سوال راجع به پاور دادن به کل موزیک ( تخصصی)

شروع موضوع توسط shepeskof ‏28/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال راجع به پاور دادن به کل موزیک ( تخصصی) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم!!!

من خیلی در زمینه ی میکس تو این سایت جستجو کردم و به نتایج خوبی هم رسیدم اما یه بخشش برای من جای سوال داره!!!!

بعضا در بعضی از آموزش های این سایت دیدم که استاد محبی فرمودن که مثلا موقع میکس تراک ها ولوم اون رو تا مثلا منهای 10 بکشید پایین بعد در انتها با ماکسیمایزر ها مسئله حل میشه!!

اما من میخوام بدونم این راه هم درسته که مثلا لاین ها رو همونطور که هستن میکس کنیم و بعد تو میکسر اصلی در قسمت خروجی کل ترک ها یه ماکسیمایزر باز کنیم که دیسورت نشه این راه چطوره!؟!؟!؟ دیگه با این روش میشه گفت که تراک ها رو از همون اول به دلخواه لول میکنیم!؟ (خودم میدونم یه جای کار میلنگه:smile (29): ولی میخوام نظر اساتید رو هم بدونم):smile (73):

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کم کردن لولها در مرحله اول باعث میشه کاری که میخواین شروع کنید اصلا دیستورت نباشه.
    بعد در موقع میکس لول های رو مناسب بالا میبرید که بازم در نهایت خروجی شما نزدیک به دیستورتی نباشه.
    و در نهایت موسیقی رو مسترینگ میکنید.
    کاری که شما میخواین بدون کم کردن اولیه لولها انجام بدید یعنی مستقیما دیستورت ! مخصوصا اگه موسیقی شلوغ هم باشه.

3. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    جهت تکمیل فرمایش آقای محبی
    تنظیم وضعیت لول باید به گونه ای باشه که شما با bypass کردن مسترینگ تفاوت زیادی از نظر حجم صداها در میکس نداشته باشید در غیراینصورت میکس موفقی نداشته اید
    دیستورت شدن صدا هم فقط از بابت تنظیم صدای زیاد کانالها نمی تونه باشه و اکثر مواقع تداخل فرکانسها با همدیگه و عدم تعیین پنینگ می باشد

4. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بعدش چطور میتونم بکشم بالا ؟؟؟ یعنی منظورم اینه که تو مجموعه ی ویوز خیلی ماکسیمایزر هست!!! کدوم رو استفاده کنم؟؟؟ یه سوال دیگه اینکه پاور دادن آخرین مرحلس؟؟ یعنی موقع مسترینگ انجام میشه یا ما اول قدرت میدیم بهد تو مستر میترکونیم!؟!؟

بعدش اینکه! اگه مثلا همه روی منفی 10 هستش بر اساس همین لول بقیه سازها رو میچینیم!؟؟ مثلا kick -10 ....piano -14 اینطوری!!؟؟؟ قاعدتا باید اینطوری باشه که موقع پاور دادن کل موزیک به همون اندازه قدرت بگیره و فاصله ها درست در بیاد!!! نظر دوستان چیه!؟!؟

5. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    بنده در خصوص پلاگینها اطلاعاتی ندارم چون اصلا از پلاگین استفاده نمی کنم
    اما در پست قبل هم اشاره کردم شما در مرحله میکس باید نهایت سعیتونو بکنید که صداها حجم مورد نظرتونو داشته باشن نه اینکه صداهارو در میکس کم حجم باشن و در نهایت بروی مستر تا جایی که میشه بکشید بالا

6. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون از لطف دوستان اما سوال اصلیم اینجاس!!! که ما دو مرحله از ماکسیمایزر استفاده میکنیم یا خیر!؟ کلا فقط تو مسترینگ!!!؟؟؟؟ یا هم در میکس و هم تو مستر!!!!

7. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    شما وقتی پروژه تون تموم شد،یه پلاگین مکسیمایزر مثل l3 یا l2 رو روی تراک مستر(تراک اصلی)قرار می دین و تنظیمش می کنید و به پروژه تون پاور لازم داده می شه و خلاص..!
    نحوه ی کار با این پلاگین ها هم توی سایت هست.کافیه جستجو کنید.

8. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    بهتره واسه هر عملی جای معینی رو مشخص نکنیم و اول از هرچیز عملکرد اصلی رو بشناسیم!
    ماکسیمایز یعنی به حداکثر رسوندن
    توی مبحث مهندسی صدا به زبون ساده یعنی بلندتر کردن صدا تا حداکثر
    خوب شما توی میکس اگه نیاز پیدا کردی شک نکن توی استفاده اش البته اگه نیاز پیدا کردی
    مثلاً Multiband Compressor بیشتر اوقات توی مسترینگ استفاده میشه ولی غلط نیست که توی میکس هم بهش نیاز پیدا کنیم
    شناخت درست و درک هرکدوم از عملکردهای مبحث مهندسی صدا خیلی از باید و نبایدها رو ساده میکنه خیلی از قوانینی که خودمون ساختیم رو کمرنگ میکنه
    موفق باشید

9. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    اینکه ازابتدا لول ها رو منفی10 کاهش بدیم خوبهاما میشهکل لولها رو میکس کرد بشرط اینکه اگه صدایی کمه بقیه رو کم کنیم یا اگه کمی نیاز هست بلند کنیم.وخروجی مون رو کم نکنیم بلکه ورودی رو کمی کم کنیم.این البته نظر منه.

10. omidan

omidan عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    دوستان من الان پروژه اهنگم رو تموم كردم ولي اين اصول لول ها كه بايد از ابتدا مثلا 10- باشه رو رعايت نكردم ميخوام بدونم ميتونم لول تك تك ترك هامو مثلا 6- تا كم كنم يا اهنگ درش تغييراتي ايجاد ميشه؟؟

11. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    با اجازه ی بزرگترا !!!

این که میگن 10- قانون نیست ! شما اگه لول ترک هارو 100- هم بذاری باید آخر کار لول کل رو بیاری بالا ! شما که نمیخوای لول ترک ها رو بیاری رو 6- و همینطور بذاری ؟!!!
    وقتی لول ترک ها رو میاری پایین درواقع فضای خالی بین ترک ها بیشتر میشه ! یعنی باعث میشه بلندی صدای یه ترک روی ترک دیگه تأثیر نذاره ! در آخر هم وقتی لول کل رو میاری بالا اون فضای بین ترک ها باقی می مونه!

اگه حرف اشتباهی زدم یا حرف های من نامفهوم بوده بزرگترا لطفاً تصحیحش کنین!

بارگذاری...