سیستم مناسب ...

شروع موضوع توسط Adel Khanghahi ‏22/5/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سیستم مناسب ... تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Adel Khanghahi

Adel Khanghahi عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سیستم مناسب برای صدا برداری و استفاده از نرم افزار هایی مثل پروتولز و نیو ئندو و .... چیه من تا اونجایی که راهنمایی گرفتم از استدیو پاپ و چند جای دیگر پرسیدم گفتن مک بوک اپل خیلی خوبه اگه می شه راهنمایی کنید .

2. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    برای کار صدا برداری اصلا بهت مک بوک رو پیشنهاد نمیکنم
    چون کلا نوت بوک به درد این کار نمیخوره و احتمالا رزولوشن بالایی هم نباید داشته باشن
    من به شما imac رو پیشنهاد میکنم
    البته اگه بودجه پایینی دارید
    اگه تا 5 الی 6 میلیون بودجه دارید مک پرو برای کار صدا برداری فوقالعادست (استودیو پاپ G5 داره ولی MAC PRO یه سری از اون جدیدتر و قویتره)
    مانیتورش هم فکر میکنم 30 اینچ باشه و ال ای دی
    اگه می خواید از اینترفیسهای یو اس بی و فایر وایر استفاده کنید و بودجتون پایینه همون imac بهترینه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/5/10
  3. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    imac در دو نوع 21.5 و 27 اینچ تولید میشه و برای کار حرفه ای هم خوبه
    هم اچ دیه و هم ال ای دی
    کیبرد و موس بیسیم داره
    فقط اگه میخوای بخری حتما براش یه درایو اکسترنال بخر و از اون استفاده کن چون حیفه درایوش خراب بشه
    البته مطمئن نیستم که درایو اکسترنال ساپورت میکنه یا نه؟
    21.5" از 1199 دلار شروع میشه و با توجه به نیازت قیمت متغیره
    27" از 1699 دلار شروع میشه و با توجه به نیازت قیمت متغیره
    با توجه به نیازت قیمت متغیره یعنی اینکه میتونی یه سری قطعات رو بگی واست تغییر بدن
    اینم لینک از سایت کمپانی سازنده

{username}-{filename}

نمایه بدون کار گرافیکیشم اینجوریه

{username}-{filename}

4. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    شکی نیست که iMac انتخاب بسیار درستی هست. iMac توی کارهای گرافیکی و جدیدا هم موسیقی برای هنرمندا بسیار مناسبه. اگه توجه کرده باشین تمام گرافیست های حرفه ای که با فتوشاپ کار می کنن از مک استفاده کردن و می کنن. چرا؟ دلیل انتخاب مک شاید توی موارد زیر هست:

1. مچ بودن سخت افزاری
    2. معماری بی نقص سیستم عامل مک

مچ بودن سخت افزاری که مشخصه! ولی اگه بخوام در رابطه با سیستم عامل مک کمی توضیح داده باشم باید بگم که جدیدا این سیستم عامل فقط 64 بیتی عرضه میشه و می دونید قبلا 32 بیتی بوده و اطلاعات 32 بیت 32 بیت منتقل میشده که الان به 64 بیت افزایش پیدا کرده. سیستم عامل مک خوب بلده که از تمام ظرفیت رم استفاده کنده و توی مدیریت رم های سخت افزارهاش معروفه. سیستم عامل مک بی نقصه و به هیچ وجه ویروسی نمیشه و از سرعت بسیار بالایی برخورداره چیزی که به تازگی در ویندوز 7 اتفاق افتاده، مک از بدو ورودش داشته. ویندوز 7 تازه داره خوب میشه ولی هرگز به پای مک نمیرسه. (اینو بهت قول میدم :smile (35):)
    اگه بخوام در رابطه با این سیستم عامل صحبت کنم باید بگم که جا نیست چون واقعا حیرت آوره. هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ قدرت و در آخر باید بگم که ویندوز همیشه ایده های مک رو دزدیده و خواهد دزدید (این یک واقعیته)

خب بگذریم. شما می خواین کار موسیقی انجام بدین و شاید دوست داشته باشین مثل اکثر هنرمندا از برنامه قدرتمند Apple Logic Pro استفاده کنید. خب باید بگم که این برنامه توسط شرکت اپل ساخته شده و البته تنها هم روی سیستم عامل خودش نصب میشه و نسخه ویندوز این برنامه هنوز نیومده (و قصد نداره بیاد) خب پس شما اگه بخواین از این برنامه استفاده کنید باید سیستم عامل مک داشته باشین و اگه میخواین سیستم عامل مک داشته باشین حتما باید سخت افزار خودتون رو از اپل خریداری کرده باشید مثل iMac (این است انحصار طلبی اپل :smile (36):)

من هم قراره یک iMac بگیرم البته قرار بود سال پیش بخرم، اما دیر شد و منتظرم مدل جدیدشم بیاد (شاید 2 یا 3 ماه دیگه عرضه بشه) جالب اینجاست که شما هر وقت بخواین محصولات اپل رو بخرین باید تقریبا همون هزینه ای رو بکنین که پارسال می خواستن بدین! چطور؟ برای مثال iMac همیشه 3 میلیون هست و هیچ وقت ارزون نمیشه، پس چه بهتر که شما منتظر بمونین و شاهکار جدید اپل که قراره چند ماه دیگه بیاد رو بخرین.

من iMac قیمت کردم. با مشخصات:
    CPU i7 860
    8G RAM DDR3
    VGA ATI 512
    HDD 1T
    27 Inch

قیمت در ایران 3 میلیون تومان.

در آخر هم کمی در رابطه با مانیتور iMac بگم. مانیتور 27 اینچ این سخت افزار از نوع LED هست و رزولشن 1440*2560 رو داره که فکر می کنم اگه بخواین توی صفحه مانیتور 1 میکسر داشته باشین میتونید همزمان حدود 60 کانال رو با هم دیگه ببینید. این رزولشن تا به الان توسط هیچ شرکتی ساخته نشده و اگه بخواین مانیتوری با این مشخصات رو بخرین (که هنوز وجود نداره) باید 800 یا 900 هزار تومان هزینه کنید.

پس اصلا نگران نباشید که iMac گرونه. چون به هیچ وجه گرون نیست و بسیار به صرفه خواهد بود.

5. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز ، ضمن تایید و تشکر از فرمایش دوستان باید عرض کنم ، شما خودتون هم می توانید با هزینه ای کمتر سیستمی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز تهیه کنید :
    cpu:core i5 750 حدود 215
    ram :6gig ddr3 corsair حدود 185
    main:giga p55aud4p حدود 230
    fan over: coolermaster V8 حدود 90
    case radmax smolidon : حدود 135
    vga 2 * ati 5870 هر دود حدود 900
    power:green 780 حدود90
    montor :2*samsung p23500 هر دود حدود 500
    ماس و کیبرد هم حدود 50
    dvdweiter :2*pioneer حدود 80
    برای استفاده از پروتولز هم یک ساند کارت از digidesign مثلا mbox pro حدود 800
    هارد هم یک sd حدود 400 با ظرفیت 250 و 4*500 سیگیت برای وی استی بصورت رید قیمت حدود 200
    در ضمن هر کدوم را که شما خواستید می توانید درصورت تمایل و نسبت به بودجه گزینه ای دیگر جایگزین در ضمن هر وقت که خواستید ارتقا یا تعویض قطعه داشته باشید.
    موفق باشید.

6. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    Ad3l سلام!

نمیدونم مک بوک و اینا چیه و راجبش نظر نمی دم اما برای یک سیستم استودیوی حرفه ای
    سیستمت باید یک رم بالا(بالای 3) و cpu دوال بالا (بالا تر از 2.4) استفاده بشه چون پلاگینها
    در صورت پایین بود اذیت میکنن و در زمان export هم به مشکل بر میخورید!

ممنون

7. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    دوستان به نظر من مک داشتن یا نداشتن مهم نیست
    مهم اینه که توی کارتون به مشکل برنخورید
    شما میتونید با یه پی سی هم مشکل خاصی نداشته باشید
    اما این در صورتی امکان پذیره که هر نرم افزار و وی اس تی ای رو نصب نکنید
    چون بعضی وی اس تی ها با نصب شدن کنار بعضی وی اس تی های دیگه مشکل ایجاد میکنن
    بهترین راهش اینه که بدونید میخواید چی کار کنید
    گلچینی از بهترین وی اس تی ها و نرم افزارهاتون که مورد نیازتون هستن تهیه کنید و با خودتون عهد ببندین که سراغ دانلود تم و سینت های بدرد نخور و پلاگینهای دمو و .... نمیرید
    قسم می خورم با یه هایپرسونیک و یه پی سی ساده میشه بهترین موزیکها رو ساخت
    (حداقل 2 گیگ رم لازمه برای موزیکهای با تعداد لاین متوسط و مسترینک کم دردسر)

8. امیر ک

امیر ک عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    پاسخ : سیستم مناسب ...

سلام دوستان
    اقا من میخوام کار با نرم افزار پروتولز رو شروع کنم.قبل این هم با هیچ نرم افزاری کار نکردم.میشه واسه یه سیستم خوب(نه عالی)راهنماییم کنید.سخت افزارم چی باشه خوبه؟

بارگذاری...