(سوال) چگونه یک آهنگو کاور کنم ؟

شروع موضوع توسط hobabe1 ‏16/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک (سوال) چگونه یک آهنگو کاور کنم ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hobabe1

hobabe1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    شاید شنیدید میگن مثلا فلان آهنگ رو اون خواننده کاور کرده . خب چه جوری اینکارو میکنن ؟

آموزشی ازش هست ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام دوست عزیز
    کاور کردن اصطلاحا به اهنگی گفته میشه که قبلا خواننده دیگه ای حالا در هر ژانر و سبک خونده باشه و خواننده جدیدی بیاد و همون ترانه رو با سبک خودش یا با سبک خواننده اصل بخونه به این کار کاور کردن میگن

3. hobabe1

hobabe1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون داداش گلم ولی اینو میدونم ، منظورم این بود که چه جوری مثلا همون آهنگ خواننده رو در میارن که روش بخونن ؟

4. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    تو کاور کردن معمولا شعری که خواننده قبلی خونده رو بازخونی میکنن اما در بیشتر مواقع ملودی های همون اهنگ اصلی رو در اهنگ کاور استفاده می کنن البته گاهی پیش میاد که موزیک و instumental کار رو هم کاور کنن که اگه کسی بخواد instrumental(اهنگ خالی) کس دیگه ای رو کاور کنه حتما باید از خواننده اثر اجازه بگیره البته اگه میخواین شعر کسی رو هم کاور کنین محترمانه تر هست اگه از خواننده اثر کسب اجازه کنین

5. hobabe1

hobabe1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من خودم برای یک آهنگ ترکی یک شعر درست کردم و حالا میخوام روش بخونم به چه صورت میشه صدای خواننده رو که ترکی میخونه حذف کرد و فقط صدای ملودی خالی بمونه ؟

6. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز بهتزین برنامه برای حذف صدای خواننده از نظر من ادوب اودیشن هستش ولی دوست خوبم هر چه قدر هم که خوب صدای خواننده رو حذف کنین باز کمی صدا هست و بعد از حذف صدا خواننده کیفیت اهنگ فوق العاده بد میشه و خیلی از صدا ها که بسامد شبیه صدا خواننده دارن هم حذف میشه که کار رو خیلی بد میکنه به نظر من دنبال فایل میدی یا instrumental همون اهنگ تو اینترنت باشین به احتمال زیاد پیدا میکنین و از میدی یا instrumental اهنگ برای خوندن استفاده کنین (همین چند وقت پیش اهنگی از یک خواننده معروف شنیدم که کاور اهنگای کشور ترکیه بود و ادعا میکرد که اهنگسازی و تنظیم کار خودشه) امیدوارم توضیحاتم کمکتون کرده باشه

7. hobabe1

hobabe1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کمک که زیاد میکنه داداش ، با یک نرم افزار که فکر کنم داشته باشمش میشه آهنگ رو تبدیل به فایل Midi کرد خوب بعد تبدیل به میدی بازم باید کاری کرد که آهنگ با همون کیفیت و همون صدا ها پخش بشه ؟ چون وقتی تبدیل میکنه مثلا میدی با صدای پیانو رو استخراج میکنه

آره منم شنیدم ولی مثل اینکه دلیل آوردن که اون خواننده ترکی آهنگشونو کاور کرده ! اینجا نوشته :

http://mohsenyeganeh.ir/?p=1256

8. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز این برنامه ها کیفیت خوبی ندارن و اکثرا میدی که میدن به درد نمی خوره شما تو نت دنبال میدی اصلی اهنگ بگرد و اون خواننده مد نظر من کس دیگه ای هستش که اجازه بدین نام نبرم ازشون

9. hobabe1

hobabe1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    باشه داداش ، من تو نت دنیال فایل میدی آهنگ بودم اصلا پیدا نمیشه :smile (9):

10. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام داداش اين كاور كردن كه راجع بهش صحبت ميكنيد به عنوان مثال يك ترك از inna در آلبوم علي لهراسبي كاور شده معنيش اين نيست كه اومدن صداي اون خواننده رو حذف كردن بعد علي لهراسبي روش خونده! يعني بر اساس ملودي اون آةنگ با تنظيم متفاوت اون آةنگ رو باز سازي كردن كه حالا ممكنه خيلي چيزها ش هم مثل ورژن اصلي كه كار از روش كاور شده نباشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام دوست عزیز ایشون می خوان دقیقا همون اهنگ رو که خواننده اصلی به زبان ترکی روش خونده به زبان فارسی روی شعر خودشون بخونن و من فکر میکنم چون از اهنگسازی تجربه ندارن دوست دارن این کار رو بکنن به همین خاطر ارجاع دادمشون به میدی یا اینسترومنتال همون اهنگ منم حرفای شما رو تایید میکنم دوست عزیز موفق باشین

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. hobabe1

hobabe1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا shahbazmusic درسته میگه ! من میخوام فقط آهنگ خالی اون خواننده رو با شعری که خودم دارم بازخونی کنم . بله متاسفانه آشنایی زیادی با آهنگسازی ندارم ولی به زودی دنبالش میرم و یاد میگیرم

shahbazmusic جان غیر فایل میدی راه دیگه هم پیشنهاد میکنید که آهنگو در بیارم ؟

13. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب پس اگر فايل ميدي رو نداري برو سراغ حذف وكال اگر بلد نيستي فايل رو آپ كن ببينم من ميتونم واست كاري بكنم

بارگذاری...