سوال در مورد sibelius

شروع موضوع توسط dcrtrv ‏3/7/13 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک سوال در مورد sibelius تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. dcrtrv

dcrtrv عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    یه سوال دارم از کسانی که با sibelius آشنایی دارند:
    زمانی که آهنگی را با کیبورد میزنم و بصورت فایل midi ذخیره میکنم و این فایل midi را در سیبلیوس باز میکنم،موقع play، نت ها را دقیق و سرضرب اجرا نمیکنه و در واقع ، مطابق نواختن من - که کمی سکته دارد- play میکنه در حالیکه نت ها درست و بدون ایراد هستند ولی موقع play در نرم افزار کمی سکته دارد.
    در حالیکه وقتی همون نت ها را خودم یکی یکی و دستی در نرم افزار مینویسم، بصورت سرضرب و دقیق play میشود.
    کسی می دونه چطور میشه نت های یک فایل midi که با کیبورد زدم، بصورت سرضرب و بدون سکته play بشه در سیبلیوس؟
    با تشکر فراوان از راهنمایی شما

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

هرچقدر هم نت ها رو درست اجرا کرده باشین بازم یه مقدار خیلی کمی ممکنه خارج از ضرب باشه . شما نت های میدی رو تو یه نرم افزار دیگه مثل اف ال یا کیوبیس ، کوانتایز کنید تا نت ها دقیقا بیان سر ضرب بعد وارد سیبلیوس کنید .

3. moropop

moropop عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    پاسخ : سوال در مورد sibelius

سلام دوستان، من هم در رابطه با sibelius یه سوالی دارم اینکه وقتی یه تعداد نتی رو می نویسم وقتی که تا پایان خط حامل میرم خط جدیدی ایجاد نمیشه و نمیتونم نت نویسی رو ادامه بدم انگار نت نویسیش محدوده، اینم تصویرشه، لطفا راهنماییم کنید خیلی ضروریه...
    سوال در مورد sibelius-sibelius.jpg

4. moropop

moropop عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0

پس چی شد خیلی واجبه...
    لطفا راهنمایی کنید

5. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:

با سلام
    دوست عزیز من الان در حال حاضر سیبلیوس نصب شده ندارم که بت بگم کجا باید این کارو بکنی. دقیقاً یادم نیست کجا بود و اسمش چی بود ولی یه راهنمایی می کنم اگر نتونستی بگو تا نصب کنم کامل بت توضیح بدم
    از نوار منوی بالا یکی از منو ها که مربوط به نت نویس هست فکر کنم از سمت چپ میشه سوم یک گزینه داره فکر میکنم به اسم insert bar میگم دقیق یادم نیست ولی یه چیزی توی این مایه ها اونو که بزنی یه پنجره میاد میتونی تعداد بار هایی رو که میخوای اضافه کنی. شایدم کلیک راست روی آخرین بار(میزان) کنی همین گزینه insert bar رو ببینی . حالا اگر خیلی واجبه برات یه کار دیگه هم میشه بکنی روی بارها دبل کلیک کن (همون چند میزان که داری) برو تو منوی edit اونجا گزینه copy رو و بعد paste رو بزن تعداد میزانهات 2 برابر میشه و میشه همینطوری تعدادشونو اضافه کرد البته بعدش باید فونتهاشو پاک کنی. اگر نتونستی بگو تا نصب کنم برات توضیح بدم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/9/13
  6. moropop

moropop عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0

دمت گرم کارم راه افتاد ولی یه سوال دیگه دارم اینکه تو تصویر اگه نگاه کنید تعداد خطوط حامل دوتاست. میخواستم ببینم چجوری میشه تعدادشون رو زیاد کنیم؟
    بازم دمت گرم...

7. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:

با سلام
    دوست عزیز خط حامل نمیشه 2 تا باشه توی تصویر هم 5 تاست و باید 5 تا باشه ولی اگر منظورتون اینه که 2 یا 3 یا چند ردیف خط حامل داشته باشی باید وقتی صفحه جدیدی باز میکنی توی انتخاب ساز چند تا ساز رو انتخاب کنی شما توی این تصویر فقط یک ویولن داری طبیعی هست که یک ردیف خط حامل داشته باشی.البته وقتی پیانو رو انتخاب کنی 2 ردیف خط حامل داره که یکیش با کلید سل و دیگری کلید فا است. اینم به خاطر گستره صدایی بالای پیانو هست. به هر حال امیدوارم منظور شما همین بوده باشه سوالی بود در خدمتم

8. moropop

moropop عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0

مرسی از راهنمایی تون...

9. nouri_morteza

nouri_morteza عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان. چطور میتونم در سیبلیوس فایل میدی ایمپورت کنم بدون اینکه یه پروژه ی جدید باز کنه ؟ وقتی توی پروژه ایمپورت میکنم یه پروژه ی جدید باز میکنه فقط همون فایل رو میاره. مثلاً میخوام به پروژم لاین ویولن رو اضافه کنم با یه فایل میدی ، باید چکار کنم ؟

10. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    سلام
    شما اون فایل میدیو بزارید تو یه پروژه جدید باز بشه بعد کل اونو کپی پیست کنید تو فایل اصلیتون
    به همین راحتی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تنظیم میزان ها در سیبلیوس