سوال در مورد fantom x

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
عزیز تا جایی که من میدونم . گویا این ساز رو با کابل میدی به یک کیبورد لینک میکنند و در اجرای زنده و یا استودیو استفاده میکنند.
و با استفاده از یه سری تنظیمات در داخل کیبورد و سینتی سایزر این دوتا رو به هم معرفی میکنند.
و با استفاده از دایالر داخل کیبورد میشه به صدا های داخل این فانتوم !!!:smile (71): دسترسی پیدا کرد.
رولند هم چه اسمی واسه مدلهاش انتخاب کرده

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
راستی یادم رفت
اگر مشکلت همین یه بخشspdif هست
یه راه داری که خیلی سریع یاد بگیری
برو توی دفترچه راهنما همون 400 صفحه یه فهرستی داره
همون بخش مربوط رو اسکن کن بزار اینجا احتمالش هست بفهمیم این چیه.
نهایتش هم همون بخش رو ( که 10 صفحه هم نمیشه چون چیزی نداره ) رو میتونی بدی به یک مترجم واست ترجمه کنه.
در ضمن اگر بازم هم با تنظیمات این ساز مشکل پیدا کردی یه توصیه میتونم بهت بکنم.
یه پول خوب به این مغازه های جمهوری بدی تا کالبد این فانتوم !!! رو توی 2 دقیقه تشریح کنه.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
باید این کاری که میگی انجام بدم ولی بعید میدونم کسی سر در بیاره اخه من خودم تاحالا نشده تو دستگاهای الکترونیکی کم بیارم ولی این یکی واقعا...

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
دوست من این ساز ورک استیشنه یعنی برای ساخت اهنگ کامل طراحی شده البته استفاده به صورتی که گفتی هم داره

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
عجیبه ؟
سینتی ها که ریتم ندارند کجاش کامله ؟:smile (71):
فکر نکنم.

Sina.d

عضو سایت
VIP
5/4/10
263
121
43
نروژ
همونطور که گفتی این دستگاه Workstation هستش و مثل کیبوردهای ارنجر ریتم به اون صورت معمول براش تعریف نشده و در کل اصلا برای استفاده ریتمی ساخته نشده. اما برای قسمت سکوئنسر باز هم همونطور که گفتی در این قسمت بک سری ماکت ریتم هستش که معمولا خیلی ابتدایی هستن و بهتره برای هر Variation و قسمت های مختلف اهنگ مورد نظرت ریتم و در کل همه اجزای اهنگ رو تنظیم کنی. من به شخصه استفاده از یک نرم افزار کامپیوتری مثل Cubase یا Logic رو برای این کار پیشنهاد میکنم. چون خیلی راحت با مانیتور بزرگتر میبینی و در ضمن چون صفحه مانیتور رولاند تاچ نیست کار کردن باش سخت تره. و در کل امکانات تنظیم در پروگرامهای کامپیوتری بشتر از کیبورد و سینتی سایزر هستش. اما میتونی از صداهای فانتوم در اهنگسازی استفاده کنی.من خودم از ترایتون اکستریم استفاده میکنم و حتی اون خروجی دیجیتالی که شما باش مشکل پیدا کردی هم من مستقیم وصل میکنم به کارت صدا و فقط در cubase در اون صفحه ای که هستم اسم ورودی کارت صوتی رو از انالوگ به دیجیتال عوض میکنم. اما یک راه اسون برای امتحان کردن اون خروجی شمت این هستش که اگه خونه سیستم صوتی Home Cinema داری و اون هم Spdf داره وصلش کنی و ببینی صداش در میاد یا نه.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,304
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام.

دوست عزیز سکوئنس در کیبوردهایی مثل فانتوم . ترایتون و یا موتیف اشکال شبیه به همی داره.
شما باید اول ساختار اولیه موسیقی تون رو درذهن مجسم کنید. و اجزای تشکیل دهنده اون مثل ریتم رو در ذهن ساخته و یا بسازید.
میتونید از منوی پترن که در همه این مدلهای هستش ریتمهاتون رو بسته به موسیقی و انچه در ذهن داشتین و پاساژها رو در اون و در پیج های مختلف بسازین.
و بعدش اونها رو به مقداری که لازم هستش در موسیقی و میزانهاتون بجینید.
مثلا ریتم و پترن یک از میزان 1 تا 7 اجرا بشه و در میزان 8 پترن دوم که پاساژ هستش اجرا بشه و همینطور الی آخر.
و بعدا میتونید روی این ریتمی که به عنوان پایه موسیقتون ساختین سایر ترکها رو کار کنید.
من هنوز گاها موسیقی ها رو با ترایتون میسازم و بعد فایل میدی اون رو به سیستم منتقل کرده و روش سمپل میذارم.
کار با فانتوم ها خیلی راحته .البته من خودم نداشتم اما دوستان که برای رکورد بارها آوردن پیشم بسیار برام ساده و روون بود.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
از همه دوستان به خاطر پاسخهاشون ممنونم.در جواب دوست عزیزم رامتین باید بگم که منظور ما از ریتم ساخت ریتم برای آهنگ سازی است و هیچ سینتی سایزری در دنیا ریتم به اون معنی که برای نوازندگی استفاده بشه نداره.از امید جان واقعا ممنونم چون از لابه لای سخناشون تونستم بفهمم که اون پترنها برای چیه. و در تعیید حرف امید جان باید بگم که من واقعا از روزی که این فانتوم رو خریدم تعجب کردم چون امکاناتش برای آهنگسازی شگفت انگیزه و اگه یک مقدار بهش مصلت بشی از هر نرم افزاری بهتره.

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
rash عزیز
میدونم ریتم نداره :smile (18):
اصلا 5 سال پیش هم که این دوستم اومد کمکم کنه برای خرید کیبورد و با هم بودیم
بهش گفتم این ترایتونها چیه ( قیافه حرفه ای تری نسبت به ارگ داشتند )

گفتش اینها سنتی سایزره و کارشون هم اینه که صدای ساز اصیل رو بیرون بده گفتم مگه ارگ این کار رو نمیکنه ؟ گفتش چرا ولی اینها اصولی تر هستند و توانایی تولید صدا و ساخت ساز و ویرایش سازها و کشش و ویبره و......
ضمن این که ریتم ندارند ولی ارگ ریتم داره ریتم سازی داره ریتم باکس و... که من شصتم خبردار شد این سینتی ها داستانشون با کیبورد فرق میکنه وخیلی هم روی اینها تحقیق کردم و در نهایت فهمیدم فقطط به درد کار روی استیج میخوره

البته اساتید توی استودیو هم استفاده میکنند نمونه اش عمو ناصر چشم اذر که توی استودیو صداوسیما هم یه دونه اش رو داره.

ولی در کل باید بگم ب وجود این همه VST و قیمت بالای این ساز به نظرم ارزش خرید نداره

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
گفته شما کامل درست که سینتس سایزر فقط برای صدا سازی هست ولی این ساز و مشابه اون ایستگاه کار آهنگ سازی هستن و یک قسمت سینتی سایزر هم در این کنار دارن مثل pa1 xpro pa2 xpro korg m50 roland fantomx roland fantomg... و لازم با ذکر که رولند فانتوم g8 هشت میلیون تومانه و حتما یه چیزایی داره وگرنه رولند تولید نمیکرد:smile (81):

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
خوب مسلمه که طرف وقتی میخواد روی استیج کار کنه با A3 :smile (71): کار نمیکنه.
اون 8 میلیون رو براری کیفیتش میگیره .
من اطلاعات زیادی ندارم ولی هیمنقدر میدونم که وقتی VST خوب هست خرید این چنین هیولایی به صرفه نیست
ضمنا توی این دوره زمونه هشت میلیون هم چیزی نیست :smile (38):

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
البته این که گفتی هم درسته ولی من از اهنگسازی با کامپیوتر متنفرم بیشتر با ساز حال میکنم.

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
آخرش که باید صداتو با نرم افزار میکس کنی اونجا رو میخوای چیکار کنی :smile (71):
نه عزیز این هم درست نیست که همه چی رو کنار بزاریم.
درسته که با ساز خیلی راحتتر میشه کار کرد ولی اصلش اینه که از سیستم هم استفاده کنیم . یادت نره با زمان حرکت میکنیم.

فقط در یه حالت هست که سازی ساخته بشود که همه کارها رو دقیق بتونه انجام بده . حجم کمتری رو بگیره .و درحد کامپیوتر باشه که بهش میگویند :
لپتاپ

یا حداقل من چیز دیگری رو نمیشناسم.

ولی مجموعا من نظرم اینه طرح اصلی رو با یه ساز بزنیم
تم رو در بایریم و بعد داخل ساز پیاده کنیم و در اخر روی سیستم اجرا کنیم . حالا یا با استفاده از MIDI کنترلر یا فلاپی یا اینکه نه از سمپل و... استفاده کنیم.
در مجموع ایده کاره که اهنگ رو میسازه .
:smile (71)::smile (81):

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,304
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
فانتوم سری g مخصوصا 8 و یا korg oasys صداهای بسیار خوب و عالی دارن و همچنین امکان استفاده از اکسپنشن های مختلف و با کیفیتی رو در اختیار شما میذارن.
گاها دوستان کارهایی رو میارن که روی کیبورد فانتوم ساختن و اینقدر درامز اون قوی هستش که من همون صدای کیبورد رو رکرود میکنم و از vst ستفاده نمیکنم.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
در تاييد حرف اميد جان بايد بگم كه سينتي سايزرها در درام بسيار قوي هستند به طوري كه ممكن از vst ها گوي سبقت بدزدند به خاطر سيستم هاي سخت افزاري و نرم افزاريه تقويت صدا

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
دوسنام به نظر شما اگه من کارم رو در ساز کامل ساختم و دیگه احتیاجی به تغییر با کامپیوتر نبود برای خروجی گرفتن و ظبط کار خروجی s/pdif مناسبه؟
یه بحث دیگه
راجب اون خروجی s/pdif که میگفتم مشکل دارم اخرش مجبور شدم سازم رو بردم برای تعمیر فکر کردم خرابه
وقتی بردمش اونجا به یه مانیتور وصلش کرد دیدم سالمه
ولی خودم تو خونه وقتی به کارتم وصل میکنم خروجی نمیده همه گذینه ها هم فعال کردم حالا چی کار کنم؟؟؟

BHP

27/10/10
7
0
0
north of iran
rash جان میشه بگی فانتومه X6 رو چند گرفتی ؟؟؟؟؟
ایران گرفتی یا ........... ؟؟؟؟؟؟
البته ببخشید اگه جای بدی این پستو دادم نمی دونستم باید کجا می نوشتم ............

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,470
113
30
G Studio
سلام.
از همین تهران خودمون گرفتم.
دو میلیون دویست هزار تومان البته داره میشه یک سال.

BHP

27/10/10
7
0
0
north of iran
بچه ها چطور میشه حالت sustain رو تو رولند فانتوم سری x فعال کرد ؟؟؟؟
من می خوام مثلا صدا روی string هستش دستمو که از روی کلاویه بلند می کنم صدا
قطع نشه و تا یه کلاویه دیگرو فشار ندادم ادامه پیدا کنه ...........