1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

سوال وصل آکورد

شروع موضوع توسط mr.r ‏17/10/18 در انجمن مبانی هارمونی

تاپیک سوال وصل آکورد تالار مبانی هارمونی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. mr.r

mr.r عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    سلام عزیزان شکل زیر رو ببینید سمت چپ پایین
    {username}-{filename}
    من فقط یه چیو متوجه نشدم مثلا آکورد I به IV که هارمونیزه شده الان یعنی بین اینا باید آکوردی تشکیل بشه که ازون به IV رفت یا الان این IV نتیجه هارمونیزه شدنه؟ اصل قضیه رو نگرفتم میگن وصل آکورد الان اگه این دو آکورد از قبل بوده که اتفاقی بینشون نیفتاده اما اگه I باید بشه IV که باز این همون کورد درجه چهار ماژوره که.لطفا عزیزانی که تسلط دارن بفرمایند من سر کلاس حواسم نبود چند روز دیگه باس جواب پس بدم با تمریناش الان کلا گیج شدم.ممنون:biggrin:
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏17/10/18 ---
    همچنان منتظر راهنمایی شما هستم:unsure:

2. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +779 / 4 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    داداش حقیقتش من متوجه سوالت نشدم! بعید میدونم بقیه دوستان هم متوجه شده باشن، واضح تر مطرح کنی بهتره.

• موافقم موافقم x 1
  3. mr.r

mr.r عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    ببین داداش قضیه وصل آکورد چیه الان مثلا گام I به آکورد IV توی تصویر.آکورد I که ما با دوبل کردن نت DO ساختیم گام IV هم همینطور پس این وصل آکورد و هارمونیزه چیه این وسط میخوام ببینم چه اتفاق خاصی افتاده.اگه سوالم گنگ هست لطف کنید بفرمایید الان تصویر سمت چپ I به IV رو توضیح بدید چه اتفاقی افتاده فرض بفرمایید اصن نمیدونم قضیه چیه.ممنون

4. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,579 / 6 / -0
    نرم افزار:
    protools
    راستش من هم این پست رو ۵ دفعه خوندم ولی سوال رو نفهمیدم.

توئ عکسی که گذاشتی تو قسمت بالا یک Chord Progression نوشته و همهٔ chord هارو توی root position نوشته .

مثلا میتونست بنویسه،

I - ii - iii - V - I

ya

I - IV - V - ii - IV - I

یا هرچیز دیگه.

بد تو قسمت پایین از اون تکنیک هایی که تا اون قسمت کتاب توضیح داده استفاده کرده برای وصل کردن این chord ها. یعنی اگه این تکنیک هارو نخونده باشی، هیچ کدوم از این‌ها معنی نمیده.یا سوالت رو خیلی بد می‌پرسی، یا اینکه دقیقا نمیدونی داری به چی نگاه میکنی.

• مفید مفید x 1
  5. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +779 / 4 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    رفیق اگه اصلا نمیدونی قضیه چیه باید از اول شروع کنی. چجوری انتظار داری چیزی که براش ساعتها و ماه ها و حتی سالها کلاس درس تشکیل میشه در یک پست اون هم نوشتاری توضیح داد!
    *اینطورکه در تصویر مشخصه، در خط اول اکوردهایی رو تعیین کرده در واقع تسلسل و توالی آکوردی مشخص کرده.
    که در پایین اونها رو با قوانین هارمونی کلاسیک هارمونیزه کرده، به عبارتی اون آکوردهایی که در خط بالا تعیین شده رو با توجه به قوانین وصل آکوردها که در آموزش هارمونی فرا گرفته میشه چهار بخشی کرده و به هم وصل کرده. و در این وصل کردن نکات و آموزشهای زیادی وجود داره که در یک جلسه نمیگنجه.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏17/10/18 ---
    البته الان که دوباره متن شما رو خوندم فکرمیکنم شما از هارمونی فقط این رو برداشت کردید که از چه اکوردی به چه اکوردی بریم. که البته این مورد هم بخش مهمی از بحث هارمونی است. ولی در این نمونه که گذاشتی بحث چگونگی وصل نتهای آکورد به یکدیگر هست. اینکه هر بخش(سوپرانو-آلتو-تنور-باس) به چه شکلی حرکت کنند که وصل مطلوبی اتفاق بیفته.

6. mr.r

mr.r عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نه حقیقتش چون شبیه اون چیزی بود که ازم میخوان گذاشتم.درواقع قوانین چهربخشی کردن آکوردها رو میدونم و قوانین وصل رو هم خوندم منتهی موقع تدریس استادم چون خیلی خلاصه میکنه یه چیزی رو لایی کشیده و باعث شده و سیم understand ما ازین موضوع که چیکار کرده و از کدوم تکنیک مثلا ازون آکورد تونیک به ساب دومینانت رسیده نفهمیدم و متاسفانه نمیتونم مفهوم سوالمم قشنگ منتقل کنم.حالا نهایتش باز جلسه بعدی باس بپرسم منتهی چون تمرین داده باز فکر میکنه من تنبلی کردن.شت:smuggrin-61::bored-20:
    بازم ممنون وقت گذاشتید عزیزان:smile:

• دوستانه دوستانه x 1
  7. saeed shams

saeed shams عضو سایت

شغل :
    کارمند
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    بادرود
    من احساسم اینه که سوالت خیلی ساده است ولی خیلی مبهم عنوان کردی،،ولی من متوجه منظورت شدم فکرمیکنم
    توتصویری که گذاشتی دربالا بصورت رندوم یک سری اکوردرو گذاشته وبه صورت ساده ترین حالت ممکن(البته بدون اعمال قوانین علم هارمونی وکلا دانش موسیقیایی)به صورتیکه پایه ،سوم وپنجم هراکور باحرکت خود پایه ،سوم وپنجم اکوربعدی روتامین کرده به وصل اکورها پراخته ولی درپایین بااعمال دانش موسیقیایی وعلم هارمونی همون اکورهارو بهم وصل کرده ومیخوادتفاوت این دو حالت یعنی اعمال وعدم اعمال قوانین هارمونی روبه ما تفهیم کنه که البته باشنیدن واجرای همین اکورها دردوحالت به تفاوت اون ها پی میبری

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. mr.r

mr.r عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    آره یه گیر ریز داشتم یجا رو تو درس استاد حواسم نبود در حد چند ثانیه همون چند ثانیه باعث شد کلا نفهمم قضیه چیه و آکورد حالت دوم مونده بودم از کجا اومده اما بالاخره پس گیرم رو فهمیدم کجا بود.ممنون

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - سوال وصل آکورد
  1. mr.r
    پاسخ ها:
    11
    نمایش ها:
    89
  2. aafshar18
    پاسخ ها:
    6
    نمایش ها:
    245