آخرین ارسال‌ها

سوال و جواب درباره نصب Mac Os بر روی PC

سلام دوستان گل

من ۱۰.۹ رو نصب کردم ستاپش فلش بوت بود..یعنی از روی فلش باید نصب میشد..من تمامی مراحل رو انجام دادم نصب هم کردم و در حال حاضر دارم کار میکنم..مشکلی نداره...تنها مشکل اینه وقتی ری استارت میکنم برای اینکه وارد مک بشم حتما باید فلش رو سیستم باشه تا درایو رو نشون بده که کلیک کنم بعد برم در مک... وقتی در مک فلش رو میکشم و ری استارت میکنم چون در حالت UEFI باید نصب میشد..بوت مادربوردم رو حالت UEFI قرار دادم...مشکل من اینجاست که فلش اگه رو سیستم نباشه بوت نمیشه...و وارد مک نمیشه...دوستان راهنمایی کنن

خیلی ممنون

شما باید با
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
بوت لودر نصب کنید تا هر بار که وارد سیستم میشید نیاز به فلش نباشه

سلام دوستان و اساتید
من این مادر بورد رو دارم :
p8p67
همه چیز اوکی هست اما کارت صدام هنوز که هنوزه کار نمیکنه (نزدیک به ۶ ماه شده !!!‌)
این آدرس سایت سازنده و درایور ویندوزیه کارت صدامه :

این هم مدلشه :
Realtek Audio Driver V5.10.0.6235 for Windows XP 32bit & 64bit.(WHQL)
Realtek Audio Driver V6.0.1.6235 for Windows Vista/7 32bit & 64bit.(WHQL)

خیلی نیاز دارم به راه حل رفع مشکل صدام،‌ کیست مارا یاری کند ؟

dvd مشکل داره . یک بار مجددا رایت کنید و مطمپن باشید مشکلی نداشته باشد.

من iAtkos M 10.9 رو روی یک فلش با TrancMac بوتیبل کردم. دو سه بار دیگه هم خیلی با احتیاط این کار رو انجام دادم اما بازم همون اررو میاد.
در Disk Utility هم نمیتونم هاردم رو پارتیشن بندی کنم و گزینه ها خاموشه، Partition map scheme هم Master boot record هست

من iAtkos M 10.9 رو روی یک فلش با TrancMac بوتیبل کردم. دو سه بار دیگه هم خیلی با احتیاط این کار رو انجام دادم اما بازم همون اررو میاد.
در Disk Utility هم نمیتونم هاردم رو پارتیشن بندی کنم و گزینه ها خاموشه، Partition map scheme هم Master boot record هست
در لینک زیر در مورد این مشکل توضیح داده اما متاسفانه زبان من خیلی خوب نیست

سلام
من امروز از ۱۰.۸.۲ به ۱۰.۸.۳ بروز رسانی کردم. به System Preferences که رفتم دیدم بعضی از بخش ها برای تغییر در تنظیماتش باید یوزر و بسورد وارد کرد. من هم اطلاعات ورود رو که داشتم وارد میکنم ولی اتفاقی نمیفته و بنجره میلرزه و قبول نمیکنه

ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

فایل های ضمیمه

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,683
39
Tehran
اون پسوردی که هنگام نصب مک انتخاب کردید رو لازم دارید و باید اون رو وارد کنید.

اون پسوردی که هنگام نصب مک انتخاب کردید رو لازم دارید و باید اون رو وارد کنید.
سلام آقای اخوان
بنده اون پسورد رو وارد میکردم اما قبول نمیکرد تا این که با کلی سرچ و برخورد با روش های مختلف تونستم مشکل رو حل کنم. اینجا توضیح میدم تا اگه دوستان دیگر هم با این مشکل روبرو شدند استفاده کنند

اول کول دیسک همان نسخه ای رو که نصب کرید رو بوت کنید
از Menu bar گزینه Utilites گزینه Reset Password رو انتخاب کنید
یک پنجره باز میشه. در اون پنجره درایوی که مک رو نصب کردید انتخاب کنید سپس پایین تر یک منو کرکره ای باز میشه که باید گزینه Administrator (root) رو انتخاب کنید و سپس پسورد رو بدید و سیو کنید.

حالا سیستم رو ریاستارت کنید و وارد مک بشید اینجا اگر پسورد خواست یوزر نیم شما "Root" خواهد بود و پسوردی که انتخاب کردید و اینتر رو بفشارید.

تمام

آخرین ویرایش:
4/2/11
223
Mashhad
شما باید با
بوت لودر نصب کنید تا هر بار که وارد سیستم میشید نیاز به فلش نباشه
با سلام مجدد

ممنون بابت راهنمایی مفیدتون
فقط چطوری باید بوت لودر نصب کنم مولتی بیست ؟؟
این نسخه ای که گذاشته بودید لینکش از سایت حذف شده بود...نسخه ی 6.3.1 رو من دریافت کردم.
مشکلی نداره ؟

آخرین ویرایش:
4/2/11
223
Mashhad
من هم همین ارور رو دریافت میکنم

ارور دوستمون موقع بوت...

ارور دیسک میده

دوستان راهنمایی کنن

با تشکر

سلام
من روی سیستم

Gigabyte p55a-ud7

سیستم عامل OS X Mavericks رو نصب کردم، و همه چیز خیلی خوبو نایس داره پیش میره، اما بوت لودر رو که از سایت :

دانلود کردم اما نمی تونم نصبش کنم ، حالت دیفالت رو که نصب میکنم کرنل پنیک میده،

یا یک بار فقط بوت لودر رو نصب کردم بازم کرنل پنیک داد

بجز بوت لودر همه چیز خیلی خوبه ممنون میشم اگر راه نمایی کنید

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,683
39
Tehran
سلام
من روی سیستم

Gigabyte p55a-ud7

سیستم عامل OS X Mavericks رو نصب کردم، و همه چیز خیلی خوبو نایس داره پیش میره، اما بوت لودر رو که از سایت :

دانلود کردم اما نمی تونم نصبش کنم ، حالت دیفالت رو که نصب میکنم کرنل پنیک میده،

یا یک بار فقط بوت لودر رو نصب کردم بازم کرنل پنیک داد

بجز بوت لودر همه چیز خیلی خوبه ممنون میشم اگر راه نمایی کنید
لطفا از ارور مربوطه عکس بگیرید

hamidreza hadi

هنرمند
عضو سایت
1/8/10
221
تهران
سلام .ممنون از اساتید عزیز. من بالاخره با مقاله ی شما تونستم مک رو نصب کنم. و به ۱۰.۸.۵ آپدیت کنم. همه ی سخت افزارا هم بدون هیچ مشکلی شناخته شده. بعد از نصب مک ، ویندوز رو هم نصب کردم. (موقع نصب مک ssd رو ۲ پارتیشن کردم و mbr هم گذاشتم . روی یک پارتیشن مک و روی یکی دیگه ویندوز رو نصب کردم). علت نصب نشدن مک ، دفعات قبل هم فرمت نکردن کلی هارد بود.
البته بعد از نصب موفقه مک و موقع نصب ویندوز پارتیشن ساخته شده برای ویندوز رو فرمت کردم. دوتا سوال داشتم.
۱- در حالت عادی بعد از روشن کردن کامپیوتر ، مستقیما مک ، بوت میشه و قابل انتخاب نیست بین مک و ویندوز. یعنی مستقیما مکینتاش میاد بالا.
و برای بوت کردن ویندوز باید سی دی نصب مک رو بذارم و f8 رو بزنم و پارتیشن windows رو انتخاب کنم.
کل اینترنتم زیر و رو کردم مشکل همه برعکس من بود یعنی برای اونا مستقیما ویندوز بوت میشه!
میشه راهنماییم کنید؟!
۲- میتونم از اپ استور به یوزمیت آپدیت کنم؟ نصفش دانلود شده. ممنون.

شما باید بوت لودر رو نصب کنید معمولا بصورت پیشفرض در نسخه ها iAtkos نصب میشوند اما اگه نشده میتونید Multibeast رو دانلود کنید و اقدادم به نصب بوت لودر کنید

برای نصب Yosemite هم باید از روش Uni Beast استفاده کنید چون هنوز ورژن iAtkos نیومده و لی Mavericks موجوده

hamidreza hadi

هنرمند
عضو سایت
1/8/10
221
تهران
بوت لودر نصب هستش و الان وارد مک میشه.مشکل دوال بوت نبودن هستش.یعنی تو صفحه بوت یه راست وارد مک می شه.
در مورد سوال دومم هم به صورت آپدیت نمی شه مگه؟ از طریق اپ استور. من الان از سایت خود اپل آدیت ۱۰.۸.۵ رو گرفتم و رو ورژن ۱۰.۸.۲ iAtkos نصب کردم و مشکلی پیش نیومد

Screen Shot 1393-09-03 at 11.46.22 AM.png

Screen Shot 1393-09-03 at 11.50.32 AM.png

من هم مثل شما مشکلی رو که داشتید داشتم
از System Report برید ببینید بوت لودر نصب هست یا نه ؟

2014-11-24_13-03-13.png
اگر نبود اقدام به دانلود و نصب Multibeast کنید و بوت لودر مخصوص این نسخه رو نصب کنید

2014-11-24_13-12-25.png

برای من که مشکل به این صورت رفع شده بود

درمورد یوزیمیتی هم اگه یک سیستم اپل داشتید میتونستید از خود سیستم به نسخه ۱۰.۱۰ آپدیت کنید اما چون پارتیشن ها mbr هستند و برای اینکه مستقیم از سیستم نصب بشند باید GUID باشند در این صورت شما باید بصورت Celan Install انجام بدید

صفحه ما در اینستاگرام

بالا