وقتی ما افکتامونو در مرحله میکس رو ویو اعمال می کنیم cpu خیلی کمتر درگیر میشه. موقع تنظیم هم هر چقدر Vst هام سنگین باشن بازم خام و بدون افکتن.پس چرا من که ضبط وکالم ندارم باید cpu خیلی قوی داشته باشم؟
    دوستان ببخشید یه سوال دیگم داشتم. اگه احیانا کارت صوتی با کارایی خوب ارزونتر از fast track pro هست معرفی کنین. ورودی خروجی زیادم نمی خوام. نهایت کیبوردمو بهش وصل می کنم. البته خروجی هدفون می خوام .ببخشید زیاد حرف زدم. ممنون{username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/7/11
  2. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    خوب عزيزم زياد حرف نزدي ! همه ي ما هم اين سوالارو يه روز پرسيديم هرچند الانم هيچي نيستيم !
    خوب اينو بدون اگه هدفت تو زندگي موسيقيه پس بدون سيستم خوب از نون شب واست واجب تره !
    تو يه cpu 5700 بگير قيمت الانش دقيقا 84 تومن هست !
    تو اون رنج قيمت واسه كارت صوت بهترين انتخاب fast track هستش ! ميدي و فانتوم و .... ! خداييش خوب نيست ؟

3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اگر شما در حال حاضر مشکلی برای انجام پروژه هاتون ندارید نیازی به سیستم قوی ندارید بایدی در کار نیست چه کسی گفته که حتما باید cpu خیلی قوی داشته باشید ؟
    زمانی باید به فکر تغییر سیستم باشید که جوابگوی استفاده فعلی نباشه

4. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی. خوب آخه با این cpu نباید ram و Mb رو تغییر بدم؟ 5700 چیزه خوبیه واقعا؟ منظورم اینه زودی نباید عوضش کنم؟

5. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون light عزیز. آخه می خوام بدونم این cpu من کارایی کارت صوتیمو پایین نمیاره؟

6. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیر دوست عزیز کارایی کارت صوتی رو پایین نمیاره،فقط تو پروژه های سنگین براتون محدودیت ایجاد میکنه
    که اونم بستگی به این داره که تو پروژه ای که میخواید روش کار کنید چقدر از وی اس تی و پلاگین های سنگین استفاده کردید
    شاید اصلاً نیازی به تعویض سی پی یو نداشتید

7. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون از همتون

8. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    خاهش ! اگه مدل mainboard رو بگي بهتر ميتونم كمكت كنم ! راستي ميزان بوجتو بگو تا بگمئ چي بگيري !

9. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    این سی پی یو توانایی خوبی داره.اصلا شک نکن.حداقل تا دو سال دیگه می تونه راحت برات کار کنه.اما اگه پروژه های سنگین داری که نیاز به پردازش زیاد داره و وقتت هم خیلی خیلی مهمه می تونی پردازنده رو عوض کنی. این سی پی یو که داری مثل یه مورچه می مونه که تنهایی داره یه دونه گندم رو می بره خونش.چند دقیقه طول می کشه ، 10 دقیقه. حالا اگه این مورچه 5 تا دونه رو بخواد ببره خیلی زیاد معطلت می کنه.پس بهتره یه سی پی یو داشته باشی که به اندازه 10 تا مورچه قدرت داشته باشه.منظور اینه که با این سی پی یو هم می تونی پروژه سنگین انجام بدی کاریش هم نمی شه ولی وقتت رو می گیره.
    اگه خواستی عوضش کنی ، اسم مادر بورد و مدل رم ههات و مقدار مایه که می خوای براش اختصاص بدی رو هم بگو تا اساتید راهنماییت کنن.

10. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی. فقط یه چیزی! نگین هیچی بلد نیستم! مدل Mb و ram سیستممو از کجا باید بفهمم؟! آخه من رو My Computer کلیک راست می زنم بعد Properties فقط مدل Cpu با مقدار ram رو میزنه. مدل ram و Mb رو نمیزنه!:smile (49):

11. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سه راه داره به ترتیب سخت بودن
    1- در کیس رو باز کنی و مدل مادر بورد رو از روش بخونی. رمت رو نمی خواد نگاه کنی .همون مادر بورد کافیه
    2- نرم افزار شناسایی سخت افزار رو نصب کنین و از توش مدل مادر بوردتون رو بخونین .مثل SiSoft Sandra
    3 - از روی فاکتور خریدت مدل مادر بوردت رو نگاه کنی یا از فروشندش بپرسی مدلش چیه.
    راه های دیگه هم هست که به ذهن من نمی رسه فعلا
    بازم می گم اگه پروژه سنگین نداری همین سیستمت طلاست.قدرش رو بدون .مدل کامپیوترم منم از نظر توانایی مثل همین کامپیوتر تویه.5 سال پیش خریدم قصد نو کردنش رو هم ندارم.پولت رو صرف خرید کارت صدا یا تجهیزات دیگه بکنی خیلی بهتره.

12. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی taba ی عزیز.من مشکلم این بود که مثلا خریدن کارت صوتی و هدفونو.... با داشتن این سیستم آفتابه خرج لحیم کردن نباشه که شما لطف کردین راهنماییم کردین. مرسی:smile (35):

13. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظر دوستان دیگه هم همین بود . قابلی نداشت.
    شما اگه موقع خرید تجهیزات به System requirement که روی جعبه کارت صدا یا تجهیزات دیگه که می خواید بخرید توجه کنید ، دیگه خیالتون راحت راحت می شه که آیا سیستمتون می تونه این کارت رو جوابگو باشه یا نه. از فروشنده هم بخواید که براتون توضیح بده.

14. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    موقعي كه ري استارت ميكني مدل مين بوردو مينويسه ! يه راه ديگه هم هست كه دفترچه مين بوردتو پيدا كني و مدلشو بگي تا كمكت رته ته ! راستي آقاي taba شما ميگيد اين cpu تا دو سال ديگه كار ميكنه ؟ من 7500 دارم ! داره كمرش ميشكنه تو پروژه بعد شما ميگيد اين خوبه ؟

15. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    خواهش می کنم پستا رو با دقت بخونین.حال آدم گرفته می شه وقتی اشتباه در موردش قضاوت می کنین.
    .
    ..
    من که دارم می گم .اگه پروژه سنگین داره و الافیش زیاده و وقتش داره هدر می ره ، باید عوض کنه. شکی نیست .
    شما هم پروژتون سنگینه .اگه اذیت می شید باید عوضش کنید. مثلا نمی شه برای یه آهنگ که 5 دقیقست ، 20 دقیقه الاف بشیم.
    اگه مثل خودم کارای سبک و راحت می کنه که لازم نیست الکی پول خرج کنه.
    این سی پی یو که من دارم زمان خودش قیمت Core I7 رو داشت.منم اگه ببینم کارایی که دارم باهاش می کنم از حدش بالاتر رفته ، عوضش می کنم مگه مغزم رو گنجیشک نوک زده . اما الان با کارای من همخوانه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/7/11
  16. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    منظور بدي نداشتم ! آخه الان با cpu 2300 كار كردن حد اقل واسه من سخته ! بعدشم اين آقا تا ابد كه با پروژه هاي ضعيف كار نميكنه ! 2 سال هم خيلي زياده ! من نظرم اينه كه يه سي پي يو خوب برداره ! چون اگه كارت خوبي هم برداره براي استفاده از تمام قدرت كارتش باز هم سي پي يو ميخاد !

17. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    ..
    اینم که شما می گید درسته.
    به نظر من باید بشینه و فکر کنه با خودش و ببینه که قراره با چه پروژه هایی کار کنه. مثلا اگه قراره از 6 ماهه دیگه پروژه های سنگینی داشته باشه باید از همین الان به فکر یه سیستم قوی تر باشه. ولی اگه قراره که سال دیگه کارش به پروژه سنگین برسه ، بهتره سال دیگه سیستمش رو عوض کنه. چون سیستمی که سال آینده قراره به بازار عرضه بشه خیلی قوی تر و بهتر کار می کنه تا سیستمی که الان توی بازاره.

18. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    جناب taba هم نكته ي خفني اشاره كرد ! فك كن ببين ميخاي تا چقدر پيش بري ؟ آخه بعضي ها هستن كارشون خوانندگي يا نوازندگي زنده هست همينتوري واسه يه درام يا كيك كه سر ضرب رو بهشون نشون بده يه دستايي ميبرن تو الكترونيك ! اما اگه هدفت تنظيم كنندگيه بحثش جداست ! راستي اينم بدون كه اگه ميخاي پول در بياري بايد پول خرج كني ! من به اين اعتقاد دارم

بارگذاری...