سوال در مورد fast track pro

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
این که میگین با کارت آنبورد کار حرفه ای دادن منظورتون فقط آهنگ بود یا وکال هم شامل میشه؟
چون تو موضوع رکورد وکال با آنبورد تجربه زیادی دارم ولی هرچقدر هم میکس مسترینگ حرفه ای باشه باز این احساس هست که وکال از آهنگ فاصله داره درست نیست؟
معمولاً کیفیت کارتهای آنبورد در حدی نیست که برای ضبط وکال مناسب باشن!!!
شما برای میکس و مستر باید حداقل متریال با کیفیت مناسب رو برای ساندمن آماده کنید.
توی میکس تا حدی میشه ایرادات ضبط رو پوشش داد، نه به طور کامل.

1/7/10
7
0
1
با تشکر از اساتید زحمت کش ...
ببینید شما منظور دوستمون . hrm رو احساس میکنم نگرفتید و مطمئنن بیشتر منظورش از اون حرف این بود که واسه ی یه کار خوب قطعات خوب فقط بخشی از کاره .
در صد بسیار زیادی از کار هم بر میگرده به خود شما و میزان اشناییتون با میکس ومسترینگ ..
در ضمن من خودم فست ترک دارم و کاملا قبولش دارم .. هم برای وکال هم اهنگسازی ....:smile (47): به شما هم اطمینان میدم ..

Mobin Taffakh

هنرمند
26/9/09
250
97
28
شوش
iranvst.com
يه سوال داشتم راجع ساپورت مونيتور صدا از طرف كارت صدا !
مثلا ما يه ّFast Track Pro و يه 003 رو نظر ميگيرم.
فرض كنيد ما يه مونيتور حرفه اي مثلا Genelec 8030 رو جداگانه به كارت هاي بالا وصل كنيم،
با توجه به يكسان بودن گين كارت ها چه تفاوتي توي صداي خروجي كه از اين مونيتور ميشويم در دو حالت وجود داره ؟
(حالت اول= (003 + Genelec 8030)
(حالت دوم= (Fast Track Pro + Genelec 8030)

*ميتونيم به جاي Genelec 8030 يه مونيتور ديگه اي هم در نظر بگيريم مثلا Yamaha HS80

Mobin Taffakh

هنرمند
26/9/09
250
97
28
شوش
iranvst.com
حالا به نظرتون كارتي مثل فست ترك پرو ميتونه ساپورت كنه چنين مونيتوري رو Genelec 8030
motu mk3 ultralite چي ؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,304
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
بله میتونه چرا نتونه ؟
کارتهای انبورد هم میتونن ساپورتش کنن.
اما مهم رزولیشن و قدرت کارت ها هستش که با هم فرق میکنه.

سلام دوستان!
من یه مشکل خیلی اساسی با فست ترک پرو دارم!
داره دیوونم میکنه!

همون اول وقتی روشنش میکنم خوب هست و ریکورد میکنم و کارشم درسته ولی یکم که میگذره نویز توش میوفته و حتی وقتی سویچ 48ولت رو هم خاموش میکنم و ریکورد میکنم این نویز هست!یه نوع نویز سخت افزاری هست!نویز خاصیه!یه نوع فیس فیس گوش خراش!

وقتی فست ترک رو چند بار خاموش روشن میکنم و تو کیوبیس ورودی رو دست کاری میکنم این نویز میره ولی تو ریکورد نویز داره ینی وقتی صدایی که ضبط میکنم رو پخش میکنم صدا با هوا و نویز فیس فیس ضبط شده!ینی فقط خود صدا نویز داره ینی مثلا وقتی شما بری جلو میکروفون و بگی 1 و بعد از چند ثانیه بگی 2 فقط اون قسمتی که شما حرف زدی نویز داره و فاصله ی بین اون ها بدون نویز هست!(امیدوارم که منظورمو رسونده باشم)

وقتی اینطور میشه دیگه کاریش نمیتونم بکنم و ریکورد رو میزارم واسه روز های بعد!
این از آداپتور!

mj1

عضو سایت
7/3/10
69
2
8
ايران
احتمالش زياده اگر آپديت كنيد مشكلتون حل بشه . به سايت m-audio بريد و درايور آپديت مخصوص ويندوزي كه استفاده مي كنيد رو دانلود كنيد . كلا فست ترك پرو اگر آپديت نباشه ممكنه مشكلات مختلفي براش پيش بياد.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,304
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
اصلا فک کنم آداپتور برای فست ترک کاری نمیکنه چون من بدون آداپتور هم 48 ولت رو روشن میکنم و با میک خازنی ریکورد میکنم!
این از آداپتور!
وجود اداپتور لازمه. حتی اگه فانتوم پاور با میکروفون کندنسور و بدون اداپتور هم کار کنه در واقع داره پاور رو از سیستم میگره که در دراز مدت پاور سیستم رو ضعیف میکنه.
من حدس میزنم ممکنه مشکل از فن سیستمتون باشه. چون معمولا فنهای نویزیهایی رو میفرستن و همیشه تاکید شده از فنهای بدون نویز برای کار صدا استفاده کنید.
بهترین کار اینه که شما کارتتون رو با سیستمهای دیگه تست کنید.

سلام!
فک نکنم مشکل از فن باشه چون همون اول ریکورد هیچ نویزی نداره و بعد از چند ساعت هم که توش نویز میوفته نویزش فک نکنم مال فن باشه چون صدای نویز خیلی زیاده!
بعد تازه وقتی فست ترک رو خاموش روشن میکنم این نویز میره و یه نویز دیگه میاد جاش که توضیح دادم جریانش چیه!
اگه نشده برای حلش چیکار کردین؟

mj1

عضو سایت
7/3/10
69
2
8
ايران
شما آپديت كردي ؟ اگر نكردي اينكارو بكنيد ببينيد حل مي شه مشكل. اگر نشد اونوقت سراغ موارد ديگه بريد .
جاي كارت صداتون رو عوض كنيد و يه مقداري از باقي وسايل دورش كنيد چون ممكنه ميدان الكتريكي ساير وسايل روش تاثير بزاره . يا روي يك سيستم ديگه تستش كنيد . اتصالاتش رو هم چك كنيد وكابلش رو. اين موارد به ترتيبي كه امكانش هست براتون چك كنيد .در ضمن با يك ميكروفون ديگه هم تست كنيد شايد مشكل ميك باشه:smile (49): . البته اين كه مي گيد چند ساعت مشكل نداره بعد اين مشكل پيدا مي شه يه كم گيج كننده هستش . تنها چيزي كه به نظر من مي رسه كه با گذشت زمان ايجاد بشه حرارته كه من تا حالا نشنيدم فست ترك داغ بكنه . به هر حال اميد وارم مشكلتون حل بشه زودتر .

سلام دوستان
دستتون درد نکنه
ولی کار من از تست کردن و عوض کردن کابل و میکروفون و اداپتور و کامپیوتر و حتی خود فست ترک گذشته!
من حتی فست ترک یکی از بچه ها هم تست کردم همینجوری بود!
مشکل من به احتمال زیاد مال برنامه هستش!
فست ترک من با سیستم حدود 1 متری فاصله داره و مشکلی از نظر تاثیر میدان مغناطیسی هم فک نکنم براش پیش بیاد
مشکل من بعد چند ساعت شروع میشه و همون اول ازش راضی هستم!

باید برم آپدیتش کنم ولی من از خود ایوتو ران برنامه گزینه ی آپدیت رو زدم و وقتی سایت اومد بالا چیزی ازش دستگیرم نشد!
آپدیت کردنش کار خاصی داره؟؟
سخته یا راحت میشه آپدیتش کرد؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم بکنین!!

mj1

عضو سایت
7/3/10
69
2
8
ايران
بايد يه فايل چند مگابايتي رو دانلود كني و بعد نصبش كني .براي اينكار برو سايت m-audio.com بعد به قسمت
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
برو . توي ستون سمت چپ نوع سخت افزارusb audio series ستون وسط كارت صدا كه همون فست ترك پرو هست , ستون سوم هم نوع ويندوزت رو انتخاب ميكني و بعدش از قسمت پايين همين ستون ها فايل update رو دانلود مي كني . اگر مشكلي بود در خدمتم

بازم سلام دوستان عزیزم!
میگم اگه آپدیتش کنم دیگه نباید مشکلی از قبیل نویز و افت کیفیت و.. و... و.... داشته باشه؟
ینی میتونم زمان طولانی (مثلا 10ساعت)ازش استفاده کنم و ریکورد بگیرم بدون اینکه مشکلی مث نویز و... براش پیش بیاد؟

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,880
338
83
37
شيراز
اگه مشکل اتصالات بدنه کیس و ... نداشت باشید که به هیچ عنوان نویز توی کار ایجاد نمیشه . معمولا کابل های صدا و برق اگه رو هم افتاده باشن هم نویز ایجاد میکنه . پس مواظب باش که کابل های برق و کابل های صدا روی همدیگه نیوفتاده باشن .

29/7/10
52
4
8
تهران
سلام دوستان . ميشه توضيح بديد چطوري گيتار الكتريك به fast track pro وصل كنم ؟ هركاري كردم نشد .

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,880
338
83
37
شيراز
شما یه کابل Aux از گیتار میگیرید و به ورودی افکت میدید و از خروجی افکت هم توسط یک Aux دیگه به ورودی کارت صدا میدید . همین . البته ورودی Mic کارت صدا

7/8/10
64
1
0
ارومیه
آقا من یه فست ترک پرو خریدم که دو تا مشکل دارم باش
یکی اینکه وقتی میک وصله رکورد میکنه ولی صدا تو میندوز نیس یعنی صدارو تو هدفون ندارم
دومی هم اینکه بعضی وقتا یه نویزی میاد که با روشن خاموش کردن حل میشه
این نویز تو ضبطم میوفته
حتی وقتی روشن خاموش کردم نویز رفت باز تو ضبط میوفته
کارتو بغل کیس گذاشتم مشکل این نباشه
خواهشا کمکم کنین