سوال در موزد یه افکت صدا؟

شروع موضوع توسط musician1992 ‏24/12/11 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک سوال در موزد یه افکت صدا؟ تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت اساتید محترم.ببخشید اگر اینجا میخوام این سوال رو بپرسم چون رفتم قسمت پرسش و پاسخ برای افکت ولی پیام داد که مخصوص مدیران هست.میخواستم بپرسم وقتی یه کار رو رکورد کردیم و میخوایم مرحله ادیت و صدا گذاری رو انجام بدیم به هر حال باید یه سری پارامترها رو برای با کیفیت تر شدن صدا انجام بدیم(Eq.Delay.Reverb...) و کارای دیگه ولی من هرچی میگردم و تحقیق میکنم هنوز به این نتیجه نرسیدم که صدا گذاری هایی مثل علی لهراسبی آهنگ دلنوازان یا فاصله ها یا آخر بعضی از بیت های محسن یگانه که میخونه یه هو صدا یه جوری میشه من با گوشم احساس میکنم که انگار دوصدایی میشه یا Harmony بهش دادن ولی فکر کنم یه چی بین اینا باشه یا اصلا شاید چیز دیگه ای هست. یعنی مثل آهنگای علی لهراسبی که به نظرم چون نمیتونن یه سری چیزا رو تو آهنگسازی تو صداوسیما استفاده کنن برای اینکه کار بیشتر به چشم بیاد بیشتر از این روش استفاده میکنن.من تو کارای صداوسیما بیشتر شنیدم این افکت رو.واسه علی لهراسبی که از اول تا آخرش همونجوریه.اگه میشه بگید از چه روشی میشه این کار رو کرد یا اگه VST :smile (61):برای این کار هست بهم معرفی کنید یا اگه برای دانلود دارید لینکشو بذارید.واقعا ممنون میشم از همه دوستان اگه بتونن منو در این زمینه راهنمایی کنن...:smile (7):

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست عزيز قسمت پرسش پاسخ شما نبايد سوالتون رو مطرح ميكرديد بايد تو قسمت گفتگوي عمومي درباره آهنگسازي در تايپيك ميكس و مسترينگ سوالتون رو طرح ميكرديد .

در جواب شما بايد بگم كه اون صداهايي كه زير صداي وكال قرار ميگيره فواصل هستند و خواننده بر اساس علمي كه بلد هست فاصله ملوديش رو اجرا ميكنه كه اين كار نياز به تمرين فراوان داره ولي افكت هايي هم تو اين زمينه هستند مثل Harmony Engin كه لينك دانلودش در تالار دانلود هستن اگر سرچ كنيد و ميتونيد با اون برنامه از افكت مورد نظر استفاده كنيد ولي خوب زياد طبيعي در نمياد مگر به تنظيماتش آشنا باشيد و صداهاي لاين فواصل رو با وكال اصلي درست ميكس كنيد.
    موفق باشيد

3. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی محمد جان.آره با Harmony engine کار کردم.ولی این شیوه رو من تو خیلی از کارها شنیدم که بعید میدونم بعضی هاشون اونقدر حرفه ای باشن که بتونن اون فواصل رو بخونن چون واقعا خوندن فواصل کار هرکسی نیست و نیاز به رنج صدای زیادی داره و تمرکز بالا و نمیشه به کسی که چیزی بلد نیست و فقط میخواد بیاد یه کار رو رکورد کنه بشینیم تئوری موسیقی یاد بدیم که حالا اصلا فواصل چیه و باید چیکار کنی.حالا اصلا کاری به این حرفا هم که نداشته باشیم به نظرت قوی ترین Plug-in که مثل Harmony engine عمل کنه و طبیعی تر باشه اسمش چیه؟.چون واقعا تو بعضی از کارا مشخص هست که افکت هست چون یه هو فقط آخر یه کلمه رو که خواننده داره میکشه صدا یه جوری میشه یعنی شایدم اصلا فواصل نباشه چون من وقتی گوش میدم این مدل کارارو اصلا صدای فواصل زیرش نمیشنوم همون نتی هست که داره میخونه و میکشه ولی یه چی مثل اینکه دوصدایی کرده باشن یا نمیدونم delay رو با سرعت زمانی خیلی کم بهش داده باشن ولی اینم میشه فهمید که شاید یه چی قوی تر از Harmony engine باشه.کلا خیلی تو این موضوع گشتم و تو ادیت خیلی شیوه هارو به کار بردم ولی نشد.بازم شرمنده اگه اینجا پرسیدم...:smile (7):

4. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    با تمرین امکان خوندنش هست. باید خیلی گوش کنی فاصیه خوندن و خیلی تمرین به مرور زمان و تمرین و خوب گوش کردن امکان پذیره. اونقدرم که میگی سخت نیست. اما اگه منظورت اینه که یه دفعه بیایم و فاصله بخونیم نه نمی شه. نیاز به تمرین داره بعد از مدتی دیگه راحت فواصل رو میخونی. البته تو ایران بیشتر فاصله سوم خونده می شه و کمی هم پنجم.

5. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی حمیدرضا جان.والا من خواننده نیستم.برای کار صداگذاری که میخوام برای بعضی ها انجام بدم پرسیدم چون تو ده تا آدمی که شاید بیان اینجا برای رکورد 9 تاش برای سرگرمی اومده.تو کامنت قبلیمم گفتم نمیشه 2 ساعت وایسی بهشون درس یاد بدی:smile (19):خودم تنها نتیجه ای که گرفتم این بود که تو میکس وکال برای اون تیکه هاییش که میخوام اینجوری بشه از Harmony Engine استفاده کنم ولی با این تفاوت که بشینم هرفاصله ای رو که میسازم تو یه لاین جدید باز کنم یعنی بره زیر صدای اصلی و اینجوری به اون چیزی که میخوام میرسم ولی زمان میبره.دیگه راه دیگه ای به نظرم نیومد.بازم سوالم رو میپرسم دوستان اگر پلاگینی هست که کار Harmony Engine رو انجام بده ولی قوی تر و طبیعی تر باشه رو بهم معرفی کنید.ممنون:smile (95):

6. dariush99

dariush99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    منم خیلی دنبال این افکت میگردم ولی هرچی گوش دادم از نظر من همشون افکته

7. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    :smile (29):بعضی کارا خیلی تابلو هست.عمرا فاصله ها رو خونده باشن :smile (29):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. shreder

shreder عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    جواب:
    هارمونایزر

9. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    بهترین راه ساختن توسط خودت با ملوداین یا پیچ شیفتر کیوبیسه اگه میخوای سالم در بیاد اما زمان میبره. بابا با Harmony Engine که توی 15ثانیه میشه به کل وکال فاصله داد! ترک وکال رو دابلیکیت کن(ترک وکالت رو 2 تاکن یعنی یه کپی ازش بگیر) تو یکیش اوی قسمت اینسرت Harmony Engine رو باز کن. گام موزیک رو به Harmony Engine بده. به جز فاصله 3 بقیه ی فواصل رو میوت کن. 15 ثانیه.

10. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان یه نمونه گذاشتم جان من یه دقت کنید آقا اون هارمونی کردن جای خودش حالا چه با Harmony Engine چه با Shifter ولی به جان خودم این یه چی دیگست.گوش کنید اینجا که شادمهر میگه میشکنم رو حرف ی که میکشه دقت کنید ببینید چه جوریه انگار صدا گیتار رو کردی توش :smile (29):.اگه میشه این رو یاد بدید خیلی بازدید میخوره به خدا.اینم بگم که همین آهنگ شادمهر سبب از اول تا آخرش صداش یه جوریه دقت کنید آخه صدا معمولی آدم که اینجوری نیست.
    http://www.faupload.com/upload/90/Dey/1-15/Shadmehr.mp3

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. دابلیکیت یعنی چه