[سوال] رهبری ارکستری در موسیقی پاپ

شروع موضوع توسط Fuge ‏24/5/14 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک [سوال] رهبری ارکستری در موسیقی پاپ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. Fuge

Fuge عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام
    این سوال رو فقط از سر کنجکاوی میپرسم
    تو موسیقی پاپ ظاهرا رهبری ارکستر وجود داره . اول اینکه میخواستم بدونم عکسی دارید که یک نفر رو در حال رهبری ارکستر در موسیقی پاپ نشون بده ؟ ... و اینکه کلا رهبری ارکستر توی پاپ دقیقا چه معنی میده ؟ آیا شباهت زیادی با رهبری ارکستر در موسیقی کلاسیک داره یا خیر ؟

2. tiesto.fm

tiesto.fm عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستم..
    بله همینطوره معمولا توی موسیقی پاپ و توی کنسرت ها رهبر ارکستر کیبردیست یا همون نوازنده کیبرد گروه هم هست گاهی هم پیانیست...
    من فکر میکنم خیلی فرق داشته باشه رهبری ارکستر پاپ با کلاسیک و اجرا های بزرگی که انجام میدن با چندین نفر نوازنده ! در حالی که اجرا های پاپ اینجوری نیست.
    اما منم مثل شما نمیدونم دقیقا چه وظیفه ای دارن ! چطوری کنترل و رهبری میکنن بَند رو معمولا جز کیبرد یه مک بوک هم هست که اونم فکر میکنم واسه vst اینا...باشه. اگه کسی از دوستان اطلاع داره خوبِ که بگه ;)

اینم یه عکس از امیر میلاد نیکزاد که من به شخصه خیلی به کاراش علاقه دارم
    توی این عکس که فکر میکنم واسه پارسال هست.. رهبر ارکستر فراد فرزین بود که الان دیگه نیست.

[سوال] رهبری ارکستری در موسیقی پاپ-IMG_4540.JPG

[سوال] رهبری ارکستری در موسیقی پاپ-IMG_4524.JPG

[سوال] رهبری ارکستری در موسیقی پاپ-947103_10200169946716795_305150240_n.jpg

[سوال] رهبری ارکستری در موسیقی پاپ-552193_4129777888172_1279026768_n.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    توی موسیقی پاپ فکر میکنم رهبر فقط مخصوص نوشتن نت برای سازها و هماهنگی گروه و تنظیم آکوستیک قطعات برای اجرای کنسرت باشه و اون شیوه ی موسیقی کلاسیک رو نداره .نوازنده ی کیبورد یا گیتار یا هر سازی بودن هم فرقی نداره بلکه باید علم موسیقی قوی داشته باشند حالا برحسب اتفاق اکثر رهبرها توی موسیقی پاپ پیانیست هستن که اون هم به عنوان مادر بودن ساز پیانوست
    بودن لبتاب در کنسرت های چند سال اخیر نیز بدلیل فراگیر شدن موسیقی الکترونیک هستش که توانایی اجرا با ساز زنده رو ندارن و از کامپیوتر استفاده می کنن

بارگذاری...