سوال مهم درباره هارمونی

lsaeed

عضو سایت
14/2/21
9
5
3
34
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
یه سوال دارم که خیلی برام مهمه!
من تئوری موسیقی رو کار کردم، دورشو دیدم و مطالعاتی هم کردم، چند تا آهنگ هم (به صورت تمرینی) تنظیم کردم که خوب فعلاً ضعیفن.
حالا که تئوری رو یاد گرفتم و کار و تمرین هاش رو هم انجام دادم، میخوام وارد مبحث هارمونی بشم، از چند نفر سوال کردم ولی جوابای مختلفی دادن که سر در گم شدم.
یکی میگه اول برو آرتیکولاسیون رو کامل یاد بگیر بعد وارد هارمونی شو، یکی میگه اول هارمونی رو یاد بگیر، یکی میگه لازم و ملزوم همدیگه هستن، یعنی به صورت موازی روشون کار کن، حتی یکی از دوستام گفت تو دوره تئوری باید آرتیکولاسیونو هم آموزش میدادن حالا من کمی گیج شدم که باید چیکار کنم و فعلاً دست نگه داشتم.
میخوام بدونم میتونم الان برم سراغ هارمونی یا باید کار دیگه ای بکنم؟
اینم اضافه میکنم که هدف نهاییم تو این کار، یاد گرفتن تنظیمه و روی نرم افزار FL Studio هم مسلط هستم.

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,540
10,841
113
55
.
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
یه سوال دارم که خیلی برام مهمه!
من تئوری موسیقی رو کار کردم، دورشو دیدم و مطالعاتی هم کردم، چند تا آهنگ هم (به صورت تمرینی) تنظیم کردم که خوب فعلاً ضعیفن.
حالا که تئوری رو یاد گرفتم و کار و تمرین هاش رو هم انجام دادم، میخوام وارد مبحث هارمونی بشم، از چند نفر سوال کردم ولی جوابای مختلفی دادن که سر در گم شدم.
یکی میگه اول برو آرتیکولاسیون رو کامل یاد بگیر بعد وارد هارمونی شو، یکی میگه اول هارمونی رو یاد بگیر، یکی میگه لازم و ملزوم همدیگه هستن، یعنی به صورت موازی روشون کار کن، حتی یکی از دوستام گفت تو دوره تئوری باید آرتیکولاسیونو هم آموزش میدادن حالا من کمی گیج شدم که باید چیکار کنم و فعلاً دست نگه داشتم.
میخوام بدونم میتونم الان برم سراغ هارمونی یا باید کار دیگه ای بکنم؟
اینم اضافه میکنم که هدف نهاییم تو این کار، یاد گرفتن تنظیمه و روی نرم افزار FL Studio هم مسلط هستم.
تنظیم چه نوع موسیقی؟
نوع دانش موسیقیِ تنظیم کننده ای که
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
رو تنظیم کرده،، با اونیکه
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
رو تنظیم کرده، فرسنگ ها فاصله است. نیازهای حرفه ای و تخصصیِ هرکدوم از اینها با هم خیلی فرق داره. شما کدوم یکی هستی؟

• عالیه!
واکنش‌ها: lsaeed

lsaeed

عضو سایت
14/2/21
9
5
3
34
سلام، ممنون که جواب دادید.
من روی PsyTrance و Ambient کار میکنم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,540
10,841
113
55
.
سلام، ممنون که جواب دادید.
من روی PsyTrance و Ambient کار میکنم
خب برای اون نوع کار، شما نیازی به کلاس هارمونی نداری. شما کافیه که فقط زیاد گوش کنی، استفاده از بیت ها و لوپ ها رو هم روی FL زیاد انجام بدی و تمرین کنی، همین! همون تئوری موسیقی رو هم نیازی نبود بری دنبالش.

حالا اون "آرتیکولاسیون" دیگه برای چیه؟! آرتیکولاسیون برای زمانیه که طرف تحصیلات کلاسیک نوازندگی ساز ارکسترال رو انجام داده، و الآن در اواخر دوره ی تحصیلی باید بره روی آرتیکولاسیون. هیچ ارتباطی بین Fl و ترنس و امبینت با ارتیکولاسیون وجود نداره! چه راهنماهای خوبی داشتی!

• عالیه!

lsaeed

عضو سایت
14/2/21
9
5
3
34
خوب یکیشون که همون جایی بوده که توش دوره تئوری دیدم، اون دوستمم که فارق التحصیل موسیقی بود گفت باید آرتیکولاسیونو اول یاد بگیرم، ولی مثل اینکه یا نمیخواستن درست راهنماییم کنن یا هیچی بلد نبودن! خیلی ممنون از راهنمایی شما
یه قسمت از کار آخرمو بصورت پیام شخصی برای شما ارسال کردم

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,540
10,841
113
55
.
خوب یکیشون که همون جایی بوده که توش دوره تئوری دیدم، اون دوستمم که فارق التحصیل موسیقی بود گفت باید آرتیکولاسیونو اول یاد بگیرم، ولی مثل اینکه یا نمیخواستن درست راهنماییم کنن یا هیچی بلد نبودن! خیلی ممنون از راهنمایی شما
یه قسمت از کار آخرمو بصورت پیام شخصی برای شما ارسال کردم
خب من گوش میکنم، ولی کارهات رو میتونی در تالار آثار کاربران آپلود کنی تا همه ی دوستان استفاده کنند. در این نوع موسیقی دوستانِ زیادی داریم که کار میکنند و خیلی بهتر از من میتونن موسیقی شما رو تحلیل کنن.

• عالیه!