1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

سوال راجع به ولوم و بالانس در کیوبیس

شروع موضوع توسط sajjad_elegance ‏10/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال راجع به ولوم و بالانس در کیوبیس تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام

دوستان من با کیوبیس 5 کار میکنم و هرچی میگردم ابزاری واسه بالانس ( جابجا شدن صدا بین بندگو های راست و چپ) و همچنین کم و زیاد کردن بخشی از لاین های سازهای مختلف چیدا نمیکنم ..

البته با استفاده از امکان draw ترک های وکال و آدیو رو میشه یه بخش خاصشو کم و زیاد کرد. اما برای کم و زیاد کردن یه بخشی از لاین های سازها و وی اس تی ها (صداهای غیر رکوردی) باید چیکار کرد؟

همچنین برای بالانس یه قسمتی از یه لاین ( چه رکوردی ، چه غیر رکوردی ) باید چیکار کرد؟

2. majid

majid عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    ببین اون ترکی که انتخاب کردی ( استریو یا مونو یا هر چیز دیگه ) برو گوشه پایین سمت چپ یه بازشو داره اونو باز کن یه زبونه هست که میتونی از تو اون volume یا standard pan یا ... انتخاب کنی ، یه حرف R هست که باید اونو روشن کنی بعد هرکاری خواستی انجام بدی

3. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    ممنون اما سوال منو متوجه نشدین

فرض کنید من یه تراک میدی 30 ثانیه ای دارم که با میدی کنترلر زدم و رکورد کردم حالا میخوام مثلا بالانس 5 ثانیه ی اول رو یه کم به راست یا چپ جابجا کنم چکار کنم؟

4. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +991 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی شما اگه بخواهید ولوم و پن یک کانال میدی رو برای یک مرتبه تغییر بدید که از گوشه بالا سمت چپ دو گزینه هست یکی علامت مثلث برای ولوم و یکی علامت دو مثلث روبروی هم برای پن که استفاده کرده و تغییر میدین
    اما اگه بخواین در طول ترک در ولوم و بالانس صدا بصورت متغییر تغییر ایجاد کنید باید اتومیشن بسازید
    برای اینکار از قسمت فلش مانند که در تصویر زیر امده گزینه ولوم یا پن رو انتخاب کرده و با ابزار مداد براشون اتومیشن میسازی البته گزینه های دیگه ای هم برای ایندو هست که با راست کلیک روی ولوم به اونا دسترسی پیدا میکنی ببین:
    سوال راجع به ولوم و بالانس در کیوبیس-q7.JPG

بارگذاری...