(سوال) لرزش صدا ی خواننده

شروع موضوع توسط danial2 ‏7/5/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک (سوال) لرزش صدا ی خواننده تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    سلام من 20سالمه خوندنو از نوجوانی شروع کردم و از 18 سالگی هم جدی سبکم alternative rock وسعت صدام زیاده و راضی ام تنور اما بالاترین نت های تنور رو خیلی سخت یا بعضی مواقع نمیتونم بخونم و کمی هم نت های بم باریتون رو هم میتونم بخونم اما به درد نمیخوره !! جنس تنور خیلی کم حجمه خب واقعیت اینه که یه مشکلاتی دارم حس وقتی یه آهنگو اولین بار میخونم به نظرم حسش نزدیک به شاهکاره اما تو پروژه ی جدییدم که مجبور شدم ترانه را عوض کنم ..مجبور شدم از دوباره بخونم که اصلا مثل حس اول نمیشه و لرزش توصدا خیلی زیاده اصلاانگار کلا یادم رفته چجوری میشه خوند اگه صدام گرم بشه اصلا فالشی ندارم ولی جالب اینجاست اصلانمیتونم گرم کنم صدامو دیگه توخوندن کمی غم هم میارم که لرزش میاره خیلی از آهنگهای موفق چند دقیقه ای خونده شدن .. اما من واسه تغییر ترانه هر کاری میکنم دیگه نمیتونم مثل اول بخونم صدای خوبی انگار که دارم اما نمیتونم اون حالته زیبای صدارو بیرون بدم و بعضی مواقع همون جنس صدای خراب میاد بیرون از گلو چجور تمرین هایی پیشنهاد میکنید؟؟ اینارو میخوام گرم کردن صدا واسه این سبک (از تجربه های خودتون بگید) چیکار کنم لرزش نداشته باشم؟؟ چه کار کنم پر انرژی باشم..... ....... حتی یه مدت دنبال یه خواننده حرفه بودم واسه ملودی و تنظیمم که پیدا نکردم..

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    من بهتون پیشنهاد میکنم یک برهه زمانی دو هفته ی استراحت صوتی داشته باشید اگر الان میبینید مثل چند وقت پیش نیست صداتون و نمیتونید مثل اون زمان اجرا کنید تنها راه حل شما استراحت صوتی هست. به هیچ وجه به هیچی در مورد خوندن فکر نکنید. حتی یک نت هم نخونید سعی تا حد امکان با صدای آروم و خیلی کم صحبت کنید تو این زمان. و از خوردن آب یخ هر پرهیز کنید میبینید که بعد از دو هفته کاملا آماده شدید اون حس قدیم رو پیدا کردید.
    البته دقت کنید بعد از دو هفته شروع به خوندن کنید اول کاملا صدا فالش هست حنجره اماده نیست و آروم آروم طی چند روز از تمرینات پایه شروع کنید خیلی فشار نیارید تا دوباره آماده بشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. مهدی پایا

مهدی پایا عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در ادامه توضیحات و تایید پیشنهاد کاربر قبلی :
    ببینید در تمرین یک قطعه موسیقی ما مجبور نیستیم که حتما یک قطعه رو از اول تا آخر بخونیم و بشوریم بزاریم کنار و از نو تکرار کنیم....بلکه شما لازمه اول این که به تارهای صوتی استراحت بدید تا این خستگی برطرف بشه و بعد از اون یک یا دو کلمه از تکست رو بدون استرس روش کار کنید و تثبیتش کنید به طوری که مسلط شده باشید.....همینطور کلمه به کلمه روی هر کلمه ای که روش میخواید کار کنید تمرکز کنید و بدون فکر قبلی از دهان خارج نکنید.......موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. eblisgod

eblisgod عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما وقتی یاد بگیرید از دیافراگم بخونید صداتون قوی تر صاف تر و حتی بعده ساعت ها خوندن به هیچوجه گلوتون نه میگیره نه میخاره
    نفس کشیدن یک نوزادو دیدن؟که وقتی نفس میکشه شکمش باد میکنه ولی ما وقتی نفس میکشیم سینمون باد میشه
    اون نفس کشیدن درسته و دقیقا داره از دیافراگم عمل میکنه
    این تمرینو روزانه چندبار باید انجام بدید
    یعنی:
    از دماغ نفس بکشید تو و به سمت شکمتون راهنمایی کنین ولی ریه تون باد نشه و با قدرت از دهان تا اخرین مقدار باقی مونده فوت کنید بیرون
    کم کم با مترونم کار کنید
    یعنی سعی کنید با 3,4 ضربه بازدمتونو ادامه بدین
    استاد من شاگرد اقای روحانی بودن و اموزش های خوبی بمن دادن در این زمینه

بارگذاری...