سوال راجع به ولوم و بالانس در کیوبیس

شروع موضوع توسط sajjad_elegance ‏10/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال راجع به ولوم و بالانس در کیوبیس تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام

دوستان من با کیوبیس 5 کار میکنم و هرچی میگردم ابزاری واسه بالانس ( جابجا شدن صدا بین بندگو های راست و چپ) و همچنین کم و زیاد کردن بخشی از لاین های سازهای مختلف چیدا نمیکنم ..

البته با استفاده از امکان draw ترک های وکال و آدیو رو میشه یه بخش خاصشو کم و زیاد کرد. اما برای کم و زیاد کردن یه بخشی از لاین های سازها و وی اس تی ها (صداهای غیر رکوردی) باید چیکار کرد؟

همچنین برای بالانس یه قسمتی از یه لاین ( چه رکوردی ، چه غیر رکوردی ) باید چیکار کرد؟

2. majid

majid عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    ببین اون ترکی که انتخاب کردی ( استریو یا مونو یا هر چیز دیگه ) برو گوشه پایین سمت چپ یه بازشو داره اونو باز کن یه زبونه هست که میتونی از تو اون volume یا standard pan یا ... انتخاب کنی ، یه حرف R هست که باید اونو روشن کنی بعد هرکاری خواستی انجام بدی

3. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    ممنون اما سوال منو متوجه نشدین

فرض کنید من یه تراک میدی 30 ثانیه ای دارم که با میدی کنترلر زدم و رکورد کردم حالا میخوام مثلا بالانس 5 ثانیه ی اول رو یه کم به راست یا چپ جابجا کنم چکار کنم؟

4. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی شما اگه بخواهید ولوم و پن یک کانال میدی رو برای یک مرتبه تغییر بدید که از گوشه بالا سمت چپ دو گزینه هست یکی علامت مثلث برای ولوم و یکی علامت دو مثلث روبروی هم برای پن که استفاده کرده و تغییر میدین
    اما اگه بخواین در طول ترک در ولوم و بالانس صدا بصورت متغییر تغییر ایجاد کنید باید اتومیشن بسازید
    برای اینکار از قسمت فلش مانند که در تصویر زیر امده گزینه ولوم یا پن رو انتخاب کرده و با ابزار مداد براشون اتومیشن میسازی البته گزینه های دیگه ای هم برای ایندو هست که با راست کلیک روی ولوم به اونا دسترسی پیدا میکنی ببین:
    سوال راجع به ولوم و بالانس در کیوبیس-q7.JPG

بارگذاری...